Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emili31
24. okt 2015

@zuzka105 jj jasne dakujem som nevedela...no moja spi denne dokopy 2 hodiny ja si neviem predstavit to riesit latkovymi plienkami...

oskvarka
24. okt 2015

@emili31 ja osobne povayujem latkovanie ya pohodlnesjsie ako pampersovanie ak yaratam aj nakup plienok a vynasanie smeti.. ale je to asi dost o tom ze som uz zvyknuta.. nosime latkovky aj na dovolenky

zita19
24. okt 2015

dievcata, trosku od veci ale mam 3 snapi sponky, ak by ste niektora chcela, poslem

zuzka105
24. okt 2015

@emili31 ja este len cakam baby, ale dufam ze aspon prve tri mesiace zvladneme na latkovkach a potom sa uvidi, ale pamperskam by som sa rada vyhla

oskvarka
25. okt 2015

@zita19 ja mam jednu a ak niekto chce tiez podlem :D.. pouzila som to dva krat ale ozaj ako sa mi to nechcelo uz potom pouzivat a este som sa bala ze si na plienkach diru spravim :D

oskvarka
25. okt 2015

@zuzka105 hlavne zacni hned po prichode z porodnice nedaj tomu sancu ani keby ti maju pampersky s porodnice ostat... ved ich daj na aukcie za euro alebo na bazarik alebo vyuzijes pri druhom ako ja. a hned po prichode do porodnice sa do toho pusti neboj sa .. ja som gramblava a leniva ako pes a fakt to je pohoda...

zuzka105
25. okt 2015

@oskvarka 🙂 vynasnazim sa, motivacia je, len to nejako zvladnut

vcielka_
25. okt 2015

@emili31 No v prvom rade som ekologicky zalozena. Studovala som biologiu a nejako sa to zazralo pod moju kozu 🙂 Mam rada prirodu a nechcem jej ublizovat viac ako je to nutne. Zaroven tym idem prikladom inym. Jednorazovky su strasna zataz pre zivotne prostredie. Vacsie ako samotne pranie latkoviek.
Zaroven je to zdravsia varianta na pokozku dietata. Nie je s tym vobec ziadna piplacka. V dnesnej dobe sa uz nevyvara vo velkom hrnci na 90 stupnoch, nebieli sa a nezehlia sa obvykle. Nasypes dezinfekciu prasok na pranie pripadne zlcove mydlo a peries na 60, vyvesias, uschne zlozis a hotovo 🙂

vcielka_
25. okt 2015

@zuzka105 lanolinujem kurou od disany alebo ulrichu. Zatial som s nimi mala super skusenosti hlavne s ulrichom, Staci mi lanolinovat len 1x a nepretecu. Ale nechavam to na celu noc v kure.

@oskvarka no ja som to schvalne kupila preto dlhe aby som na ne v zime uz nic ine nemusela davat a mala nohy v teple. A neviem ake myslis. Ja som kupila tieto: vrchní kalhotky Wool LONGIES od Manymonth

oskvarka
26. okt 2015

@vcielka_ ozaj ked sme pri vlniackoch kamoska ma tieto a nevie si ich na plienku na rovno vynachvalit... http://www.plienkovysvet.sk/www-svetplienok-sk/...
tie kratke myslim napriklad ako tieto https://www.modrykonik.sk/market/plienky/qdk3pv... (ja som ale nove kupila za 12 tusim ale tak to som mala stastie) lebo aj tu su https://www.modrykonik.sk/market/detske-sortky-...

a tie dlhe ako z dlhymi nohavicami mam ja tieto http://latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-preba... teda tie co mas aj ty longiest... ako ja som sa tiez tesila za to ze aj na zimu aj na von by boli ale tak nosili sme ich dokonca aj bez gati ked sme na jesen minuli rok chodili von este mali nechodil poriadne.... tak boli krasne mam tie slnieckovo zlte ale potom mi bolo luto ze sa zafulaju znicia... ;) mali vela stvornohoval aj doma... v nich.. mal ich tak ale len par krat.. a na vrch som mu potom tenke gate davala... ale nebolo to prakticke ked mas len jedny lebo tak ked prebalis zrazu je slabo obleceny bud by potreboval dvojo na vymenu alebo tak... a zase ked ho oblecies teplo podla pocasia tak ked pridas tieto hatuse tak zase to uz je moc.. mi ich teraz nosime na noc... pyzamove gate nedavam..ale mame v izbe ak 17 stupnov v noci..

zuzka105
26. okt 2015

@oskvarka @vcielka Dievcence a na tie vlniaciky sa v pohode zmesti bodycko na to ? Lebo bodycka mam pokupene tak tie by som rada vyuzila.

oskvarka
26. okt 2015

@zuzka105 no na latkove zavisi od toho ake proporcie ma babo.. nas je taky chudsi tak to je trochu problem no... existuje taka vecicka vola sa to expander... mrkni to je to ale dost drahe... a hlavne ak mas rozne typi bodicook potrebujes rozne expanderi... mi sme zvykli davat bodicko o cislo vecie ale museli sme rukavy zahybat a niektore vystrihy nam boli dost velike no (ze mu to aj zramena jedneho niekedy zliezlo)... moc sme to neriesili ale zas az take esteticke to nebolo ... bodicka su naj ked chodia s holimi ritulkami ptom v lete ked sa oducaju od plienok .. v predu zakryte v zadu zakryte aspon niesu ako nudisti :D

behulka
27. okt 2015

@zuzka105 existuje predlžovák na bodičká, volá sa to extendor. Zapneš medzi nožičkami a máš dostatok miesta 🙂

martina46
27. okt 2015

ahojte, poradte prosim viacvrtvovky, mam skusenost s popolini, teraz vidim, ze je toho viac, pripadne bambusove, tie kikko su ake? vdaka za rady 🙂

zuzka105
27. okt 2015

@behulka kde si kupila taky krasny prosim ta ?

behulka
27. okt 2015

@zuzka105 tento je šitý doma, ale dajú sa kúpiť v eshopoch s látkovými plienkami

jajodka47
27. okt 2015

@martina46 kikko o ničom, vynikajúce sú Anavy

martina46
28. okt 2015

@jajodka47 dakujem 🙂

jajodka47
28. okt 2015

@martina46 nie je za čo 🙂. Som len tak stručne, lebo som sa ponáhľala. Ono tie Kikko sú síce lacné, ale aj tak vyzerajú. Hneď sa ožmolkovali. Anavy sú savejšie, jemnejšie, prispôsobivejšie a stále ako nové 🙂. Ale teda aj drahšie v priemere o 4€.

oskvarka
28. okt 2015

@martina46 ja som dvojvrstvove vkladacky bambusove take mkucke ako flisovz povrch kupila v bambiroxi v akcii..
inak baby este ktore mate vlniacky ja uz nic nekupujem lebo mam svetkeho vela aj ked je este kopec veci co sa mi pacia tak kamoska si chvali zavezovacie plienky do natahovacich vlniackou ze su super... disana ma tusim

vcielka_
28. okt 2015

@zuzka105 zuzi no to zavisi ci su tie bodycka dlhsie alebo nie. Lebo ja aj ked mam hocijake latkovky bud nohavickove alebo stvorce proste to je jedno tak su tlstejsie nez pampersky. Takze na ne potrebujem vzdy body co je trochu dlhsie a fakt je ze i ked ma mat napr teraz vekovo 68 tak od niektorych firiem su jej 68 male ine akurat a od inych firiem tak velke ze vyzeraju skor ako 74. Cize na vlniaciky idu bodycka samozrejme len fakt musia padnut strihovo.

@oskvarka Tie tetro vyzeraju zaujimavo. Vidim prvykrat mozno vyskusam. Ale tie dlhe som objednala ja tieto teda inu znacku http://www.branakdetem.cz/svrchni-kalhotky-wool...
A tiez planujem ich nosit len tak bez vrchnych gati doma 🙂 Na von samozrejme podla toho ako si to zima bude vyzadovat 🙂 Objednala som tmavomodre tak snad sa v tom bude moct aj kolenovat v pohode 🙂

oskvarka
28. okt 2015

@vcielka_ jj v pohode len sa to trochu zmolkuje ten uplet .. ale mi sme mali tie zmolky aj do siva kedze boli slnieckovo zlte tak mi to bolo luto :D...
inak su to tie iste len ina stranka.. MaM je babyidea.. niekedy pisu tak a niekedy tak

vcielka_
28. okt 2015

@oskvarka ale maju ine farby na vyber uplne

oskvarka
28. okt 2015

@vcielka_ mne sa prave ze zdali dost rovnake... oni na fotke vzdy ukazu trochu inak ale je ich vela farieb a nie v kazdom esope maju vsetky

vcielka_
29. okt 2015

@oskvarka aha no tak som zvedava na ne 🙂

mirca
28. nov 2015

ahojte ... ake mate skusenosti s plienkami z aliexpress ... urcite by som to tu niekde nasla, ale nestiham si prejst diskusiu

mirca
28. nov 2015

konkretne Baby Wizard Elfdiaper

vcielka_
29. nov 2015

Ja osobne ziadne. Aliexpress som nikdy neskusala. Som sa ho vzdy nejak bala

baska1
18. dec 2015

baby prosim poradte, cim odstranit zapach z plienok..taku tu mocovinu, su oprate na 60st, odlozene pre druhe, ale stale mi smrdia, ked otvorim vakuuove vreco. Pomohlo by im namocit ich na celu noc a potom oprat na 60st?

martinka6282
18. dec 2015

@baska1 mamina hovorila, že látkové plienky vždy právala tak, že pridala do pračky ocot ale neviem či to pomáhala aj proti zápachu.....