Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
5. máj 2009

zitaje, mne sa plienky vidia maksie v lovele. teda lovela bez octu=sliz s octom. periem na 40, kazdy treti stvrty raz na 60. BLbamboo aj poplinu aj ja sucham v rukach 😀 esteze ich nemam viac 😵 a to mame makku vodu, teda o kameni v rychlovarnej nechyrujeme.........
sisa ja mam ulricha kuru a ok. prvy raz prevlhovali, tak som ich dala opat a odvtedy dobre. teraz su cerstvo oprate a lanolinovane na zadku mojej krasy, uvidim rano, ci sa povedlo. potom kupim lanolin v lekarni, ako pisala bihan, tak to tu este musim pohladat, ako na to 😅 😅

sisa.b
5. máj 2009

ja som este chcela dat foto bl bamboo vs. UD nocna 😅

standu
5. máj 2009

no daj, nie...? UD je vacsia tipnem

zitaje
5. máj 2009

Vdaka standu. Takze vlastne preco sa pouziva sliz? Len z ekologickych pohnutok? A co tak pridat k tej lovele este tu krystalicku sodu? Pouzivate niekto sodu na zmakcenie vody?

standu
5. máj 2009

dala som parkrat, kym sa mi neminula 😒 aj som si ju do vody zarobila ako avivaz, alenejaky super markantny rozdiel som nepostrehla. ale este som to tak chcela skusit, musim sodu kupit.

sliz....neobsahuje opticke zosvetlovace a cojaviem co este ako prasky...tak aj zdravotne hladisko (ale ked nam lovela nerobi zle...?) aj financne hladisko...no a ekologia. ale ked som citala zlozenie toho mydla tak sa mi to nejeke uplne super "bezchemiove" nezdalo. neviem, nerozumiem tomu a je mi to popravde fuk. mne moj prasok vyhovuje.

brinzulka
5. máj 2009

ja sa tesim na pouzivanie plienok...ale na sliz mi nejak chut nejde...

zitaje
5. máj 2009

Ved ani mne sa do toho nechce. Ja som len taky nahodny ekolog, len na to, co ma bavi - separovanie odpadu, latkove plienky, a k tomu este z nouze cnost - chodime vlakom, lebo nemame auto. 😀
Mne ide skor o to, ako ich zmakcit. Alebo proste po roku pouzivania su flanelove plienky ako betonove dosky a hotovo, nic s tym nenarobim? Hned by som si nakupila nejake nove, keby bolo z coho...

brinzulka
5. máj 2009

neviem, kde by som ho skladovala...maly by mi tam asi robil exkurzie..
niekto raz povedal, ze kym neboli prasky..tak sa takto akoby pralo...ale nemam k tomu fakty

standu
5. máj 2009

ja by som povedala, ze ich nahlodal zub casu 🙂

sisa.b
5. máj 2009

na tvrdnutie flaneliek sa uz nejake kocky stazovali ☹ ja nemam nastastie ani jednu

zitaje
5. máj 2009

Sisa, ako ti dobre. Ja som si z nevedomosti nakupila na zaciatku plnu vybavu flaneliek. ☹ 😠 A dokupila zopar bambusiek. Tie este ako-tak, ale ten flanel, ajajaaaj!

brinzulka
5. máj 2009

ale na leto je fain, ci? Neschne rychlo...ze ju vyuzijem, len na rychle prebalenie..medzistav..ak pojdem von o hodinu a treba prebalit-tak flanelku a potom bambusku

zitaje
5. máj 2009

Kym bola malinka, flanelky boli super, rychlo schnu, to je pravda. Vlastne aj teraz sa daju, lebo mala dost casto cika do serbla. Lenze teraz uz ona cika malokrat a vacsie mnozstvo, cize dlho sucha plienka,a napr. po hodine (tipujem dve cikania) uuuplne mokra. Takze my teraz fungujeme tak, ze ta flanelka je len obal a davam tam naskladane bambusove stvorce, co som si vyrobila z BL metraze, tak sa da. Len keby neboli take tvrde, hlavne to ma stve. Neviem si predstavit balit do toho druhe babo, take malinke, jemnunke, moja 14-mesacna je predsa len uz taka nejakazocelena. 🙂 😒

sisa.b
5. máj 2009

zitaje, tak ja som si tu precitala, ze si nemam robit vybavu z jedneho druhu, tak som sa podla toho zariadila. teraz mam kazdu plienku inu az na par vynimiek

katyl
5. máj 2009

sisa vidim ta, nespis??ani ja nemozem akosi zaspat.
pojdes do MC na tu prednasku, ci seminar o plienkach, vlozkach a menstr, kalisku?? 😀

sisa.b
5. máj 2009

kedy bude?

sisa.b
5. máj 2009

katyl, na tu milu sa chystam urcite 😉

standu
6. máj 2009

no tak sme ju otestovali. dojem vyborny. obe vkladacky mokre, nohavicky jemne vlhke. nic nevytieklo, nepretieklo...videlo sa mi, ze gumicka vzadu je prilis tesna, tak som jej to nezapla na doraz a dobre, nemala nic nikde otlacene, ani na nozickach.

sisa.b
6. máj 2009

standu, tak super 🙂

standu
6. máj 2009

uz som ju aj oprala a dufam ze mi uz muz donesie fotak, aby som ju cvakla. nova UD je uz objednana... 😀 😀 😀
kurnik fakt uz koniec plienok!

katyl
6. máj 2009

sisa, 14.5 o 17tej v MC

katyl
6. máj 2009

ja sa pojdem pozriet, vsetky tu basnite o latkovych a ja som este nic nevyskusala ☹
mna akosi odradza ta robota okolo toho, som totiz desne leniva.
varit budem prikrmy, piect kolace, atd...ale prat plienky sa mi vobec nechce 😒

emmka3
6. máj 2009

katyl, ale plienky perie pracka 😉

standu, tak to je super, ze si pochvalujes skusobnu "jazdu" ... ja po nich tiez poskulujem ale este si pockam ako nacenia AIO a potom mozno zoberiem po jednom kusku 🙂

sisa.b
6. máj 2009

katy, mozno prideme 🙂 rada by som si osahala aj take, co doma nemame 😀 a robota nie je skoro ziadna - perie pracka, ked ich vesam, tak sa vyzivam, pri skladani detto. nemozes si ich nezamilovat 😀

standu
6. máj 2009

katyl, ja som latkovaniu uplne prepadla.... 😀 tiez sa vyzivam pri ich vesani, skladani...na balkone dopredu povesiam vzdy tie najkrajsie, najfarebnejsie, nech vidia 😀 😀
a som spoojna, ze malu nemusim takmer vobec kremikovat mastickovat a prdku ma krasnu a hlavne nesedi v chemii 24h denne. jednorazovky som pouzila 2ks odkedy mam latkovky.

sisa.b
6. máj 2009

aj ja chcem provokacne vesat von pradlo ☹

latkovanie je super, hlavne ked su kvalitne plienocky. no ja mam pocit, ze ich mame stale malo 😕 😝 este niekoho, kto by mi ich sponzoroval 😀

sisa.b
6. máj 2009

standu, uz ich mam v albume 😉

mamutka
6. máj 2009

ahojte maminky, som vam tu smirovala, ze ako sa ocot davkuje som hladala, pozeram ze mame rovnaku diagnozu, prave som vesala plienocky, je tam kosa, ma triaslo, ale tak som sa vytesovala, najkrajsie dopredu, zejo standu 😀
uz som si urobila caj horuci, nech sa zahrejem, ale balkon mam krasny 😎

chcem sa spytat, itti bitti su vyborne ci len ok? niezeby mi bolo strasne treba, ale myslim, ze mi bude hned lepsie ked si aspon par kupim 😀
zdaju sa mi take uzsie medzi nozkami, ked malinky zacne skusat na nozky neskor, bolo by to hadam najlepsie, zatial ma vacsinou disany, BL, bum gen., ale IB su take krasne, joj....

lenka138
6. máj 2009

prosím vás a koľko je potrebných mať vrchných nohavičiek? Tie tiež meníte zakaždým?

standu
6. máj 2009

no ta Ud je riadna, teda.... 😲

mamutka IB musis mat 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie, ja fajnova, dobre saje. a to ze je nadherna, je uz len bonus 😵
tak zo 2ks ti stacia ma zac, ak im prepadnes, ako sisa ci lilly, tak dokupis...ja mam len 1, ale vacsinu mam po 1ks