Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
6. máj 2009

katka, vsak? 😀 ja som to doma prehlasila, ked som dostala do ruk tu little lamb microfibre 😀 uuuzasna na dotyk aj po vyprati 😵 drahy len pozeral, ci mi nesibe, ked som ju chodila stale mackat 😝

sisa.b
6. máj 2009

ta kravicka ma dost cierneho a niektora z plienok alebo vkladaciek mi musi pustat chlpy, takze na tom ciernom su vidiet tie biele chlpky ☹ inak su rozkosne obe, ale povodne som chcela tu opicu namiesto kravicky, akurat nebola v tej velkosti

katyl
6. máj 2009

kraaaasne 🙂
ale ked ja vas tu obcas citam, tak to je cela veda, take, onake, nejake vlniaky spominate, flanelky, separacky..... ☹
kde je k tomu nejaka "nauka"?

sisa.b
6. máj 2009

a ostatne ti vysvetlim 😉 ked ich uvidis, tak to rychlejsie pochopis. ale ak chces vediet hned, tak sa pytaj, alebo citaj okolo strany 82

katyl
6. máj 2009

idem na to, idem sa tym luskat 🙂
uz som manzelovi poslal link na tie zvieratkove...hihi
je vedla v kuchyni a studuje to velicce 😀 😀 😀

sisa.b
6. máj 2009

neboj, v tom sa rychlo zorientujes 😉 hlavne ked budes chciet z kazdeho druhu, ako ja 😀

sisa.b
6. máj 2009

katka, tie plienocky su rozkosne a dobre (ja mam obe kapsove), ale pod pancusky trochu neprakticke, lebo tie uska tam potom odstavaju, cize su na pancuskach take kopceky. ale pouzivame ich v pohode (nohavice kopceky schovaju) a v lete bude v nich hviezda 😵

labutka
6. máj 2009

mne konecne dosli vrchne gate blueberry minky z babykind. tiez po 15 dnoch... ale prvy krat ked som objednavala, mala som ich za tyzden. a ked som kukala kedy posielali, tak vzyd na druhy den po objednavke. podla mna to cele vezi v slovenskej poste. najpomalsej na svete.
inak ja mam 2 itti bitky a 3 dalsie som objednala. 😀
a porovnavala som si nove plienky z mojimi pouzivanymi, tie moje su o dost tvrdsie..... 😒 a to davam do slizu viac sody nez v navode a este aj do pracky vzdy prisypem za lyzicku sody a este aj ocot davam... co s tym???

lilly
6. máj 2009

katyl, ja susim v susicke vsetky plienky, okrem vlniakov a pulky susim len tak na vzduchu, ale niekedy na to zabudnem a skoncia v susicke, no asi im to nevadi, davam to na jemne susenie..
ja som susicku kupovala este pred tehu kvoli tomu, ze ked budem pouzivat latkovky, tak nech ich mam kde susit.. a ta makkost tych plienociek zo susicky je uuuzasnaaaa 😵 obcas, ked mi nejaka schla len tak na vzduchu, tak to bola hroza co z nej vzniklo, tvrda raspla, fuj.. mame strasne tvrdu vodu, tak tam nepomaha nic, len susicka.. este aj varnu kanvicu musim odkamenovat kazdy tyzden, otrasna je ta voda 🙄 a kedze moj muz stale nerozoznava, co su pul nohavicky a co normalna plienka, tak mi obcas schnu volne a ine plienky.. lebo ja som mu stale vravela, nech nedava do susicky chlpate plienky - myslela som itti bitti, tak tam neda ani velurove - SWB, ani bambusky niekedy.... 😀
sisa, sak niekedy odfot tu UD len tak na modelke, nech sa pokochame, nemusis ju v noci oziarit bleskom 😉 😀

tamka84
6. máj 2009

už čakám balík mojich prvých látkových plienok. Objednala som z každého rožka troška, tak uvidím. Už sa veľmi teším, poriadne ste ma tu navnadili na nové plienkovanie. Už len taká drobná otázočka... Pred prvým použítím plienky normálne vyperiete či už v lovele alebo v tom slize?

lilly
6. máj 2009

tamka, ano, vyperies ich v com chces a mozes pouzivat.. niektore potrebuju niekolkonasobne vypratie, aby nadobudli svoju maximalnu savost.. napr bambusove, konopne.. 😉

lilly
6. máj 2009

no to zas neznamena, ze by si musela taku plienku prat 5x za sebou.. kludne ich pouzivaj

tamka84
6. máj 2009

lilly, ďakujem 😉

zuzz
6. máj 2009

tak som sa dnes dostala do ikey a kupila tu deku irma, co ste tu odporucali na nastrihanie na separacky. len mi, prosim,napiste, na aky rozmer to ma byt, lebo doma ziadne nemam, tak nemam podla coho kopirovat 😒

dudri
6. máj 2009

katka, dobra strana http://www.altermater.eu/?tag=/plienky

mame
BL Bamboo na noc
extra bamboo na noc
BL organicb den
BL color+ vlozka organic den
BL stvorec
vv plienky
IB vonku
BumGenius vonku
SWB kapsa vonku i doma
kikko bambus-plienka...
seperacky
sponka snapy

vlniacky

myslim staci, aby som nestala ako zavislacka -maniacka 😀

dudri
7. máj 2009

este aj vrchne nohavicky PUL 3ks

standu
7. máj 2009

zuzz, ake ti vyhovuju si nastrihaj....na sirku plienky, tak aby zakryli zadocek....odmeriam tie svoje.
tak tie homemade su cca 12x25cm a origoska popo je 13x17cca ale mne nevyhovovali, tak som ich rozlozila a poskladala na tretiny.

standu
7. máj 2009

tamka, potom urob albumik 😀

emmka3
7. máj 2009

caute baby, som bola na plienka.sk, ci uz nahodili cenu AIO a kukam, ze nejake nove plienky ... ze Poppy, Zippy, Terry 😉 tak som zo zvedavosti nakukla a to na plienke sa dali na anglicke nazvy, ale su to "stare" plienocky ... sa to tam teraz nejak vynovuje ... asi maju noveho marketingoveho sefa 😎

standu
7. máj 2009

ocividne sa orientuju aj na zahranicneho zakaznika 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana030
7. máj 2009

tamka, nové plienky pred prvým použitým každopádne vyvar na 90tych stupňoch, ja mám už druhé bábo a robím to aj priebežne, tak raz za 2týž. keď sa malinká pokaká, tak som ich namáčala do sava, aby vybledli, predsalen tá bábatkovská smolka necháva dosť flaky. Teraz už ale používam aj jednorázové plienky a balíme sa naširoko, takže aj látkové. Finančne ťa to aj tak výjde tak isto-možno lacnejšie pri jednorázových z dlhodobého hľadiska, a aspoň nestráviš čas len žehlením...

mamutka
7. máj 2009

ja som plienku do sava nikdy nenamocila a silne pochybujem ze by som to takej bum genius s kludnym srdcom urobila. Tie plienky ti ostali v pohode?
jednorazovky nemozu byt lacnejsie, obcas ich davam, viem co stoja, jedna latkovka ma moze stat aj 400-500, podla toho aka, ale mam ju na furt...

standu
7. máj 2009

zuzana pripada mi, ze nevies, o akych plienkach sa tu bavime.........................

take nieco:
http://ittibitti.com.au/index.php?main_page=pro...

dost pochybujem, ze by IB zvladla 90stupnov a zehlenie?????????????????????????????co to je???????????????????????

tamka kazdopadne sa prosim riad instrukciami na etiketach. a savo?????????????????nie, prosim
.
uz som tu davala link na cenove porovnanie, ale nech sa paci zuzana:

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/ceno...

bihan
7. máj 2009

Bléééé.. vyvárať, chlórovať a žehliť.. to bolo tak možno pred 100 rokmi 😝

standu
7. máj 2009

bihan, zuzana ozaj asii netusi o com je tu rec................ 😀

zuzz
7. máj 2009

baby, nebudte zle, ved nie kazdy o takychto modernych systemoch vie. ani ja som donedavna netusila (hanba mi), kym so to neuvidela na synatorovi sestry mojej skoro svagrinej. som oci vyvalovala, ze co to ma ten maly na riti 😀

standu
7. máj 2009

ale ja nie som zla.....nebolo to v zlom myslene..........ja som tiez o tom nevedela, ved keby som aj tak latkujem uz davno...........vies, len nepisem do temy, ked neviem o com je. najprv si kazu temu ktora ma zaujme trochu presmirujem...

zuzana030
7. máj 2009

tak sorry maminy, fakt som sa riadne kopla, lebo som to len zhruba prebehla, myslela som, že točíte o klasika látkových plienkach,
mamutka, ja mám tie plienky fakt v poho, mám odstup od detičiek 11 rokov (ja mám 30) a keď som ich vytiahla zo skrine, boli hrozné....a toto mi pomohlo, jasné, že nie vždy ich tam capnem, veď to nie je ani dobre, ale nemajú chybu...akoby som ich kupovala len teraz...snehobiele
a fakt ťa tie jednorázovky nevýdu drahšie, aj keď je pravda, že ich máš na furt, ale preto som písala, že z dlhodobejšieho hľadiska, lebo keď zrátaš prášok, vodu, elektriku pri praní a žehlení a čas, ktorý môžeš stráviť radšej s bábatkom vonku a tak (ak ovšem nebývaš v dome a máš aspoň vodu zdarma, ja bývam v činžáku a keď zrátam potom vyúčtovania...☹(.)