Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lilly
3. júl 2009

atemi, alebo vrat tu plienku, odkial si ju kupila, nech ti vymeni za inu farbu..
ja som viackrat objednavala z teeheebaby a z babykind, kravickovu IB z nappyparadise, vcera mi odpisala kocka, ze este stale jej to dodavatel neposlal, no ale ze ju budem mat a bude ma informovat.. sisa, tesiiiiime 😉 😵

lenka138
3. júl 2009

aleela určite na novorodenca nie BL jednoveľkostné, lebo ja som ich doma mala a vlastne preto som ich až tak nepoužívala, lebo vtedy je bábo trochu dole hlavou 😒 , ale mám aj 2 XS-S a tie sú fajn. Ja ti v tomto veľmi neporadím, lebo určite sú aj užšie plienočky, kt. by sa dali použiť, ale to ti lepšie poradia už zbehlejšie baby, lebo ja mám len BL a je prevda, že oni sú trochu objemnejšie, ale ja som spokojná

teraz keď je vonku teplo, tak ja mu nacapím len plienku a nedávam mu tú vnútornú vložku, lebo sa mi zdá, že mu musí byť teplo a je to fajn, prebaľujem ho tak či tak často, takže mi nevadí, že sa rýchlo preciká

vladkaz1
3. júl 2009

Standu kazde diata je ine na mna ked poviem kedy mala sama sedela a kedy zacala sama behat pozeraju vsetci ze si vymyslam vazne .. ale hoold je velmi poh. nadana a bolo to tak na konci 5 teho mes. sama sedela v 8 mes. sama chodila verte ci neverte je to tak kocky ale co som ju mala priviazat 😀 bala som sa aby sa jej nieco nestalo aj doki povedala neobmedzovat aj ked sa jej to zdalo skoro 😒
No a ktym plienucham podla mna z jednej starnky nekupis vsetko .. no a ja neviem poradit male ake pleny ci jednovel. alebo nie zacali sme neskoro sorac nepomohla som

diapozitiv01
3. júl 2009

Atemi,
co MMT AOI minky, neni pekna pre chlapca?
akurat robim zostavu plienok pre naseho maleho, ktory sa ma ale narodit az v polovicke septembra a tiez sme kuk MMT AOI. Muzik povedal ze aj ta cervena je celkom fajn 🙂

standu
3. júl 2009

vladi vies my sme este taky pripad ako krpana nemali... 😀 ja som chodila od 10mes, mm presne na 1.narodeniny...ale viem, ze kadze decko ma svoje tempo a mala je zdrava v pohode tak to neriesim...len je to s nou otrava obas tym ze este nechodi, nosit ju, nikam poriadne nemozem ist si sadnut na kavu lebo v kociku ked sa nehybe neobsedi a lozit ju nemozem nechat kadetade po zemi 😠
atemi ved ju vrat..vymen...ja by som ti pomohla, ale uz taku mame modru a viac MMT nechcem, uz mam 3

atemi
3. júl 2009

tak ju asi vratim, ci vymenim... len sa mi nechcelo postovne zase platit ☹ Som myslela, ze to vybavim v ramci BA. Alebo skusim este inzeraty. Alebo si ju odlozim, co ak druhe bude dievcatko, vsak? 😉
Diapozitiv... je krasnucka, ale ta farba je v skutocnosti nie cervena ale ruzova (maju blbu foto na webe), to pre chlapca moc nesedi... kup si urcite modru ak nad nou uvazujes...

diapozitiv01
3. júl 2009

Atemi,
diky za radu, lebo fakt sme o nej uvazovali.
Cervena je celkom super farba ja ju mam strasne rada, dokonca aj kocik mame taky cerveny (tmavsi), ale ruzova to je uz dost extrem pre chlapca 😉

sissik
3. júl 2009

atemi niekedy davno som nad MMT minky rozmyslala a teraz pokusas 😉
zeby som ti od nej pomohla? 😉

atemi
3. júl 2009

Sissik, vsak sadni na bicykel a dojdite do BA si ju omrknut a omakat, ci by ste ju chceli 😀 Ale je mnaaaamky makkucka 🙂 Ja som rozhodnuta, ked sa tejto ruzovej zbavim, kupit modru, ale som dohodnuta, ze si pojdem osobne vyzdvihnut tu v BA... Kvoli jednej plienocke platit postovne nebudem.
Som pozerala v tvojom albume vozik za bicykel... Aj my mame objednany, jooooj, uz nech je tu! Ake s tym mas skusenosti?

diapozitiv01
3. júl 2009

Atemi,
tvoj maly ma 3 mesiace,
aku velkost teraz pouzivas??
Mala si od zaciatku aj IB???

atemi
3. júl 2009

no my len zaciname latkovat... asi mesiac sme mali len par latkoviek a od vcera mame uz plnu vybavu (aj IB), len sa este susia 😝 Mam chut ich ofenovat 😀
Kubco ma 3 mesiace, ale ma uz 7kg... Tie co sme pouzivali mam vacsinou M-ka (ak su 3 alebo 4-velkostne) alebo L-ka (ak su 2 velkosti). Mne sa zda, ze vacsia plienka sa da v pohode na mensie babo prisposobit. Kazdopadne mame aj take co su od 9 kg a su mu v pohode.
Ale nech ti poradia skusenejsie maminy...

sissik
3. júl 2009

atemi vozikom sme spokojni, zajtra ideme zas. tentoraz na rovinu.
jednu MMT mam, ale nie minky. strih vyhovuje, podla foto je urcite krasna. videla som aj foto na modelkach tu v albumoch, tak nemusim ani omakavat 😉
len neviem, kedy sa teraz dostaneme do ba, mame plany na najblizsie 2 tyzdne, tak bude lepsie poslat ju nasou blbou postou. snad sa nestrati. mozno by bolo najlepsie poslat to na dobierku, nech to neurvu. co ty na to? napisem ti IP a dohodneme sa?

marianeta
3. júl 2009

Jaj kocky vy tu kazdu namotate na latkovky vratane mna 🙂 .
Sprvu som ich odsudzovala,ked ich svagrova zena pouzivala pri svojich dvoch detoch...Ze by sa mi nechcelo prplat s plienkamy,ale veru banujem,ze som nezacala skor.Naozaj nezaberu tolko casu.
Ked som sa na to pozrela z dlhodobeho hladiska tak som zistila kolko penazi ma stali pampersky.Sice na noc a dlhsie vychadzky dam pampersku ale ich spotreba rapidne klesla z 8 ks na 3 za den.

Takze buduce mamky nevahajte a kupte latkove plienky. 🙂

atemi
3. júl 2009

Sissik, kuk IP 🙂

sisa.b
3. júl 2009

sissik, a ja tu nas vozik len tak obchadzam 😝 cakala som, kym bude moct byt mala v tej vlozke, ale ved ked uz sa sama posadi a bez opory udrzi sediet a hrat sa, tak uz by som ju mohla do toho posadit, nie? 😕

lenka138
3. júl 2009

bola som na kontrole s kĺbikmi a doktora zjavne takéto plienky ešte nevidela ani o tom nepočula a viete čo mi povedala, že nezabezpečujú balenie na široko 😠 , nehádala som sa, nechala som ju v tom a aj tak mu nebudem na riť cápať nič ďalšie

tamka84
3. júl 2009

čaute babenky,
sisa to si Rebeku naučila štvornožkovať ,alebo sa to sama naučila? Sofinka sa snaží, ked je bez plienky tak vystrkuje riťku ale moc sa jej nedarí posúvať sa smerom dopredu, iba ked jej pomáham. ale sedí už pekne sama.
Fakt je Rebeka šikulka 🙂

zifka
3. júl 2009

lenka138, uz som to sem raz pisala - moj mudr. tiez este take plienky nevidel (mam BL), ale povedal, ze ked davam plienku + vlozku, tak ze to je balenie na siroko. Tak si z toho nic nerob... 🙂

tamka84
3. júl 2009

lenka fakt si s toho nič nerob, ja som to porovnávala a fakt všetky látkové nohavičkové plienky, okrem AIO, kapsí, všetky ti spravia širšie balenie ako pampers+látková+ortopedické. Niektorí doktori trepnú niečo len aby trepli, a hlavne sa chcú robiť dôležitými ked sa s nimi ešte nestretli.

sissik
3. júl 2009

lenka no comment vyroky niektorych lekarov
sisa ta vlozka je pre deti, co nesedia, preco si cakala? my sme tam supli 2,5 mesacnu zuzku a isli sme na kamzik

sisa.b
3. júl 2009

tamka, ona sa to naucila sama, ja jej pri tom nijako nepomaham 😕 iba ju chytam, ked stiham, aby sa niekde nebuchla, ked chyti nejaky bocny vietor 😅

sissik, uz sme sa bavili o tom, ze vy mate lehatko pre novorodencov, my vlozku pre deti od 10-20 mesiacov 😉 tolko sice este nema, ale pochopila som z toho, ze je urcena pre deti, ktore sedia same. takze preto cakam.

sisa.b
3. júl 2009

akurat ma vytaca, ze ju neviem nakamerovat ani pri tom, ako sa postavi, ani ked urobi tapusky ☹ opica, ked ma zbada, tak uteka za mnou 😝

tamka84
3. júl 2009

no ved aj ja jej pomáham len tak, že jej podopriem pätičky aby sa mala od čoho odražáť 🙂

crysmile
3. júl 2009

lenka, kedze sme mali zajvne tu istu ortopedku, hovorim ti, kasli na nu, pre nu je balenie na siroko zabezpecene asi az vtedy, ked dieta robi snuru.. lebo nam naordinovala v 3mes. ortopedicke nohavicky Sendy, ktore sa davaju na jednorazovku a tym sa malej spomalil vyvoj.. takze taka je to odbornicka.. potom som to balenie zacala flakat, pretoze to je vyslovene trapenie pre dietatko.. tak mi vynadala ze ci chcem mat dieta v sadre.. ale klbiky mala v poriadku..
ked som uz potom v siedmych mesiacoch prisla s malou ku nej na kontrolu, tak mala happy hainis kapsovku na sebe a hovori mi, ze toto rozhodne nie je balenie na siroko a ja hovorim, ze to ani nema byt balenie nasiroko, to je len latkova plienka a ocividne o tom nic nevie, lebo si stale len mlela svoje.. ked zena pride ku nej s dietatom s latkovou plienkou, tak je to asi rarita.. vykasli sa na nu a netrap sa.. vo zvolene je takychto odbornikov este viac..

sissik
3. júl 2009

sisa ja som nevedela pre aku vekovu skupinu mate tu vlozku. vsade som videla iba novorodenacke do 0 mes a preto mi to bolo divne s tym cakanim. ale teraz vsjo jasno 😉

mne detska povedala na siroke balenie, ze ak sa to bali velmi nasiroko, moze sa pritrafit ina porucha bedroveho klbu. a ze ked je naozaj nieco zle, tak tam nepomoze siroke balenie, ale treba dlahu alebo remence. ze ortopedi to siroke balenie davaju pre istotu

katka.carska
3. júl 2009

nasla som pri upratovani kopku strihov na latkove plienky, vrchne nohavicky, treningove nohavicky i navody na pletene vlniaciky. Je mi luto vyhodit to, tak keby mala nejaka mamina zaujem, ozvite sa. Navody su v AJ, ale obrazky su dost podrobne. No a k tomu som nasla aj par usitych pokusov, nepouzitych, dodam k tomu na inspiraciu.

lenka138
3. júl 2009

crysmile, hej, ona vyzerá byť dosť čudná, no ale čo už, vydržíme...

sisa.b
3. júl 2009

sissik, nam tu novorodenecku predajca neodporucil, lepsie povedane - hned zahlasil, ze ju potrebovat nebudeme 😀 bolo este chladno, ked sme vozik objednavali a vtedy pozrel na malu, ze by sme to mali zbytocne vyhodene peniaze, kedze bude za chvilu sediet a ukecal nas na tu pre vacsie deti 🙂

sissik
3. júl 2009

sisa tak je to jasne. ale tu vacsiu som zase ja nevidela. my mame v navode napisane, ze ked sedia same cca od 8-9 mesiacov, mozu sediet normalne vo voziku.
tak ka sa dnes zadari donesenie plienky, tak ma muz uz fakt zabije 😀

sisa.b
3. júl 2009

sissik, to je taka opora na hlavicku a ramienka http://www.cyklovoziky.sk/prislusenstvo-k-detsk... super na spinkanie 🙂

zavidim nove plienocky 😵 no este sa aj ja mam na co tesit 😀