Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

nsoci
10. jún 2009

Jo ta stranka je super, hlavne hodnotenia
http://www.naturwindeln.de/wickelsysteme/uebers...

sissik
10. jún 2009

vladka ale zoberiem si BL bambusove stvorce velkost 40x40 z kazdej farby 1ks.
len to nebude asi tolko, aby vyslo postovne zadara.

ja prebalujem a kojim, kde treba. ked to niekomu vadi, je to jeho vec. ja si dieta zasrate a hladne nenecham, ked to uz mam takto napisat. doteraz sa mi nastastie na prechadzke napokadila do latkovky. ak sa zadari, tak neviem, co budem robit

nsoci
10. jún 2009

Sissik das do sacku, vzduchotesne uzavries a budes sa tavrit, ze to smrdi niekto iny 😀

sissik
10. jún 2009

mam vonave sacky z tesca, tak snad to take zle nebude
kebyze pouzivame uz tie papierove separacky, tak to vyhodim, ale fleecku vyhadzovat nebudem, hlavn enie tu mikrofleecovu.

sisa.b
10. jún 2009

bez, mne sa zda divne, ked davaju od nas niektore 3-4 plienky vratane nocnej 😝 fuj, ked si predstavym, ze by som si mala pri plnych kramoch dat len tolko vloziek, tak mi je zle 🙄
je jedno, ze tie plienky este nie su 3-kilove - ty vies, ako casto babo cika - moja kludne aj 4x za hodinu cvrkne do plienky. a nie su to take davky, aby ta plienka bola precurana, ale ja viem, ze tam nacikala, tak mi to svedomie nedovoli, aby som ju v tom nechala nejakych 6-8 hodin 🙄
takze - nie si divna a kedze mam kocky rada, radsej nic nebudem na to do nasej temy pisat. nech si kazda mamina robi, ako uzna za vhodne. 4-5 plienok pri bkm je urcite postacujuce 😉

macocha
10. jún 2009

No, aj my sme mali obdobie ze 4 jednorazovky na den, ale to bolo prebalovanie kazde 2-3 hod., lebo uz sme isli ciastocne do nocnika. A v noci neprebalujem. Nechcem ju budit. A jednorazovka vydrzi celu nocnu smenu, co o latkovkach povedat nemozem 😔 ... Takze kapacitne to staci, ale v lete hygiena vyzaduje viac, si myslim.

bezaz
10. jún 2009

sisa dik 😵

nsoci
10. jún 2009

No mne matko v noci neciak tak neprebalujem a rano je vacsinou plena sucha... zato poranu ciak jak divy...

lilly
10. jún 2009

dosiel mi dnes balik z teeheebaby a v nom BG 3.0 Zinnia a handrova babika 😵 krasne su obe 😵 lilly sa na tu babiku tak strasne krasne usmievala, ked ju zbadala, urcite budu kamosky 😀

brinzulka
10. jún 2009

lilly....kedy ho expoedovali z UK? Aj my cakame BG white

lenka138
10. jún 2009

tak 4 jednorázovky za deň, tak to je sila 😲 , ja jedine neprebaľujem v noci, lebo mi začal spávať celú noc, ale ráno zväčša plienka ani nie je nejako mokrá, ale cez deň padne tých 8 plienok. Stále používam aj jednorázovky, lebo som mala málo látkoviek, ale akurát dnes mi odoslali plienky, tak sa veľmi teším a už budem len látkovať 😵
A na to som sa vás aj chcela spýtať. Vydržia mi látkovky celú noc. Lebo ja niekedy keď malého prebalím a on si ešte cvrkne do látkovky, tak je nespokojný dokým ho neprebalím, ale mám teraz len BL classic. V tomto balíku čo mi má prísť som objednala aj BL bamboo a organic, tie sajú lepšie?
A používate látkovky stále, aj keď idete k doktorovi alebo na celý deň niekde von? Nie je to zložité so sebou brať viac takých väčších plienočiek?

brinzulka
10. jún 2009

nas prvy maly necikal celu noc...ale rano...potom nevedel prestat..uvidime ako bude na tom druhe babatko

standu
10. jún 2009

na nappyparadise maju limitky IB........bohuzial bez kravicky.....a 3 kusky mojich oblubenych UD 🙂

no ze 3 hnusky na den..no fuj ja by som im to dopriala mat na zadku...ale sisa spominala mamicku, ktorej 70ks balenie vydrzi mesiac!!!!!!!!!!!! to uz hej

moje dieta malo pije, malo cura. no tych 6 plienok mokrych ma, ale ziaden extrem....som z nej nestastna, ale co mam robit? lievikom ten caj ci vodu do nej nenalejem 😠

brinzulka
10. jún 2009

standu nas maly sa rozpil az stvrt roka dozadu...a to sme nanho vymyslali...flase, pohare, kakavka...a co ja viem, co...esteze sa chcel kojit do roka a pol..inak by pitny rezim ani nemal

lenka138
10. jún 2009

ešte jedna otázočka. Koľko máte do kopy plienočiek a periete každý deň? A periete ich samostatne a najlepšie na koľko stupňov? Stačí aj 50-tka, alebo je lepšie 60-tka

sisa.b
10. jún 2009

standu, to mi povedala jedna na tej nasej prezentacii plienok, ze balik 70 ks maju na mesiac, takze na latkovkach by neusetrili 🙄 fuj, az ma striasa 😝 🙄
inak uz dalsia kocka si nakupila latkovky, takze nejake dve z cca 6 je celkom slusny vysledok prezentacie 😵 😵 😵

na nappyparadise som pozerala na limitky a uvazujem, ze kupim aspon tu jahodkovu. ved nam bude teraz jedna chybat 😀 inak kravicku my mame starbunz, tak by nam mohla stacit 😝

lilly
10. jún 2009

brinzulka, 2.6. je na peciatke na obalke z teehee.. dost dlho to tu islo..

majkas
10. jún 2009

ahojte,

mozem sa pridat k latkovkam? zatial sice len teoreticky ale nejaku tu zasobu uz mam.
snazim sa sledovat trendy z vasich debat, normalne ma furt nalakate na nejake nove veci, ale mm zakazal, ze az ked to bude odskusane 😉 (vladka ale z tej plienky by som si nieco zobrala, este ti napisem do IP ked bude ta AIO)

inac som dneska obehala obchody ci maju ten microfleese co ste sa bavili tak na mna dovne pozerali ze co chcem... a 100% ovciu vlnu na vlniaky mali len v jednom obchode aj to chceli za 50g klbko 5,26 eur, co sa mi zdalo strasne drahe, sak za tri stovky to uz v podstate aj rovno kupim hotove....

ale stale som nepochopila z debaty ze co je ten hambac - to je specialny typ plienky, ci vkladacky?

lilly
10. jún 2009

majkas, jasne, pridaj sa.. 🙂
hambac je plienka = Bum Hugger, zvany aj hamburger 😉 😀
lacnejsiu ovciu vlnu najdes na nete, napr. na plienocky.sk

majkas
10. jún 2009

a vladka, dobry uces, to chcelo z dlhych vlasov riadnu odvahu 😉

standu
10. jún 2009

moja nechce prso cez denani videt...pride, cucne, uhryzne a ide prec alebo ide rovno prec 😵 kojime sa v noci niekedy aj 6x...... a z flase UM pit nebude ani keby co bolo. nema cas 😎 nevie kontinualne pekne lezkat a pijkat ani bohovi...aj kojila som ju tak na pauzy, asi nestihala hltat a zvykla si tak...potahat pustit. caju vody vypije cez den max 200ml aj to je rekord som nechapala...ale ide leto bude horuco dufam, ze sa to zlepsi..moc nema nejak koncentrovany, tak ja to hadam ok

lenka ja periem, ked mam co k tomu, aj kazdy den, inak kazde dva dni, niekedy len plienky, inokedy s inym, raz na 60, raz na 40............ 😎

neviete ci tie limitky su fakt limitky??? teda ze dokedy asi budu....dokedy sa nevypredaju....ale nestanu sa "beznym artiklom"?

majkas
10. jún 2009

lilly dik, idem ju kuknut ked ju skoro vsetky pouzivate

standu
10. jún 2009

ahoj majka 😉 ja som pytala normalne v metrazi flis.....keby som pytala mikroflis,tak tu v nasom zapadakove asi odpadnu ze co chcem🙂

vladkaz1
10. jún 2009

ahojte tak uz sme doma ale ste popisali idem citat 😀 mala spi
Majkas jasne potom daj vediet ze co chces do IP .. v pohode ja sa tesim ze budu nove plienky super tie one LL ale su pekne no a mam aj pul LL takze bude sada komplet idem mrknut co vlniaky 😀 inak mne sa to nejko moc v tej vode nerozpustilo asii som nieco spravila zle ale je pravda ze sa natiahli a nemam ich az take mastne .. ako ste pisali aj v octe som ich preplachala no idem mrknut .. ci som nieco nepokazila ..

majkas
10. jún 2009

ahoj standu,

sak flis normalny mali ale to sa mi zdalo strasne hrube. v jednom obchode mali take ze mikro antipiling, co vyzeralo asi ze je to ono ale len v takej skaredej tmavomodro-sedej farbe...

dudri
10. jún 2009

periem len 60stupnov. 2-3dni...
v noci dame hnusky, BL bamboo treba prat po 10x, este pockam ked este lepsie savost.
Ale mam 3ks. malo na noc...
nemame nejake specialne extra na noc...
vcera som prala po dlhom case sliz na pranie, skusim jej pokozka nedrazdi??? kvoli BI extra Bamboo..(cervene bodky v oblasti rozkroku, v oblasti krize v pase, prala som lovelu)
som zvedava...
predtym hnusky kazdu chvilu prebalujem 1balenie(asi 56 tesco fialove) za 6-7dni ... 😖
cely den pouzivame latkovky aj vonku...aj ku doktorovi. aio, kapsa, 2v1...
mame malo 5ks, potrebujem este 2ks, pockam www.plienka.sk-uvidim ake zlozenie...oslovi alebo nie

standu, asi ukoncis dojcenie 😢 ,
ja casto ju kojim asi denne 5x v noci asi 3x... zavisla na cici-najma na uspavanie, nepouziva aj cumel...

standu
10. jún 2009

no ja neviem, aky mam....taky asi ako tenka deka. baby strihaju aj z ikeackej irmy..a vyjde to este lacnejsie 😉

dudri
10. jún 2009

majka.ikea deka IRMA nad 1e neviem spomenut presna cena

standu
10. jún 2009

dudri podla mna ak by bol problem v prasku, tak sa vyhadze mala v kazdej plienke. no ale skus sliz uvidis. na noc chvalim hamburgera 😉
nemyslim, ze by sme sa takk lahko odstavili.....asi uz 4mes takto fungujeme...odkedy som jej zaviedla tuhu stravu 5x denne, prsnik za bdeleho stavu nechce, iba rano v posteli ale uz jej nedavam moc, lebo potom neranajkuje 😠

ja som ju uspavala na prsniku asi do 10mes. ale cim dalej to dlhsie trvalo, tak som nemala nervy s nou lezat dve hodiny a to nastastie este nelozila 🙂 raz smi pukli nervy, dala som ju do jej postielky a do 15 min spala. odvtedy zaspava sama 😎

majkas
10. jún 2009

a nevadi ze vsetky fleesy su 100% PES? nasaje to tiez jak bavlna? ci ten fleese je pre pocit sucha?