Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marusik
12. okt 2015

ahojte... mám nejakú výbavu plienok po dvoch deťoch, k tretiemu potrebujem čosi povymieňať a ako pozerám, ponuka je obrovská, nemám kapacitu si to študovať... Väčšinu plienok mám bambusky little lamb, poradíte nejaké dobré vrchné nohavičky? Ďakujem...

manee
12. okt 2015

@marusik ja mam overene flipky, tie su top u mna a potom bumkies su fayn.

vcielka_
12. okt 2015

u mna vyhrali vlnene vrchne nohavicky. Predavaju ako pletene nohavicky vrchne, tak isto aj nohavickove na suchy zips. Ale ja som pouzivala normalne na doma obycajny vlneny stvorec znacky Skapi zopnuty len snapy sponou. Kamaratka zasa tie pletene nohavicove vlniaky, tie si strasne pochvalovala. Ale ja sa chystam kupit si tie nohavickove vlnene na suchy zips, ked uz zacne lozit a behat tak snapi spona zrejme uz nevydrzi :D

oskvarka
12. okt 2015

@vcielka_ ja som na bazariku pokupovala imsevimse vlniacky... kedze su blede tak pouzivane niesu take krasne,... vecsinou dost sede... ale maju aj suchac aj patentky takze aj ked je uz suchac slabsi v pohode drzia a guma sa da vymienat uplne lahko nieje to tam vsite.. velmi prakticke...a daju sa lacno zohnat na bazariku... ale davam len stvorce nohavickove by mi tam ani nevosli asi... pulky davam len ked periem a susim nahodou vsetky - mam trojo... ale to len na den na noc natahovacie a nohavickova
@marusik
inak som ich mala uz odskusane kupila som si zo srandy Mka jedny tak som bola spokojna tak som kupila 2 Lka... tie M su mu uz male ale v pripade nudze sa daju... nosime tie L

julyjj2
12. okt 2015

K látkovým plienkom by som si vybrala z možností ako vrchné nohavičky z merino vlny, ktoré sú náročnejšie na údržbu, ale zase majú funkciu v zime príjemne hriať a v lete dobre odvádzajú teplo a dobre tesnia. Druhá možnosť sú vrchné nepremokavé polyesterové nohavičky. Tie tesnia okolo nožičiek pomocou gumičky. A sú na rôzne spôsoby zapínania ako sú suchý zips, patentky. Pri látkových plienkach je možné si vybrať i jednoveľkostné plienky na celé obdobie plienkovania, ale vrchné nohavičky je potrebné meniť podľa toho ako bábätko rastie 🙂

jajodka47
13. okt 2015

@marusik Ahoj, Ja som mala česť s týmito značkami : Flip, Baby Lucy, Petit Lulu, Romparooz, Popolini, Bambi Roxy a jednoznačne Popolini sú top, čo sa týka funkčnosti. Neprepustia ani za pána, lebo nemajú okolo nožičiek látku alebo flís, ako väčšina hore uvedených, ale takú ''sieťovinu", ktorá absolútne nenasiaka. Keď mi na PUL vrstvu prešla stolica, krásne sa vyprali a neostal žiadny žltý flak, čo sa napr. o Flipkách povedať nedá. Tie majú patentky podšité látkou, ktorá keď sa zašpinila, už sa do biela nevyprala. Mám z tejto značky aj tmavšie farby a púšťajú farbu. Čo sa týka nepremokavosti, na popoloni nemajú, ale zo spomínaných značiek by som ich radila na druhé miesto. Sú ale jednoznačne najkrajšie na bábätku a tak isto ako popoloni rýchlo schnú aj pri ručnom praní. Najhoršie sú podľa môjho názoru BR, prepúšťajú jedma radosť (moč, stolicu držia perfektne), dlho schnú a na ritke bohvieako nevyzerajú. Dúfam, že som pomohla, ak je hocijaká otázka, rada odpoviem 🙂. Zabudla som na Skapi vlniaky. Podľa mňa výborné na noc, ritka sa vetrá a neprepustia pri správnom nalanolinovaní ani za pána. ;)

oskvarka
14. okt 2015

@jajodka47 to mas asi nejaku smolu v skusenostiach... u mna BR a flip asi 1:1 co sa tyka premokavosti... rovnako aj baby lusy .. ani jedny niesu 100 percentne .. stane sa... BR ma ale slabe patentky mne moc to zmensovanie nedrzalo narozdiel od flipiek... tie sa mi ale zase nezmestia na nohavickove plienky kedze nemaju tie kridelka takze na noc lepsie BR... s tym tvarom mas pravdu najkrajsie vyzeraju flipky .. mne sa pacia dokonca aj ked mame chalana a mam len ruzove lebo som ich kupila za polovicnu cenu nove :D... no neulakom sa :D:D. a este by som doplnila flisove gatky na tie ja nedam dopustit aj ked je to len pre miminko...

jajodka47
14. okt 2015

@oskvarka Hmmmmm, zaujímavé 🙂. Ale podľa toho, čo o nich hovoríš, máš asi staršie alebo nejaké super nové modely. Kedy si ich kupovala? Ja v auguste a mám dvoje, takže nejde o chybný kus. Na tých mojich patentky držia ako fras, až mi to niekedy vadí, keď ich rozopínam pred praním. Vieš, kde mi prepúšťajú? Pri nožičkách, tam kde je flis nazhŕňaný kvôli ohybu, ktorý vznikne pri zmenšovaní PULiek. Tam sa vždy dotýka priamo pocikanej plienky... Aj teraz som sa zrovna vytočila 🙂 Tak skúsim pripojiť fotku

jajodka47
14. okt 2015

@oskvarka a Popolini sú podľa mňa 100%tné 🙂. Máme jednoveľkostné VENTO a fakt, neviem na nich nájsť chybu. Koľkokrát môžem plienku spod nich po noci žmýkať. Tie BR už používať nebudem, chcem si miesto nich kúpiť ešte nejaké, čo sme nemali 🙂. Rada skúšam 🙂. Pekný dník 🙂

oskvarka
14. okt 2015

@jajodka47 ano ano ja mam este tie bez flisu.. a to ten flis ti to tak nasiakne?.. ved ten by mal v pohode vydrzat.. aj ked neviem veru na takomto mieste ako to je ked tam sa to dost na pevno tlaci na tu pocuranu plienu.. ja som pouzivala flisaciky anavy a loveybums asi tak do 8 mesiaca neviem ci aj viac nie.. ale moje dietko vtedy este ani pretocit nevedelo tak to sa tazko posudzuje ci sa to kazdemu da tak dlho.. a aj som si trochu vlhkosti nevsimala ze taka len ako trochu privlhnute nie mokre ked bolo... ale ebe to asi aj preteka nie len trochu navlhne...?.. mne teraz niekedy takto tie vlniacky cvicia ked uz je maly vecsi a viac cika... teda par tyzdnou uz necika ale napr pri spanku.. ze to lanolinovanie najskorej tu na krajoch sa ako by "vyderie"

oskvarka
14. okt 2015

@jajodka47 tak to si ma namotala teraz normalne zvazujem ze si tie popoliny este do zbierky dokupim a to uz som si povedala ze uz nic nekupujem ... lebo vybavy mam vyse hlavy... ale ja tiez rada skusam ked je nieco dobre. pockam asi na tyzden latkovych plienok 🙂

jajodka47
14. okt 2015

@oskvarka No akurát suším na radiátore pančušky, rifličky a aj tie slávne PULky :D Takže nie, nejde len o navlhnutie. Ale BR sú Slováci a plánujem im poslať e-mail s pripomienkou. A oni si nechajú povedať, tak verím, že to časom zmenia 🙂. A lanolinuješ po každom praní? Lebo vlniaky nám fakt vydržia všetko.

oskvarka
14. okt 2015

@jajodka47 inak mam BR na suchac mam len jedny a jedny baby lusi a jedny flipky... :D.. ja som viacej flisovala a vlniakovala... moj muz povedal citujem "moj syn gule v igelite nosit nebude" 😀 😀 😀 tak sme to takto poriesili su to len take krizove ked uz nieje nic ine alebo sa ide k doktorovi alebo tak 🙂 .. ale to zmensovanie na BR sa mi jedna patentka stale pustala tak som to ani nezmensovala a bol pokoj :D... ja som vseobecne oproti kamoske velmi malo zmensovala ona robila malemu vzdy ritku na mravceka ja som to skorej mala rada tak ze mal vysie pas..

jajodka47
14. okt 2015

@oskvarka :D :D :D :D Som sa zasmiala. Môj muž stále počúva: ,,Tak a už nekupujem nič :D." Inak, tie VENTO sú skvelé, no každému sa nepáčia. Teraz som kúpila POPOWRAP a tie sú pekunké, no ešte nemám odskúšané. Tak ak chceš počkaj, až Ti viem povedať, ktoré sú lepšie a môžem Ti aj nafotiť na malom.

oskvarka
14. okt 2015

@jajodka47 no vlniaky lanolinujem po kazdom prani ale niekedy periem az po 40 dnoch ... alebo aj viac mam ich viac kusov zavisi kolko ich uzivame periem ich ked su okakane co uz sa nestava... za posledneho pol roka nekakal do nocnika len raz... aj to si samozrejme vlniaky schytali :D chudatka.. davno nezazili taky sok :D... alebo v pripade ze uplne prevlhnu cele to uz je lanolin uplne v kibli.. ako dost ich mame spatne za to .. aj za to ze imse vimse su biele ale je to prakicke nenormalne... a lanolinujem uz dva krat.. ked bol mini babo som zvykla len raz... ale teito na velke ritky mam asi malu nadobu alebo co sa mi to vzdy zda malo tak som si uz zvykla ze vyperiem vysusim nalanolinujem vysusim a este raz lanolinujem a vysusim 🙂 .... ale periem vo woolaite neviem ci je nejaky prostriedok ktory by vedel zachovat tu vlastnost dost pochybujem.. takze ked periem tak vzdy... tak ale teraz ma caka obdobie flisacikovania babatkovania .. nas velky chlap mal uz vcera aj po obednom spanku plienku suchu zacina to byt tak ako som sito do porodu predstavovala 🙂

oskvarka
14. okt 2015

@jajodka47 jaaaj to urcite pockam to nebudem hned objednavat.. naposledy som si od behulky objednala vkladackz vlnene do tych flisiek... kamoska ma a si pochvaluje a preca len druhy drobec uz bude mat flisky len podedene a tam to na tom flise dost vidno ze sa stensil..

jajodka47
17. okt 2015

@oskvarka No zaujímavé, neviem v čom je potom chyba... MY máme vlniaky Skapi a neprepustia :/ A foto pošlem budúci víkend, keď budem u rodičov, teraz tu POPOWRAP nemám. Inak a chcela som sa opýtať, či Ti Flipky nenasiaknu cez obšitie na prednej klopni a následne aj na bielizeň bábätka. Totiž, nám sa to stáva dosť často, a to plienka ešte zďaleka nie je taká nasatá, ako by si si mohla byť.

oskvarka
17. okt 2015

@jajodka47 nam vsetko cez nozicky vecsinou strajkuje... ale uz nam konci "sezona" dnes nocna plienka sucha cez obedny spanok sucha.. takze zaciname zase na mikulasa 🙂
ale ja tie klopne nejako nepouyivam ze by som tam nejak zakladala plienku iba ked je aj vkladacka a davam na celu dlyku kedze uzivam vela bambusove stvorce a mam ich sprane na mini :D

behulka
19. okt 2015

@jajodka47 podľa foto to vyzerá na lemovaciu gumku, nie na flís. Ak môžem poradiť, Pulky by sa nemali sušiť na radiátore, ja som si jedny takto zničila. Flipky majú tiež problém s pretekaním okolo nožičiek, sú lemované PULom, ten tiež nasáva vlhko.
@marusik pokojne aj BabyLucy vrchné nohavičky, sú za fajn cenu, na nohavičkové sedia výborne. Oni majú gumky okolo nožičiek niečim naimpregnované, nepremokajú.

jajodka47
19. okt 2015

@behulka Kokso 🙂 Máte pravdu :D Ja som kača :D A PULky tiež nesuším na radiátore, ani na slnku a periem ich len ručne. Nám to stačí, keďže malý do plienky nekaká 🙂. No a čo s tou gumkou teraz :D Vypáram a našijem tú huňu :D

kacenka3000
20. okt 2015

Kočky akú máte skúsenosť prosím vás s PULkami RUMPAROOZ? ĎAkujem

jajodka47
20. okt 2015

@kacenka3000 sú naozaj veľmi jemnunké, ako uvádza výrobca a pekne obopnú aj malý zadoček, lebo sa dajú zmenšiť tak asi ako žiadne PULky. Ale ten istý problém ako u väčšiny PULiek, niekedy okolo nožičiek prepustia. Ale inak by som ich hodnotila kladne. No ale tá cena :/ Teraz majú novú kolekciu a konkr. vzor admiral je tutti frutti. Sama neviem, či odolám. Inak, na AIO Rumparooz G2 som počula samé chvály.

kacenka3000
20. okt 2015

@jajodka47 Ďakujem veľmi pekne za názor 🙂

vcielka_
23. okt 2015

@oskvarka No tak i ja s tymi pulkami. Najprv som pokupovala tie bo som si nevedela predstavit ako s tymi vlnenymi fungovat, impregnovat a podobne. A nakoniec som zistila ze vlna je naj tak teraz mam tie pulky tiez len ako zalozny plan, pripadne pouzivam AIO plienky nevlnene POP IN. Mam dvojo a len tam vymienam vlozku. Ale akonahle sa dieta pokaka musia komplet ist do prania.
Prave som objednala vlniaky dlhe od MAM tak som zvedava na ne. Prechadzam komplet na vlnu od overalov cez ponozky a rukavice az po ciapky a kukly 🙂

oskvarka
24. okt 2015

@vcielka_ to tie babyidea?.. ja som ulovila nove na bazari za polovicku cenu.. diez dlhe... nosili sme ich minulu jesen aj ako gate len vonku ked nechodil este riadne ... bol na rukach v kociari viac menej staticky nech mu je teplo alebo aj doma ako teplacky... maju krasne farbi.. teraz ich nosime s disanami na striedacku na noc.. zatial s nimi niesu ziadne problemi... zvonka trochu vidno zmolky ale nic tragicke... krasen su ale ja ako vlniacky na latkovanie by som aj na zimu asi radsej brala kratke... lebo preca len treba vela kuri na ne a su huste tak ja ich 2 krat lanolinujem aby som bola s vysledkom spokojna..

zuzka105
24. okt 2015

@oskvarka a ako lanolinujete? Davate z lekarne lanolin nejaky alebo hotovu nejaku kuru, zmes, co sa da kupit. Myslite si ze by vlniaky boli vhodne aj pre novorodenca, ci radsej len pulky kladicke? Vdaka 🙂 @vcielka_

emili31
24. okt 2015

mozem sa opytat na co je to dobre pouzivat a motat sa s latkovymi plienkami ked su papmersky?nemysli m to zle,len chcem vediet dovod.dakujem 🙂

oskvarka
24. okt 2015

@zuzka105 davam y lekarne.. podla mna kludne aj pre novorodenca ... ja som nedavala koli tomu kakaniu.. nas nakladal take bombi... mala som flisaciky tie netreba lanolinovat ale yase y prania su dost stensene uz... no... ale u tono mini baba ved uvidis ci na to nejako yle reaguje ale nemal by podla mna...

behulka
24. okt 2015

@zuzka105 ja som dávala vlniačiky aj novorodeniatku, len treba počítať s viacerými kusmi, cca 5 + záložné pulky. Na zimu však super.
@vcielka_ @oskvarka vlna je super 🙂 , len pozor na mole, nech sa do nej nezakusnú.

@emili31 okrem finančnej úspory je dokázané, že jednorázovky spôsobujú detičkám zdravotné problémy:
http://www.bambiroxy.com/page/precitajte-si___/26
Riešením sú síce eko jednorázovky, no ich cena je pre väčšinu rodičov astronomická.
Nie je s nimi kopec, roboty, toto je jeden z mýtov 🙂

zuzka105
24. okt 2015

@emili31 napr kvoli prehrievaniu semennikov u chlapcov, co v bavlne nehrozi. Nechcem aby mal problemy s plodnostou v dospelosti. A dalsie dovody, napr ekologia. Niekolko ton tazko rozlozitelneho odpadu uz po jednom dietati....a mnohe dalsie