Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emmka3
17. máj 2009

sisa, pekny plagatik si vyrobila, potom nam zreferujes ake boli ohlasy 🙂

bezaz
17. máj 2009

cafte baby, uz sem ani nechodievam, lebo by som nakupila dalsich milion plienok a uz nam netreba, zacinam rozpredavat plienky, co sa nam neosvedcili, resp. uz nevyuzivame.. ninke ide BKM velice dobre {aby som to nezariekla}, takze ked zacne sediet, ideme na nocnik a uvidime, ako to bude s plienkami
som zvedava, kedy daju cenu na tie BL AIO 😉

sissik
17. máj 2009

sisa ja som zobrala skusobne IB jade, je peknucka. ak sa osvedci, tak nakupim IB uz len L, ale zas neviem, ake farby
inak pri tomto blbom pocasi mi schvli 1,5 dna - ked prsalo, som ani nemohla otvorit okna, nech ich prefuka.
ale dnes zaciname

emmka3
17. máj 2009

zuzi, som si aj myslela, ze tu kvoli drazdeniu nechodis 😉 aj ja uz pomaly koncim ... este nove BL po kuse zoberiem a koncime ... to je super, ze vam ide bkm ... ja to niekedy skusam, ale len tak opozorovat, ze ci su pri kaky nejake signaly, na ciky sa vsak nechytam 😅 ale ked bude vediet sedkat, tiez chcem skusat na serblik ...

sisik, tak nezabudni fotit 😉

standu
17. máj 2009

baby ja som IBjade musela kvoli farbe predat............. 😀 😀 😀 😀 😀

o serbel sa nepokusam, lebo by mi z neho usla. ale cika na povel, ked ju rozbalim... 😝

standu
17. máj 2009

krasny plagatik sisa 🙂 😵

ja som este v nasom MC ani nebola....a kamosky s bababtkami nemam...uz sa chcem odhodlat sirit osvetu. ale kym sa ja k tomu dostanem 😔

emmka3
17. máj 2009

standu a to si si ju ako vycvicila? 😀 daj typ 😉

standu
17. máj 2009

neviem....parkrat cikala, ked som ju rozbalila, tak som ju chvalila, povzbudzovala...povieme pisaj sandra, pis pis a uz je. nie je to 100%, ale kolkorazy sa snazi, tlaci a nejde... 🙂 vidim na brusku, ze tlaci 🙂 niekedy ma odignoruje a utecie a niekedy kym donesiem plienku to skonci aj na koberci. ale viem, ze vie co robi a ze si to uvedomuje. zeby sa pytala, to este nie. vie povedat len "tata" a "kde je" a nejake zvieratka 😒

juliankaaa
17. máj 2009

blesq, standu, lilly,...
nie tie plienky ja nevyrabam, keby ano, tak sa na ne nebudem pytat....inak aj mna pobavila ta zhoda mien 🙂
len vsade sledujem tie plienky, a najradsej by som ich kupovala niekde v obchode, kde by mi predavacka poradila, s akymi plienkami zacat, kolko mi ich bude asi treba, a co vsetko este k nim treba, vase forum citam, aby som sa dostala do obrazu a sa mi zda ze cim viac citam, tym som stratenejsia 😨

sisa.b
17. máj 2009

dakujem holky 🙂 nic ine ma narychlo nenapadlo, tak hadam zakladatelka temy mi odpusti, ze som pouzila jej slova 😅

standu, tvoja sandra je tusim na najlepsej ceste odplienkovat sa 😉 takze uz toho nebudes vela potrebovat. mne teda bude luto prestat pouzivat tie krasne plienocky, ale nastastie my mame este cas 😀

emmka3
17. máj 2009

standu, tak ak ma sisa pravdu a tvoja sa odplienkuvava, tak aby sme este v lete stihli tie CT 😉

julianka, podla toho co citam rady skusenejsich, tak na novoska su najlepsie stvorce (nerobia velku ritku a rychlo schnu), aj ja som mala, ale take malo save obycko Kikko, tych som sa uz nastastie zbavila a postupne si spravila vybavicku z kvalitnych stvorcov a nohaviciek, pri nohavickach mas zaklad, ze su bud so zabudovanymi nepriepustnymi gatkami (AIO, SIO, kapsy) alebo na ne das nepromokave nohavicky PUL, vlnene alebo flisove ... co konkretne ti este robi problem orientovat sa?
na uvodne oboznamenie baby este odporucaju zacat citat diskusiu od str. 82, tam je tak vsetko v kocke, no ale ak mas este nejake konkretne otazocky, kludne sa opytaj ... aj nase nazory na link sme hodili 😉

mamutka
17. máj 2009

julianka, ja som na novoska davala aj disany, zavazovacky, do toho vlozku a flis a na to gatuse. su lacne, mam ich rada ale junior nejak dost zdrha pri prebalovani, tak davam radsej take co najmenej roboty pritom, BG, idem kupit IB, len sa stahujeme, tak cakam, neni mi to kam poslat akurat 😒
aj Baby idea ma faj plienockyprijemna vlozka vsita, na to este gatky a plienocka sa pekne zmensuje.
do tej co si dala link musis pridat daco na satie,

sissik
17. máj 2009

no tak mi pokrstila IB 😀
som nevedela, ze to zlcove mydlo je taky dobry odstranovac flakov. este si hovorim, ze nedam separacku, vsak dnes uz kadila. ale asi sa rozhodla testnut plienku. a riadne 😝
manzel hned frflal, ze je zvedavy, ako dlho ma to bude bavit prat, ze pampersku len zahodim. keby som mu povedla, kolko som za tie plienky vyvalila, tak by som ich musela nosit aj ja 😀

emmka3
17. máj 2009

sisik a vy idete latkovat aj v noci?

vladkaz1
17. máj 2009

Ahojte mozno vam polozim blbu otazocku ,ale zaujimalo ma ci su aj tieto eko plienocky v jednej velkosti na cele obdobie plienkovania a daju sa zvacsovat a zmensovat , alebo musim postupovat podla velkosti?
pri druhom urcite zacnem latkovat, len som z tych vasim vyrazov uplne mimo 😕 uz ste normalne total odbornicky... 😉

emmka3
17. máj 2009

vladka, ano su ... zmensuju sa pomocou patentiek napr. http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=89... to su nase Slovenske, ale je ich samozrejme viacej, maju ich aj Popoliny, Haipa Daipa, Imse Vimse, Baby Idea ... no spusta 😉

vladkaz1
17. máj 2009

no aj by sa mi pacili ,ale vec je v tom ,ze sa tomu vobec nerozumiem , ak budem potrebovat, ste mi niektora ochotna poradit ,ktore saju lepsie ,z vlastnej skusenosti a druha vec niesu nejake lacne? Cakala som inu palku.. 😕 🙂
Ja som chcela zacat latkovat aj pri malej na odporucanie od doki, mame derm. ,teraz sa mi to uz neoplati ,ale muz je zasadne proti , pri druhom sa zariadim podla seba a budem latkovat..
A este jedna otazocka kolko vydrzi savost plienky viem, ze zalezi od vela faktorov ale asi priblizne mi povedzte dufam ze nie iba hodku... fak pisem ako .. ale nemam ani sajnu a je to premna podstatne, aby som si vedela utvorit nazor kolko ich asi budem potrebovat a chcem si nastudovat co najviac o tom uz vela krat sem nakukam do vasej temi ,ale nemam ani sajnu o com kecate teda tie skratky.. 😅
A v noci davate pamperskovu alebo latkovu? diki moc

emmka3
17. máj 2009

vladka, za dobre save sa povazuju organiky, bambusove plienky ... za nejmenej save sa povazuju flanelky ... tieto su lacne, lebo su slovenskeho povodu a nemusia ku nam ist cez mnoho ruk 😉 a na ne potrebujes este aj vrchne nohavicky ... plienocky typu vsetko v jednom (cize aj s vrchnymi nohavkami) su drahsie napr. oblubene Itti Bitti alebo Bum Genius ...

savost plienky tiez zavisi od cikania babatka, su cikavejsie a menej cikavejsie ale napr. u nas nam bambuska vydrzi v poho aj 3 hodky, samozrejme s flisovou separackou pre suchy pocit ... flanelky nam nasaju najmenej, vydrazali nam najviac 2 hodky, ae priemer je hodka a pol ...

no a za zakladnu vybavu pri nohavickovych sa povazuje cca 20 plienok, pri stvorcoch je to cca 40 ae zalezi na tom, ako casto chces prat ...

my mame zatial na noc pampersku ale chystame sa latkovat 😉

standu
17. máj 2009

vladka, my latkujeme aj v noci. ako dlho vydrzi plienka?? obycajny stvorec hodinu....Baby Lucy bamboo aj tri....nocna plienka aj celu noc.... 😀 😀 😀 su aj za palku, take napr:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

neviem, ci sa mala chysta odplienkovat...........nemyslim. chcem aby na 100% vedela, co robi, potom pojdeme na serbel...nemam chut skusat, lebo zdrha a tak to nema vyznam. len sa jej nocnik zhnusi

emmka3
17. máj 2009

a co sa tyka mnozstva gatkovych plienok tak tiez kuk str. 203 prispevok od bihan 13.5. o 18:20 a celkom pekne je o latkovkach popisane na www.nosime.sk v sekcii Vsetko o plienkach ... no a este jedno odporucanie skusenych latkarok, pri zostavovani vabavicky je dobre brat z viacerych znaciek cca po 2ks, pretoze kazda plienocka ma iny strih, material a nie vsetko sa ti moze pacit resp. pacit bbu 😉

a kuk str. 82 a viac v tejto diskusii, tiez sa dozvies vela zaujimaveho 🙂 a pytat sa mozes kedykolvek, myslim, ze kazda poradi ako vie 🙂

vladkaz1
17. máj 2009

standu to je moc 600 sk? ja som pocitala ze dam za 1, tisicku , ked mam kupovat nech mi fakt vydrzia cele plienkove obdobie nie ze vyperiem a po 20 tich opraniach sa rozidu...
Periem kazdy den 2 az 3 pracky .. to je co???? a sme len 3 takze ci budem prat o jednu viac je mi to jedno ..
takych 20 by mi stacilo?to by som musela prat ob den..
No a standu tato co si mi dala link .. na nu uz nemusim mat vrchne gatky? tomu by som sa chcela asi vyhnut... potom urcite chcem take co nerobia velku ritku nie ze bude v tom ako buldozer.. asi si to predstavujem jednoducho ze?... 😔
Moja mala uz chodi na serbik ale este mame plienku ... ale nadherne jej to ide do serblika..
Ale uz nikdy nechem pri druhom zazit to com som si prezila s malou ze jej zlieza vrchna koza na susurke od pamperskovych plienok ☹
Skusali sme aj klasicke stvorce a na to pogumovane gatky a mala bola ajstak strasne zaparena bolestivo..
Ja neviem moj manzel nesuhlasi s lat. plien. je pohodlny a vravi mi ze je to hlupost, ale mne sa to paci...No moja mala vypije asi 2.5 litra vody za den tak si viete predstavit kolko cura stale nonstop..

sissik
17. máj 2009

emmka a v noci sa nemoze latkovat? ked sme boli maly my, tak ina moznost nebola.
inak som dobre sprosta, zabudla som na baby lucy dat nohavicky a zuzka zaspala.
ale spi spokojne, tak som zvedava, ako to dopadne.
takze po tomto faux-paux nakupim v dalsej varke iba AIO

emmka3
17. máj 2009

vladka, PUL vrchne nohavicky su vzdsne ale vlhkost neprepustia, nie ako igelitace ako boli kedysi .. no a najpriedusnejsia varianta su vlnacky ... tie sa my chystame nosit hlavne na noc v lete, nech kozicka dycha ..

no a s tym kupovanim rozznych plienociek je to dobre aj v tom, lebo mas niektore na doma (a tam moze byt aj vacsia ritka) a niektore na von, stihle, aby si male napratala do oblecka

a v mojom prispevku z 19:37 v prvej vete som chcela dat za flanelkami novy odstavec, akoze tie plienuchy co som poslala su lacne preto, lebo su vyrobene na Slovensku, aby nedoslo k nedorozumeniu 😅

emmka3
17. máj 2009

sisik, nie ze sa nemoze 😀 ja len, ze to uz je "vyssi level" 😉 teda aspon pre mna 🙂 jasne, ze najlepsie je latkovanie 24/7 ale na nocne latkovanie sa vacsina odhodlava az po dlhsej dobe, aspon co som citala baby 🙂 a co viem aj podla seba 😅

emmka3
17. máj 2009

vladka a k tym cenam, ani tie lacne sa ti nerozpadnu, aspon co viem o Baby Lucy ... kamoska ich pouziva uz pri druhom babatku a su stale v pohode 😉

standu
17. máj 2009

relativne ja ta, co som ti vladka dala link jedna z najdrahsich co sa u nas predava...na tu uz nejde nic.
pozri nase albumy, mame plienky nafotene na detoch, aby si mala predstavu, ako to vyzera...velku ritku nerobia itti Bitti...napr, Swaddlebees-ky...
periem kazdy druhy den, nemam zatial pocit, ze by mali nejaky naznak tendencie rozpadavat sa 😀 😝

emmka my latkujeme odzaciatku ful 😀

sissik
17. máj 2009

no dala som na noc este pampersku, uvidim ako zvladneme zajtra den a potom uvidime ako dalej.
muz si zo mna robi stale prdel 😝
mate aj ten buretovy hodvab?

standu
17. máj 2009

ja nie...pocula som ze moc nepomaha.
co uvidis, ako dalej...? odkedy mam letkovky, pouzila som sai 4hnusky 😝

vladkaz1
17. máj 2009

no ja som to tak nemyslela ze lacne sa rozpadnu, ked fakt spravia savostou taky ucel ,ako tie drahsie nemam na cim uvazovat 🙂 Album som pozerala uz davnejsie a strasne sa mi pacia tie ruzove neviem ci to bolo prasiatko... uplne uchvatne aj tie frote..
Ale ked si prepocitam kolko dam za jedny lacnejsie , potom savu vlozku a potom vrchne gaturky tak to stoji tak isto nie?

sisa.b
17. máj 2009

vladka, tak to si pozrela asi moj album 😉

nase vlniaciky su este mokre, takze na noc sme zas v hnuske ☹ uz mam ustrikovane dvoje a este jedny dostrikujem, tak to hadam bude stihat aj schnut, keby boli nehody 😝

objednavka z australie by mala zajtra odist, tak som zvedava, kedy dorazia plienocky k nam 😝