Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
18. aug 2008

indy, ja som z domacej robila tieto

http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

presne podla popisu, mam ich nafotene. tiez sa mi zdaju strasne skrabacie, ale na noc ich maly znasa dobre a nepremokaju. robila som patenty na ihliciach c.3 a zvysok na c.5

ahojcek
18. aug 2008

Ahojte, baby,

... veď preto, aby nebolo všetko rovnaké, som si aspoň vrámci Popolini vybrala z každého druhu po "troške" (pôvodne som chcela všetko od Haipa Daipa 😀 ). Nočné by som si najradšej vybrala aj z iných druhov. Prosím, napíšte mi ešte poradie savosti môjho nočného mixu (viď. predchádzajúca strana).

Ešte sa chcem opýtať na vrchné nohavičky:
- Popolini som už videla, mám doma 2x PopoWrap. Zdá sa mi, že keď tam dám viacvrstvové plienky, vnútorná strana vonkajších nohavičiek sa sčasti bude dotýkať pokožky bábätka (i keď vzadu roztiahnem plienku).
- ImseVimse nie sú na tom podobne? Teda Soft aj Organic? Ktoré z týchto dvoch sú "lepšie"?
- Rozmýšľala som aj nad HaipaDaipa - tipujem, že materiál je podobný ako pri Popolini, len je lemovaný mikrofleesom - je tak?

Dá sa značka Haipa Daipa kúpiť aj v BA? - radšej mám osobný odber.

A ešte: bábätko sa narodí v decembri (je prvé) - prosím, skomentujte moju plánovanú výbavu s ohľadom na úplne malinkatého drobca. Čítala som si u Vás, že pre malinkých a veľkých sú najvhodnejšie štvorcovky a viacvrstvové plienky - mám ich dosť naplánovaných 😅 ? Ja predpokladám, že aj áno 😀 .

taanak
18. aug 2008

Ahoj ahojcek, odpoviem ti k vrchnym nohavickam. Ak chces pouzivat vv, dokup si nohavicky IV Organic alebo Fox - zvnutra su tkane, laminat je schovany medzi vonkajsou a vnutornou vrstvor. Potom nevadi, ze sa pokozka babatka dotyka nohaviciek 😉 Podobne su na tom, co ja viem, aj nohavicky Bummis.
IV Soft su podobne ako PopoWrap.

S poctom plienok sa nestresuj, ked budes potrebovat viac, dokupis. 😀

taanak
18. aug 2008

A na noc je najlepsia Bamboo Extra na suchy zips - je viac sava ako BE s patentkami (so sz je čisto bambusova, patentkova ma vkladaciu plienku s flisovou vrstvou) . Ja pouzivam aj Bum Huggera.

marcelka11
19. aug 2008

Baby, na mimibazari som videla inzerát na upletenie vlniačikov a sú nádherne farebné za výbornú cenu. Myslím, že sa to ani doma neoplatí robiť, keďže čistú vlnu nie je ľahké zohnať a treba na to čas a istú dávku zručnosti. Nechcem robiť reklamu, ale sú fakt pekné.

bambusko
19. aug 2008

hej marcelka, su krasne, len to postovne bude dost vysoke + platba do ceskej banky. ak by to bolo na sk, super. co sa tu nikto na to neda? ja nemam cas ☹

bezaz
20. aug 2008

babule, keby ste chceli nieco z CR, mam tam kamosku, pracuje v praze a chodi skoro kazdy weekend domov, tak keby ste sa dohodli a spravili by sme vacsiu objednavku nie je problem aj z CR 😉 ona je ochotna mi to aj zaplatit a peniaze jej davam az potom 😵

marcelka11
20. aug 2008

Bambusko, mozno nahovorim moju maminu. Pekne pletie, len by to chcelo vyskusat strihy a velkosti. No a vlnu by som musela zhanat pravdepodobne tiez v CR. Uvidime 😉
Bezaz ja mam v plane nieco z branakdetem.cz, tak by som sa pridala. Doniesla by aj nieco objemnejsie? je tam krááásny nočník 😎

sanya
20. aug 2008

dievcata, ak chcete nieco z Brany k detem skuste sa pozriet tu:http://www.nosime.sk/forum_list.php?forum_id=164

Kamoska ukecala pani z Nosime, takze sa bude robit objednavka z brany k detem, tak ked nieco potrebujete kludne sa ozvite.

marcelka11
20. aug 2008

Ahoj sanya. Vies aj za akych podmienok? A kedy najblizsie?

sanya
20. aug 2008

Objednavat sa bude 25. 8. v pondelok, treba napisat co potrebujes na ten mail co je tam napisany.
Podmienky by nemali byt ziadne, akurat ze si prevezmes co si objednas 🙂 .
Predpokladam, ze ked budu mat nejaky problem /ze sa nieco napr. neda objednat/ tak ti urcite daju vediet.

marcelka11
20. aug 2008

Este otazocka: mozem si objednat aj ine okrem plienok a oblecenia? Dakujem

sanya
20. aug 2008

asi hej, ved kludne napis na ten mail.

bezaz
20. aug 2008

marcelka kludne aj objemnejsie 😉 muz ide do prahy v polovici septembra na nejaku vystavu, takze ak by to nedoniesla ona, on to urcite dovezie..
ale vidim, ze uz je tu aj ina moznost, tak sa kludne rozhodni 😉

bambusko
20. aug 2008

marcelka, postupy na pletenie su na

http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

a vlna sa da objednat na

http://www.klbkovlny.sk/advanced_search_result....

musi byt 100% vlna alebo merino

quika
21. aug 2008

ahojcek, podla mna popolini one size nie su pre novorodenca nic moc, nam boli take obrovske ze ma to skoro odradilo 😒 povedala by som ze par babylucy XS-S neuskodi - z druhej ruky ich kupis lacno. vydrzia iba asi na prve 4 mesiace, potom ich vyrastie, ale budu sediet podstatne lepsie. mozes samozrejme tie prve mesiace iba stvorcovat a nemusis to riesit. podla mna stvorce IV 67g sa absolutne neoplatia lebo s rovnakou gramazou kupis tie slovenske/ceske, ale podstatne lacnejsie. a hlavne saju strasne malo, nam uz po prichode z nemocnice ani nestacili 😉 ale par obycajnych stvorcov sa uzivi vzdy, napr. sa da do toho vlozit nejaka vlozka a hned je to so savostou lepsie.
haipa-daipa ak chces pouzivat od narodenia tak tiez odporucam iba pastelky, klasik maju hruby okraj a malickemu babatku to robi strasnu gucu na brusku, lebo sa ti tam prekryvaju tie zapinacie cipy a na kazdom este ten hruby okraj 😒 pastelka to tak nema. rataj s tym ze haipa-daipa vydrzia asi prvy rok, mozno rok a pol ak budes mat nalicke dieta, potom ich vyrastie, napriek tomu ze pisu ze je do 15kg, je tak max. do 10kg.
okrem toho pre nvorodenca ti budu viacvrstvovky M a L asi dost velke, tkaisto stvorce 80x80 a vacsie, hlavne tie hrubsie. ale dorastie rychlo, len tie prve cca 2 mesiace musis nejako preckat 😀 no a rataj s tym ze ani novorodenecky sklad nezachyti vsetko, takze vrchnych nohaviciek treba dostatok (podla mna aspon 3ks, ale vacsinou sa daju pouzivat aj vacsie velkosti).

indy
21. aug 2008

Ahoje
potrebovala by som poradit Chcela by som si objednat bamboo plienky baby lucy ale neviem ktoru farbu Mate nektora tu cervenu alebo oranzovu, pustaju farbu?Chcem ich prat naraz so vsetkymi plienkami a ak pustaju tak by som objednala radsej z tych bledych farieb. A esteco sa tyka velkosti sedi to ako pisu alebo hned objednat hned tu velkost M-L?Moj maly ma okolo 5 kil a neviem ci ta XS-S do 8 kil mu nebude za chvilu mala.dik za odpovede

bambusko
21. aug 2008

indy, tie m-l su dost velke, dokonca vecsie ako classic 3v1 ked su uplne odopnute na najvecsiu velkost, takzena 5 kil asi nie, my ich mame od 7kg - pozri v albume ich mame odfotene, mame bledozlte a pistaciove - to je bledomodra

quika
21. aug 2008

mne sa praveze zda ze BL ma tie velkosti pisane dost "natesno". maly ma 3,5 mesiaca a 5,5kg a XS-S nezmensene nam su teraz tak presne akurat, ale vlozku tam uz dam LTT. pochybujem ze vydrzia do 7kg. bambusku M-L mame jednu a pouzivam ju uz asi mesiac, kedze ju pouzivam na noc a je este vycpana tak mu vobec nie je velka. mame bledozltu, a to je take bledunke ze sa vobec nebojim to prat spolu s ostatnymi vecami, skoro to nema farbu (take skor prirodne nez zlte). akurat mi vadia tie patentky, neviem si na to zvyknut, takze s nakupom dalsich cakam kym zacnu robit na suchace 😀

bambusko
21. aug 2008

ale tie bl classic 3v1 su o dost mensie, aj nohavicky fix podla kil nam nesedeli, my sme mali s-kove len do 2,5 mesiaca, asi 5kg a uz nam teraz zacinaju byt len-len m-ka. mne sa podarilo zabudnut v pracke jednu vlzoku z bambusovej bledozltej plienky a oprala som ju s dalsim pradlom v palmexe, normalne ju odfarbilo, je skoro biela 😕

indy
22. aug 2008

no tak som z toho trosku jelen, ktoru velkost ale asi radsej tu vacsiu Chcem to hlavne na noc tak to nebude az tak vadit ked bude mat v tom velky zadok. Ale aj tak moc dik za skusenosti.
Bambusko asi to farbia prirodnymi farbami 😉

quika
22. aug 2008

bambusko, tak ja mam mozno nejaky divny kus alebo co 😕 ale classic a organic 3v1 nosime tiez uz asi mesiac zmensene iba na velkost M, nie S, ta uz bola moc mala. bambusku M-L mam rovnakych rozmerov ako 3v1 na dlzku, len je medzi nohami trochu uzsia, co je praveze u nas celkom vyhoda. a ich vrchne nohavicky Fix S su nam strasne velke, teraz ich mala pozicane sestra na jej 2rocnu dceru (11kg) a boli akurat 😲

bambusko
22. aug 2008

quika 😕 😲 😨

bihan
22. aug 2008

Farebný bambus od BL odporúčam - veľkosť neporadím, ja mám len štvorce.. pustili trochu farby pri prvom a druhom praní (ale nič by to nezafarbila) a periem ich bez problémov s prírodnými plienkami na 60.

bezaz
22. aug 2008

hojte, mate niektora skusenisti s plienkami SCKOON Organics? predava jedna babula na MMB a dokonca predava aj merino vlnu.. a este znacka Little Beetle 😉

bihan
22. aug 2008

Americká stránka s hodnotením niekt. plienok 😉 http://www.diaperpin.com/diapers/diaperpages.asp

bambusko
23. aug 2008

fifla, dik za tip, ale plienky alana sklamali. kupila som cely balik a po pouziti 3ks sa maly vyhadzal na brusku 😢 ak by ste mali niekto zaujem, rozpredam aj po kusoch, velkost 4-9kg. ale dnes som v nasom dedinskom obchode s rozlicnym tovarom objavila plienky moltex, su balene po 10ks, 2.tr. tak testujeme dalej, lebo smradlave tesco sa mi veru nepacia 😖

bambusko
23. aug 2008

dnes dorazili moje ocakavne kapsovky 🙂 latkovky.cz je ozaj eko firma, este aj faktura a propagacny material je na recyklovanom papieri. bum genius ma na prvy pohlad, nejako neocarili - vsak aj tak su pre draheho 😀 ale zato sweddlbees vyzera super. zrejme sa bude dat vyuzit aj ako treningove nohavicky. treba do nich sice pchat sacie jadro, no paci sa mi, ze dieta ma na tele len bavlnu, tak je to site. u bum genius je okolo pasu polyester 😖 a navyse americania na kazdu plienku navliekli kartonovu pasku s fotkami a navodom typu: ak je potrebne plienku vymenit, dajte ju dole z dietata 😀 😨

bihan
23. aug 2008

Bambu, mňa zase veľmi nechytili Swaddlebees 😀 Mám ešte ten starší model, čiže s umelinou na vrchu, ale stred je hrozne štíhly a často mi to preteká... napriek dvom bambusovým štvorcom, resp. bambus plus konopka.. neviem, kde robím chybu...ale držím si ju, lebo ju plánujem použiť na nočníkový tréning 😀

bambusko
23. aug 2008

no, ved prax ukaze, ci prvy dojem neklamal 😀