Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tutu_1
2. nov 2016

@vertyeux Ďakujem ja nejaké mam ešte take staršie takze len niečo dokúpim uz som pozerala na kiko organic tie nebielene. Kúpim tie, aby sa mi nemiešali tie na prebaľovanie s tými bielymi 😊

mykky
10. nov 2016

Ahojte, ja by som chcela používať látkové plienočky. Malá má 5 mesiacov. Zatiaľ sme boli na obyčajných jednorázových. Poraďte mi aké sú vhodné pre pol ročné dieťa. Nemyslím značku, ale veľkosť, typ, množstvo a pod. Ďakujem.

behulka
16. nov 2016

@mykky Ahoj, tu je skupina o látkových plienkach, tam Ti maminy určite poradia 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/1818/

manee
23. feb 2017

Prosim, daju sa flip jednorazove kompostovat, ci ich radsej do komunalneho odpadu dat?

ihrisko2009
8. mar 2017

Maminky, ktore latkujete so staršími batoliatkami, prosim o radu. Latkujem so synom od narodenia,mame bohatú plienkovu výbavičku, rôzne značky, ale momentálne (syn ma 17 mesiacov a 14 kilov), používame len máloktoré z nich. Syn je baculaty, väčšina jednovelkostnych plienok ho už omina, suché zipsy mu suchaju stehná. Viete mi prosím poradiť plienky vhodne pre takýchto malých bucloskov? Najlepšie take, s ktorými máte osobnú skúsenosť. Za každy koment vopred Dakujem.

wandallka
4. máj 2017

@sharon1 zdravim? este pouzivas tie gdiapers?

cwrlik
4. máj 2017

Ahojte, predavam svoju latkovu vybavu, ak by mal niekto zaujem 🙂
https://www.modrykonik.sk/market/plienky/lehbu3...

sharon1
9. máj 2017

@wandallka Uz nie, lebo su jej male a uz sa aj oducame. Mali sme ich skoro 2 roky a pouzivali sme ich najradsej zo vsetkych.

wandallka
9. máj 2017

@sharon1 a neplanuješ teda niečo posunut?

kvietok8
22. máj 2017

Ahojte, chcem sa spýtať, aké vkladacie plienky používate do vlnených nohavičiek (mám vlnené nohavičky zapínacie, na patentky). Nemajú totiž záklapky a malý má už 9 mesiacov, prebaliť je ho veľký problém (zvyčajne posediačky/postojačky), keďže sa vrch a vnútro "rozpadajú" :-/

mirka__
22. júl 2017

Ahojte. Začínam s látkovaním a potrebovala by som poradiť. Prečítala som toho už kopu a vyšli mi pre nás najlepšie plienky Bamboolik AI2, hlavne kvôli tomu že synček strašne rýchlo priberá a má tučné stehienka, tieto majú ževraj na to fajn strih. Kúpila som si na skúšku jedny PULky + 2 vkladacky. PULky sa mi veľmi páčia, ale vadí mi, že pre menšie bábätká (syn má 5 týždňov) treba vnútornú-tvarovanú plienku v prednej časti zohýbať, aby nevytŕčala z PULiek, je príliš dlhá. Potom má krpec otlačené bruško, hlavne keď ho mám v nosiči. Chcela by som radšej kúpiť nejaké kratšie vkladacky, ktoré by nebolo treba ohýbať, ale Bamboolik také v ponuke nemá. Neriešili ste niektorá podobný problém? Neviete, aká značka by mi tam mohla sadnúť?

lucibka
23. júl 2017

@mirka__ skus pozriet t-tomi bambusove vkladacie plienky, maju akurat dlzku, tie pouzivam do stvorcov na novorod.sklad a na to pulky, nemam ale bamboolik, tak neviem ci sadnu, ale pride mi, ze maju sikovny univerz.tvar, tak mrkni...

chellina
23. júl 2017

@mirka__ najlepsie by si mala kupit metraz na detivbavlnke ktoru netreba obsivat a mozes si to nastrihat presne podls toho ako potrebujes ja tak tiez idem urobit do stvorcov 👍

zlaticko118
23. júl 2017

Ja mam tiez bamboolik, flip, t-tomi a este asi jeden druh. Vkladacku pouzivame klasicku stvorsovu latkovu plienku a je to akurat + separacna vlozka. Ale zacali sme latkovat od 3-4 mesiacov lebo mala bola chuda a stale jej to pretekalo.

mirka__
23. júl 2017

@lucibka @chellina @zlaticko118 ďakujem vám za tipy, premeriam si to a vyskúšam niektorú z týchto možností. Zdá sa, že všetky používate štvorcové plienky, nie je s tým veľa roboty? Žehlíte ich?

zlaticko118
23. júl 2017

@mirka__: ja som zehlila do nedavna (1rok a 3 mesiace) vyzera to krajšie, skladnejsie, lepsie sa mi to pasovalo do vrchych plienok. Teraz je teplo a nechce sa mi pri tom stat a potit sa, tak som prestala zehlit a po vyprati sa to snazim co najrovnejsie vyvesat a potom poskladat 🙂

mirka__
7. aug 2017

@chellina: musim sa ti este raz podakovat, tvoja rada je za vsetky drobne. kupila som si latky (bambusove frote) aj pekne farebne patentky, nastrihala presne taky tvar ako som chcela. niektore som aj sila, take ktore sa parali, ale vacsinu som len nastrihala, zopla patentkami. teraz sa mi daju pekne pripnut do PULiek, takze mam vlastny SIO🙂 a este som aj usetrila. odporucam vsetkym maminam, co maju chvilku cas sa s tym pohrat

tutu_1
7. aug 2017

@mirka__ prosím môžeš nafotiť ❤️❤️❤️

mirka__
7. aug 2017

@tutu_1: oki nafotim zajtra ak stihnem, momentalne nie su vo fotogenickom stave (rozumej okakane) 🙂

chellina
7. aug 2017

@mirka__ oo už sa aj ja teším na foto , keby môžeš pridáš aj rozmer prosím ? 🙂

tutu_1
7. aug 2017

@mirka__ Strašne sa teším 😘

mirka__
8. aug 2017
mirka__
8. aug 2017

@tutu_1 @chellina Prechadzajuci príspevok mi odoslalo predcasne, fotky sú tam. Plienky sú síce trochu strapaté, ale nepárajú sa. Ja som si robila takéto tvarované, z 2 vrstiev 400g bamb. froté. Dĺžka je 34cm, šírka 12-18cm. Patentky som dala tak, aby som ich vedela nacvaknúť do PULiek a ešte aj pripnúť vkladacku (tie mám kupované, ale dali by sa tiež ľahko spraviť). Ak by ste chceli ešte nejaké detaily, môžem napísať do mailu.

tutu_1
8. aug 2017

@mirka__ To ze úplne super ! Mam vela otázok 😁😊 ako si nacvakla patentky ? Mam vrchné gatusky petit lulu a tie majú tiez takýto cvocek na pripnutie tak by som to mohla našiť do toho. Koľko sa da spraviť z metra bambusoveho froté ? A kde sa to da vsetko kupit ? Perfektne 😘

mirka__
8. aug 2017

@tutu_1 Oki tak napíšem to sem. Nechcela som tu spamovať, ale možno to ešte niekomu pomôže🙂 Patentky sa nacvakávajú takými kliešťami, ide to celkom ľahko. Z metra froté sa mi podarilo spraviť 10 2-vrstvových plienok (pozor, trošičku sa zcvrknú po vypratí, takže treba buď vyprať pred strihaním alebo vystrihnúť o kúsok väčšie). Látku, patentky aj kliešte som kúpila na detivbavlnke.sk, alebo sú aj české stránky s takým sortimentom. Čo sa týka tých Petit Lulu, určite by sa to dalo, len v ich systéme je to tak (z toho čo som čítala), že nemajú dvojité gumičky na gaťkách, ale jedna gumička je priamo na tých originál tvarovaných vkladačkách.. neviem, či by ti tam tým pádom nechýbala. Ale možno by to vôbec nevadilo, určite to stojí za vyskúšanie;)

behulka
8. aug 2017

@tutu_1 dajú sa našiť aj do PetitLulu 🙂 Ak máš stroj, zvládneš to, ak vieš trošku šiť.

tutu_1
8. aug 2017

@mirka__ mam doma haipa daipa plienky, tak by som odstrihla chobot zaposila upravila vrch a z chobotu spravila vkladacku. Oni uz majú okolo nožičiek vsitu gumičku. Pozerám tu stránku a aké patentky si brala ? Myslim veľkosť. Na jednu plienku je ich teba koľko ?
@behulka stroj mam, aj dva ak by bolo treba a šiť trosku viem. ☺️Ale fakt len trosku.

mirka__
8. aug 2017

@tutu_1 veľkosť tú štandardnú čo predávajú, neviem aké je to číslo. Predávajú ešte aj nejaké menšie, tie majú označené že 'malé', tak tie nie, tie by nesedeli s tými čo bývajú bežne v plienkach. No a počet závisí od teba, čo presne potrebuješ. Ja som už mala doma tie malé vkladačky na 2 patentky a PULky Bamboolik, tie majú tiež 2 patentky, jednu vpredu, jednu vzadu. Chcela som napasovať tvarovanú plienku medzi to, takže som použila na ňu 4ks patentiek.. tie malé vkladačky je možno aj zbytočné mať s cvočkami, neviem.

tutu_1
8. aug 2017

@mirka__ a máš aj strih na tu vnútornú plienku, ci si sila podla seba ?
V e-shope som nasla dvojo patentnej jedny obyckové a druhé s dlshym hrotom tak neviem ze ktore
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...

mirka__
8. aug 2017

@tutu_1 tie obyčajné, čiže druhý link. Strih som si vyladila podľa seba-zobrala som Bamboolik original plienku, skrátila a trochu zúžila.