Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
19. máj 2009

nechaj ho, on sa skludni.....a co je nich eko bio????????? latka nie je napustena chemikaliami to je to HLAVNE. ani mala nebude vecne upatlana od kremikov masticiek od vymyslu sveta, ved to tiez nie je dobre, kadejake konzervacne latky mat na pipke vecne.

standu
19. máj 2009

asi si ho nasrala tym uterakom 😀

vladkaz1
19. máj 2009

asi ano 😀 ve dto je to dali nam kortikoidy na susku ,ja to natierat nebudem tymto kaslem to tak som to riesila len imazolom, uz nedavam ani ten pretoze dlho sme nemali odlepenu vrchnu kozicku,
Vcera som spekulovala ako poskladat na draka podla obrazku tu plienku ,no keby ma niekto pozoroval poviem mi ze som slahnuta 😀 o pol jednej rano sedela na zemi pod PC a studovala .... ma to normalne tak chytilo ...
skoda, ze som sa dotoho tak nezazrala ,ked sa Lucka narodila ,vdety som nevedela ze nieco take existuje az potom som objavila tuto temu a nechala som sa odhovorit ja blba 😝
neva ok idem zaplatit seky neskor este mrknem 😉 pekny den

mamutka
19. máj 2009

vladka, ja som nedavno dakde pocula, ze sa porovnala plodnost mladych muzov vo vych.a zapadnom nemecku, v zapadnom totiz panicky uz davno mohli umele plienky pouzivat a prave tam je to s plodnostou horsie. Jednoducho preto ze su genitalie nenormalne prehrievane. Mate sice dievcatko, ale mne staci, ze je v tej plienke tak neprirodzene teplo, nedycha to. Nech si tvoj muz da na 24/7 na seba daco nepriedusne, namixovane z umeliny, zicni mu dajake vlozky. nech si usta otvori potom.
mne to pride akoby sa bal ze pride o super servis, lebo budes prat plienky a nebudes mat tolko casu tocit sa okolo jeho veci, sorry 😒

mamutka
19. máj 2009

no a ak ma mala taky problem kozny, tak nie je o com, on nema pravo nicit jej telo, len aby vyzeral ze ma na to aby si mohol dovolit jednorazove plienky. Lebo aj taky pristup ludia maju k latkovaniu, ze vy chudatka, to musite plienky prat, to nemate na jednorazovky? Muzska jesitkost.
Drz sa zenskej logiky, muzsku este totiz nevynasli, to vzdy hovorim a plati, no nie? 😀
neviem preco by som mala dieta drzat v umelych plienkach, ked viem aky je pocit mat vlozku par dni a noci, no fuj...

sissik
19. máj 2009

no moj mi prave vyhadzuje na oci, ze som vcera prala posranu plienku 20 min
a mysli si,z e som bola nervna koli tomu.
ze som bola koli nemu nervna od rana, to ho nenapadlo 😝
nech si vravi co chce, latkovky budu a hotovo
pampersky len na chaty a cesty, kde nebudem mat moznost prat. vsak na to boli asi povodne aj vyvmyslene

sissik
19. máj 2009

no a bum genius 3.0 a MMT mi kompletne vyschli, vesala som ich v skorych rannych hodinach o 0:20 😀
IB je vrch suchy a inserty tak do hodiny, popolina flanelka bude kompletne sucha tipujem do 2h a do vecera uschnu urcite aj BL bambusky
takze pohodicka

standu
19. máj 2009

ved ja preto ani radsej nikde nehovorim uz, ze mame latku.....kukali na mna "gadzovky" malomestiacke...ze jezis, socialny pripad ke si nemozete dovolit pampersky...ze jedna plienka stoji aj X korun ich nesere, alebo potom, ze tak ake je to setrenie, ked su take drahe....

mamutka
19. máj 2009

sissik, o 0:20? je taky film, ze V moci posadnutosti 😀 jak ta to chytilo fajne 😀
ja som v noci prestala latkovat len nedavno, maly tak casto je hore, ze som total hotova, uplne mrtva, od narodenia som v noci prebalovala latkovku 2-3 krat, curak je to, ale cil nevladzem. Ale uz tolko v noci nenadeli, pekne dam pred spanim zase latkovku a vymenim az rano, teda nadranom, nech sa neutopi v tom, chuda. vyskusame....

brinzulka
19. máj 2009

baby..vy toho pisete 😀
sissik-jeden bol vyse meskej veze a druhy som nasla na pesej zone-ulicka ako sa ide na obuv patrizanske..je tam pizza cica mica paradnica

sissik
19. máj 2009

mamutka robila som este veci, co bolo treba urobit a od takej 23 som len browsovala
ked mi pride dalsia varka plienok a nohaviciek, ideme latkovat aj v noci

teraz spi uz 2,5 hod v klasickom stvorci, bambuske vlozke a flisovej separacke. netvari sa, ze by sa chcela zobudit.

brindzulka vidis, na ten obchod som zabudla

emmka3
19. máj 2009

ja som nastastie mojho nejak extra nemusela presviedcat a argumenty typu, ze nezanechame odpad ho nejmenej stvali ... jedine, co mi na to povedal, ze ak to ma byt dobre pre Jr. tak preco nie a v konecnom dosledko ho zaujalo setrenie a to, ze ostanu aj pre druhe, tretie, stvrte, ... 😉 😀

standu, tie gatuse TB su tiez take jemne ako IV soft? ja som sa bal kupit farebne, mi prisli umele ale ked vravis ... niekedy o rok budem mozno kupovat Lka, tak uz pozrem aj na farebne, ak uplne nepresedlame na vlniaky 😉 alebo odplienkujeme 🤐

emmka3
19. máj 2009

sisik a ako skldas klasicke stvorce? davas stale na draka alebo si presedlala na novoska?

sissik
19. máj 2009

emmka skladam novoska, lebo drak bol velky
predsa ma este len 7,5kg 😔

sissik
19. máj 2009

uz by mohli nahodit cenu na BL AIO, kosik mam naplneny, cakam len na ne.
ta horcicova farba je dobra
a bude asi aj prakticka 😀

emmka3
19. máj 2009

joj, oni najprv ponahadzuju dalsie novinky a potom budeme cakat aj 2 mes. na vybavenie objednavky 😅

sissik
19. máj 2009

jaj tak to nie je priamo horcicova, iba tak na prvy pohlad vyzera
ale vyzera prakticky

mamutka
19. máj 2009

no ked si vsetky objednate BL AIO, tak potom tu budete nadavat ako dlho to trva, a ja teda tiez, chystam sa na ne. Nemali by sme im napisat, nech si najmu brigadnikov na jun? 😉

standu
19. máj 2009

sissik na BL cakaj do juna.... drak je vam velky??? nam nie...ale ja ho tak okolo noziciek zhrniem a v pase cipy podohnem jeden pod druhy.
emmka, ja som sa omylila....sak my mame IVorganic...totsky su tensie, a podla mna dost jemne a sirsie ako IV medzi nozkami. umele....PUL je stale len PUL. podla mna. urcite nie su take jemne, ako LL, ale tie nemam, tak neviem porovnat.

sisa.b
19. máj 2009

tak ja uz som leniva na akekolvek skladanie 😅 pri mojom zdrhajucom dietati som rada, ked mu dam klasicku plienku na osminy a na to pulky. tu plienku akurat zasuniem do pul-iek a nacapim jej to na zadok. kakava teraz kazdy stvrty den, takze ziadna tragedia, aj ked to skonci v plienke.
a drak sa mi zda tiez dost velky, navyse sa to na houby sklada z tych nasich kosodlznikov 😝

vladkaz1
19. máj 2009

ja to kaslem ja sa s nim nebudem dohadovat, objednam a potom to bude musiet stravit. 😀
ale ak mama zozenie ten bambusovy material plienky nekupujem kupim, len vrchne gatky 🙂
inak mne sa mala dnes statocne cez draka pres... 😅
Sisik kedy planujes ist na prechadzku?

vladkaz1
19. máj 2009

jaj a zabudla som dnes som hovorila kamoske ze prechadzam na stvorce .. a ties som mala taky isty pocit ako vy 😖

standu
19. máj 2009

no co, musime sa zmierit s tym, ze sme socka 😅

mamutka
19. máj 2009

no socky, ja uz asi ani na plienky nemam, mne maly dosr... gauc 😝 ho nechavam luftovat ritulu, len prebal.podlozku dam a stvorec len tak na volno, chvilu som nekukala nanho a on samozrejme pregulany, pekne sa tichucko hral, blazeny vyraz, bodaj by nie, ked sa ta fajn vykadinkal 😀 no, moja chyba

vladkaz1
19. máj 2009

🙂 , mne je to jedno nech si kazdy mysli co chce a povedala mi ze ked to budem mat doma chce to vidiet. Pocujte ake je zlozenie tych bavlneno bambusovych plienociek neviete mi povedat pomer bavlny a bambusu ,nieco totis studujem 🙂 je mozne ze to to 70 perc bavly a 30 perc bambusoveho vlakna?

olinka6226
19. máj 2009

vladka skus napisat na plienka.sk niekto od nich odtialto uz bambus bral. len si neviem spomenut kto.. a co sa tyka okolia tak mne kazdy tiez vravel ze o chvilu ta to prestane bavit prat a srat sa s tym. no a vidite ako som skoncila 😀 so shopom na krku 😀 😀 😀 muz uz len kruti hlavou ked zahlasim ze treba dalsiu znacku... 😅

vladkaz1
19. máj 2009

skusim tam napisat, lebo v sklade sa takyto material neda zohnat, da sa zohnat vo vyrobe uterakov a jedna osuska ma take zlozenie ako som napisala prispevok pred a rozmer je 100 X 50 s toho by vysli 3 plienky cena 210sk... Zalezi na tom ako savu chcem tu plienku ... to chcem na skusku dat vyrobit.. velke kusy su po 430 ale idem napisat im na stranku... ci sa to oplati alebo si rovno kupim hotove..

vladkaz1
19. máj 2009

tak som dostudovala zistila som ze bambus saje o 60 perc . lepsie ako bavlna a napisala som na plienka.sk som zvedava ako sa mi vyjadria... 🙂

emmka3
19. máj 2009

baby, ja sa zatial necitim ako socka ked sa s niekym bavim o latkovkach ... skor naopak, vsetci gulaju ocami, ze jake drahe plienuchy mame 😀 a tiez si vsimam na prechadzkach, ze sa nam zacalo nejak beliet po balkonoch, takze asi dost mamiciek latkuje s klasickymi stvorcami 😉

mamutka
19. máj 2009

no ved ze sme socky si myslia len ludia co o problematike vedia velke trt, hlavne ze hned maju nazor 🙄
kto ma info, je mu jasno