Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

snikol
19. jún 2009

a už si skúšala?? ako sajú?? si spokojná??

sissik
19. jún 2009

ja som zobrala na skusku BL color aj popolinu flanelovu a celkom sa mi pozdavaju.
ale ja prebalujem kazde 2, max. 2,5hod cez den.
ked sa pri druhom rozhodnem latkovat skor ako pri zuzke a budu chybat plenuchy, tak asi kupim BL clasic alebo color (aspon na von). ked prebalujem tak casto, tak je jedno, ci cika do lacnej alebo drahej.
doma cez den mame klasicke stvorce s BLbamboo vkladackou a na tie 2h je to akurat. ked ide spinkat, tak dam BL bamboo.

BL organic som davala aj na noc, s vkladackou popoliny alebo bamboo a v pohode

a na nasu tvrdu vodu ocot nezabera. som kupila ecover avivaz a plienky su hned maksie a prijemnejsie.

vladkaz1
19. jún 2009

sisik takze je dobra ta avivaz?

lenka138
19. jún 2009

skrutka, ja som myslela presne tak ako ty. Chcela som dobre pre malého, ale investovať do toho tak, aby sa to teda aj naozaj oplatilo. Ja mám všetky plienky len BL a som spokojná. Mám ich dokopy 28 a z toho 10 classic a nesťažujem si, lebo ja prebaľujem dosť často, akonáhle cítim, že sa pocikal, tak šup, nová plienka, takže pre mňa nie je také dôležité aby dlho vydržala. Štvorce som nechcela, lebo to by sa mi nechcelo žehliť, tak preto tak veľa týchto. Momentálne mám čerstvé organic, takže asi sa potrebujú ešte viackrát vyprať, ale momentálne medzi nimi a classic nevidím žiadny rozdiel. Akurát, že classic mi rýchlejšie uschnú a dokopy som do plienok investovala necelých 7tis. a už si ďalej kupovať neplánujem

sissik
19. jún 2009

vladka zatial som dala raz a som spokojna
dokonca viac ako so silanom, ktory som uz tiez dala na plienky
a ten rozdiel v cene 🤐

lenka138
19. jún 2009

ozaj a pulky sa nemajú prať v rukách? Lebo ja som ich tak prepierala.
A mne ani BL ako nové nepretiekli

lenka138
19. jún 2009

nechcem nijako poškodzovať látkovkám, ale mne sa zdá, že sa v nich takto v teple parí viac ako v hnuskách, je to možné?
Snažím sa ho sem-tam nechať aj bez plienky, ale on mi ešte často len tak cvrkne a potom nám zase veľmi odchádzajú prebaľovacie podložky 😅

snikol
19. jún 2009

Aké to je s tou avivážou, lebo výrobcovia ich neschvaľujú. Vraj sa tým znižuje savosť?? sissik kde si kúpila tú aviváž??

lenka138
19. jún 2009

ekover majú v DM-ke

vladkaz1
19. jún 2009

Tusim v DM nie? Ale uz tu robil niekto test a neni tam rozdiel so savostou ked sa pouzije avivaz 😉

sisa.b
19. jún 2009

lenka a mas v tychto teplach vyskusane aj hnusky? lebo ak sa ti pari v latke, tak v hnuskach sa musi omnoho viac. na leto su najlepsie navrch vlniaciky, aby pokozka dychala.

holky, nechcem vam vyhovarat lacne plienky, ale podla mna ziadna BL plienka nema na itti bitti. plienocky su uzasne, chlpate, krasne, perfektny system vymeny sacieho jadra, ... ja teda radsej jednu ittku, ako dve blky. do ittky dam bambusovy stvorec a niekedy si teda s nimi vystacime cely den - menim len tie bambusove stvorce vnutri a nohavicky su stale suche 😵 takze podla mna, nie vzdy vsetko lacne sa oplati...

sisa.b
19. jún 2009

tym som vlastne chcela povedat, ze v konecnom dosledku, jedna ittka + par bambusovych stvorcov vyjde lacnejsie ako kopec nohavickovych lacnych plienok 😉

vladkaz1
19. jún 2009

Sisa je to na zamyslenie 😉 mozno na to nieco bude len, kazde dieta je ine ... tak nemusi sediet ani IB neviem ale mozes mat pravdu .. len uvazujem

sissik
19. jún 2009

sisa - mne sa parkrat podarilo vymenit tie sacie jadre v IB, ale uz sa stalo, ze som musela vymienat celu plienocku, lebo fleece bol na tych vrchnych gatusach mokry. ale moze to mat nieco do seba, kedze sacie jadro je lacnejsie, ako BL bamboo

sisa.b
19. jún 2009

holky, ale ja nepouzivam do nich len sacie jadro, ale co mam po ruke 😉 najradsej bambusove stvorce 40x40 od bl

sisa.b
19. jún 2009

ale je pravda, ze nemusia sadnut kazdemu.

vladkaz1
19. jún 2009

Sisik a tie pulky co mas v albume take ruzovo marhulove ci aka farba to su ake? celkom sa mi pozdavaju aj mi pridu take siroke..
Sisa ja som len na hlas rozmyslala ,lebo ja som zistila na nas ze napr SWB velurka je dobra plienka .. ale u nas spravi lepsi ucinok ked dam ako pises ty co mam po ruke kedze nemam este origos stvorce a poskladam a dam na to pulky ked dobre tesnia spravi mi to lepsi efekt a dlhsie vydrzi neprecikana lebo vo velurke sa precika .. neviem kde robim chybu len hovorim zo skusenosti .. podla mna aj kebyze mame AIO .. tak sa precikame . ☹ takze ja musim objavit co najlepsie pulky som zvedava ked mi pridu merino, co to bude zac .. a budem dokupovat len vkladacky nie plienky .. do rana aj z hambaca dnes total precikana a to som dala este vkladacku z druheho hambaca .. ☹
Mozem povedat ze je mi lepsie dat 2 klasicke stvorce na noc a vkladacku do nich a pul .. nez sem tam hambaca .. strasne moc pije za den aj 3-4 litre vody a musi to aj vycikat jasne 🙂
Ja viem ze spokojna nikdy nebudem.. pretoze ked mas ucikane dieta treba prebalovat prebalovat prebalovat a nenecham ju nacikanu ... to nie

lenka138
19. jún 2009

sisa.b v podstate si už nepamätám ako bol v hnuske, len tým, že je tenšia tak sa mi to tak zdá, lebo bola by som nerada, že ja mu chcem dobre týmito plienkami a jemu je ešte teplejšie. I keď som čítala, že v látkovkách je tá teplota vždy o 1-2 stupne menšia, tak tomu budem veriť

sissik
19. jún 2009

vladka to su Thirsties.
siroke vyzeraju byt preto, lebo je pod nimi siroka plienka a zuzka bola mensia
su uplne makke a poddajne, a teraz vyzeraju na zuzke trochu inak
keby si chcela vidiet, donesiem ti ich ukazat, ked donesiem prasule za BL

zuzz
19. jún 2009

sisa.b - napodobne, nechala som sa tebou nalakat na IB a nelutujem. dokonca som doma postrihala jeden nepouzivany frote uterak a davam namiesto pocikanej vkladky. som tiez spokojna.

vladka - nadherny kocik.

sisa.b
19. jún 2009

lenka, skus si teraz v tomto teple natiahnut latexove nohavicky a uvidis, ako je drobcovi v hnuskach 😉 ja by som teda radsej brala bavlnene, aj ked mozno nie take tenke ako tie gumene latexove 😝

matja
19. jún 2009

sisa, ten bamb. stvorec davas do ittky aj s origos vkladkami alebo bez nich - iba samotny stvorec?

sissik
19. jún 2009

ja nechavam zuzku cez den iba v plienke, na PUL lezi, ale nema ich zapnute
radsej 2-3 vrstvy plienky ako nejaky plast

s IB som veeelmi spokojna. vcera sa mi pocikala vonku zrovna vtedy, ked som spod nej plienku vytiahla a nestihla som podlozit novu. samozrejme, ze si to odnieslo az oblecenie. tak mala pienku a kabatik, co nosim v zalohe. a vobec to nevyzeralo ako plienka, ale ako kratase. takze v total horucavach chodime von iba v plienke a tenuckom tricku

vladkaz1
19. jún 2009

Ajojte tak som prisla z vonku mala bola bez plienky nadherne cikala na travicku .. a prisla som domov pustila do gati ale uz sa to lepsi

standu
19. jún 2009

sisa uplny suhlas...radsej jednu dobru AIO plienku ako dve nohavickove...nic proti BL, lebo ich bambus nema konkurenciu 😉 ale mne sa uz na prvy pohlad ziadne BL okrem bamboo nepozdavali. ale komu vyhovuju, tomu vyhovuju 😵
musim sa priznat baby. ja uz vlozky vobec nepouzivam no a ked som nemala na noc vaccsi tampon a musela pouzit vlozku....tak som celu noc poriadne nespala a rano som vstala zuriva 😠 takze si neviem predstavit, ako sa drobci musia v hnuskach citit
v pondelok ideme do BB na tri dni a latku taham so sebou a uz som rozhodnuta, ze ich beriem aj na dovolenku.

lilly
19. jún 2009

ahojte, my sme boli od vcera odpojeni od netu, chytala som abstaky 😀 tak som si ich prave liecila na kravickovej IB, ktoru som objednala.. kurnik, ze tam nemohli nechat taku cenu ako na inych IB... 😠 bude nam uzasne pasovat ku kravickovym navlekom na nozky 😵 😵 😵 😵

sissik
19. jún 2009

nam sa crta dovca v rakusku a tiez sa chystam latku tahat so sebou. este zistim, ci je tam pracka a ak ano, tak ani muz nebude moct frflat

som mu vravela, ze dnes kakala 3x, tak sa len uskrnal, ze tak mi treba. akokeby som si pri prepierani zodrala ruky po lakte

vladkaz1
19. jún 2009

baby ale ked mate ako SWB pulky alebo nejake dobre ziadna umelina a date dobru saciu aky je rozdiel ako AIO podla mna ziadny v ucele ...
Iba ze musis vkladat tu vlozku a AIO uz ma vsetko v jednom nie? takze ja ziadny rozdiel v uzivani , nepocitujem ale mozno kecam ..je to podla mna iba pohodlnejsie ked das AIO

lilly
19. jún 2009

vladka, presne tak.. ja na take ucely pouzivam IB, alebo vlniaky.. ked miniem vsetky IB-ove vkladacky, tak tam strcim hocico, bambusovy stvorec, kikko farebny stvorec, vv.. najnovsie davam cez den vlniaky a do nich vv.. uz som mala jadro z IB aj vo vlniakoch a pohoda... ja sa velmi ani s kapsami nekamaratim, lebo to tam pocika ten flis a aj tak ju uz musim smarit do prania a pri IB dam prat len to pocikane daco co tam prave bolo vlozene.. 🙂

vladkaz1
19. jún 2009

aha takze mam v podstate pravdu ? no a ib ten flis nema ? teda kapsu? je to ako pul ? na ten sposob?