Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tutu_1
8. aug 2017

@mirka__ ďakujem skúsim doma niečo vymyslieť

peknaplet
19. aug 2017

Ahojte zienky, rada by som sa vas opytala, aku mate skusenost s latkovymi plienkami z druhej ruky? Pripravujem sa pomaly na prichod mimi a rozhodla som sa latkovat. Mam dilemu, ci sa oplati investovat do ojazdenych, ci aj pri x-tom dietatku plnia svoju funkciu alebo radsej kupit nove?

barborenka333
19. aug 2017

@peknaplet vrchné nohavičky by som kúpila isto nove...mala má 13mes a nie všetky sú ok, a to som ich kupovala nové.vnutra je asi na zvážení,čo chceš.ja mám štvorce plus bambus vkladacky.vkladacky by som nekupovala nasite,ale kúpila by som metráž bambus a nastrihala.ale to je môj názor a moja skusenost.pekny den

aknavij
13. okt 2017

Ahojte maminy,idem po radu, mam trojtyzdnove babo a od zaciatku latkujeme, ale maly ma dost cervenu zaparenu ritku, nekremujem, kedze sa to pri latkovkach neodporuca, pouzivam hlavne bambusove plienky, alebo do flipiek sty dry vkladacky. Umyvam ho po kazdom pokakani, chapem, ze ta stolica je dost agresivna, ale robim co mozem a predsa to ma velmi cervene. Mozete mi poradit? Dakujem krasne.

zlaticko118
13. okt 2017

@aknavij : kremuj! Tiez latkujem ale aj kremujem (doteraz som nepocula zeby sa to nemalo a nechapem preco by sa to nemalo) + kup v dmke bambusove separacne vlozky (alebo objednaj z feeda stoji to cca rovnako) to oddeli prdelkj od mokrej plienky

sandral
13. okt 2017

@aknavij Ahoj, krémovať ho nemusíš, ale mne sa osvedčil obyčajný Aviril. My sme mali podobné problémy, skúšali sme od Sudocrem-u všetko možné, ale toto sa mi osvedčilo. Nerobia to látkové plienky, my sme mali s jednorazovkami oveľa väčší problém. Inak, pre mňa je novinka, že pri látkových plienkach sa neodporúča krémovať.

manee
13. okt 2017

Chcem sa opytat, cakam tretie babo a opat chcem latkovat. Doteraz som pouzivala len pulky, ale teraz chcem skusit vlniaciky. Chcem si ich uhackovat sama. Viem, ze by mali byt zo 100% ovcej vlny. Nasla som drops alaska, ze je sto percentna. Len neviem, ci moze byt. Moze byt nieco od Drops? Alebo aku vlnu kupit?

euka210
23. okt 2017

@aknavij ja som pouzivala sty dry vkladacky a tym sa to u nas vyriesilo. Na sty dry aj nakremujem ked treba. Vadi mu dlho v mokrom.

euka210
23. okt 2017

@peknaplet pokial planujes viac deti, tak urcite nove. Pluky Bum genius som pri druhom uz vyhodila, vydrzali tak 2r intenzivneho pouzivania. Nohavickove bambusove na noc stvrdnu alebo sa prederavia, rozhataju gumicky. Pri prvom som kupovala nove a potom nieco nove, nieco z bazara.

kvetinka2017
26. okt 2017

Ahojte, neviem nájsť návod na výmenu natiahnutych gumičiek na vrchných gatkach. Vie niekto link? Ďakujem 😊

hermiona368
16. jan 2018

AHojte baby, mate niekto skusenost s petit lulu ? mam bambiroxy a bamboolik, mala ma 16 mesiacov a nevie ci este kupit vrchne gate klasicke alebo co ma petit lulu tu minimalnu plienku- mne sa zda byt ta ritka taka hola. dakujem

keathli
18. jan 2018

Ahojte, určite tu bola táto otázka už milión krát, ale prosím, môžete mi to vysvetliť niekto logicky a čo najjednoduchšie?
Chcem bábätku dávať látkové plienky, aj keď si všetci myslia, že to oľutujem a veľmi rýchlo prejdem na pampersky, ale som odhodlaná a ochotná stále prať, hlavne keď vidím, ako príšerne a čaptavo dnes chodia deti, k ortopédovi každé 3 mesiace..... Zatiaľ sa v tom moc nevyznám, ale ak dobre rozumiem, potrebujem klasické plienky, 70x70, a ako najjednoduchšie sa mi zdajú kapsové, do nej dám poskladanú obyč. plienku a vybavená vec????? Prosím, ak mi to viete jednoducho vysvetliť, budem veľmi rada 🙂

kvetinka2017
18. jan 2018

@keathli no máš viac možností 😉 ja som cca prvý polrok použivala novosklad a vrchné pul nohavičky. Novosklad je z plienky 70x70 a neskôr 80x80 . Jeho výhodou je že dobre zachytí riedku babatkovsku kakanicu a vrchné nohavičky ostanú väčšinou čisté, vhodné na ďalšie použitie. Keď ale bábo nekaka často alebo ti nevadí kúpiť veľa vrchných nohavičiek, môžeš aj tie kapsovky použivat, kde len dovnútra dáš na obdĺžnik poskladanu plienku alebo kúpiš už hotové vkladacky.
Ďalšia o niečo drahšia varianta je že namiesto tých štvorcov ktoré si skladas do tvaru aký ti vyhovuje, sú plienkove nohavičky a k nim pul vrchné nohavičky. Tiež celkom dobre zachytí kakanicu a vrchné nohavičky ostanú čisté.

Moja často kakala takže pre mňa bola priorita aby vrchne nohavičky ostali väčšinou čisté lebo som ich nechcela kupovať veľa.
A neskôr keď začnú prikrmy tak sa väčšinou používajú na obdĺžnik poskladané štvorce alebo vkladacky. Buď to dáš do tých kapsoviek alebo do obyc. pul nohavičiek.
Ešte sú dalsie varianty ako snap in one a All in one. Kde máš hotové vkladacky ktoré buď pripnes k vrchným nohavičkam alebo sú k nim pevne prisite.

keathli
19. jan 2018

@kvetinka2017 Ahoj, Veľmi pekne ďakujem, naozaj veľa si mi pomohla 🙂 Som pozerala, ako presne sa dáva ten novosklad a vyzerá to riadne zložito, ale asi to je len zvyk..... preto mi pripadajú jednoduchšie tie kapsovky a do nich vkladačky alebo plienky poskladané..... Určite si to ale chcem ísť obzrieť do obchodov, nech to hlavne vidím naživo a uvidím, ktoré nakoniec vyberiem...... Ale veľmi pekne ďakujem 🙂

kvetinka2017
19. jan 2018

@keathli není zač. Viem aký ja som v tom mala šalát na začiatku... 😉
No kapsovky sú aj na dupke o dosť menšie. Rovnako sio. Novosklad je dosť veľký. Na začiatku to ale nevadí. Neskôr pri pohybe môže deťom kus vadiť.
Tak držím prsty, nech sa nenechas odradiť a nech ťa to baví 🙂

spajky
18. feb 2018

@keyka ahoj prosim ta ake su vrchne pulku ttomi?

keyka
23. feb 2018

@spajky ahoj, mne velmi vyhovovali T-tomi, ale.ja som mala all in 1. Aj teraz uz posuvam vsetky svoje latkovky na predaj ale zopar T-tom si nechavam keby sa nahodou postastilo dalsie baby 😁. A to som mala aj Pol iny, BabaBoo,Bamboolik a podobne. A len T,-Tomi si nechavame 😀

spajky
23. feb 2018

@keyka vdaka

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanulka24
23. mar 2018

@lili2015 na FB je nosime latkove plienky😊

kvetinka2017
23. mar 2018

@lili2015 aj tu na mk sú Latkovkarky

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie26
19. aug 2018

Ahojte,zaciname latkovat a zaujima ma,ako casto menit PUL nohavicky,pripadne kolkokrat ich mozem pouzit,ak nie su okakane alebo nepretiekli.Viem,ze je odporucane ich aspon raz tyzdenne preprat,a co medzitym?Mam ich napriklad pocas prebalovania utriet vlhkou utierkou?

jajodka47
19. aug 2018

Ahoj, za mňa, vymeniť vždy, keď prídu do kontaktu so stolicou, a to sa stane určite častejšie, ako raz za týždeň. Osobne, ak aj vyslovene špinavé neboli, menila som každý deň za nové. Predsa len sa švy okolo nožičiek dotýkajú omočenej plienky. Kým sú nové, obšitie je odolnejšie, no s používaním sa stávajú menej odolnými a nasiakajú. Bez tak, i keď sú nové, obšitie, ktoré je z látky sa utrieť nedá tak ľahko, ako PUL vrstva. Ak by si chcela byť ale ešte dôslednejšia, utieraním PUL vrstvy určite nič nepokazíš. Práve naopak... Pekný večer

cookie26
20. aug 2018

@jajodka47 dakujem 🙂 Mala mi kaka raz za dva tyzdne,takze nad tym nemusim spekulovat,no vsetko co si napisala,mi dava zmysel.Pomohlo 🙂

jajodka47
20. aug 2018

@cookie26 šťastné to kojené dieťa 🙂. Raz za dva, to som ešte ani nepočula. Raz za týždeň bolo najviac. Ale svet kojenia a rôznorodosti detí a zloženia materských mliek je nekonečne veľký, takže verím :D Náš malý bol sralko :D. Som rada, že pomohlo. Nie je zač

wandallka
20. aug 2018

Aj mne občas kakala raz za dva tyzdne ale veľmi skoro sa to zmenilo...ja mením pulky denne...niekedy obdeň ...vždy po stolici a niekedy keď vychytam cikanie tak mi jedna vydrží aj dva dni ..mala má rok aj niečo..cez deň behá hoľa po vonku a kaká raz za deň...už formovane kako ale keď idu zuby zas riedke ...🤦

vonnie
3. sep 2018

Ahojte maminky, romzyslam nad latkovanim, mne osobne sa pacia www.plienkybobanek.sk mate niektora s tymito skusenosti prosim?

srnec
19. sep 2018

Ahojte! Este som len teoretik :D ale zaujimalo by ma, ci je mozne pouzitie klasickych stvorcovych plienok (pripadne so separacnymi) poskladanych normalne do obdlznika do takychto nohaviciek: http://www.plienkyzbavlnky.sk/popolini-vrchne-n...
googlim uz asi tri hodiny a som z toho stale jelen....
Vdaka pekne 🙂

lusyc
19. sep 2018

@srnec ja používam klasické stvorcove plienky do kapsoviek. Vkladacky, ziadne, sa mi neosvedcili, pretekali. Takisto pretekali aj ked som pouzila len vrchne nohavicky a stvorcovu plienku. Takze za mna a moju malu kapsovka+klasicka plienka (aj 34 rocna po mne).