Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
7. máj 2009

zuzi precitala si si ten clanok, co som ti tam hodila link na cenove porovnanie? ale jasne, ze tocime aj o klasickych stvorcoch....pouzivam ich na doma.

zuzana030
7. máj 2009

ešte nie standu, bo robím 1000vecí naraz, ale určite sa k tomu dostanem a prečítam aj toto pozornejšie, ale asi večer, keď bude trošku kľud, bolo naše mravčiatko sa stále ozýva

mamutka
7. máj 2009

zuzana, kukni si niektore linky co baby davaju a pobehaj tam plienocky, dnes su latkovky nohavickove, zapinaju sa ako jednorazovky, nezehlia sa vobec....nestoji ma to nijaky cas, este aj ked ich vesiam na balkon, maleho dam kludne do manduce a je pri mne.
a benefit je aj to ze nemusim babatko tahat po supermarketoch medzi kaslajucich dochodcov pri ich hone na zlavy, kde ja by som kupovala kazdu chvilu jednorazovky.
pozri to porovnanie cien co si dostala na predch.strane, je to super vysvetlene.
a popozeraj obrazky plienok kade tade, su nadherne napr. http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
urcite by ta to chytilo 😀 a nemas babo v umeline 😉

zuzz
7. máj 2009

zuzka, a nebud zmatena, ked sa do toho budes snazit dostat.
ja som tu uplny novacik, este stale sa len vzdelavam a pomalicky pomalicky si vyberam, ze co si vobec objednam, lebo hoci su to nadherne plienocky, domaci rozpocet mi nedovoli objednat si doradu vsetky 😒
musim vsak pochvalit a podakovat sa vsetkym tu prispievajucim, ze nam novacikom to ulahcuju ako sa len da. opakovane vysvetluju a posielaju linky - baby, dakujeeem.

mamutka
7. máj 2009

a su aj lacnejsie, a v pohode, do toho vlozka a navrch gatuse a ides
http://www.ekoobchod.sk/plienkovy-system/babylu...
ja som na zac.myslela ze to nepochopim, no ale je to v pohodicke.
bud AIO - all in one- plienka vratane vrch.nepremok.gati,
alebo plienocka, do nej vypln, podla toho kolko cika male a navrch gatusky

zuzz
7. máj 2009

aky je rozdiel medzi plienkou 3v1 a AIO (all-in-one)?

kristina11
7. máj 2009

Ahojte, prosim poradte z akeho sacieho materialu su najlepsie vkladacie vlozky? Mam moznost kupit plienky BL classic 3v1(to sú na celé prebaľovacie obdobie?) alebo je lepsie jednovelkostne? Za odpoved dakujem.

sisa.b
7. máj 2009

ahojte 🙂 uff, tu je to dnes huste 😝

standu
7. máj 2009

zuzz, 3v1 je BL plienka uni velkost S-M-L. AIO je pleinka na ktoru nepotrebujes vrchne nohavicky, teda uz ma pul zater, nepremoka.

3v1 je zhruba toto:
http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=76...
nejak som tam nenasla povodne organic 3v1 (uz ich neroBia????)

a AIO su tieto:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
teda su tam aj kapsovky ale aj kapsy su vlastne AIO 🙂

standu
7. máj 2009

niekedy sa vsak aj AIO pomenuvaju 3v1

kristina, ano to su tri velkosti v 1. ja by som ich vela nebrala.....mala som 1 a sla prec z domu.
vkladacky by mali byt naj z bambusu...

bihan
7. máj 2009

3v1 (od BL) sú jednoveľkostné a AIO (od BL) sú jednoveľkostné s "ingegrovanými" nohavičkami.

Kristína - bambus alebo organic bavlna, classic od BL by som osobne nekupovala - čo sa týka jednoveľskostné vs. viacveľkostné, najlepšie je mať aj také aj také, resp. nie len výhradne jednoveľkostné, lebo na novoška sú objemné.

kristina11
7. máj 2009

velmi pekne dakujem. 🙂

bihan
7. máj 2009

Standu, majú - organic terry S-M-L 😉 a potom farebné velúrky, ale tie sú asi len viacveľkostné

zuzz
7. máj 2009

aj ja dakujem za vysvetlenie. myslela som, ze 3v1 su tri vrstvy v 1 a nie 3 velkosti ... trdlo som makove.

standu
7. máj 2009

hej, tie som videla, aletie povodne uz nie su....a farebnu velurku mame doma 😀 velkosti su ako pri bamboo

zuzz
7. máj 2009

BL plienky maju napisane na stranke, ze k nim je potrebne dat vrchne nohavicky. a ine znacky, napr.IB, SWB, BH... - tie uz nepotrebuju vrchne nohavicky?

zuzz
7. máj 2009

eeeej, prosim vas, tato cena je fakt? ci sa pomylili v desatinnej ciarke?
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/19-1-AK...

bihan
7. máj 2009

zuzz, záleží na tom, aké...IB nepotrebujú, SWB ako ktoré - všeobecne AIO nepotrebujú, kapsy nepotrebujú, ostatné potrebujú 😉

a tá cena je za dve plienky.. trošku predražené, ale približne súhlasí.

standu
7. máj 2009

zuzi, nohavickove plienky potrebuju gatky, ostatne nie. niektore znacky robia aj nohavickove, aj AIO, niektore len kapsovky.......
no a cena za dve BG sa takto pohybuje na svk bohuzial ☹ inak by sme ich mali viac 🙂

crysmile
7. máj 2009

baby tak ja som dnes po siestich mesiacoch dala malej jednorazovku.. ze ci sa bude lepsie hybat, ma nahovorili kamosky, ze isto je to preto, ze ma "tvrde" medzi nohami.. prisla som domov z vonku, uz som sa nevedela dockat, kedy jej dam latkovku.. no a mohla som cele oblecenie prat, lebo nasa mala si zmyslela urobit naklad do jednorazovky a vsetko preslo na oblecenie.. takze dakujem, uz jej to viac nedam.. latka je latka a ja som si na to strasne zvykla..

juliankaaa
7. máj 2009

ahojte mamicky
tak cakam prve babetko a s tych plienok som uz zufala 😒
mozete mi poradit dobre latkove plienky? su take ktore mozem davat hned od zaciatku? kolko mi ich treba? a kde ich zohnat?
viem ze ste to tu uz vsetko prebrali ale mozte mi to zhrnut 🙂
dakujem 😉

crysmile
7. máj 2009

okolo strany 84 je toho popisaneho na zaciatok velmi dobre a vela.. skus si precitat 😉

juliankaaa
7. máj 2009

crysmile
dik, aspon viem kde zacat 😉

ludka77
7. máj 2009

ja som si objednala minulý týždeň zo stránky www.plienka.sk ceny sa mi tam vidia najnormálnejšie. 500 sk za plienku by som nedal nikdy. By mi muselo asi preskočiť!!

olinka6226
7. máj 2009

ludka hoci ani jedna z nas nepovie, ze babylucy su zle plienky, prave naopak, mame ich radi, ale su plienky ktore su v mnohych smeroch lepsie, a bohuzial sa vyrabaju inde, tak stoja viac. vacsinou sa jedna o jednovelkostne kapsove alebo all in one plienky.

standu
7. máj 2009

no konecne som prihodila novu BL color velurku....bohuzial, modelka uz spi, tak bez nej 🙂

standu
7. máj 2009

ked myslis ludka......... 🙂 ani za takuto?
http://ittibitti.com.au/index.php?main_page=pro...

standu
7. máj 2009

hej konecne som prihodila......do albumu samozrejme.....................................nejaka som mimo 🙄

dudri
7. máj 2009

mam otazku- dame ju na noc vlniacky, keby zobudi o polnoci, vymenit plienku, aj tiez vlniacky?
cely den vrchne nohavicky PUL treba striedat okolo.

dudri
7. máj 2009

standu, krasne BL Organic-color...
neskor ich objednam ked BL-aio uvadza ceny