Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
16. jún 2008

pre mna je strikovanie relax a aspon je vidiet nejaky vysledok 🙂 na rozdiel od kolotoca krmenia, prebalovania, prania, upratovania, varenia atd., kde mi to pripada, ze vkuse robim a nic nevidet ☹ sice je pravda, ze to vidiet vlastne vtedy, ak to nerobis 😖
zatial mame len jedny vlniaciky na noc, ale kedze sa osvedcili, idem na leto urobit dalsie, aby sme mohli prevetravat 😅

taanak
16. jún 2008

Ja mam jedny, striedam ich s PUL

fifla
16. jún 2008

bambusko, to je ono...je to vidiet, ked to nerobis :o)

taanak
16. jún 2008

Babyidea su fajn, niektorym sa zevraj urvali patentky, ale ja sa snazim odopinat jemne a zatial su v pohodke. Zvnutra je po dlzke prisita este jedna vrstva aby lepsie tesnili. A pekne su, hlavne v lete, ked na ne netreba uz nic obliekat 😅

kili
16. jún 2008

aj ja sa teším na leto, keď budú mať len BI vlnáčky, jednen motýľa (ten je krajší ako na obrázku) a druhý draka a ešte tričko 😵

bamboo a nechcela by si štrikovať a predávať? Ale brala by som také na gombíky.

bambusko
16. jún 2008

kili, joj, rada by som, ale kde zobrat na to cas? a keby som si zaratala 3-4 hodiny roboty, to by vyslo narovanko s tymi priemyselnymi. takze len pre vlastnu potrebu 🙂

venonna
16. jún 2008

bambusko, ako dlho Ti trva ustrikovanie jednych vlniakov?

kili
16. jún 2008

bam, 3-4h, tak to si dobrá, mne by to trvalo večnosť 😝

venonna
16. jún 2008

🙂 odpoved dosla zarovno s otazkou...
To dosiahnem pri pravidelnom treningu tak na dochodku 😀 len neviem, ci budu vnucata...

bambusko
16. jún 2008

zienky, ale jasneze nie naraz, za si sadnem a za 3 hodky su gate hotove. tak 2 tyzdne po kuskoch, raz 10 minut, inokedy polhodinku a tak 😉 veru dochodok, len ci sa este vtedy bude nieco strikovane vobec nosit?

kili
16. jún 2008

bambu, však ja som to pochopila, len aj to je krátko

mouse
17. jún 2008

Kočky, velmi pekne Vam dakujem za rady 🙂 , mozem sa teda pustit do objednavania plienok... Prajem vsetko dobre Vam aj Vasim babatkam v bavlnke 🙂

bihan
22. jún 2008

Júúúj, kočky, došli mi Lovey Bums a sú úplne úžasné 😵 vlnené gaťky so snapkovacím jadrom...
Len by som sa chcela opýtať, ako impregnujete vlňáčky, lebo som niede našla 2 lyžice lanolínu na liter, výrobca uvádza množstvo asi ako hrášok, ale to mi príde hrozne máličko.

kili
23. jún 2008

bihan, ja som na lanoline tuším mala, že 20ml na liter a tak som aj nalanolinovala. Naliať do horúcej vody, nechať vychladnúť na ca 30st., vložiť vlnáčky, nechať pôsobiť, tuším 3-4h alebo koľko a potom vypláchnuť v 4-6l vody

kili
23. jún 2008

bihan, a aké sú to tie vlnáčky? a ako je to s tým snapkovacím jadrom? to ako funguje ako sa zapínajú???

libka1
23. jún 2008

Ja používam Popolinky a som s nimi maximálne spokojná, neviem si vynachváliť 😎

bihan
23. jún 2008

Kili, dík.. ja som to zabudla vypláchať 😅 Inak našla som návody na údržbu na nete - čistý lanolín fakt stačí troška, lanolínová kúra sa dáva 1-2 lyžice na liter.

bihan
23. jún 2008

kurnik, som si až teraz všimla tvoju otázku 😅
jj, kúpila som LIOs so snapkovacím jadrom a vyzerajú fakt úžasne.. riťulu robia síce trošku väčšiu ako kapsovky, ale stále sú to veľmi prijateľné rozmery. Kúpila som Crepe gaťtky, čo je tá stredná hrúbka, aby boli aj na noc a sherpa jadrá, sú neskutočne mäkkučké a povedala by som, že na moje neučúrané dieťa by sa v pohode dali použiť aj s jadrom na noc.
Hneď, ako uschnú, nafotím 😀

No a asi sa idem zbaviť pár MMT a dokúpiť ešte jedny tenšie vlnené gaťuše a pár jadier navyše.

kili
23. jún 2008

bihan, nehovorím jazykom tvojho kmeňa 😕 😨 😀
fakt nepoznám tie Loveys, ako to, že majú jadro, píšeš, že sú to vlnáčky, či plienky? či ako? Fakt som úplne mimo, túto značku vôbec nepoznám a tak vôbec neviem, o čom píšeš.

bihan
23. jún 2008

😀 😀 😀 to sú akoby vlnené AIO - sú to vlnené gaťky, na ktoré sa pripína snapkami také sacie jadro v tvare presýpacích hodín... a potom tie vlňáčky sú rôznej hrúbky - jesey sú najtenšie, crepe stredné a interlock najhrubšie a vyzerá to takto http://www.loveybums.com/index.php/action/categ...

marcelka11
23. jún 2008

maminky, nepridate sa? Planujem objednavat z latkovky.cz, maju tam plienky, kt. u nas este nie su. Prosim piste cez IP.

kili
23. jún 2008

bihan, no to vyzerá super a prakticky, lebo je u väčších detí niekedy problém, že skôr ako im plienku zapnem to rozkopú 😠

bihan
23. jún 2008

poznám 😅 Preto som vďačná za kapsovky, ale aj s tými je to u nás pomaly problém 😀
Navyše mi tie plienuše prišli z USA rovno do schránky bez cla a DPH, takže o dosť lacnejšie, než v iných obchodoch.

bihan
23. jún 2008

Tak už sú v albume 😵

sue
23. jún 2008

Bihan, prosím ťa, zháňam Macovi vrchné nohavičky na Popolini, nečítam to tu moc, lebo nestíham voľajak, ale vieš mi niečo také zohnať a odporučiť? (a najlepšie za nejakú dobrú cenu 😔 😀 )

bambusko
24. jún 2008

bihan, dik za fotky, zas som sa dozvedela nieco nove 🙂 to snapkovacie jadro ako tam drzi? lebo mi to nie je jasne 😒 dala by si link aj na tie kravickove? alebo aj vsetky ostatne odkial si ich objednavala? pre zaujimavost, dik

marcelka11
24. jún 2008

bihan, aj ja Ta poprosim o info, Sara je v tych plienockach uzasna. Ked si objednavala az z USA, nevysli velmi draho? /Ak sa mozem spytat./ 😉

bihan
24. jún 2008

Som vás navnadila, čo? 😀

Bambu, to jadro sa pripína takými istými drukmi, ako sú vpredu na zapínanie krídeliek, ale sú všité tak, že ani jeden nie je v kontakte s detskou pokožkou.. vzadu sú dva, vpredu jeden a ešte aj tá menšia časť jadra sa pripína drukmi (ten istý systém).

Kravičkové plienuše som kúpila na eBay v tomto obchode
http://stores.ebay.com/Imaginary-Kids_W0QQcolZ4...
ale sú to tieto http://happyheinys.com/one-size-pocket-diaper.php
Na eBay sa toho dá kúpiť strašne veľa...
Ostatné mám z www.nurturedfamily.com
Lovíky z www.loveybums.com
Všetky sú z USA, lebo to bolo pre mňa jednoduchšie, keďže nežijem na Slovensku a vo FR sú plienky neskutočne drahé. Ale Lovíky prišli na Slovensko a prekvapivo rovno do schránky bez cla a DPH... tak mi poskočilo srdiečko, že som ušetrila 😉

mon25
24. jún 2008

tu chystaju tie Loveybums plienky www.branakdetem.cz

mon25
24. jún 2008

mate niekto Kushies plienky 2 v 1 ?