Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dudri
25. apr 2009

dneska som prala latkove plienky.. a este nemam vlniacky...len cakam ...

dudri
25. apr 2009

objednavku,,,

standu
25. apr 2009

aaale mne je to fuk, hadam nebudem otravovat kamosov, znamych , rodinu v BA aby mi, ked pojdu na vychod doniesli daku deku z ikey....prosim ta, ja som so svojimi nakrivo postrihanymi separackami z metraze spokojna.... 😎 uz nejak sednu, za mesiac vyhodim, nastriham nove...

kolko stoji jena separacka? 30korun? za 120korun ich mam 30.
ake vlniaky si vzala?

dudri
25. apr 2009

objednala som loveybums od oli a este pojdem kupit vlnenu priadzu-babka upletie
jedna seperacka 1,33
ikea -deka 1,96
metraz-nenasla som blok 😕 😲

brinzulka
26. apr 2009

standu..alebo kto to bol..prisla Vam ta nova plienka z BL? ta fesakovska? aka je? maju teraz nejaku akcioooo...

standu
26. apr 2009

ano ja, este nedosla, napisane tam maju ze doba dodania 10dni 😠 ....hned dam infosku aj foto pribudne do albumiku 😀

dudri aj aj mam lvb od oli 🙂 mna stala metraz meter cca 4€.

crysmile
26. apr 2009

baby, co hovorite na toto - mne jedna doktorka na vysetreni povedala, ze tie plienky co pouzivame (itti bitky) su absolutne nevhodne, lebo su velmi siroke medzi nozickami a ze mala mi preto este nechodi a ze stale bude chodit potom tak nasiroko.. no teda nevedela som jej oponovat, len ze ja nechcem pouzivat jednorazove.. no a tak mi navrhla ze mam malej davat obycajne bavlnene nohavicky.. takze som bola len ticho.. a to mala tie najstihlejsie plienky na sebe ake mame a to dokyna ani nevidela ostatne.. mam iba ja pocit ze to co povedala je blbost?

bihan
26. apr 2009

Crys, jasné, že je to chobotina 🙄 Itti Bitti je medzi nohami asi taká hrubá ako nacucaná hnuska a navyše Sára chodí bez pleinky úplne normálne, žiadne "naširoko". Kurknik, toto sú ľudia, ktorí majú šíriť osvetu a ktorým máme veriť.

sirinka
26. apr 2009

crysmile jasne, ze je to blbost...poznam deticky co zacali chodit neskor a pouzivali iba jednorazovky...

standu
26. apr 2009

crys, moja mala je o dva mesiace starsia od tvojej a nema zaujem o chodenie. postavi sa, chodi popri nabytku, pomaly sa zacina pustat a ja nevidim, ze by mala nozicky nasiroko. chodime na rehabku, este ziadna fyzioterapeutka, fyziatricka ani neurologicka nam nepovedali podobny nazor....a plienky videli. nie len IB.
boli sme na liecebnom pobyte kvoli neurol problemu a vsetky mamicky pouzivali jednorazovky...a boli tam deticky 16 a viac mesacne nechodiace.. kazde dieta ma svoj rytmus motorickeho vyvinu a silit sa nic neda.

my ked sme boli male, aky balik sme mali medzi nohami??? a nechodili sme snad?! ja som chodila ako 10mesacna, moj brat este 14mesacny nie...s rovnakymi socikovymi stvorcami na zadku.

ja sa nad nazormi lekarov uz nepozastavujem. mne nakazovala doktorka prikrmovat nutrilonom, lebo mala nepriberala dost. ani po zavedeni komplet stravy 5x denne plus nocne jkojenie nepribera.... ako ilustracia.
moj nazor: je to blbost.

emmka3
26. apr 2009

baby, vytesujem sa, lebo dnes bude oficialos prvy den, co cely latkujeme ... aj vonka sme boli v latke (dokonca 3x po 2 hodky) a v pohodicke 😵 maly spokojny, este ze vymysleli flisove separacky a nam sadli 😉

a s tym chodenim si myslim, ze je to haluz ... kamaratka latkuje len s BL-kami a maly jej chodi od 1O mes. a rovnako suhlasim so standu, my sme mali postolky dokedy a tu sme, niektore aj s pokrivsimi nohami 😉 ale to je skor genetika ako plienky ...

etuska
26. apr 2009

no veru je to divny nazor lekarky 😝 -niekedy je tazko najst pediatra co sa zaujima aj o "ine" trendy ako komercne.A s tym prikrmovanim je to podobne.Ja som moju ked bola abbao vobec nevazila-len ked sme isli k lekarke-nepriberala nejak extra,ale lekarka sa zaujimalo ako dlho ju dojcim-ako casto prikladam a este ma pochvalila a povzbudila nech vydrzim co najdlhsie-ze Miska je sice drobnejsia,ale zdravucka a prospievajuca-tak takych lekarov by mohlo byt viac 🙂

sisa.b
26. apr 2009

baby, my ked sme boli na kontrole klbikov, tak doktor povedal, ze uz nasiroko balit nemusim. ja som akurat balila malu do BG, tak som povedala, ze v tychto modernych latkovkach ma tie nozicky aj tak sirsie ako v hnuskach a on povedal, ze to je uz na mne, do coho ju budem balit 😉 - ortoped

etuska
26. apr 2009

Sisa-no my sme mali v prepustacej sprave napisane,ze na kontrolu mame prist v 6.tyzdni a ked sme prisli k ortopedovi tak mi vravel,ze sme mali prist ked mala mala 4 tt -aj ked som argumentovala ze v sprave je nieco ine-ani sa na nu nepozrel-povedal,ze mame prist ked bude mat dcerka 3 mesiace 😠 ,tak sme potom boli u ineho ortopeda 😒

Kočky-otazocka-periete plienocky vsetky v slize???? 😕

sirinka
26. apr 2009

etuska a mne nasa pediatrika povedala ze na prvu kontrolu sa chodi medzi 4. az 6. tyzdnom.... 😝

standu
26. apr 2009

etuska, nakolko ma sliz sklamal -jednak mala mala ekzem, IB sa mi chlpatila...- periem opat v lovele a som spokojna.

nie zeby ten ekzem s tym suvisel, to asi nie, ale nejak ma to znechutilo 😖 a vobec, podla mna neperie dobre. asi mi tam chybaju tie opticke zjasnovace 😵

pravam s plienkami obcas aj malej, ci nase veci a na lovelu som zvyknuta. robila som sliz z lanzy a smrdelo mi to.

standu
26. apr 2009

zabudla som, my sme boli prvykrat na ortopedii asi 4tyzdnovi a potom kontrola v 4mes naco mi ortoped poveda lbalit este mesiac na noc, na co som sa samozrejme po tyzni vykaslala.

emmka3
26. apr 2009

standu, nas maly tiez chytil ekzem, ako som zacala prat v slize, tak som sa opat vratila aj ja k Lovele ... este to s kozickou nie je OK, ale hadam sa to upravi ...

etuska
26. apr 2009

prali ste niektora tie plienky v "mydlovych orechoch"??? 😕

sisa.b
26. apr 2009

tak ja sa akosi neviem dokopat k tomu, aby som si zarobila druhy sliz. v tom prvom som prala skoro vsetko a bola som spokojna, akurat mi smrdel, ale to som riesila avivazou a pri plienkach octom. teraz mi nema kto kupit ingrediencie, ale planujem do neho pridat aj zlcove mydlo proti skrvrnam

standu
27. apr 2009

sisa a z akeh mydla si robila? niekto pisal, ze najlepsie je jadrove, ani zlcove vraj netreba...............

olinka6226
27. apr 2009

ahojte etuska ja periem v orechoch ale pozor na ne su 2 druhy take tmave drobne a tie nie su dobre a potom este take vacsie medovozlatohnede a tie su fajn. ja v nich periem vsetko.

sisa.b
27. apr 2009

standu, robila som z lanzy, teraz asi skusim ine

petusaaa
27. apr 2009

ja som robila sliz z kombinacii:
jadro - kokos - nic moc
jadro - lanza - a trosku lepsie
lanza - kokos - uuplne najlepsie 🙂
teraz budem robit iba z lanzy, co to povie. ale to az tak o mesiac hadam. lebo este mam nejakych 5l slizu 😉

sisa.b
27. apr 2009

ja chcem skusit lanzu s tym zlcovym mydlom, tak dam potom vediet. teda ako si stanovujete kriteria? lebo mne sliz nevypral dobre skvrny po stolici rovnako ako persil, tak neviem... 😝

olinka6226
27. apr 2009

ved to ze mnohi si myslia ze toto mi sliz nevypral a potom som skusila persilom a ten nevypral rovnako... cize prast jak uhod ibaze jedno zdravsia alternativa. ja som sliz robila z neviem coho, lebo mam este od ocina z roboty mydlovy prasok asi 5kg takze som zarobila za salku prachu s ostatnym ved postup poznate... a pralo dobre. len som potom objavila ze orechy mi peru rovnako dobre, len tak netahaju farbu z oblecenia tak periem v nich. ale biele asi zase zacnem v slize. ale asi budem robit instantny.

lenki33
27. apr 2009

petusa ja aj s valkou mame skusenost, ze ked sme robili sliz len s lanzy, tak plienky smrdeli mocom

sisa to zlcove ti podla mna nepomoze, lebo ono musi posobit priamo na skvrnu, v zamiesane v slize je asi zbytocne, mne tiez sliz nevyperie bez predpratia zlcovym, teda nie na prvykrat, casom skvrny zmiznu
a dost casto davam do pradla perkarbonat, kedysi ked mi na skvrny vadili 😀 , tak som tie pokakane plienky najskor namocila do perkarbonatu, a spravila som ten roztok silny, vtedy zmizli vzdy 😉 ale musis namacat do teplej vody inak nie je ucinny

sirinka
27. apr 2009

ahojte...dnes v historickom kalendari na vive hovorili, ze dnes je ten den D...kedy pred asi 50 rokmi prvykrat uzrela svetlo sveta prva pamperska...zachytila som to len scasti...takze ten rok si presne nepamatam... 😝
a odvtedy sa pampersky kopia na roznych skladkach...

olinka6226
27. apr 2009

a povedali aj to ze sa kopia na skladkach, alebo to len tvoj dovetok 😀 predpokladam ze nepovedali... 🙄

sirinka
27. apr 2009

olinka povedali 🙂 ved ono sa to da vypocut na ich stranke, ale tusim az zajtra...