Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miracle
2. júl 2009

Takže k fuzzibuns (FB) one size ver. 02 (berte ma samozrejme s istou rezervou, je to len moj subjektivny pohlad).

Výzor: klasická kapsová plienka, vo vnútri jemnučký mikroflis. PUL materiál vyzerá podobne ako na mojich viacveľkostných FB, takže predpokladám, že vydrží niekoľko detí po sebe bez akejkoľvek straty na funkčnosti. Nový mikroflis som predtým v ruke ešte nemala...úspešne som využívala používané. Margarétkový dizajn je skvelý..akurát fakt neviem, prečo som si kúpila ďalšiu modrú plienku

Plienka sa zapína dvomi upravuje dvomi radmi patentiek (verzia 1 one size má iba jeden rad, nepoznám..zatiaľ 😀 ). Výrobca garantuje cvočky na niekoľko rokov, nemyslím si, že by mali byť nejako problematické.

Veľkosti sa upravujú na stehienkach a chrbátiku podivným systémom s gumičkami s dierkami a niekoľkými gombíkmi (predstavte si napr. upravovanie pása v tehotenských nohaviciach). Teoreticky by sa to malo dať nastaviť aj na najmenšie deti, ale keďže plienka bola po testovaní ďalej nepoužiteľná...viď nižšie a model bábatka na skrini, nechávam si to do budúcna...). Pre modela som sa veľmi nenatrápila a nechala som pôvodné nastavenie.

Na prvý pohľad po oblečení plienky pôsobila širšie medzi nožičkami (použila som menšiu z dvoch syntetických vkladačiek a bambusovú popolini vkladačku a tesne predtým super štíhlu SB flisovú kapsu), ale pohybom sa to upravilo a určite nevytvárali balík medzi nohavičkami. Po premeraní šírky plienky (!!!) je taká istá ako šírka BI growhour, FB viacveľkostné a trošku užšia ako BG kapsovka. Na druhej strane, mala som pocit, že strih plienky urobil trošku väčší zadok (neoverené tesnejším oblečením).

Niekoľko hodinové testovanie skončilo dobre, nič nepretieklo, dvojdňová nálož plná toxických splodín ostala tam kde mala, aspoň kým bola plienka na tele.

Záver: funkčnosť FB ostáva nezmenená na 1*, štíhlosť a nenápadnosť pod oblečením sú trošku poznačené jednou veľkosťou, ale stále OK

standu
2. júl 2009

miracle vyslim ze si uplne vycerpala vsetky podrobnosti k teme 😉 ale nie, super recenzia, take by kazdy mal pisat ....

sisa tak ja sa tam skusim opytat....ale ste prosim foto na modelke a to ma vsite jadro (podobne ako ct)?

miracle
2. júl 2009

Diapozitiv...

za tú cenu by som to asi nebrala, zázraky určite nečakaj. PULky sú dosť syntetické, ale na novosklad s čč sedeli dobre. Majú v sebe časť na vkladanie priložených látkových alebo jednorazových vkladačiek a vyrobiť z nich akýsi AIO hybrid, ale na novorodeneckú praženicu nestačia, netesnili mi dobre na nožičkách.

Inak newborn musí byť dosť malé, ja som mala testovací balíček small (jedny PULky a po jednej vložke) a sedel hneď na novorodenca (cca 3,5 kg) ...s čč určite. Používala som ho cca 4 mesiace.

Látkové vkladačky sú tiež strašne syntetické...znamená to síce, že dosť skoro schnú, ale na omak sú blee...najvrchnejšia vrstva, ktorá je v kontakte s pokožkou je syntetická až strach, boky sú z mikrofázy a na spodnej strane syntetiky je bavlna na zvýšenie savosti.

Pokiaľ nemá bábo problémy so syntetikou sú celkom funkčné...ale stále sa mi ježia chlpy, keď ich vidím.

miracle
2. júl 2009

Standu, dnes mám tvorivý ošiaľ...a to ja neznášam písať

standu
2. júl 2009

vidim, len sa realizuj 😉 co mas proti syntetike? my nemozeme mat prdku v mokrom...takze chvalabohu za flis 😎

sisa.b
2. júl 2009

miracle super, dakujem 😵 ja som si ju aj tak objednala aj bez recenzie 😀 fialovu s kvietkami

standu, foto na modelke skor ako zajtra nedam, lebo som ju zavesila teraz na susiak a ona schne dlhsie. je tam vsite jadro, take dost hrube (neviem presne, z coho) , ale je tam kapsa na vkladacku, ktora je z bambusoveho flausu. ja ju pri suseni zvyknem na dalsi den prevratit, aby to jadro rychlejsie uschlo. a zaujimava je zadna gumicka - teda guma asi 3-centimetrova. to nariasenie nad nou trosku otlaca chrbatik, preto som ju zatial davala len na von na dlhsie trasy, ale to robia aj loviky, ktore na noc pouzivame.
na fotky sa chystam uz par tyzdnov, odkedy mi prisli aj s CT plienkami 😀

miracle
2. júl 2009

Standu..proti syntetike nemám nič..ale tá Mc je fakt nechutná na omak...pripomína mi materiál, z ktorého mala dupačky moja bábika..iba o trošku mladšia ako ja, nechutne zachytával nechty a elektrizoval

diapozitiv01
2. júl 2009

Miracle,
ja ze za tu cenu vyskusam 18€ za tu sadu je celkom super cena, aj keby som len vrchne nohavicky pouzivala so stvorcami, ale je pravda ze naozaj zazraky od nich necakam a myslim ze ich budem pouzivat tak asi mesiac 😀 . Ale vrchnych nohaviciek je v baliku 4, takze pohodicka.
Inac dalsie PUL mam Blueberry Minky Wraps a IMSE VImse vsetko S, teda od 3,2kg-6,8kg.
Takze MC je len ako zaloha na vyskusanie.

tamka84
2. júl 2009

sisa a tá BBH to je aká plienka? myslím celý názov nie skratka.

inak ja určite kúpiť ešte jednu CT, každým dňom mi to tá plienka dokazuje že je dobrá 🙂, vidím to na ďalšiu objednávku z brány 🙂

standu
2. júl 2009

tamka Babybeehinds magic minkee myslim cely nazov

no mna CT nejak neohurila. neviem, ako je ocikana, neviem, ci schne-neschne... 😠 a nam fakt len na noc a dlhsie cesty, von....

vcera nam na von stacil 40tka BL stvorec v IB gatiach. bol na kompletku mokry 😀

tak ja neviem ci ist do tych BBH. mne to vsite jadro vadi velmi. na SWB aio tym, ze to je kapsovy hybrid, sa da aspon vyvratit a ususit vnutro. ale ked je to napevno....no nepaci sa mi to.

standu
2. júl 2009

radsej pojdem do IB 😎

brinzulka
2. júl 2009

bambule..tu by sa mal zalozit album..foto pleny a referencie... 😉

sisa.b
2. júl 2009

standu, ved aj toto je kapsovy hybrid a pisala som, ze ju tiez vyvraciam, aby bola vkladacka navrchu 😕
mam ju v albume, ale bez modelky

standu
2. júl 2009

hej chapem. ale vadi mi to robit s tou SWB 😠 neznasam zbierat plienky postupne a chodit ich kontrolovat ci uz su suche ci este nie

pockam na foto s modelkou a uvidim 😎

standu
2. júl 2009

brinzulka alebo rovno cela tema 😎 kazda napise recenziu na 1 plienku a hotovo 😵

sisa.b
2. júl 2009

jaaaj 😀 uz chapem. mne teda skor vadi na CT to, ze neviem, ci su poriadne suche/ocikane 😒 kedze sa to jadro neda omakat. z bbh som tiez nebola az taka unesena, ale je to u nas jedna z najsavejsich plienok, ktora este navyse aj pekne vyzera 🙂 skoda, ze namozem porovnat s takou blueberry 😝

standu
2. júl 2009

ano aj presne to mi vadi. neviem kolko cikala... 😠 ja asi predsa len ostanem pri povodnom plane....zoberiem este z nappyparadise jednu Blue a jednu Bitku a fakt som skoncila. 😀 😀 😀 😀 ale teraz uz fakt. niekedy neskor....

no a potom este par vv a kikko bambus to MUSIM mat odskusane 😀

juuj idem spat ja...sisa ake robi rebeka pokroky? otaca sa predpokladam, usedi...sama nesadne, ci ano? no a musim sa pochvalit. dnes mi krpana urobila prve dva samostatne kroky 😀 😀 😀 viac uz nie ani neskor 😠

labutka
2. júl 2009

sisa, to si pisala o nappyparadise, ze ti holka vyjde v ustrety s tym postovnym? ja potrebujem nove itti bitky, neviem ci ich aj adam potrebuje, ale ja hej. 😀 ale ne, budem sa uz krotit,myslim ze pomaly prejdeme na velkost M vsetkych plienok, a tym padom by som mala mat dost plienok. tesim sa na vlniaky, mala by som ich mat takto za tyzden.
jedine co teraz potrebujem su tie vkladacky do bittiek a boostre. sisa kedy chces objednat?

sissik
2. júl 2009

baby ked budete objednavat, tak mi dajte prosim vediet, mozno zistim, ze surne nieco potrebujem. koli jednej plienke alebo PUL sa mi nechce platit cele postovne 😉

labutka
2. júl 2009

inak neviem, z adamom skusame bkm-ku, teda zatial kaka do cinaka, cikanie nemam chut riesit, to ide vsteko do plienok, ale mozno sa zacneme skor odplienkovavat.... je to hrozna dilema. take krasne plenuchy, a mali by ostat malo pouzivane?
presne jak pisala matja - ja tusim kazdy den obdivujem plienky. to mi zabere viac casu, nez oplachovanie prazenicky a zapieranie. 😀 😀 😀 a este vela casu mi zaberie ked sa mam rozhodnut, ked ideme k doktorke, ci dam adamovi limetkovu alebo purple itti bitku, alebo radsej bluebery minky, alebo MMT bodkovanu... 😀
ale nie, latkujem od narodenia, ale je fakt ze zo zaciatku urcite treba davat do kazdej plienky separacku, lebo posrata bude kazda, a po cca 2 mesiacoch (ustali sa kakanie a uz je po kontrole klbov) sa uz da nabehnut aj na krasne a stihle plienky. inak mne cca 10 minut zabralo zapieranie, ale 1. - ja som HROZNA puntickarka; 2. - nedavala som separacky, tak som musela prat vsetko. inak zvysny cas co sa venujem plienkam (nahadzanie do pracky a vyvesanie) sa fakt pocita len na minuty.
inak este ma napadlo, sisa, co ti robi ten miofresh? ja som dala do 5 litrov horucej vody 1 lyzicu, do toho isli 2 pokakane BL color, 1 okakana SWB kapsa a 1 bambus stvorec a tusim este jedna plienka, ostalo to tam asi 16 hodin namocene, ale nemam pocit ze by sa nieco zmenilo..... zeby vela plienok a malo toho prachu? alebo to nieje take silne, ze vytiahne flaky po prazenici?

sissik
2. júl 2009

ja pouzivam aj separacky a aj tak periem vacsinou celu plienku. proste sa jej dari 😀
v pondelok kadila 5x, tak som zapeirala jak diva. ale i nak to zaprieranie zaberie tak 5 min - a to ju necham vetrat zadocek. a naplnit a vyvesat pracku s plienkami raz za tri dni nie je az take hrozne, hlavne v porovnani s dalsimi praniami, ked mi ide pracka priemerne 2x denne. ale to ja som salena a keby sa dali oprat skrine a sedacka, tak by som oprala aj tie 😀

labutka
2. júl 2009

inak baby, musim sa pochvalit. uz davam do prania 2 deci octu, to uz lejem priamo do bubna, lebo do tej nadobky sa to nezmesti, a moje smirgle uz nejsu take smirgle. a na tots bots organic sa mi postavili tie chlpky. 🙂 huraaaaaa, asi budem davat este viac octu, nech mam aj ja krasne mekucke plienky.

sisa.b
2. júl 2009

standu, mala stvornozkuje ako drak 😀 posadila sa sama prvy raz presne na jej polrok a od MDD zacala stvornozkovat. teraz je vsade strcena a cez vikend sa naucila postavit sa pri kresle, posteli, gauci, ... 😝 tak mame kopec nehod 😒 vsade je strcena a cely byt utiera rukami a kolenami 😝 nech upracem akokolvek, stale je ufulana 😅

sisa.b
3. júl 2009

a gratulujeme k prvym krockom 😵 😵 😵

vladkaz1
3. júl 2009

Standu aj my gratulujeme 😵 😵 😵 neboj sa to rozbehne ani nevies ako 😉

aleela
3. júl 2009

Ahojte, dakujem za rady a skusenosti. Dalej sa chcem opytat, ked budem kupovat prvu vybavu, co najzakladnejsie by som tam mala mat? Nechcem to na zaciatok prehanat, aby ked ma to latkovanie nechyti, aby muzl nefrflal, ze sme tie plienky kupovali zbytocne.
Chcela by som plienky hlavne babylucy, hlavne koli tej cene, lenze neviem, ci kupovat jednovelkostne, ci nebudu na novorodenca velke, alebo kupovat najprv S-ka, a potom jenovelkostne.... Flanelky kupovat nebudem, chcela by som bamboo a organic. a bamboo stvorce. Hlavne by som chcela poradit co nakupit, aby to bolo v co najrozumnejsom pomere- vykon:cena. Nech nenakupim hluposti a zbytocne drahe plienky.
Ako to robite, ked chcete rozne plienky od roznych vyrobcov a aj na tych anglickych strankach maju len niekolko druhov, na dalsej stranke dalsie druhy, na dalsej dalsie.... mam z toho zmatok. najradsej by som objednala vsetko naraz a z jednej stranky. To ale pridem o tie vyhodne akcie 🙂
Uz vas citam dost dlhu dobu, a preluskala som takmer celu diskusiu, takze viem, ze stale nieco objednavate, no som zvedava, ci budem aj ja nakoniec taka maniacka 😀
Ktora anglicka stranka vam pride najlepsia? Najlepsi vyber, dobra komunikacia, ziadne problemy pri doruceni?

standu
3. júl 2009

sisa vy ste nejake moc sikovne 😉 moja zacala stvornozkovat po roku a este stale jej to lepsie vyhovuje... 😠 a prezliekame sa aj 4x denne lebo si neprosime podbradnik a o cistote nohavic pomlcim 🤐
dakujem za gratulacie baby zlate ste....ale dnes ani naznak chodenia...asi sa este nacakam 🙄

labutka ja pridavam mio do prania....nejaky efekt nevidim 🙂 ale mam lepsi pocit 😎
CT este stale nemam chut prat s ostatnymi plienkami tak ju len namocim do mia na niekolko hodin a vyzmykam. bude na tom nieco, lebo vobec nesmrdi...odflakovaci ucinok podla mna nema.

aleela vies kolko casu stravim hladanim stranky aby tam mali vsetko co chcem a ajtak taka stranka neni??? 😀 😀 😀
BL by som vzala S/M a nskor vacsie. ostanu na druhe babo alebo predas, dlho ich pouzivat nebudes ale myslim, ze onesize budu velke na novoska....teda zavisi aj od velkosti babatka ak to bude macko tak tie Ska takmer nevyuzijes. z BL sa mi najlepsie pacia bamboo, saju, nie su najstihlejsie ale da sa no a cena...nie je o com. takze BL maju vyborne skore pomer-kvalita-cena. s tymi flanelkami mas pravdu 😉

z UK stranok...no sisa myslim celkom dobre hodnoti nappyparadise...len sa caka na tovar...ale komunikacia dobra myslim. sisa?
jasom brala z teheebaby, nappyneeds z upsydaisynappies....nemam nijake vyhrady. objednavky boli vybavene rychlo, ak nieco nemali, pisali mi...len ta posta 😠 najvacsi problem byva so slovenskou postou. aj ked mna postari poznaju, vedia, ze som doma tak sa mi stalo asi len raz, dvakrat, ze mi nechali listok v schranke napriek tomu, ze som bola doma.

atemi
3. júl 2009

Ahojte. To fakt nechcete nikto tu MMT AIO minky? Ved je krasnucka... len ruzova... Ja to fakt nemozem Kubcovi urobit, ze mu budem davat prdelku do ruzoveho 🙂 Zaplatim teda aj postovne ak chce niekto mimo BA...

Predam uplne novu MMT AIO makkucku MINKY - ruzove puntiky. Vcera mi dosla... Som chcela modre, ale nejak sme sa s pani nepochopili. Predam za 19 eur. V BA osobne donesiem, mimo BA zaplatim postovne. Piste prosim do IP.

atemi
3. júl 2009

Poradte mi prosim. Existuje nejaka dobra AIO alebo kapsova plienocka, ktora ma pri gumickach este aj to riasenie (kridelka)?

brinzulka
3. júl 2009

atemi..hod plienku do inzeratov..tam sa nestrati....