Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
5. jún 2009

nestraste s tymi vlniakmi, cez vikend ich asi dokoncim

sisa.b
5. jún 2009

ja musim este raz nalanolinovat tie posledne homemade 😝 a dalsiu vlnu uz mam na ceste 😅

nsoci
5. jún 2009

ahoj holky...

citam vas z casu na cas, latkujeme od 2. mesiaca, kupila som BL organic a par classic a bambus (vacsinou 3v1 - nas "drobcek" sa narodil 4.25 kg, ked sme zacali mal takmer 6kg a teraz ma uz 7.5 kg takze v nich nebol strateny) a na to ich gatky... reku yvskusam a uvidim. Zatial v pohode, sme na UM takze kako ma tuhe a raz denne uz od zaciatku...trosku dlho mi schnu, lebo nemam balkon a mam ich malo...tak dozrel cas dokupit a hlavne poradit sa...

studujem, studujem na nete... ale predsa mate tu toho anskusaneho...

strasne vela mi cika a paradoxne v latkovkach am zaparenu ritku co v papierovych nema (ale mozno je to aj tym, ze jak sme zacali latkovat sa aj oteplilo), ma to stve....tak som usudila, ze by to chcelo ine, priedusnejsie na vrch... lakaju ma vlnene gatky, najradsej natahovacie a nie take hrubajzne...ake mate skusenosti?
http://www.schwangerschaft-geburt-baby.de/produ...
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc...
http://www.zwerge.de/shop/product_info.php/info...
http://www.1bis3.de/product_info.php/info/p854_...
http://www.1bis3.de/product_info.php/info/p1158...
pripadne natahovacie loviky...

ale kedze su riadne drahe rada by som vedela, ci stoja za to. Flisovych sa bojim... PULky mame, su aj nejake vzdusnejsie nez BL?

Druha kapitola...balenie na siroko
BL+vlozka+BL PULky = balenie nasiroko.... pomaly uz prestaneme ablit a hlavne Matko by sa mal viac hybat a v tomto mu to velmi nejde...vacsinu dna ho mam rozbaleneho, bez plienok, ale predsa

hladam nieco jednoduche, stihle, co by mu vydrzalo az do konca (teraz ma 7.5kg a 70cm)...rozmyslam nad Hemp Hour zavazovackou (+ vv vo vnutri), pripadne Haipa Daipa pastelkou, na noc Bum Hugger....len neviem ci su fakt stihlejsie alebo len tak vyzeraju na fotkach... Dali yb sa na ne dat tie vlniaciky?

A ozaj, ake su vlniaciky na suchy zipsPpatentky? Neni to vacsia umelina?

Dakujeeeeem vopred za vsetky napady... mate to u mna

😉

nsoci
5. jún 2009

Joj pardon za preklepy... sa kajam 😅

nsoci
5. jún 2009

A este ma napadlo...na vkladanie mam bambusy od BL... chcem kupit tie vv plienky... co by ste este odporucili do tych Hemp Hour napriklad?

vladkaz1
5. jún 2009

hura.. no dobra cena na AIO sa tesim xixixi 😀

miracle
5. jún 2009

Nsoci...ad vlniaky, skus zacat najprv nejakymi hand made (strikovanymi alebo svetrovymi sitymi), su omnoho lacnejsie ako originalne...

Do HHS mozes vkladat naozaj hocico...od vv, cc, bambusove stvorce, neskor ked bude viac cikat alebo na noc mozes pridavat konopne alebo bambusove vlozky

vladkaz1
5. jún 2009

Sisa klobuk dole plienka je nadherna!!!!! sikovnica si fakt!!! krajsia je ako moja a hlavne lepsi strih 😀 😉

standu
5. jún 2009

nsoci velice rada by som pomohla........ale nevieeem tie shortiesky vyzeraju dobre, myslim, ze by si nemala lutovat.
zaujimave s vasimi zapareninami..........my mame ok ritku len vo flise, ci s pul ci s vlnou, ale skor jej to vo vlniakoch preslo.
myslim, ze vlniaky na suchac nemaju preco byt umelina.
hamburger je stihly dost, asi ako cca BL bamboo, troska hrubsi.

ak sa chcete viac hybat...tak nieco stihle, SWB econappi, Itti bitti....BG je trocha objemnejsia asi ako BL bamboo

do HH by som dala vv, nemam sice v tomto prax 😉

moja 15mesacna vazi aktualne tolko, co tvoj 😀

sisa.b
5. jún 2009

nsoci, ja mam loveybums jersey, su na patentky a prava vlna, ziadna umelina 😉 este mam par doma vyrobenych natahovacich a tie pouzivam na noc. v pohode drzia, len som musela 2x lanolinovat.
cez den pouzivam klasicke stvorce na osminky + swadlebees pulky a nezda sa mi, ze by mala nejak objemnu tu plienku. sice jej nevadi ani nocny balik 😅

sisa.b
5. jún 2009

vladka dakujem 😅 uz mam dalsich 5 vystrihnutych 😝 ked zo mna zlezie, tak ich pojdem lepit dohromady. rozhodla som sa, ze nevadi, ked su vacsie, aspon budu na dlhsie, tak robim podla toho strihu 🙂

quika
5. jún 2009

nsoci, niektore deti maju v latkovkach viac zaparenin ako v hnuskach, moze byt. ale vlnakmi urcite nic nepokazis. davas separacky?
vlnaky natahovacie ja osobne nemusim, prave preto ze su mega (teda vsetky co som videla). na loviky zase neboli prachy, nakoniec mi kamoska poradila usit si ich z flausu, take podobne ako su sckoony, na suchace (aj IV su take iste). ja nanho natahovacie aj tak neviem narvat, lebo sa strasne mece, takze mi suchacove viac vyhovuju. a flausove su tenke, rychlo schnu a su docela stihle. umeliny sa neboj, vsetky vlnaky su 100% vlna, len suchace su samozrejme vyrobene z umeliny ale to je na malom kusku nasite.
k tomu baleniu nasiroko, HHS su dost siroke a tvrdnu, a kedze ich este treba vycpat vysledok budes mat rovnaky ako to co pouzivas teraz. pastelky su fajn, uzsie, hamburger nemame ale na noc ho ludia chvalia. velmi stihle mas SWD, IB, ale to su dost drahe kusky. mne ked sa maly nehybal tak som davala malu vv na chlapca, len som potom musela furt prebalovat. uz s novoskladom mi to robilo strasne siroke balenie (ale on bol malicky, teraz v roku ma o kilo viac ako tvoj, tak mozno aj preto). vlnaky narves na hocijaku plienku.
na vkladanie su vv idealne, alebo tie BL bambusove stvorce, daju sa vkladat aj klasika stvorce, alebo potom "de luxe" vkladacky bamboo hour, hemp hour, pripadne konopna nudla od EH.

matja
5. jún 2009

nsoci, my mame HHS aj pastelku. HHS by som uz nekupovala. Nie je ani taka stihla, ako pisu. Pastelku mam rada.
A co by si povedala na BumGenius?
Ked mate zapareniny, nebude to praskom na pranie?

matja
5. jún 2009

ja som dala dnes prvykrat vlniacky, dufam, ze nepretecu.
Preco sa vlastne vlniaciky neodporucaju malym babatkam?

standu
5. jún 2009

lebo ichlahko prekakaju prazenickou....a kto by to vecne pral? 😵

tamka84
5. jún 2009

ahojte,

sissik, ďakujem za sponu. a za tie drobné si nerob ťažkú hlavu, ja som rada, že mám super rýchlo sponu. 😵

prišiel mi dnes balík. Kikko štvorce farebné, a dve Bum Gennius Organic (ale mohla som len jednu objednať) myslela som si, že to bude také AIO ako napr. MMT, že sa to dá aspoň vyklopiť. Tieto sa budú fakt dlšie sušiť.
Rozmýšlam že jednu predám. ...

sissik
5. jún 2009

tamka nemas zac, nech dobre sluzi😉
standu ked mi teraz neprekakne flisku separacku a plienku, nemozem dat vlniaky? som myslela, ze na leto budu lepsie a hlavne priedusnejsie ako PULky

rozmyslam, ze este asi doobjednam vlnu, nech mam vlniakov viacero, celkom rychlo sa to strikuje. myslite, ze ich mozem ozdobit vlnou, ktora ma 50% ovcej vlny a 50% akrylu?

matja
5. jún 2009

mojmu synovi sa stava len malokedy, ze by plienku prekakal. Okrem toho v noci nekaka, takze by to nemal byt problem, nie? Ibaze byva dost mokry, tak dufam, ze to dnes nohavicky vydrzia, uvidime...

sissik a nemozes ozdobit farebnou 100 % ovcou vlnou? Na ddjd.cz predavaju aj taku.

sissik
5. jún 2009

matja snazim sa odolat objednavke z tej stranky, lebo sa to skonci velmi zle 😀

sissik
5. jún 2009

sisa ktoru vlnu si objednvala ty? uz som namotana na tei farebne, bude dobra aj 100% merino vlna?
http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=566

sissik
5. jún 2009

nasla som vlnu zo 100% bambusu
http://www.pletaciprize.cz/www-pleteni-cz-eshop...

strikoval by niekto plienku? 😀

sisa.b
5. jún 2009
sissik
5. jún 2009

no uz som objednala
zas par euracov v cudu, budem sa tvarit,z e tu vlnu mame doma uz 100 rokov, inak ma muz zaskrti, rozstvrti a upali

bambus som nasla neskor aj na ddjd, len kym to clovek preklika

sissik
5. jún 2009

ocarila ma aj tato
http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=591
samozrejme, ze uz je objednana, dokonca dva odtiene

nsoci
6. jún 2009

Dakujem holky...skoda tej HH vyzera moooc dobre... matja tem bum genius je stihly? nevyzera...
Skusim prejst na nejaky eko prasok... poznate niekto missivu alebo dongemini? ci nech zije sliz?

separacky mam na ceste, objednala som pratelne... myslite, ze by to pomohlo? kakame iba raz denne a do nocnika tak som doteraz myslela, ze zbytocne budem davat....

a ozaj, ako platite do ciech? maju super obchody len ma vzdy dradi to komplikovane platenie....ci sa mylim? juj kiezby...

dudri
6. jún 2009

sissi, superwash je znisenie schopnost udrzat vlhkost.

standu
6. jún 2009

baby kludne dajte drobcom vlniaky, ved uvidite...ja som pred casom neviem komuvravela o vlniakoch na novoska ale skusenejsie ma zrusili, ze sa casto stavaju nehody....hovorim, vyskusajte uvidite...

hm asi dam babke nejake vlniaciky ustrikovat. chcela malej upliest nejake satky svetrik ale uz toho narobila az az tak nech sa realizuje vlniakmi. ktora vlna je taka tensia? a nejaky strih, alebo ako to mam nazvat mate odkial?

nsoci ak sa maly nevyhadzuje z kaky, kedze kakate doo nocnika, tak separacky podla mna nepomozu. ja som mojej malej separackymi vyrobila ekzem mokvavy, lebo tie separacky su vecne mokre, mokrejsie nez plienka sama o sebe.

inak nechce niekto popli separacky v krabici?? darujem, nam su na nic.

z ciech som brala na dobierku, dost drahe postovne.

quika
6. jún 2009

vlnaky sa neodporucaju na novoska, ale myslia sa tym tie prve dni-tyzdne, ked este kaka strasne casto a tym padom sa casto prekaka. ked uz ma stabilny cas kedy nezvykne kakat, alebo sa nezvykne prekakat, tak jasne ze vlnaky mozete dat. 3-4 mesacne dieta ich uz urcite moze mat. skor sa to fakt mysli tak, ze sa neoplati kupovat vlnaky este pred porodom, radsej az potom, lebo ked sa uz kakanie takto ustali, maju decka vacsinou tie 4kg, a potom casto staci uz vacsia velkost... da sa samozrejme pouzivat uplne od zaciatku, ale po okakani ich treba prat co je komplikovane, a potom vysusit, nalanolinovat, vysusit...takze po jednom okakani by boli tyzden nanic.
separacky su dobre aj ked dieta nekaka do plienky, lebo mokra latka narusuje pokozku a z toho maju deti zapareniny. najlepsie su na to flisove separacky, urcite nie celuloza. ale treba vyskusat, lebo niektorym detom to nevyhovuje.
z CR vacsinou posielaju na dobierku, takze nic komplikovane 😉

standu
6. jún 2009

prosim vas kolko vlny mi treba na jedny gate???

sisa.b
6. jún 2009

standu, mne stacilo klbo 100g cca 265m 😉 samozrejme to zavisi od strihu, hrubky vlny a ihlic, podla techniky strikovania...
ja som robila podla bambuska http://majkatorka.blogspot.com/2009/02/vlniacik... a to klbo sumavskej bohato stacilo 😉