Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lilly
15. jún 2009

vladka o tych som pisala vyssie, v predoslom mojom prispevku..
no susicka dosusila, idem spat
bruuu 🙂

vladkaz1
15. jún 2009

oki tak celkovy dojem fajn mne bude vyhovovat ked budu sirsie.. 😉

sisa.b
15. jún 2009

standu, ved to je ta stranka, co som ti pisala do IP. a aj vysledok rokovania s nimi, ze neposielaju mimo uk 😝

dudri
15. jún 2009

mame 14nohavic.plienky, 5 aio+kapsa, 3pul, 3vlniacky,12vv stvor.plienok, 4BL stvorce bamboo,asi 25stvorcov.plienok

este kupim 2ks nocne plienky,2ks aio

sisa.b
15. jún 2009

ja mam 8 nohavickovych + 2 hambace na ceste, 9 aio, sio, krizenec aio/kapsa a 5 kapsoviek + 4 pulky a 3 vlniaky

standu
16. jún 2009

sisa stihas to minat?? 😀 😀 😀 jaaj zabudla som na to, ze sme sa o nich bavili....tak na to nastvalo....na kittykins maju aj hambace aj blueberry aj tie minki sa mi pacia.....uvidim ako mi vyjdu prachy ked sa vsetko poplati 🙄

odkial si brala hambace?

zuzz
16. jún 2009

ahojte, no hrozne flakate plienky mi dnes ostali po prani. neviem, co mala take zjedla, ze taku zazratu kaku mala.
inokedy davam aj trocha vanish-biely, vcera som nie, ze skusim len v prasku (lanza biela) a len na 50stupnov.
viem, ze ste to tu uz preberali, ale neviem to v tolkych stranach prispevkov najst. davate nieco lacne a ekologicke do prania na tie skvrny?

sissik
16. jún 2009

ahojte
ja som na tom napodobne ako sisa, a este mi kamoska donesie 5ks set tot's boots (ked BL AIO nebudu) a objednam 3 IB. a stiham pouzivat, len financne pri prvom vobec neusetrim. no hlavne, ze ma ritku vo fajnom 😵 a nie v hnuskach 😝
usetrim pri druhom.
aj ked muz ma obcas narazky, ci som pri prani pocitala s tym, ze budem davat aj avivaz. predvcerom zase reci, ze som dlho prala plienku. hlavne, ze som pri tom upratala cele wc aj s umyvadlom, ale to on samozrejme nevie. len caka, kedy moze zarypat. vcera pri kupani oblial hnusky, co mame pod prebalovacim pultom. ze ususime ich. to urcite, akurat ich idem prasknut do kosa 😀

crysmile
16. jún 2009

zuzz, na kaku je dobre preprat zlcovym mydlom, to dostanes v dm asi za euro.. to nam vzdy zabralo..
a zevraj lepsi ako vanish je ten ariel na skvrny.. neviem, neskusala som..

bihan, no co hovoris na tu tvoju novu plienocku? stale cakam na referencie.. 😵

sissik
16. jún 2009

zuzz ja som zlcovym mydlom vyprala mrkvu, tak vyskusaj 😉

zuzz
16. jún 2009

ale to periete v rukach, vsak? ja to po pokakani len preplachnem z toho hustejsieho. ostatne chcem nechat na pracku. nemam chut stravit tolko casu pranim v rukach.

ten vanish biely funguje, mam ho plnu flasu, bol ako bonus k tej lanze, tak ho dominam. ariel na skvrny sme dostali vzorku, ale este som ho riadne nevyskusala.

da sa to zlcove mydlo nejako pridavat aj k praniu? teda okrem vyrobenia celeho vedra slizu z neho...

sissik
16. jún 2009

ano, zlcove mydlo sa da pridavat aj k praniu.
ja operiem plennuchu v zlcovom a nedrhnem ju uplne docista, to by som tym stravila vela casu. najvacsiu spinu vodou, potom zlcove, a namocim do soli proti skrvnam a tam to necham kludne 1 den. potom uz do prania okrem prasku alebo mydlovych orechov nemusim pridavat nic

lenka138
16. jún 2009

to žlčové mydlo je fakt super, kaka ide po ňom dole jedna radosť. Tiež to preperiem trochu v rukách, ale nie úplne do čista a na plienke potom ešte nechám trochu toho mydla a šup do práčky a zatiaľ vždy pekne vypralo

crysmile
16. jún 2009

ja pouzivam separacky, ale ked bola maťka mensia, tak som to prepierala tak ako sissik, tiez nie uplne docista, len aby sa to mydlo dostalo do vlakna.. potom ostatne urobila pracka..
lenka, na margo toho, ze mas vsetky plienky BL.. to aj ja... vacsinu, ale k tomu este aj pastelky od haipa daipa a potom nejake aio, sio alebo kapsovky.. tie mame k doktorom alebo na vonka..

baby vy vsetky pouzivate tie vrecka na plienky, ked ste vonku a prebalujete? lebo ja neviem co robit s mokrou plienkou, ja to dam do sáčka, ale to sa v tom dusí.. ale uz teraz ked je malá vacsia sa mi nechce kupovat vrecko.. 🙄

zuzz
16. jún 2009

ja pouzivam fleesove separacky, ale ta riedka kaka presiakne aj na plienku. skusim teda kupit to zlcove mydlo a po preplachnuti to nim potriet a nechat tak, kym to pojde do pracky. plienky periem tak obden, to snad nie je pridlhy cas, kym sa to bude prat, nie? a nedavam ich do vody, skladujem ich nasucho. tak by to tiez malo byt v pohode, nie? alebo sa vam viac osvedcilo skladovanie namokro? ale pri odporucaniach k latkovym plienkam som vsade citala, ze skladovat nasucho.

standu
16. jún 2009

zuzz mne sa viac osvedcilo nasucho. zo zaciatku som namokro, ale vylievat tu smradlavu vodu...zmykat to...no fuj. a okrem toho som nikde nezohnala poriadny kos s vrchnakom a do plienkoveho som zarobila sliz, tak som par dni skladovala nasucho v taske na balkone (este bola zima tak nesmrdeli 😀 ) kym som kupila kos, ale len taky odpadkovy, s vypuklym poklopom co sa ti stredom otvara a samo vracia nazad tak v tom som sa bala namokro.....mala sa obcas "hra" v kupelni tak to by nemdopadlo dobre kebyze su nalozene vo vode 😀 😀 😀 tym, ze je to vedro take pootvorene sa to vetra a nesmrdia moc....no a mam super vonny olej takze mame vyvonanu celu kupelku 🙂 crys ja nejak vonku neprebalujem a ked sme isli do BA tak som plienky hadzala do malej prirucnej igelitky a potom do velkej do kufra 😀 😀 😀 😀 do tych igelitiek som tiez kvapla vonny olej a prehlusilo to ten zapareny ocikany smrad 🙂 vrecko nemam v plane kupovat 😉

matja
16. jún 2009

ja tiež nemám vrecko na plienky. Doma skladujem v kýbli s vrchnákom na balkóne a vonku beriem vždy nejaký mikroténový sáčok- čo však veľmi ekologické nie je, lebo sáčok potom vyhadzujem.

zuzz
16. jún 2009

vdaka za odporucania.tak budem pokracovat v suchom skladovani a skusim kupit to zlcove mydlo. a nabuduce nezabudnem pridat do prania ten vanish, snad 😀

labutka
16. jún 2009

inak v DMke som objavila vedla zlcoveho mydla aj tekute zlcove mydlo. 250 ml, stoji o trochu viac nez to tuhe. ked budem robit sliz, rovno ho tam nalejem. a inak to tekute kraaaaaasne voni, az tak, ze ma to laka umyt si s nim ruky. 😀

zuz ja mam na von respektive na navstevy take male vrecko na plienky, od Little lamb. vojdu sa tam max. 4 plienky, a je na nom natlacena taka ta ovecka, tak je aj reprezentativne. 😀

a doma skladujem plienky vo vreckach na sucho, akurat okakane supnem do vane a ked mam cas, tak ich preperem zlcovym mydlom a potom bud necham volne "schnut" alebo rovno supnem do pracky.

inak, ja by som uz do BL na suchy zips druhykrat nesla, lebo moje BL Color maju po 3 mesiacoch uz trosku poodpadavane tie haciky na suchom zipse, tak sa trosku otvaraju, a samozrejme som si v pracke nasla na BL color prichytenu novu flisovu bambusovu vkladacku 😒

lenka138
16. jún 2009

DM-ka má niektoré veci super a hlavne vo veľa výrobkoch je zameraná ekologicky

mne teraz s plienkami prišlo aj vrecko, je to dobré, lebo to zabere menej miesta ako vedro a keď budem chcieť, tak to vezmem aj von, ale zatiaľ som moc vonku neprebaľovala, akurát tak u dr.

sisa.b
16. jún 2009

standu, tiez som ich brala z kittykins 😀 a dnes mi prisli, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 budu hambace 😵

sulky
16. jún 2009

ahojte, neviete ci uz vladkaz robilaobjednavku plienok?

sisa.b
16. jún 2009

tak pokakanu plienku som si nasla aj ja teraz v kybli po troch dnoch 😅 😝 a veru som mala co robit, aby som udrzala v sebe ranajky 😝 😝 😝 akosi som na nu zabudla. vtedy som len preplachla najvacsiu kaku a nechala som to namocene v kybli, ked sme leteli k svokrovcom. dokonca som tam hodila kusok lanzy a ten sa trochu rozmocil a tam, kde bolo to mydlo v kontakte s plienkou, mi ostala taka velka biela cista skvrna - okolie ostalo pokadene 😅 takze nieco na tej lanze 😀
inak ja periem plienky teraz po 4 dnoch 😅 a mam pocit, ze som vcera pri rychlom spocitavani na nejake zabudla 😀

atemi
16. jún 2009

Ahojte. Rozhodujem sa ktore latkovky kupit, ale je toho tolkooooooo, neviem sa rozhodnut ☹ . Poradte prosim, napiste Vasu top 3 na plienky a top 3 na vrchne nohavicky. Hlavne nech su dobre priedusne, pohodlne a nepretekaju 🙂 Kubco kaka tak, ze to z neho len tak vystreli a je to uplne vsade, jednorazovky to nezvladaju 🙂 Vdaka moc.

sisa.b
16. jún 2009

atemi, u nas vedu:
*v kategorii all in one:
1. Itti Bitti sio
2. Cushie Tushies
3. MMT patentky
* v kategorii nohavickovych plienok:
1. Upsy Daisy nocna
2. Tots Bots fluffles
3. Little Lamb
no a moje najoblubenejsie vrchnaky su swaddlebees. loveybums jersey vlniaciky su krasne, len zatial velke

bihan
16. jún 2009

Kočky, tam musím po prvom nočnom teste vychváliť do neba Cushie Tushies.. dala som tam len tie originál vkladačky, jednu zloženú na polku dopredu a ráno riťka suchá, krásna a plienka nič nepustila.. tak som zase zaľúbená 😵

Sisa, ty si ich brala tiež, že? Ako fungujú u vás?

Crysmile, vrecko by sa hodilo aj mne.. zbúchame nejakú objednávku? 😅 Ja som doteraz vždy skladovala plienku len v sáčku, ale na dlho zase z domu nechodím, resp. vždy mám po ruke auto 😝

bihan
16. jún 2009

Atemi, to by som musela vybrať asi top z každej kategórie 😅

Ale niekde na vrchu tabuľky určite Bum Genius Organic AIO, Itti Bitti SIO, teraz už aj Cushiesky... a asi ešte systém LIOs Loveybums jersey s organic jadrami... milujem ich.

Nohavičkové veľmi v obľube nemám 😝 teda nie tie klasické 😉

sisa.b
16. jún 2009

bihan, mna velmi sklamalo uz prve opratie CT, lebo mi ostal zmolkovy a taky velmi volny ten vnutorny flis 😒 navyse ho mame cierny, cize na nom vidno kazdy chlp. ale inak su krasne. nam pretiekli parkrat, ale to bude asi tym, ze som jej ju nezmensila. ja by som teda na noc nemala odvahu dat jej ju 😕

bihan
16. jún 2009

hej? ja som ich kúpila práve na noc 😕 .. som zvedavá, ako dopadne ďalšie testovanie, ale je fakt, že flís je pomerne voľný, ale nejako mi to neva... inak naša Bumble Bee je vnútri oranžová 😀

A čo BBH chlpatica? tiež vyzerá fajne široká medzi nohami.

vladkaz1
16. jún 2009

Ahojte dnes robim objednavku alebo zajtra vcetko mam spisane aj nove objednavky cakame len na macochu .. tak uz by som najrdasej objednala aj dnes .... 😔 poriadne si zratajte sumu .. este raz vycapim cely zoznam objednavok plus priratajte si sumu za postovne 1 euro a 0,17 za obalku podarilo sa mi zohnat velke lacne obalky ...
Standu az vecer idem na postu zajtra to mas doma vobec nestiham... do obeda sa mi neda lebo cakam na platbu kocika a idem zaniest aj kocik tak uz jedny vrzom.. tak cca za hod napisem vsetky objednavky a ceny c, uctu .. vsteko mala mi zapala idem na to ak by sa vam niekumu chcelo spocitajte to spolu podla tovaru aby sa nic nepomililo prosim uz podala moznosti nedopisujte tovar diki....Vladka