Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

pifina
15. feb 2016

dievcata, idem si po radu, daju sa nejak opravit pretekajuce PUL-ky? Mam po dcerke a na dvoch miestach pri napnuti vidiet, ze ta pogumovana vrstva je potrhana (v klude to nevidno), ked sa maly velmi pocika, tak to pretecie 😝 mam sice viac vrchnych, ale tieto su moje najoblubenejsie 😅

behulka
16. feb 2016

@pifina nedajú 😒 len častejšie prebaľovať a myslieť na to.

marusik
16. feb 2016

Manžel hodil plienky do práčky, ale hodil mi tam aj vlniaky, neviem, či pral na 40, či 60°C.... z práčky vyšli ako hrčka... máte skúsenosti, či sa s nimi ešte niečo dá urobiť? či ich nechám dievčatám na bábiku? ☹

jatva
16. feb 2016

@marusik to uz je na nic.....tiez sa mi to podarilo 🙂

vcielka_
16. feb 2016

V oboch pripadoch aj PUL aj vlniaky su kaput 🙂

behulka
18. feb 2016

@marusik na vlniaky môžeš skúsiť naparovaciu žehličku, najvyššia teplota + max. pary, vlna sa dá čo-to ponaťahovať.
Alebo z nich môžeš vystrihnúť obdĺžnik - bude to super nepremokavá vlnená vkladačka. V lete stačí zapnúť do bodička so štvorcovou plienkou

martina05
20. feb 2016

Ahojte nie je tu nejaka maminka, ktora chce zacat latkovat a zhana vybavu??? Mam komplet latkovkarsku vybavu zlozenu z roznych overenych znaciek plienok, vkladacky, vrchne pulky viacere kusy, vlniaky, je to po jednom dietati a rada by som ju posunula komplet za cenu na ktorej sa s maminkou dohodneme....samozrejme poslem foto, popis, pripadne uplne najlepsie osobny odber NR a okolie.....

majladka
22. feb 2016

Ahojte 🙂 prosim Vas mohla by mi nejaka dobra dusa poradit a pomoct so zakladnou vybavou na latkovanie? este mame sice nejaky cas kym pride babo na svet, ale nechcem to nechavat na poslednu chvilku. a aj ked som si uz dost precitala, stale som taka neista ze co vlastne a kolko nakupit :D Kludne aj do spravy, nechcem to tu zahltit otazkami. Budem velmi velmi vdacna. Dakujem vopred.

evulik858
22. feb 2016
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

co to je to latkovanie? 🙂

jatva
22. feb 2016

@evulik858 pouzivanie latkovych plienok miesto jednorazovych 🙂

jatva
22. feb 2016

@majladka na zaciatok su asi najlepsie stvorce (cca 50ks) a 3-4 ks vrchnych nohaviciek. K doktorom a na navstevy mozes poriadit par ks novorodeneckych nohavickovych alebo AIO. Ked ditko odrastie, vyskusala by som z kazdeho nieco a uvids co ti najviac sadne a z toho dokupis viac. Urcite by som nezaladala vybavu len na jednej znacke. Okrem plienok sa ti mozu hodit latkove obrusky, medvidek, separacky, snapka.
A kludne sa pytaj 🙂

majladka
22. feb 2016

@jatva dakujem, 🙂 musim si k tomu sadnut a popozerat sa poriadne. hlavne by som mala rada dost kusov pre zaciatok, aby som potom nebola v strese ze mi nieco chyba. viem, ze potom si budem dokupovat postupne. len v tych zaciatkoch asi nebudem mat tolko casu objednavat a cakat. a otazky urcite pridu ked uz si nebudem vediet rady. aj som tu citala par stran, ale uz je tu toho tolko ze som sa troska stratila, preto som radsej rovno napisala 🙂

evik6484
22. feb 2016

Ahojte....este otazka..zatial som sa nerozhodla ci kupit vedro alebo vrece na pouzite plienky. Co sa vam zda praktickejsie? V plane mam skladovanie na sucho. Akurat som si poskladala oprate plienocky tak uz mozu cakat na drobca ked sa narodi a mozeme zacat s latkami 🙂 tesim sa a som zvedava ci to pojde tak pohodovo ako si to predstavujem 🙂 inak mam aj tie flisove vkladacky pripravene k stvorcom...ozaj to zabezpecuje ten pocit sucha ako sa o nich pise?

behulka
23. feb 2016

@evik6484 vedro je lepšie. Vrecko je zase fajn na von, na cestovanie.
@majladka @evulik858 tento krátky film je veľmi fajn na pochopenie 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
zuzi26
24. feb 2016

Predam balik latkovych plienok malo pouzivane, vzdali sme latkovanie, 3 kusy gro baby(zelena,oranzova,fialova)3 itti bitti (kremove) 1 flip(zeleny) - ku vaetkym vkladacky. Nechce sa mi to fotit, predam to len vsetko spolu za 70 eur. Najlepsie osobny odber v BA.

peluskovo
24. feb 2016

@evik6484 my sme mali na začiatku miesto vedra na látk plienky normálny odpadkový kôš, ktorému sa kryt otváral asi tak ako sklenená časť na helme 🙂 niektoré mamičky zase používajú vedro z farby, podstatné je, aby to malo veko.
nakoľko sme ale často cestovali na 2-3 dni mimo, tak som si kúpila vak na plienky a už som používala iba ten. čiže skúste najprv nejaké vedro s vrchnákom, výjde to lacnejšie, ako kupovať špeciálne na látkovanie, nakoľko poslúži rovnako, a ak cestujete často, tak vak bude praktický. určite netreba zabudnúť na malý vak / vrecko /, na 2-3 ks plienky, je to vynikajúce na prechádzky, k doktorovi, nemusíte nosiť špiavú plienku v sáčku igelitovom a neskôr to vrecko využijete aj na mokre plavky, alebo napr ja som ho mala v skolke prvé týždne v satni, ked mal maly obcas este nejakú nehodu

agiagi
24. feb 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

normalne sa az cudujem kolko mamiciek zostalo pri latkovych plienkach 🙂

zuzuzuzka
24. feb 2016

@agiagi no a nerozumiem preco? Ak je to kvoli financiam, tak aj trosililinku chapem, ale ja latkove plienky uz nikdy :D pri malej som to vydrzala asi dva mesiaca a mala som co robit teda. 12x na den som ju prebalovala, ked nie viac...o nicom inom to nebolo iba pranie, vesanie, zehlenie....

jatva
24. feb 2016

@zuzi26 smiem vediet preco?
@agiagi, @zuzuzuzka ved latkove plienky su krasne a nemam pocit, ze by mi to nejak bralo cas. A prebalovanie je super - cas straveny s dietatkom, pokecame, pocvicime, pomazlime.

zuzuzuzka
24. feb 2016

@jatva tak, ale uznaj, ze Ti to zabere viac casu ako jednorazove...a pomazlit a tak podobne sa mazlis aj tak s dietatom 🙂 nezalezi ake plienky 🙂
Ja si pamatam, ze som bola tak strasne unavena, malu som kojila kazde dve tri hodinky, potom ked spala, tak som dala prat tie plienky, potom som ich vesala, potom zehlila. A este viem, ze mala nechcela byt v mokrom tak som ju casto prebalovala. A ja som davala po dva kusy plienok. Takze toho bolo dvakrat tolko. Bola som na to sama. Ale tak mozno s robila nieco zle, ale viem, ze ked som presla na jednorazove mala som odrazu kopec casu pre seba.

jatva
24. feb 2016

@zuzuzuzka ja som jednorazovky nikdy nepouzivala dlhsie, takze to zrovnat moc neviem. Ked bol malicky, budil sa iba na kojenie, takze som mala casu dost. Vtedy som pouzivala stvorce a pranie, susenie a zehlenie mi zabralo asi 1.25 hod kazdy druhy den. Potom som si usila nohavickove, dostala som susicku a teraz im venujem minimum casu - dat do pracky, prehodit do susicky, vytiahnut a poskladat mi trva cca 15 min. kazdy 3. den. Cize nie ovela viac ako dojst s kosom/do obchodu po plienky. Jednorazovky som pouzila, ked sme lezali v nemocnici, ale asi iba 2 dni a potom som si nechala priniest latkove, lebo mi ten jednoraz strasne smrdel a nebavil ma 🙂 Samozrejme je to na kazdom ako sa rozhodne...

zuzuzuzka
24. feb 2016

@jatva tak vidis...to si mala dobre...ja som toto robila viackrat do dna....mozno tak dvakrat, ze pranie, susenie, zehlenie. Ved to za den sa mi nazbieralo cez 20ks plienok, a nehovorim o tom ako to vsade pachlo z toho vedra 🙂

jatva
24. feb 2016

@zuzuzuzka jak to, ze si viackrat do dna prala plienky? Tiez som davala 2 stvorce a prebalovala co cca 2-3 hodky a stacilo mi prat raz za 2-3 dni. Mam vedro s vrchnakom, kde mam nalepenu intimku pokvapkanu eterickym olejom a nic nesmrdi. To mi teda ovela viac smrdi jednoraz 🙂

zuzuzuzka
24. feb 2016

@jatva tak vidis :D ja som mala bez vrchnaka 🙂 a dobre si si to vymyslela 🙂 mozno som bola az prilis unavena proste na to...aj fyzicky a hlavne psychicky

fazulisko
24. feb 2016

@jatva to je jaký dobrý nápad s tou intimkou 🙂)))

jatva
24. feb 2016

@zuzuzuzka to si mala prve? Pri prvom u mna lietali plienky celou obyvackou :D Este, ze som byvala s mamou co mi pomahala. Pri druhom to bola pohoda jazz 🙂

zuzuzuzka
24. feb 2016

@jatva ano prve...to bolo pred osmymi rokmi :D tiez som byvala s mamou, ale nepamatam, zeby ma odbremenila od toho :D skor kybicovala (netusim ale y/i sa pise v tom slove) 🙂

evik6484
24. feb 2016

@peluskovo dakujem 🙂 to male som uz zabezpecila 🙂 tak skusime dake vedierko vhodne na to zohnat a napad s tou intimkou je super ako pisala jatva. Som vcera skusala ako sa ta snappi sponka pouziva a nenici to plienky? mam pocit, ze to bude robit na tych stvorcoch casom dierky tak neviem nakolko je potrebne ich mat na plienke ked na to idu tie vrchne nohavicky. Kolko plienok tak perete na jeden krat? Nema sa vraj pracka tym prepchat lebo to nasaje vela vody. Mame pracku na 7 kg pradla... mam len stvorce nakupene a par flisovych a bambusovych vkladaciek.

zuzi26
24. feb 2016

@jatva nemala som to kde susit,skladovať a vedela som si aj inak vyplniť čas 🙂

peluskovo
24. feb 2016

@evik6484 ja som mala plienky pri dvoch detoch a snappy nenechala nasledky. ono, ked sa dietatko uz hybe a vrti pri prebalovani, bez snappy sponky je nemozne plienku udrzat a zapnut do vrchych :D

@zuzuzuzka samozrejme, závisí to od toho , aké si používala plienky, či si mala AIO, nohavičkové, alebo len klasické štvorce. či vrchné pulky, vlniačiky, či staré poštolky... ja som odplienkovala dve deti, prve malo do pol roka jednorazovky, druhe od narodenia latkovky.... prve tyzdne pri novorodeniatku je to makacka , casto prebalovat, ale casom sa pocet plienok denne znecistenych znizuje. a ak mamicka pouziva moderne plienky, strihovo, materialovo, bez zehlenia, casovo som to vedela porovnat s jednorazovkami a nezabralo mi to urcite viac casu. pri jednorazovkach bolo denne vynasanie odpadu, kedze to smrdelo ooovela horsie ako latkovky, ovela, stale sledovat akcie, kedze dieta rastie a aj velkosti plienok sa menili, dokupovat,. starat sa, ci mam dost z danej velkosti, ci uz nekupit vacsie, nosit 3 balenia v kociari z obchodu.... prat perie pracka, vyvesanie netrva dlhsie ako 10 min a zehlila som iba stvorce a kedze sme mali aj bambusove, aj AIO plienky, bolo ich pri prani 20-30 ks, co sa hravo dalo prezehlit , neskor som ani stvorce nepouzivala, cize nebolo co zehlit.

ale samozrejme, kazdy ma svoju vlastnu skusenost, len treba porovnavat rovnaky system 😉 😉 😉