Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

standu
27. jún 2009

nsoci nepoznam z toho nic, len IV a tots a tie su sirokanske. vzala som SWB a nepacia sa mi, su umele a oproti IV aj tots su hrube nepoddajne. ale flexitotky su sice siroke ale tym, ze je to tenky jemny matros to nevadi a sadnu na kazdu plienku aj na popolinu onesize

nsoci
27. jún 2009

Dak dak... a tie thirsties nepoznate? Vyzeraju sympaticky (-:

standu
27. jún 2009

thirsties ma sissik tusim...

diapozitiv01
27. jún 2009

Ahojte vospolok,
uz som sem pisala po nejake rady o plienkach a kedze sa chystam latkovat uz od narodenia tak som si spisala malu tabulecku, ze co a kolko tak to bude prehladnejsie.
Ide o vybavicku na zaciatok a postupne budeme dokupovat

Nazov Rozmer Pocet v baleni Cena Pocet kusov
Mušelínové plienky 100g 90x90 4 10,69 1
Bambusové plienky (farebné) 70x70 3 8,49 2
Bambusové plienky (farebné) 75x75 1 7,7 5
Viacvrstvové plienky Kikko S 1 1,5 1
Viacvrstvová plienka Popopoliny S 1 1,6 1
Lux Eko Kikko 70x70 12 12,61 1
Bamboo plienka 40x40 4 2,76 2
Imse Organic PUL vrchne NB 1 13,99 1
Testovacia sada Haipa Daipa S 1 35,05 1 1vrchne pul,2pastelky
Itti Bitti d´lish Snap In One M 1 16 1
Mommy´s Touch AIO - MINKY uni 1 20,59 1
Tots Bots Easyfit Fluffle AIO uni 1 18,99 1
BumGenius AIO Organic uni 1 21,37 1
Plienková vložka Haipa Daipa biela uni 1 2,65 2
Mini vkladacia plienka Itti Bitti 1 2 2
Separačné vložky IMSE VIMSE Baby 200 6,5 1

standu
27. jún 2009

pulky by som vzala este aspon jedny...ked ti jedny okaka a kym vyschnu....ale uz vacsie radsej hadam IB tak skoro nepouzijes 😉 ale musi byt 😵

inak ja osobne myslim, ze ok, podla potreby dokupis to, co sa ti bude lepsie pozdavat a vyhovovat no a iste je lepsie radsej menej ak nesadne, lahsie sa toho zbavis 😉 )

ako tak pocitam cca 20 stvorcov sa mi vidi malo, resp budes musiet castejsie prat pocitaj aj so stvorcami na grcku, pod hlavicku, do kocika, ja so ich kopu spotrebovala pri kojeni (mala casto pustala tak sa lialo 😀 ) a doteraz s plienkou spi namiesto plysaka 😀

ja tie mini boostre nemam na itti ani mi dolezite nepridu....ale myslim, ze ich niekto ma aj pouziva aj chvali 😉

ta testovacia sada....aj neviem, mne sa take packy nepozdavaju ale isto sa ti k tomu niekto vyjadri vobec nemamnic od haipy tak neviem.

separacky su na prazenicku troska lepsie flisove, viac zachytia...takze by som par kusov na skusku vzala.

sisa.b
27. jún 2009

standu, ja som teda s pulkami swb velmi spokojna 🙂 uvazovala som, ci vezmem tie iv organic fox, ale su o 4€ drahsie, takze zas vezmem swb.

sissik
27. jún 2009

ja mam pul thirsties a su perfektne. uz som aj viackrat prala a v poho.

diapozitiv ja by som na tvojom mieste zobrala viac fleecovych sepraciek. aspon tolko kusov, kolko mas AIO plienok.
zuzka kakala zo zaciatku az do 2 mesiacov do kazdej plienky. mali sme vtedy sice hnusky, ale neviem, ci sa ti bude chciet tolko prat. predsa fleecka separacka sa preperie lahsie ako cela plienka. skusala som separacky urbit z deky irma z ikei, ale nic moc, dost sa zmolkuju. preto teraz doobjednavam tie mikrofleecove. aj ked budeme o mesiac prikrmovat, stale sa mi to oplati viac co sa tyka prania.

teraz som dokupovala IB mini boosre, lebo zuzka zacala cikat viac. tak ked pojdeme von, nech to radsej nieco zadrzi. zobrala som ale iba 3ks a pritom plienok a origos vkladiek mam viac. odskusam a uvidim. mozno este dokupim, ak sa osvedcia. tusim emmka pisala, ze sa jej osvedcili.

sissik
27. jún 2009

zase drazdite s branou a krasnymi SWB PULkami. ledva som odolala objednat plienkocky v tych farbach, neviem, ci odolam PULkam.

labutka
27. jún 2009

diapozitiv, separacky odporucam skor flisove, prazenicka z nich ide velmi dobre dole, a mas aj suchu riťu.
alebo ked chces splachovacie, lepsie su Disana. Ja ich teraz striham na polovicku a dam len dozadu na flis, ked cakam ze adam bude kakat. akurat ze vcera zase supol naloz tusim do kazdej plienky...
a adam uz ma cez 6 kg, ale IB velkost M su mu este stale velke... tak pocitaj s tym ze ju nepouzijes hned od zaciatku, ale aj preto, ze je dost stihla, nasiroko v nej krpca urcite nebudes mat.
a mne tam trochu chyba nieco na noc... nejaka bambuska alebo konopna plienka, neviem, ja osobne som stvorce na noc nepouzivala. haipa daipa pastelku nemam, tak neviem ci tu mas myslenu na noc, ale ked nechces prat kazdy den, treba aspon 4 nocne plienky.
standu, ja mam tiez len dvoje PULky, sice je to niekedy LTT, ale celkom postacia...

sissik
27. jún 2009

ide niekto objednavat z brany?

standu
27. jún 2009

sisa su kraaasne...ale v porovnani s tymi, co mam su tvrde 🙂

diapozitiv, este mi tam chybali BL bamboo 🙂 ale fakt ma labutka pravdu, daco na noc

no a tie pulky...ja neviem, ked som mala dvoje tak som aj nemala 🙂 jedny sa oprate susili a druhe okakala...

diapozitiv01
27. jún 2009

Baby ,
na vase odporucanie este kuk teda nieco na noc,
tu Bambusovu Baby Lucy XS/S na patentky a asi zo zoznamu vyhodim tu Haipu Daipu sadu a namiesto toho zoberem nocnu sadu zlozenu z Bum Hugger, Babyidea Bambo extra a Imse Vimse organic.
+ separacky flisove 😉

sissik
27. jún 2009

sandu ja rozmyslam nad dalsimi 2 PUL, lebo su krasne 😵 preco ich pridavaju postupne a nemaju vsetko naraz 😀
ale uz mam plno AIO a tak vaham
ale vsak aj doma moze chodit s paradnym zadockom, nie? 😉

sisa.b
27. jún 2009

tak mne sa pacia aj tie IV, ale pouzivam ich len doma na stvorce, takze v podstate by mi mohli stacit aj BL 😅 no ale radsej swb v akcii, lebo sa mi zdaju neporovnatelne lepsie.

vladkaz1
27. jún 2009

mne sa tie SWB vobec nezdaju ako umelina 😕 .. ja som spokojna su lepsie nez LL ,a vcera som presila aj BL lepsie suchace som dala a na paradicku nic sa nekruti..
No ja uz nebudem spekulovat asi s pulkami aj ked 1 dny by este bodli .. pockam na objednavky aj ked dovie do kedy z tej plienky 😒
Sisik jasne ze aj doma moze chodit s peknym zadockom ty si rozumies 😉 😵

standu
27. jún 2009

diapozitiv ok 😉 ono nocna plienka ako taka na zaciatku este nie je ktovieako potrebna, lebo aj v noci budes prebalovat....ale hamgurgery ja na noc velmi chvalim, BL bamboo tiez BIbamboo nemam neviem...ani IV org na noc vseobecne nieco savejsie ako bavlna. cize bambus, konope.

mne 3 Pul a 2 vlniaky bohate stacia kedze nohavickove alebo stvorec davam asi tak 2x denne 😉 mam radsej AIO a kapsy.

nevravim, ze SWB su umelina.....ale su tvrdsie a basta 😝 😉 hadam pranim zmaknu. mne sa IV pacia kustik viac len kvoli tym kridelkam. dizajnovo vedu SWB 😀

vladkaz1
27. jún 2009

😉 Standu ja nevravim ze ty si to vravela ale niekto spomenul, no oproti Bl su super a zdaju sa mi lespie nez LLP tak neviem ale mozu byt IV este lepsie daj link ake su to 😀 som zvedava

emmka3
27. jún 2009

ano sisik, mimnibooster do IB je fajn, aj ked teraz posledne mam j ja pocit, ze nejak nestiha ... totiz, pliena mokra len v predu, vzadu nic a pri nozkach pretecena 😕 asi este stale nie sme do nej dost velky ...

vladkaz1
27. jún 2009

sak tie fox som tu pisla ze by som ich chcela 😀 🙂

standu
27. jún 2009

ved sa divim ze preco chces link 😵

luciabah
27. jún 2009

standu, dakujem za fotecku lilliputiek 😉

standu
27. jún 2009

neni zac dufam ze posluzi 😉

sissik
27. jún 2009

tandu presne nad tymi bodkovanymi SWB PUL rozmyslam. su krasne 😉

standu
27. jún 2009

museli byt, kedze som chcela takej farby econappi a nemali 😉 ked narazim na takuto kapsovku bude nasa 😵

sissik
27. jún 2009

ja silno rozmyslam, ci kapsovku alebo PUL
AIO plienok mam totiz dost a ked sa jedna zaspini, tak caka na pranie. zato PUL vydrzia a pekne farebne mam akurat 2ks thirsties vel. M a 2 kusy vel. L.
tie PUL bummies od tots bots su tiez pekne.
inak vcera som skusila dat na den vlniaky. nepokadila sa zrovna a riadne 😀 tak uz su na susiaku

sissik
27. jún 2009

ozaj, pri drihom prani sa vlniaky lanolinuju 2x alebo staci len raz?

standu
27. jún 2009

staci raz...mne sa pacia aj take:
http://www.branakdetem.cz/bummis-svrchni-kalhot...

aj nad tymito som rozmyslala:
http://www.branakdetem.cz/bummis-svrchni-kalhot... tie kvietkove...mnam! 😵

vladkaz1
27. jún 2009

Standu aj mne 😵

standu
27. jún 2009

skoda ze uz viac nepotrebujeme 😀