Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tamka84
22. máj 2009

a ešte ma napadlo...dá sa taký impregnovací vosk kúpiť aj niekde inde ako na eshope?

standu
22. máj 2009

🙂 jaj, ti chlapi.... 😀 😀 😀 no co aj snaha sa ceni...ja by som ich oprala rucne v detskom sampone, ten nadbytok by mal zliezt............... ano tami ja ich najradsej davam na noc, lebo u nas funguju zazracne..ked aj sa malej nejake cervene daco vyhodi, do rana sme ok 🙂 pridavam vsak bambusovu vkladku popolini..musia byt dobre utesnene okolo noziciek, lebo nam uz pretieli raz. daj infosku, ako rano. pozerala som albumik, pekna vybavicka 😵 viac foto s modelkou 🙂
aj ja som uz nahodila foto s UD od Matky 😉 dobru nocku

tamka84
22. máj 2009

ja som pridala bamboo štvorec poskladaný na tretiny tak uvidíme 😉 No jasné, teraz už len fotky s modelkou, ale toto bola jej premiéra v látkovkách.

sisa.b
22. máj 2009

zuzz, nevyplachala som ich v octovej vode po lanolinovani 😅

tamka, hlavne, ze ma zaujem spolupracovat 😉 ten moj zatial este ine plienky okrem klasickych stvorcov nedaval, ale to bude tym, ze davam malej na doma len tie. a ked ideme von, tak ju obliekam ja

sisa.b
22. máj 2009

tamka, krasne plienocky 😵 😵 😵

standu ta UD je tiez uzasna 😵

tamka84
22. máj 2009

ale ako čítam sisa tak aj ty riešiš niečo podobné s vlniačikmi nie? tiež si dala vela tej kúry... a iba si vyprala a dala sušiť? v čom si prala? v čistej vode alebo normálne v čom perieš plienky?

no ano snaha sa cení...ale najlepšie bolo že som mu hovorila, že nechaj tak ja to spravím len uložím malú spať a on na to: "Čo by som na tom mohol pokaziť?! to ma až tak podceňuješ??? " 😕 😅

sisa.b
22. máj 2009

tamka 😀 😀 😀 ale nenadavaj moc, aby sa ti na latkove plienocky nevykaslal 😉

ja som oprala len s detskym samponom, ako mi tu holky radili a potom som urobila tu kuru. ja som teda nemerala, iba od oka liala, takze som mozno tiez dala viac 😀 ale pokaslala som to tym, ze som ich len dala odstredit a zavesila na susiak. potom boli take lepkave. zabudla som ich vyplachat v tej octovej vode 😅 takze dnes mala byt premiera, ale ta sa odklada, kym sa mi ususia 😒 uvidim, ci dodatocne vyplachanie bude stacit. hlavne ze pri prvom lanolinovani som ich v tom octe mala namocene 😝

tamka84
22. máj 2009

ja som tiež nevedela že ich treba potom namočiť do octu. Tak ich zajtra namočím a sušenie začína odznova, teraz sa mi už nechce.

tamka84
22. máj 2009

a nenadávala som moc na neho, lebo som videla že ho to mrzí ☹

emmka3
23. máj 2009

baby a ked sa to potom namoci do tej octovej vody, neposkodi to nejak ten lanolin? ja sa priznam, tiez som to nerobila, ani v navode to nemam napisane 😅 (mam impregnaciu od Ulricha) a octu sa troska bojim po tom, co mal maly po tom problemy s pokozkou 😅

quika
23. máj 2009

baby ja som prvy krat dala tiez straaaasne vela lanolinu, vobec som nevedela davkovanie 😵 bolo to priserne lepkave, ale fungovalo, tak som to pouzivala take lepkave a asi po 3-4 dnoch sa to nejako vstrebalo a uz neboli lepkave. a potom som ich 3 mesiace nemusela impregnovat 😀

tamka lanolin sa da normalne na vahu kupit v lekarni, 100g za nejakych 70sk, z toho si kuru lahko vyrobis a nemusis zhanat v eshopoch 😉

matja
23. máj 2009

Dievčatá, pri vlnených nohavičkách sa môžem riadiť týmito radami? http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/star...

alebo máte nejaké iné skúsenosti? Ja viem, že ste to už určite spomínali, ale nedávala som pozor 😅

sisa.b
23. máj 2009

ja akurat citam v navode od olinky, ze po lanolinovani kurou od ulricha vyplachat studenou vodou a po kure IV (ktoru mam ja) treba namocit do octu, lebo je silnejsia. a ja uz mam pol flase prec 😅 asi som to vazne prehnala 😝
na lanolin z lekarne sa chystam tiez

matja
23. máj 2009

a ako to je, keď si kúpim lanolín z lekárne? Vypláchať v studenej vode alebo namočiť do octu?

sisa.b
23. máj 2009

mati, tak to neviem 😕 spytame sa skusenejsich 😉 plienocky uz prisli?

matja
23. máj 2009

sisa, áno prišli v stredu, písala som to tu a hneď som jednu vymenila zo Standu, lebo tá Upsy Daisy nebola bordová ale ružovo-červená a to by som chlapcovi neurobila 😀 Manžel síce tvrdil, že však tú plienku aj tak nevidno 😀

matja
23. máj 2009

sisa a v čom si prala vlniačiky? Môžem v Lovele?

tamka84
23. máj 2009

Quika tak to je super že sa dá kúpiť lanolín aj v lekárni. Dúfam že bude k tomu nejaký návod ako použitie
😅
A tak asi aj ja skúsim používať také lepkavé a uvidím. Inak tú lanolínovú kúru, prehnane silnú, som zliala do umelohmotnej flaše. Myslíte že ju môžem znova použiť keď ju potom zohrejem?

standu tak prvá noc v látkovkách bola asi taká, že malá čo inokedy prespí od večera 8mej, 9tej do rána cca do 6tej, 7mej bola o 3tej v noci hore a veselo si rozprávala. Neviem či to bolo pocikanou plienkou alebo niečím iným, ale keď už bola hore tak som ju prebalila a nakojila. Ale keby sa nebola zobudila myslím že vydrží aj do rána, lebo to nebolo až také hrozné.
Zato dnes prebalujem jedna radosť, už vidím, že budem musieť dokúpiť ďalšie plienky alebo sa prehovoriť na najlacnejšie štvorce.... 😨

vladkaz1
23. máj 2009

Emka tak co kupila si ten imazol alebo to preslo? malej uz to pomali zlieza , sa tesis za 4 dni sme minuli len 3 hnusky a to len ked mala spinave vrchne gatky .. inak som velmi spokojna .. uz ani muz neprotestuje 😀

standu
23. máj 2009

noi vidis vladi, ze to vstrebal... 😀

ja som nemala tucha ze vlnieky treba octit...nikdy som to neurobila a nic sa im nedeje. tamka, ja by som tu vodu rozrobenu uchovala... 😵 no a s lanilinom z lakerne,...aj ja sa chystam nam. myslim, ze bihan to tu pisala, treba sa jej spytat, ale myslim, ze cisty lanolin (kustik)sa rozrobi s kvapkou samponu v horucej vode a potom klasila ako s kurou...
tamka nemyslim, ze by sa budila mokrou plienkou...mozno mala nejake zaujimave vzruchy cez den 😵

emmka3
23. máj 2009

vladka, tak imazol sme zatial nedali a pozrela mi to aj mamina a ona povedala, ze to nie je zaparenina (kedze to mal aj na brusku, odtial sme to odstranili Excipialom U Lipitio) ... takze to musi byt nejaka alergicka reakcia ... davala som rybaciu masticku vcera a skoro cely den sme vetrali (obcikal vsetko, co sa dalo 😀 ), cervenanie skoro zmizlo ale este to nie je OK, tak dnes davam Sudokrem ... no a kvoli nadmernemu masteniu a pre suchu ritku dnes cely den hnuskujeme, ale kupili sme take drahsie Fixies, tie by nemali mat v sebe ziadny sajrajt, tak var to bude do pondelka OK ...

vladkaz1
23. máj 2009

inak Fixies su fajn ja som ich mala v porodnici 🙂 , no treba natierat ten Lipolitio je fakt dobry na premastenie aj nadherne voni a pokoska je po nom vlacna 🙂 , aj mi sme skusali pri AE ale uz nekupujem dala som ho teraz kamoske mala mala nejake suche vyrazky .. tak aspon tak im posluzil ...lebo za jeden krem skoro 4OOsk je pre nu dost tak som rada ze som pomohla..
Inak co sa tyka latovania ,strasne sa tesim ked mi pride objednavla este som si prihodila tie Bamoo tak som zvedava co to bude zac...
Chcela by som ist s malou plavat ,ale doki zakazala koly tomu AE a chlor v bazene a rozne sajrajty tak musime vymysliet iny program ....
A napadlo ma co by sa stalo keby sa nalanolinovali aj klasice napr. tieBL bambooo , myslite ze by to nemalo nejaky ucitok nepresiaknutia? Iba tak uvazujem ...
Mala len cvrka do plienocky teraz sme prisli z vonku som jej menila a mala ju pomali suchu, potom sa chcem vediet ze je zbytocne prat ciste plienky na hod. programe stacilo by keby ze ich len dam vyplachat a odstredit.. len niesom si ista ci sa aj to cvrknutie teda moc tym dostane s tej plienocky..
MM nic nenamieta , som mu dnes povedala ze som spravila dalsiu objednavku a mam kamosku co nam daruje 2 plienocky .. na skusku ona si ich kupovala iba na testovanie a vzdala to som povedala ze ich od nej kupim a MM nic ziadne namietky ani frflanie ,reakcia MM rob co chces.. 😀 ,ale neprehanaj to s nakupovanim mala bude zachvilu bez plienok a ma pravdu ale na noc sa zidu 🙂

standu
23. máj 2009

vladka myslim ze lanolinovanmie BL bambo nie je dobry napad....nesala by tak, premokala by tak ci tak a vlniaky sa lanolinuju, lebo ovcia vlna ho prirozdene obsahuje a ma hydrofobne vlastnosti....co teda bambus ma mat vlastnosti opacne-teda savost
a ja periem plienky striedavo na 60 a na 40, raz dlhy program raz kratky 😉

emmka nam raz tiez predpisala detska excipial a kozna sa zhrozila, ze kvoli obsahu urey sa nesmie davat na deti do roka 😒 takze opatrne nam sudocrem takmer vvzdy zabral, az na mokvavy ekzem, to napomohol ani imazol, isli sme rovno na imacort. a naposledy ani to nie. ale teraz zabera fucidin krem 😒

standu
23. máj 2009

BL bamboo vladi budes spokojna......optimalnu savost dosahuje po cca 10opratiach, tak nebud hned sklamana 🙂

vladkaz1
23. máj 2009

🙂 ok este som nepotvrdila objednavku ,tak sem tam hodim do kosika a zasa vyhadim neviem sa rozhodnut sakara 😀 chcela by som vsetky 🙂 😝
S tym lanol. to ma len napadlo 😀 ze slusim sa spravit mudra ze rozmyslam ale zasa som treskla sprostost no neva to som cela ja 😀 😀 😀 😅

standu
23. máj 2009

a co sa nevies rozhodnut?

ludka77
23. máj 2009

baby čo hovoríte na tieto vrchné nohavičky???
http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb... a tieto :
http://www.webareal.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrch...

chcela by som kúpiť nejaké dobré a farebné dik alebo poradte nejaké farebné a kvalitné

standu
23. máj 2009

flisky su dobre len pre male mimi, kym nesedi, inak premokaju a swb maju baby, myslim, ze spokojnost 🙂 dobre a kvalitne su imse, organic a fox, tiez chvalia little lamby, ja som spokojna aj s flexiwrapami

vladkaz1
23. máj 2009

Viem sa rozhodnut ale chcela by som ich viacej a potom zbadam nieco lepsie a zasa si hodim do kosa to...
Chcela by som proset vsetky co sa mi pacia , ale je to zbytocne 🙂

emmka3
23. máj 2009

standu, o tej urey som uz pocula ale nejak mi to nedoplo 😲 budem mu to davat iba na brusko a dnes vecer pri kupani mal uz prdku omnoho krajsiu ... sudokrem asi zabral 😵

ludka, mne sa z tych co si dala pacia tie SWB 😉 ale doma mam Imse vimse soft, Organik so zvieratkami a BL a LL ale to su biele ... ked budem najblizsie (asi tak o rok 😅 ) kupovat PULky tak asi tiez uz budem farebne, nech je veselo 🙂