Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

maja22
4. máj 2009

Tak teraz som mierne mimo - ak tieto macko sajú málo, aj classic sajú málo (mám aj také, aj také), tak ktoré sajú dobre? 😕 Načo ich potom vyrábajú, keď dobre nesajú? Zatiaľ mám nakúpené všetko len po 1 - 2 kusoch na skúšku, mám aj organic a bamboo... Väčšinou S pre bábo, ale dve mám také, čo sa dá veľkosť prispôsobiť, ešte vyskúšam aj na Marekovi.... To som fakt zvedavá, či to nezabalím... 🙄

emmka3
4. máj 2009

majka, dobre saju Organiky a bambusky ... mne sa flaneky nevydia aj v tom, ze ked su pocikane, tak maleho asi aj chladia lebo reve jak tur 😉 ale pri bambuskach a organikoch mu to nevadi 😉

emmka3
4. máj 2009

a na co ich vyrabaju? asi na to, aby si mala plienku aj na hodinku pred kupanim 😉 ked nemas nakupene stvorce ... alebo to mozes potom poriesit tak, ze tam das namiesto flanelovej vkladacky bambsovu alebo organik, a budu mat lepsiu savost (a nebudu chladit)

emmka3
4. máj 2009

maji a mam pocit, ze mackove su predchocovia Clasic Color ... cize, ten isty material, len iny vzor a podla foto by som myslela, ze aj strih ...

bihan
4. máj 2009

Maja, blbá správa...classic aj obrázkové sú presne tie isté, len obrázkové sú s obrázkami 😅 ale materiál je rovnaký, sacie jadro je rovnaké...
Dobre sajú organic a bambusky.

maja22
4. máj 2009

Veď uvidím, určite to nevzdám po prvom raze 😉 Zatiaľ sa viac chystám na bábo, Marek už robí napriek, nechce sa dať prebaliť a nechce ani na nočník 🙄 Asi ho v lete nechám po vonku behať s holým zadkom, nech sa konečne odučí od plienok...

maja22
4. máj 2009

Bihan, fakt blbá správa... 😅 😀 😀 😀

standu
4. máj 2009

no uvidime kolko vydrzia tie suchace ale uz na prvy pohlad som sa pri nich pozastavila....nevyzeraju nejak uplne shitovo ale...najpevnejsie suchace sa mi zdaju na UD 😀
ale, nejak to neriesim, ved ked dosluzia, tak presijem. dnes uz nevyschne, aby som ju skusila na noc 😒

maja22
4. máj 2009

Standu, prepáč, ale o čom hovoríš? 😕 😅 Skúšaš dačo nové?

standu
4. máj 2009
lenka138
4. máj 2009

prosím vás a aké vrchné nohavičky používate na BL, lebo ja mám BL classic, ako som sa práve dočítala nie je to bohvie čo, no ale čo už a na to mám nohavičky UNI a to je hrôza

a tie bambusové štvorce to sa dáva namiesto tej vložky? A dobre to saje? Bože ja v tom mám hokej 😨

standu
4. máj 2009

vrchniaky mam vlnene:
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

PULky tieto:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
aj take:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
a som spokojna 🙂

a tieto su vraj vynikajuce:
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...
ano, bambusove stvorce sa pouzivaju aj ako vkladacky, do kapsoviek....ano, dobre to saje, bambus je bambus 😉

maja22
4. máj 2009

leni, to sme dve, čo v tom máme hokej... 😀 asi tuším, ako sa cítili naši po prehre s Českom 😀 😀 😀 😀
Standu, to sú tie nové? Lebo keď som objednávala, tak bežala reklama na nejaké nové, ktoré ešte neboli dostupné... Asi sem začnem chodiť pravidelne a poctivo čítať, aby som vedela čo a ako... Márnosť, ja tu zasa presedím kopec času... 🙄

standu
4. máj 2009

organic color su nove, este novsie su AIO

lenka138
4. máj 2009

a je lepšie si do tých classic kúpiť bambusovú vložku alebo vkladačku, či je rozdiel len v cene?
a tá vkladačka sa potom ako skladá a aký to má vlastne rozmer?

lenka138
4. máj 2009

maja som rada, že v tom nie som sama 😀

maja22
4. máj 2009

Standu, pozerám, že nakupuješ z viacerých stránok... ja som chcela kúpiť všetko na jednej, bo aj poštovné je drahé, aj plienky a hlavne som sa bála zainvestovať, keď sama neviem, ako dlho mi to nadšenie pre látkovky vydrží... Ale rozmýšľam, že ak vydrží, asi zainvestujem viac... Resp. už som hľadala čosi aj na bazároch, ale zatiaľ som nekúpila nič...

maja22
4. máj 2009

Ja mám doma kopec klasických plienok, ešte aj po mužovi, asi ich budem používať ako vložky, musím tie kopy nejako využiť....

lenka138
4. máj 2009

maja vidím, že to bereme podobne, presne tak aj ja. Objednávala som z jednej stránky, aby som platila len jedno poštovné, lebo to by sa nazbieralo, ale teraz čakám akú cenu hodí na BL AIO, a tie by som chcela a potom by som si popri tom objednala ešte aj tie vložky do tých plienok.
A ja som tiež tak rozmýšľala, že najskôr trochu a potom uvidím, aj keď mi precikal, aj tak by som pri tom chcela vydržať, len si to musím vylepšiť, lebo toto ma bude len znervózňovať

standu
4. máj 2009

ja viem, ze je to lacnejsie, ale ja som este nenasla stranku, kde by mali vsetko, co chcem 🙂 ja pouzivam aj obycajne stvorcove plienky este po mne tusim po dome.
najviac som nakupila zo stranky latkoveplienky
bamboo stvorce su vo viacerych velkostiach, mam aj 30x30 aj 40x40, skladam ich na tretiny. najoblubenejsia domaca plienka je velky stvorec imse vimse zlozeny na draka, na to bamboo stvorec a navrch flisova separacka a vlniaciky..
ja som pokupovala postupne, rozne znacky, druhy, chcela som sa sama presvedcit, co mi najlepsie bude vyhovovat a nelutujem tento postup, ani ziadnu plienku (okrem BLorganic, ta sa mi nezapacila, tak som ju predala 😀 )

bihan
4. máj 2009

Kočky, zainvestovať sa oplatí, lebo lacné plienky väčšinou stoja za prd, tak isto ako lacné Uni nohavičky 😅 Je určite lepšie kúpiť kvalitu, ktorú potom predáte, ak vám nebude vyhovovať, ako kúpiť niečo lacné, čoho sa už potom nezbavíte 😉

Bambusové BL štvorce mám veeeľmi rada, dajú sa poskladať podľa aktuálnej potreby, kebysi som skladala na tretiny, teraz na štvrtiny do IB. To sa s vkladačkou nedá.

A chcem na noc nové vlňáky, som v poslednej dobe zkladaná z LVB Crepe 😖 chcem LVB naťahovačky 😀

Nemáte niektorá odskúšané Baby Beehind vlňáky? vyzerajú, že fajne držia okolo nožičiek.

maja22
4. máj 2009

Leni, veď to, že keby bol malý stále precikaný, tiež by ma to znervózňovalo... Druhá vec - dva roky som naučená na jednorázovky, zadoček v suchu, prebalím, vyhodím a pohoda... Takto to berú aj ostatní členovia našej domácnosti. Bývam so svokrou a švagrom, o výdavky sa delíme (napr. kúpeľňa je spoločná, periem na svokrinej pračke, spoločné máme aj pracie prostriedky...) a vidím na nich, že majú strach, že tento môj "vrtoch" budú spolufinancovať... Lebo jednorazovky si platíme sami, ale svokra hovorí, aby som si prepočítala, koľko miniem prášku, vody, elektriny, švagor zasa nadráža, že rýchlo opotrebujem pri častom praní práčku... 🙄 Tak prášok si mienim kupovať sama, na vodu a elektrinu priplatíme a keď pračka zlyhá, kúpime novú... 🙄 Ale to: poriadne zváž a prepočítaj - mi ide na nervy... 🙄

standu
4. máj 2009

bihan, ma tu niekto odskusane viac nez ty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ?
vyzeraju dobre, ale mne nejak nepasuju vlniaky na suchace, bude sa to "zatrhavat" ked sa to tam nahodou prilepi, nemyslis?
natahovaky loviky sa mi veeelmi pacia, len neviem, ako by som ich natiahla bez "ujmy" na stvorec na draka (nedoslo mi kupit snapku, tak jej tie konce len tak podvleciem)

maja22
4. máj 2009

Čo znamená skladať na draka? 😅 Čo je LVB? 😅

standu
4. máj 2009

lvb-Loveybums znacka, napr aj tie vlniaky, co som davala link

toto je drak:
http://www.mamaja.cz/clanky/sklad-na-draka

standu
4. máj 2009

maja aj pri kupe drahsich latkoviek urcite usetris.

maja22
4. máj 2009

Aha, ďakujem 🙂

maja22
4. máj 2009

Hlavne sa to musím naučiť...

mracik
4. máj 2009

maja, ak máš zásobu kvalitných štvorcov, tak potom je najlepšie a najlacnejšie ísť do zaväzovačiek. Ja osobne na ne nedám dopustiť a v lete na doma ani nedávam horné nohavičky.
sú to tieto http://www.nosime.sk/menu4-zavazovacie
hlavne disany sa mi osvedčili, do nich vložíš jednu alebo dve štvorcovky.
je pravda, že na ne treba trošku šikovnosti, môj muž sa s nimi neskamarátil, ale inak sú fajné, dobre držia a sú variabilné