Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
28. máj 2009

zuzz, 6mesacnej by som flisaky nekupovala. oni totiz ked v nich sedi tak prevlhaju. su dobre tak do tych 5-7 mesiacov kym dieta nesedi, a potom az na starsie dieta co cely den beha. ale su priedusnejsie nez PULky, aj ked menej ako vlnaky.
ak mas pocit ze je viac cervena, moze to byt aj plienkami. hlavne tie stvorce, nemava ich prilis mokre? az tak vela nenasaju, takze mozno kapacitne nestihaju, potom ta vlhkost prejde aj cez flisovu separacku. odporucam vyskusat vlnaky a hlavne co najcastejsie vetrat. pouzivas tie separacky stale? prinajhorsom sa vratis k hnuskam, latkovky tiez nesadnu kazdej prdelke 😉
co sa tyka toho kakania nad ranom, zachytit to do serbla je asi najidealnejsie riesenie. ale okakanej plienky sa nemusis bat, ono sa to vyperie. aj z chlpatej 😵 alebo das separacku a mas po probleme. inac v takom veku 6-8 mesiacov sa vacsinou detom meni kakaci rezim, takze sa mozno coskoro zbavis problemu 🙂

zuzz
28. máj 2009

quika, dik za odpoved.
ja ju dost casto prebalujem, plienky byvaju len mierne vlhke, fleesovu separacku davam stale. viem, ze niektore deti fleese neznasaju, ale to jej zacervenanie nevyzera na alergiu.

🙂 a co sa rezimu tyka, neviem, ci to bude u nej ine, lebo aj ondro zvykol a doteraz zvykne ist na velku hned rano. a nielen on v nasej domacnosti.

ozaj, co znamena skratka 'vv'? dost casto to tu v prispevkoch nachadzam a nerozumiem jej ☹

quika
28. máj 2009

vv = viacvrstvova plienka, ale niektori to pouzivaju ako vkladacia vlozka.

matja
28. máj 2009

baby a ako ma vyzerat ten lanolin z lekarne? u nas ho maju taky ako gel alebo mast, je taky husty a zlty. Moze to byt on? Lebo lekarnicka ma presviedcala, ze taky urcite nechcem 😀 😀

Pytala sa ma, ze naco to chcem, pozerala na mna ako puk a nakoniec vytiahla zo suflika BL Hamiko, ze ci to chcem nalanolinovat tu plienku. Bola som prekvapena, ze ich predavaju. Vysvetlila som jej, ze to potrebujem na nohavicky, ktore idu na take plienky, tak povedala, ze som ju poriadne domotala a mam si zistit, co vlastne chcem 😀 😀

matja
28. máj 2009

a este mi poradte, kolko ho mam kupit, ak je to teda ten spravny lanolin

crysmile
28. máj 2009

matja, lanolin je takej svetlo zltej az zltej farby, ale niektory je aj taky biely.. je to huste a lepkave.. je to skor mast, nie gel.
no ja som si kupila rovno 100g, to sa ti zide, minies to na 100 percent 😉 a drahe to nie je, takze sa neboj.

matja
28. máj 2009

crysmile, dakujem, tak to bude ono. Idem to hned kupit.

matja
28. máj 2009

zuzz, presne tie iste flisove nohavicky mam, ale neodporucam. Mne prevlhnu aj pri leziacom babatku.

lyzenka
28. máj 2009

quika,

ďakujem

quika
28. máj 2009

matja pytaj adeps lanae alebo cera lanae, je to zlte, huste, lepkave a smrdi to ako babickine masticky 😀 oni samozrejme netusia ze sa to da takto pouzit, takze zbytocne im to povies, nic im to nehovori. keby si povedala ze babka do toho zaraba bylinkove maste, tak by vedeli co ti predat 😉 ale dobra lekaren ze predavaju hamiko, aj ked oni to asi myslia namiesto postoliek, lebo tak ich mnohi pouzivaju.

matja
28. máj 2009

dakujem quika. No neviem, co si myslia, ze predavaju, ked si myslela, ze chcem lanolinovat plienku 😀 netusila, ze na to idu nohavicky 😀

zuzz
28. máj 2009

tak vdaka za odporucania. fleese teda nebudem objednavat.
lakate ma tu tymi vlnenymi nohavickami. na kupenie sa mi zdaju drahe na nas rozpocet. asi ich budem musiet ustrikovat.

vladkaz1
28. máj 2009

Baby s tej SWB cervenej mi vsetko s pod noziciek trci a automaticky sa mi precika cez ten flis do nutra to napchat nejde sa to kruti jak som to oprala .. ale boli za chvilocku suche ...poradte mi co snimi mam robit ... som smutna..

matja
28. máj 2009

uz mam lanolin. Ktosi sa pytal na cenu, 100 g ma stalo 3,50.

matja
28. máj 2009

tu je postup na vytvorenie lanolinovej kury: http://www.latkovepliny.estranky.cz/clanky/tipy...

sissik
28. máj 2009

vladka ta plienka je kapsovka? ako ti mozu vyliezat vkladacky z kapsovky? nejak si to neviem predstavit

vladkaz1
28. máj 2009

nie vkladacky ale ta kapsa v plienke pod nozkami ☹ , som asi debil ale vobec nam to nesedi ,alebo to neviem dat

vladkaz1
28. máj 2009

mam ti to odfotit? 😕

sissik
28. máj 2009

odfot
mne kapsa BG sedi uplne perfektne
teda zuzke sedi, nie mne 😀

vladkaz1
28. máj 2009

tak sa mrkni do albumu poslem este jednu aby bolo lepsie vidiet 😝

vladkaz1
28. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... no a ked sa hybe tak nam tie boky vyliezaju a hore ako su patentky asi by som potrebovala este po bokoch patentku lebo jej to tam nedrzi boky sa jej zvlecu a stred zapnuty patentkami drzi... ja asi potebujem take plienky aby mali zapinanie po celom boku ako je ta velurka mne to potom zlieza, nie mne Lucke 😀

sisa.b
28. máj 2009

juuu, tak vraj v utorok uz mi odoslali plienky z australie 😵 dokonca ani nemala este cas stiahnut si zvysok za postovne 😅 asi by som mala zmenit cislo karty 😀 ale nie, dozvedela som sa, ze za rovnake postovne moze poslat 3 plienky, lebo vychadza do 750g, tak som vzala - ako inac - 3 😀 a za tu tretiu a polku postovneho este nema peniaze 😕

sissik
28. máj 2009

vladka no neviem ti poradit, mate to nejake divne

vladkaz1
28. máj 2009

no ze? jednoducho nam nesedi ... ale ja ju neviem dat, najviacej som sa nanu tesila .. hodim do albumu tie ruzove no tie su uplna skvele sedia na 1tku

sisa.b
28. máj 2009

vladka, mne pridu vela vypchate 😕 ale aj tak vam nesedia

vladkaz1
28. máj 2009

nie ja som ich skusala aj bez ... je v nich iba jeden stvorec tak jak mozu byt moc vypchate? 😔
no to je take stastie ze najdrahsie nam nesedia ☹

vladkaz1
28. máj 2009

su na sirku dobre ved ich ma zapnute az na poslednom ale na pupiku male ze?

sisa.b
28. máj 2009

vladka, to moze byt strihom, ze vam nesadnu ☹

sisa.b
28. máj 2009

to je na figu, ze sa nedaju vyskusat, ako saty v obchode

vladkaz1
28. máj 2009

no ved to je to hmmm som smutna nevadi predam ju ...