Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzz
28. máj 2009

ahojte dievcence,
mam par otazok:
1) mohli by ste mi napisat, ci teraz na leto nie su vhodnejsie tieto fleese wrap vrchne nohavicky, prosim?

http://www.latkovky.sk/?akcia=showkategoria&vyb...

mne sa zda, ze napriek castemu prebalovaniu latkovych plienok ma mala zadocek cervensi, nez ked som pouzivala len jednorazove plienky. z fleesovej separacky to nebude, lebo to ma len v tej casti medzi polkami, kde sa jej dotyka vlastna koza s kozou. doma pouzivam klasicke stvorce v pul nohavickach. na spanie cez den IB. v noci este stale jednorazovky, hoci uz som 2x skusila aj Little lamb bamboo.

2) na nocne spanie ako riesite to, ze babo nadranom kaka? lebo natalka pravidelne kaka okolo siestej. teraz uz sa musim premoct a ked zacne nariekat a kopat nozickami, vstanem, rozbalim ju a posadim na nocnik (jasne, ze ju tam musim drzat, aby nespadla). pekne sa vykaka, zas potom zaspi v cistej plienke. neviem si predstavit, ze by tu hunatu plienku pokakala. to by som z nej tazko prala. lebo som si zatial kupila iba 2ks na vyskusanie, tak to musim vzdy rano preprat v rukach (pracku kvoli plienkam denne nepustam), aby bola do dalsieho dna vecer sucha.

sissik
28. máj 2009

ahojte
emmka BL bamboo su dobre. objednala som vsetky farby okrem cervenej. neviem preco sm cervenu nezobrala, ci som zabudla alebo co. ale uz ich potom budem mat dost na 3 noci + zasoba na 1 den, co budu oprate schnut.

vladka orechy som samozrejme objednala cez net. zatial skusobne nejake najmensie balenie a ked sa osvedcia a pominam prasky, tak potom zoberiem to velke.

sonia a chces latkovat od zaciatku pri dvojickach? po vlastnej skusenosti obdivujem kazdu mamicku, ktra zacne latkovat od zaciatku.
ja som mala sekciu a par dni som sa nevedela ani riadne zohnut, pri odchode z porodnice mi musel manzel obliect ponozky a natiahnut cizmy 😖 musim sa priznat, ze hnusky boli pre mna vtedy velmi vyhodne. hlavne ked zuzka kakla do kazdej jednej plienky ci den, ci noc, pri latkovani by som sa asi zblaznila. pri druhom zacnem latkovat trochu skor ako pri zuzke, ale zo zaciatku to budu tiez hnusky, priznavam bez mucenia 😔

bihan
28. máj 2009

Sonia, zahraničnú sú relatívne drahé, ale zase niektoré od Baby Lucy sú super, niektoré menej.. záleží len na tom, aká si náročná ;)
Pri dvojičkách nemusíš kupovať dvojitú výbavu, ale bude stačiť častejšie prať, tak to nie je také hrozné.. ak to skombinuješ s bezplienkovou metódou, tak ešte menej 😉 Prípadne sa pozri aj na Kikko bambusové štvorce a spol.. dobrá výbavička nemusí byť drahá.

sissik
28. máj 2009

inak nemam suche vkladacky
ale hnusku nedam, radsej budem skladat stvorce, vsak tie su tiez v poho, ked ich na vkladacku poskladam dokopy na 12 vrstiev. a nie je ani taka bombula na zadocku
nech mi pride dalsia objednavka 😅

sonia29
28. máj 2009

ďakujem za názory 🙂 sissi asi budem najprv používať pampersky, možno prvý mesiac a potom by sme prešli na látkové .. predsa budú dve babatká a budem si najprv musieť zvyknúť na ich režim 😅

emmka3
28. máj 2009

sisik ale ja som sa pytala na flanelky farebne, ci som ty vtedy zle pochopila, ked si pisala, ze ich zoberies aj ked nemaju dobre referencie? 😅

sissik
28. máj 2009

jaj emmka tak to som zle precitala
objednala so len jednu BL clasic a este nedorazila
ale mam popolinu flanelku a ta je dobra

sonia ja doma pouzivam klasicke stvorce s bambusovymi vkladackami, tie AIO plienky mam na von
keby si isla na klasicke stvorce, tak tie az take drahe nie su, stoja tusim 30sk. bambusove stvorce stoji 1kus 50sk, takze denna vybava pri pocte 8ks stvorcov a 8 ks bamboo stvorcov vyjde na jedno babo 8x30 + 8x50 = 610 plus vrchne nohavicky.
ak zacnes vybavovat prispevky pri narodeni okamzite, tak za tych 4500 ci kolko to je, tu najzakladnejsiu vybavu kupis.
a z priplatkov k prispevku mozes kupit pr krasnych zahranicnych, ak ta to chyti 😉

lilly
28. máj 2009

ahojte,
sonia, ja som latkovala od zaciatku, len co sme prisli z porodnice, som dala malej latkovku.. zacala som so stvorcami na novosklad do toho este viacvrstvovku a na to pulky, alebo dakedy len ortopedicke nohavicky..
urcite si kup viacvrstvovky a aj nejake kvalitne stvorce, farebne bambusove kikko su uzasne, ja by som brala zo stvorcov teraz urcite vacsinu tych, jemnucke, krasne save, sice zmenili tvar, uz to nie je stvorec, ale obdlznik, no to nevadi..
viem, ze pri dvojickach bude viac prace, no ved uvidis, ako to budes zvladat.. moja mala cervene bodky na ritke uz v porodnici z jednorazoviek, tak uz tam mi jedna dokina odporucala latkovky, takze som mala moje rozhodnutie podlozene aj lekarom 😀
ja som to nejak nevnimala ako viac roboty, pracka vyprala, prehodila som to do susicky,ta oprala, manzel, alebo moja mama vyzehlili stvorce a vv, takze pohoda..
inak ja som zrejme vadna, no ja tie stvorce musim zehlit stale, som asi 2x skusila ich nevyzehlit, no ma to strasne iritovalo, ake su pokrcene, okraje take zosulkane...fuj.. 😝 😀 a to ich teraz pouzivam uz vacsinou len na podkladanie, grckanie a pod..

lilly
28. máj 2009

susicka vysusila, som chcela napisat 😅

misulda
28. máj 2009

Ahojte, tie ktore si same pletiete vlnene vrchne nohavicky, odkial mate vlnenu priadzu? Viete, kde v Ba sa da zohnat? Dik

vladkaz1
28. máj 2009

Ahojte uz mi dorazili plienky neskor hodim foto.. prave perem.. 😀

sissik
28. máj 2009

lilly ja tiez stvorce zehlim, nepaci sa mi na nich presne to, co pises.
ale urobila osm pokrok, zehlim iba z jednej strany
a podarilo sa mi ich vyzehlit tak, ze su to stvorce
misulda mkni mimibazar alebo plienocky.sk 😉

lilly
28. máj 2009

sissik, no az taka uchylna niesom, ze by som ich zehlila z oboch stran 😀 ale uznavam, ze je to vyznamny krok vpred u teba 😉 😀

vladkaz1
28. máj 2009

ahojte tak kuk este nemam odfotenu tu SWB cervenu sa pere nestihla som... ale mam pocit ze to vnutro co sa do toho pcha ta sacia cast bude pretrcat cez okraje pod susinkou ,ako to narvat do vnutra?
baby tie vnene mozem prat v pracke? ale radsej nie bojim sa ze ich znicim a potom... ten lanolin co asi priblizne stoji pojdem do lekarne kupit jak si to mam kupit neviem co tam povedat 😀 to je blba otazka co?? 😀

matja
28. máj 2009

misulda, alebo ddjd.cz

matja
28. máj 2009

aj ja prave idem zhanat lanolin. Vraj stoji okolo 2 - 2,5 eura

vladkaz1
28. máj 2009

oki super cena pojdem aj ja dufam ze tu budu mat , lebo ked som zhanala jeden krem tak nikde... cela TT ...

lyzenka
28. máj 2009

Ahojte,

len sa chcem spýtať, treba mať vždy vrchné nohavičky napr. na BL Bamboo?

Uvažujem nad kúpou BL Bamboo - je automaticky v tom aj tá vkladacia plienka? alebo treba ešte dokupovať nejaké iné vkladacie plienky? Alebo čo vlastne v tej plienke treba mať?... 😀

sisa.b
28. máj 2009

ja som kupovala vlnu tiez z ddjd.cz, dokonca tam maju v pohode postovne, lebo to odosielazu zo slovenska a maju krasny vyber - ja som kupila 4 rozne klbka. najviac sa mi paci to farebne, lebo je take jemnucke, ale samozrejme aj najviac stalo. teraz pouzivame vlniaciky zo sumavskej ovcej vlny a super drzia. akurat na tie nase mega plienky musim ustrikovat aj jedny vacsie 😀 dnes sme testovali UD nocnu a bola super. opat nebola ani cela mokra

sissik
28. máj 2009

ja som sa na tej stranke ddjd.cz nevedela vysomarit
nasla som tam len jeake motance z ovcej vlny a to vyzeralo, ze to nebola spracovana priadza

sisa.b
28. máj 2009

sissik, nalavo mas rozdelene tie vlny, len musis rolovat stale dolu. tam to mas pekne postupne vypisane podla nazvu a ked si na to kliknes, tak sa ti ta vlna zobrazi. ja som tam tiez maturovala 😀 napriklad ta ggh - samson je super, tu som vzala jednu na lemy okolo bruska a noziciek a kludne by som brala z nej cele vlniaciky 😵

vladkaz1
28. máj 2009

ja som preprala tie vlniaciky len vo vlaznej vode a detskom sampone a sa mi nejako stiahli do seba ked uschnu budu zas take maake??? boze dufam ze som ich nedohnojila

sissik
28. máj 2009

sisa tak mam zase chrobaka v hlave
ale skor ustrikujem jedny a az potom objednam na druhe

misulda
28. máj 2009

Dakujem za rady ohladom ovcej vlny....a este nieco... aka je spotreba na jedny vrchne nohavicky?

quika
28. máj 2009

baby lanolin nemaju v hociktorej lekarni, ale iba v takych kde miesaju masticky. vacsinou su to take vacsie lekarne, pri nemocniciach a pod. ak nemaju tak sa spytajte lekarnicky ze kde najblizsie robia masticky, oni to vedia 😉

lyzenka vrchne gate treba vtedy ak mas plienku ktora nema nepremokavu vrstvu. napr. BL bamboo ich potrebuje. netreba to iba na AIO plienky a kapsovky, to by si mala napisane pri popise plienky ze netreba vrchne gate, vacsinou treba.

sisa.b
28. máj 2009

sissik, a ja uz mam nahadzanu vlnu v kosiku 😀 akurat mala tolko toho ani nepotrebuje, takze nemam vyhovorku 😅

sisa.b
28. máj 2009

misulda, to 100g klbo 265m zo sumavskej ovcej vlny bolo akurat na jedny vlniaky 😉

misulda
28. máj 2009

Vdaka, sisa

zuzz
28. máj 2009

tak zatial nic? riesite vlnu a akosi ste mi zabudli napisat... ci som polozila blbe otazky? ☹

misulda
28. máj 2009

zuzz, ja by som ti aj poradila, ale v tomto mas urcite viac skusenosti ako ja 🙂