Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
4. aug 2008

mhas, vlozky zvysuju savost plienky, mas tam viac vrstiev. ale namiesto vloziek sa daju pouzivat aj bambusove stvorce alebo viacvrstvove plienky - tie babylucy nerobi, nakombinovat sa to da lubovolne

sonikah
7. aug 2008

Dievčence, veľmi sa mi páčia tieto nové látkové plienky, ja veľmi nie som zástancom jednorázových". Dnes som našla na nete takéto niečo BumGenius AIO Onesize ORGANIC a chcela som sa opýtať ako to funguje. Som z toho totiž jeleň. Teda, ak kúpim tieto plienočky čo som uviedla, treba mi do toho ešte nejakú plienku? je potrebné do toho ešte nejaké savé jadro či ako sa to volá, no a ešte som sa chcela opýtať, či je potom potrebná ešte jedna plienočka navrch, keď sa ešte nožičky balia naširoko. No a ešte ďalšia otázka, že či je babatko tiež v suchu ako pri jednorázovkach a či sa musia plienočky namáčať, alebo ich stačí potom šupnúť do pračky.
Viem, že je to veľa otázok, pre vás staré harcovníčky možno smiešnych, no ja z toho netu nie som príliš múdra. Tak ak sa vám bude chcelo mi odpovedať budem vám vďačná. Ďakujem 🙂

bihan
7. aug 2008

Sonika, kde si ich našla.. aj ja chceeem 😵 Z ameriky mi ich totiž nechcú poslať 😠 Žiadnu ďalšiu plienku navyše nepotrebuješ, ale práve pri tejto tým, že je Organic, zrejme nebude baby úplne v suchu, lebo na to, aby bolo v suchu, sa dáva vrstva fleesu alebo mikroplyšu, čiže umeliny (a to organic jadro potom stráca svoj význam), ale často to výrobcovia riešia vrstvou velúru na povrchu, ktorý udržuje zadoček relatívne v suchu...
Ak chce niečo úplne ako jadnorázovky, odporúčam klasické kapsovky alebo AIO.. celé umelé, ale zaručene suché.

Ja nenamáčam, skladujem nasucho a raz za 3 dni prekydnem z vedierka do práčky 😉

bambusko
7. aug 2008

sonika, ani ja nenamacam, ale po napusteni vody do pracky ju vypnem na 1-2 hodiny, nech sa to tam rozmoci a potom doperiem. podla mna pocit sucha ako v jednorazovkach nie je a musis aj castejsie prebalovat, ale mne sa zda 3 plienky /ako prebaluju vecsie deti s jednorazovkami/ na den hrozne 😒 to dieta sedi cely den v stankach. latkove plienky u najmensich deti zarucuju abdukcnu polohu klbikov, cize nemusis uz davat nic navyse a ako dieta rastie tak sa ta roznozka zmensuje

bihan
7. aug 2008

Bambu, ani nehovor.. ja keď to niekde vidím, tak mi je nagrc.. ako som začala malú dávať na noční, tak meníme plienky po každom pocikaní 😀 (teda keď je možnosť)

sonikah
8. aug 2008

Bré ránko babenky, tie plienočky som našla na http://www.latkovky.cz/product_info.php/product..., tiež sa mi veľmi páčili. Ja tiež neznášam jednorázovky. Jedna nemenováná osoba nechávala synovi jednu plienku na celý deň, bola som z toho hotová. Myslím, že to nie je až tak časovo náročné hodiť do pračky a potom do sušičky. Neviem. Zatiaľ si to neviem predstaviť, ešte som to nezažila, no jednoducho sa mi to páči viac. Kamošky sú skôr zástancom pampers, že či som normálna prať v dnešnej dobe. Neviem, všetko ukáže čas, ale takto by sa mi páčilo viac. Dúfam, že kým to bude potrebné, tak už v tom budem mať jasno. 😀

bambusko
8. aug 2008

sonika, nie je to narocne, ale bambusove susicka nevysusi, zostanu vlhke, ja plienky susim na susiaku a v susicke len obcas viacvrstvove a klasicke, navyse je to straaaasna spotreba elektriky 😖 sa opytaj kamosiek, ci je normalne pri tom vsetkom prijme skodlivin z vody, ovzdusia, potravin este pridavat drobcovi naviac a hlavne toho odpadu 🙄 s latkovkami som zacala az teraz pri tretom a som rada, ze som tak urobila, ide to aj menej do penazi a dupku mame kraaasnu ruzovucku, ziadne zapareniny 🙂

bambusko
8. aug 2008

soni a posielaju aj do sr? ake je postovne? lebo som to tam nenasla ☹

sonikah
8. aug 2008

Ahoj bambusko, pravdu povediac ani neviem, či posielajú na SR, ale ja som ich našla cez slovenský MMB takže predpokladám, že v pohode, teda myslím že dohodnúť sa dá stále.
No máš pravdu, že z jednorázoviek sú tony odpadu, veď švagriná má každý deň plnú igelitku, no a z obchodu furt balík malých a balík veľkých plienok. Neviem síce ako je to s "normálnymi" plienkami, že koľko bude treba do nich investovať, no keď si vezmem, že jeden balík jednorazových stojí okolo 500 (keď kupuješ kvalitnejšie), no a prebaľuješ častejšie, že nie 3 plienky ako si spomínala, tak to vôbec nie je lacný špás. Aspoň myslím.

bihan
8. aug 2008

No super.. ja som ani netušila, že ich už majú aj v ČR, keď v USA sú ešte stále len novinkou :D

Ja v sušičke suším len veľmi zriedkavo, je to neekologické 😅 ale v zime je to rozhodne najrýchlejšie riešenie... a hlavne som používala pri malej sušičku miesto žehlenia 😀

Inak ja mám z bambusu len štvorce a keď ich vyvesím, sú suché ako prvé.

sonikah
8. aug 2008

bihan, no ja používam sušičku veľmi často nakoľko som max pracovne zaneprázdnená a nemám čas čakať kedy vyschne (ak nepočítam, že mám takú susedu, že keď som vyvesila prádlo tak mi hneď podpálila pahrebu), no a to nežehlenie, je fakt na nezaplatenie. Viem, že je to neekologické aj náročné na spotrebu elektriny, no jednoducho som to musela nejako poriešiť. Sme dosť veľká rodina, periem každý deň, takže si vieš predstaviť tie haldy prádla. Ináč sa snažíme byť "ekologický", no nejako tento problém neviem poriešiť ináč. Možno keď budem na materskej, tak budem doma a bude to iné, no keď si vezmem terajšiu situáciu, tak už som bola fakt unavená v noci, alebo ráno o štvrtej žehliť aby som to stíhala. tak toť moje ja a sušička. 😉

bambusko
8. aug 2008

u nas sa perie niekolkokrat denne, takze susicka je po umyvacke na nezaplatenie a setri mi aj cas, ked nemusim kopec tych malych veciciek vesat a zase zvesovat. hej, bihan, pri 5 ludoch davame ekologii na frak, ale zase nelietame kazdy rok 😝 a decka vedia separovat odpad lepsie ako babky 🙂

a zehlenie, to ani nehovorim, som vzdy mala kopy a kopy a teraz nemam. kamoska, co ma tiez 3 deti, si do prestavby hned naprojektovala aj susicku, lebo uz ju nebavi davat oprate veci naspodok policky pod ostatne, aby neboli uplne ozute 😀

bihan
8. aug 2008

Bambu, to bude tým, že nemám 3 deti 😀 ale zato si to odlietam 😅 lebo keby som mal domov cestovať loďou, tak cestujeme mesiac.

Každopádne pri tých BumGenius výrobca odporúča ich šupnúť do sušičky na šetrný program, keď suché zipsy prestanú lepiť.. vraj sa tým háčiky zase napriamia a znovu dobre lepia...ešte som neskúšala.

bambusko
9. aug 2008

hej? to s tymi suchymi zipsami skusim na inych veciach. a este flanelove plienky v susicke zase super zmeknu

sonikah
9. aug 2008

úplne s tebou súhlasím bambusko. Ja som bola z toho prádla total death, no a teraz si to užívam. Pre mňa značka nie je vhodné do sušičky neexistuje. Na všetko si nájdem nejaký ten program. Veď je tam toľko možností, tak prečo ich nevyužiť. No nie?
Bambusko odkiaľ si presne, ak sa smiem opýtať?

marcelka11
10. aug 2008

Sonikah, bambusko - latkovky.cz posielaju aj na Slovensko, ale poštovné a platba prevodom stojí pomerne veľa. Tak mi odporúčali zvážiť či sa to oplatí. Asi mesiac a pol dozadu som hľadala spolunakupujucich, ale nikto sa nepridal, tak som si u nich objednala sama . Išlo to na českú adresu, tak je to poštovné podstatne menšie a odpadnú aj poplatky banke. Sú veľmi zlatí a majú neuveriteľný výber, škoda že sa nedá všetko vyskúšať. 😒

bihan
10. aug 2008

Jujúúú.. objavila som nové (skvele hodnotené vlňáčky) od Jam Tots 😵 http://www.jamtots.com/Sugar-Peas-Wool-Flannel-...
Asi zase predám pár kapsoviek 😅 Ja vlňáčky fakt zbožňujem 😵

bihan
10. aug 2008

Teda majú ich aj na eplenka.cz ale majú len jednu farbu 😝

sonikah
11. aug 2008

marcelka, možno by bodlo nájsť niekoho v čechách a tak, neviem skúsim, myslím že by som mohla mať známych, ktorí tam pracujú, len neviem, už dlhšie som nebola s nimi v kontakte. Lebo keď som si to preratávala tak máš pravdu. Platba do zahraničia aspoň v mojej banke je 300,- Sk plus ešte poštovné, tak neviem. Ak by to zaplatili oni z ich účtu tak by sme ušetrili na poplatku a aj na poštovnom, no musím to prezistiť. Takže dievčence, ak by sa mi to podarilo bolo by to super. Tak sa idem hľadať číslo..... 😀

marcelka11
11. aug 2008

sonikah, kuk IP 😉

dahlia23
11. aug 2008

Ahojte babky, nechce si náhodou niektorá objednať plienky Baby Lucy. idem objednávať niečo pre kamošku, tak ak by niekto mal záujem, samozrejme bez toho, aby ste platili poštovné, ceny také ako u výrobcu.

miracle
11. aug 2008

Ahoj Dahlia,

ak by si objednavala, mohla by si mi prosim objednat bambusove vlozky, 3 najmensie a 4 tie stredne. Detaily mozeme dohodnut cez IP.

D

papajka7
12. aug 2008

ahojte latkarky!tiez pouzivam popolinky a som snimi velmi spokojna.Bambusko skus pozriet na www.nosime.sk, tam maju rozny vyber latkovych plienok mozno najdes aj tie co sa ti pacia a nemusis platit postovne s cz.

bihan
12. aug 2008

Papajka, to sme tu už preberali, na Slovensku je oooomnoho slabší výber než v Čechách a ver, že tých pár slovenských shopov máme obkukaných 😉

bambusko
12. aug 2008

presne tak. potrebujem si zaobstarat zo 2 ks all-in-one s bavlnou vnutri, lebo manzel sa vyhovara, ze nemoze prebalovat, lebo by to urcite zle zabalil. rano, ked vstane maly pred osmou, ho ma na starosti on, ved aj tak vstava do roboty, akurat ja ho musim ist prispata prebalit. tak to mi stoji za to, no nie? a ked ich bihan tolko vychvaluje 😉 aj farbu som mu dala vybrat 😀 nech ma z toho esteticky zazitok

bihan
12. aug 2008

Bambu, ak vám nesadnú, pokojne ich od teba kúpim 😀

lenka1977
14. aug 2008

ja by som sa rada opytala ako periete plienky? je potrebne stale na 90tke? to sa mi velmi eko nezda 😒
A davate detom aj na noc plienku ked prespia celu noc? AKo casto treba prebalovat vo dne 6 mesacne babetko? dakujem za odpoved

taanak
14. aug 2008

Plienky sa maju prat na 40 - 60, ja periem vacsinou na 60. Na 90 tak maximalne prvych par tyzdnov po narodeni, inak je to zbytocne, neeko a plienky sa aj viac opotrebuvaju.
Latkove plienky davam aj na noc - su na to urcene plienky s vysokou savostou (napr. bamboo extra a pod.).
Prebalovanie - zavisi od mamicky, dietatka a plienky 😉 , ale spravidla 5 - 6 krat za den. Ja niekedy menej, niekedy aj viac, podla toho, co sa mi podari odchytit do nocnika 😎

zrzulka
14. aug 2008

my perieme na 60tke. a ja na noc davam papierovu plienku. este som sa neodvazila dat latkovku ale po precitani diskusie sa asi odhodlam.

bambusko
14. aug 2008

lenka, u nas podobne, periem v slize na 60, raz za cas na 90, prebalujeme asi 6-8x, na noc mame jednu plienku bambusovu babylucy