Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
27. apr 2009

baby, ja som moju flisovu deku stale nenastrihala, ale jak tu citam, nieje deka ako deka? 😕 ja som kupila v kauflande, 130x180 cm, za 5 Eur, material je 100 % polyester. Mam nastrihat alebo som kupila zle?

bihan
27. apr 2009

Etuska, ja som sliz nikdy nevyrábala a ani ma to neláka 😉 Radšej kupujem práškový eko-prášok, ktorý obsahuje aktívny kyslík, takže prádlo nešedne, v pohode vyperie a 2,25kg je na 30 praní...

labuťka, tak odstrihny tenký pás a vyskúšaj 😅

emmka3
27. apr 2009

baby, ktore periete v Lovele, skusali ste davat aj Calgon, alebo sa to pri tychto plienkach nesmie???

macocha
27. apr 2009

Ani mne sa do slizu dlho nechcelo, ale nakoniec to nebolo až také zdĺhavé - len sa odhodlať. Som spokojná, dala som jadrové mydlo a perie na bielo, neutrálna vôňa (zo slniečka), akurát že musím dávať aspoň 3.5 dl na plnú pračku. A na prvýkrát mi sliz tiež nevypral žlté škvrny, teraz ale škvrny pretieram hneď po "zásahu" žlčovým mydlom a pohoda. Teda - musela som sa zmieriť s tým, že látkovanie ma stojí tých 15-20 min denne na predpieranie a pranie a všetko to okolo... ochrana životného prostredia ale nie je o pohodlí 🙂
Orechy sklamali, nevyprali dobre - ale neviem posúdiť, ktorý druh mám 🙂 a je pravda, že som prala len na 40 stupňov, možno pri 60tke by to bolo lepšie ale takto som mala pocit, že sa ani nič z nich neuvoľnilo a prala som v čistej vode.
Eko prášky mi mama ofrfľala, že ona také zašednuté prádlo nechce 😅

macocha
27. apr 2009

Ozaj, aj ja som sa chcela opýtať - k slizu dávate niekto aj sódu/Calgon, keď periete na 60tke? Lebo ja nie...

etuska
27. apr 2009

Macocha-presne ako pises-ochrana zv. prostredia nie je o pohodli-ale to bohuzial niektorym maminam tazko vysvetlis 😒 este ze sa najdu aj "eko-maniacky"
Ja mam asi tie mensie orechy,le pouzivala som ich len na tmave a farebne pradlo.Biele som prala v prasku.Sliz som nikdy neskusala a eko prasky su fakt slabe???? 😕 Osobne sa chystam kupit skor prirodne,alebo farebne plienky,tak by nemali zasednut,alebo sa mylim???? 😕

macocha
27. apr 2009

No, možno som mala skrátka smolu na výber, ale skúsila som 3 druhy a slabota... ono pravým eko-maniačkam zašednutá plienka až tak nevadí, 🙂 ale keďže zdieľam domácnosť s mamou, musím robiť kompromisy. Ako prvé keď videla prírodné plienky tak ich chytila, že ona mi ich vybieli aby žiarili čistotou 😀
Farebnú mám iba jednu IB, zatiaľ 5-krát praná tak neviem posúdiť, ale napr. farebný overalík sa mi zdá, že mi po praní v slize ožil farbou, ale svetríky akosi blednú - asi závisí od materiálu aj kvality farby.

sisa.b
27. apr 2009

tak ja skusim tu lanzu s kokosom, lebo sliz zo samotnej lanzy mi smrdel. teda nie sliz, ale tie plienky potom 😒 ostatne pradlo nie, ale davam avivaz, tak som to pripisovala tomu. ale ked pisete, ze to moze byt tou samotnou lanzou, tak to skusim inak 🙂

bihan
27. apr 2009

Macocha, ja v ekoprášku neperiem len plienky, ale všetko naše prádlo vrátane bieleho 😉 Ale skúsila som ich dosť, tekuté mi prišli všetky naprd, teraz mám práškový a som max poskojná.. ale zase na Slovensku sa nedá zohnať 😝

Orechy mám tie malé, celé jedno kilo a snáď ich raz začnem používať, keď bude Sára menej zababraná 😀

sisa.b
27. apr 2009

bihan, myslim, ze sa este nacakas 😀 teda aspon ti moji su ako prasiatka stale 😝

olinka6226
27. apr 2009

ja sa uz tiez vyse roka chystam ze tie male vyvarim na prostriedok na riad 😀

emmka3
27. apr 2009

Baby a co nemate ziada skusenosti s Calgonom pri prani plienociek? nooo, aspon jedna 😎

sisa.b
27. apr 2009

emmka, ja take vobec nepouzivam. vyhodene peniaze 😒

brinzulka
27. apr 2009

davali sme calgon do pracky..aj tak tam bol vodny kamen..Takze teraz som to vyriesila octom a prepranim iba s octom......malemu sme prali veci prac.prach+ocot miesto avivaze

neviem..calgon som si dovolila dat len k nasmu pradlu..k detskemu nie

emmka3
27. apr 2009

nooo, ide o to, ze nas ma nejak precitlivenu kozicku, takze som sa po slize vzdala aj octu 😔 tak reku ci nezmakcim aspon Calgonom ... no uvidim co vidaju dnes prane plienuchy ale vyzera to tak, ze aj bez octu su na omak rovnake ako s octom 😅 ... a dakujem za reakcie 😉

standu
27. apr 2009

calgon je zbytocna blbost, staci raz za cas pustit pracku naprazdno so 4l octu...recept od opravara (praciek, samozrejme) 😀

standu
27. apr 2009

viete mi poradit ozaj dobry eco pradok??????

emmka3
27. apr 2009

standu, sak ja som tiez casom prisla na to, ze je to blbost ale ked mi tam este pol flase stoji, tak ho hadam nevylejem, aj ked teraz netusim k akemu pradlu to budem davat 😅 asi ho darujem mamci, jej je jedno 🙂

sisa.b
27. apr 2009

tak nam asi staci len ten ocot k plienkam, lebo pracka ma 5 rokov a spirala je cista. drahy ju kontroloval, ked vytahoval prepadnutu kosticu z mojej podprdy 😝 skor si pracku pokazim takym sposobom 😕

emmka3
27. apr 2009

sisa, asi to bude tym octom ako spominala standu ... sak aj rychlovarna kanvica sa najlepsie vycisti octom ..

sisa.b
27. apr 2009

tak tu cistim kyselinou citronovou, aby mi ocot doma nesmrdel 😝

emmka3
27. apr 2009

normalne das do vody vela kyseliny a ma to ten isty ucinok? parada, vyskusam aj ja 😉

sisa.b
27. apr 2009

jj, a vobec jej nemusi byt az tak vela. ale ja vyvaram kanvicu, az ked nam uz pomaly nevari, tak musim aj 3x prevarit tu kyselinu 😝 ale to iste bolo aj s octom, akurat ten mi vzdy "prevonal" cely byt

standu
27. apr 2009

no neporadi niekto dobry eko prasok?

quika
27. apr 2009

standu, ja neporadim, mala som zle skusenosti tak som sa zakazdym vratila k Arielu 😉 sliz som pouzivala kvoli synovmu ekzemu ale zistila som ze mu je to jedno, teraz ho uz aj tak nemam ako zarobit takze zase mam ten Ariel. mne sa tiez sliz az tak nepacil, zostavali mi flaky, pradlo hroooozne tvrde, a ked som take riadne stare flaky vyprala raz v arieli tak vsetky pomizli - sliz ich nevypral ani na 30x 😠 inac mali sme strasne tvrdu vodu tak som testovala vsetky mozne sody, olejicky, ocot a priznam sa ze aj kamenozrout 😀 nepomohlo nic, iba avivaz 🙄 ale aspon som zistila ze avivaz neznizuje savost plienok, nechapem preco sa to hovori.
orechy som dostala k nejakej objednavke zadarmo, netusim aky druh, fungovali asi rovnako ako cista voda. pominala som ich na muzove veci ktore su len prepotene ale nie spinave, na to boli fajn, ale inac nezvladli nic.

sisa.b
27. apr 2009

tak to sa divim, lebo mne pral ariel ako persil, cize ziadny rozdiel medzi prachom a slizom 😨 a to vsetky pokakane plienky predpieram so zlcovym mydlom a este ich nim namydlim, ked ich davam do pracky. a nevypral mi prach ani pokakane biele bodynka. vlastne jedine co mi na slize vadilo, bol ten pach

standu
27. apr 2009

ja som sa len tak divne citila medzi "ekomaniackami"......ale uz hlavu nelamem, lovela vyhovuje a ostane. na farebne a cierne davam tekutu, avivaz nepouzivam, lebo mi ostavali flaky na obleceni, normalne tmavsie mapy. ale ked som oprala nahodou plienky v tekutej, tak mi komplet vsetky kapsy pretiekli....tak neviem.

sisa.b
27. apr 2009

standu, jasne - pouzivaj to, co vam vyhovuje 😉 ja tiez teraz davam persil, lebo sliz mi nema kto zarobit 😝

standu
27. apr 2009

ved ti vravim ze ti poslem 😀 😀 😀 😀 😀

sisa.b
27. apr 2009

ved sme sa dohodli, ze to radsej nebudeme riskovat 😀 😀 😀