Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

macocha
6. júl 2009

Co sa prania tyka, prave sa mi toci pol pracky, lebo uz som latkovky nemohla nechat dlhsie kvasit a viac sa mi nenazbieralo 😅 aj ked musim podotknut, ze mam neoprate utierky na riad, ale tie s plienkami spolu urcite nedam! A prihodila som uteraky, aby som naplnila aspon tu polovicu pracky.

Suhlasim s tym komentarom pod clankom, ktory hlasal, ze kazdy si musi zvolit, co je pre neho vyhodnejsie. Ja by som nemohla jednoznacne odporucit ani jeden sposob, mne vyhovuje prave kombinacia latkoviek a jednorazoviek. Podla pocasia, zdravotneho stavu malej a jej nalady na nocnicek, podla moznosti prebalovania atd. atd.

macocha
6. júl 2009

emmka ja som na tom velmi podobne, ale vyzera to tak, ze si BL AIO nikto nekupuje. A mne navyse do hry pristupuje aj to, ze kazdy mesiac si hovorim, ze uz sa odplienkujeme...

emmka3
6. júl 2009

Jak sme sa na tie BL AIO tesili, tak nas tak natahovali, ze si kazda este podokupovala ine a teraz to uz nejak ustalo 😕
a co sa tyka vasho odplienkovania, tak uz sa vam to veru krati 😉

topzuzana
6. júl 2009

vraj posta od 1.7. zdvihla postovne ... vladka takze napis, kolko ti mame este poslat...

lenka138
6. júl 2009

ved jasne, že je to z 2003, ale to koľko používa hnusiek si mohla nechať pre seba 😒 , kebyže dávam dieťaťu 3 plienky za deň, tak to radšej nikam nehlásim 😲

u nás sa inak tiež dosť perie. takmer každý deň

lenka138
6. júl 2009

nespomínal tu niekto, že mu trochu smrdia plienky(po ocikaní, nie čisté), ako keby takou chémiou 😨 . Posledné 2 dni si to všímam a neviem čo s tým, normálne vypraté, ešte aj na slniečku uschnuté... Poradte

katka.carska
6. júl 2009

Macocha, ja si o odplienkovani hovorim uz pol roka... ako sa sam odplienkoval cez den este pred Vianocami, tak na noc nosi plienku doteraz. A to su mu uz vsetky nohavickove male a tesne. A hovorim si, vacsie mu nekupim, lebo sa to neoplati. Tak sme tam kde na zaciatku-pri stvorcoch... no a naviac sa uz po roka presviedcam, ze predsa neporebuje ani vacsie vrchne nohavicky, lebo jedny samotatne objednavat nebudem... tak verim, ze to nejak dotiahneme do konca aj s tymi stvorcami. Dufam, ze coskoro.

wendy62
6. júl 2009

no ci hnusky alebo latkovky, to je podla mna kazdeho volba, co komu vyhovuje, ja verim ze hlavne ten "socik system" - stvorec + netesniace igelitaky takmer nikomu nevyhovuje. a urcite radsej spokojna hnuskarka ako nespokojna latkarka, ved to zase taky rozdiel nie je. ale tie 3 plienky denne si fakt mohla radsej nechat pre seba. tiez nechapem ako jej to mohlo vydrzat, ved ja ked dam hnusku tak je po 2h taka tazka ze mu pada 😅 asi jej fakt dieta velmi malo pilo alebo co.

weronique1
6. júl 2009

ahojte, na kolkych stupnoch periete IB? mne sa posledne na 60 poriadne nevyprali a zostali mi na nich kakancove flaky (na inych plienkach som nic nenasla, tak neviem cim to moze byt) ☹

sisa.b
6. júl 2009

macocha - komentar som ti k bl aio nemohla napisat, lebo viem, ze niektore dievcata ju chceli doobjednat k baliku, co maju na ceste. a ci budu objednavat zvlast, netusim.

snikol
6. júl 2009

sisa o balicku este nemas spravu?? 😕

sisa.b
6. júl 2009

snikol, nemam ☹ ja mam take stastie. holkam to pride aj za 3 dni, ale mne za 2-3 tyzdne 🙄 ☹ no ved je to este len tyzden. naposledy mi to slo skoro mesiac. ona mi vtedy pisala, ze maju 21 pracovnych dni na dorucenie.

vladkaz1
6. júl 2009

baby ja sa normalne cudujem ze vam to je divne nic v zlom ale to je fakt moc tocit 2 pracky denne ??? 😀 😀 no kebyze vam napisem ze niekedy aj 3 tak odpadnete 😀 neperem susedom len nam mam pracku na 5 kilo a narvem ju teda do plna a aj tak tocim 2 hihi .. plienky tocim spolu s nasimi veci podla toho co .. teraz som uz rano prala jednu , teraz mam v pracke dopratu druhu a mam este cierne ale aj s dekou a uterakmi s kupka takze fakt to ja stiham plnit 😀 😅
No zevraj posta svina zdvihla postovne ved zaplatim a dohodneme sa ale len mi napiste ci to mozem poslat 1 vou triedou nech sa to nestrati... istota je istota 😉 ale dnes som cakala jak tela ze pridu zrusila program volala so Sisik a nic...zajtra ked nepridu tak nabehnem na postu ale musim napisat P Pilkovi za cislo balika preboha ved to v stredu posielal to uz malo byt dnes u mna .. obalky mam nachystane aj adresu vsetko .. len cakam na balik 😔

standu
6. júl 2009

vladi vklidku aj ja som schpona prat 2 pracky denne....ale to len ked sa mi nazbiera vela...inak periem svetle+plienky momentalne kazdy den, cierne alebo farebne podla potreby cca 1x tyzdenne. mne uterak po 2 pouzitich smrdi, tak mam stale co prat. mala zaspini denne 3 tricka 2 nohavice ja tak cca 2-3 tricka, MM tiez...plus spodne pradlo, aj babka je teraz doma, ja nechapem, co sa cudujete 😝

ten clanok............no comment 😀

vladkaz1
6. júl 2009

no ved prave momentalne perem 3 za den a uz som si zvliekla kocik a zaclonu tak to mam dnes 4 tu pracku 😕 😅 😀 😀 no co to mam nechat chrontave ved ked dam len 3- 4 velke uteraky tak mam skoro plnu pracku dnes tricka malej veci satky ocikane gatky pizamko pol pracky plus MM veci kde som ja ja sa tak isto prezliakam doma na von na kupko ja si to uz na seba nedam kedze sa potim jak kon ... tak to mam uz dalsiu .. a teraz som zvliekla kocik ,dala som prat velku deku s kupka dalsie uteraky mame kazdy svoje plavky to zaberie jasne ze minimum moj 3 trenky denne a aj 4 nohavicky .. ja neviem no nazbieram a ked necham malu bez plienky tak to je vsetko ocurane...roztriedim na farby a hotovo periem .. este sa mi fakt nestalo ze by som aspon jednu denne netocila a potom na druhy den perem o dusu no sme asi taky ze sa casto prezliekame a casto spinime veci teda mala ..

vladkaz1
6. júl 2009

macocha AIO BL som chcela doobjednat ale bohuzial balik bol uz poslany ... no kto vedel ze? nahoda inak bol velmi ochotny mily ustretovy povedal mi ze keby mal este krabicu v aute tak dobali neni problem a peniaze sa poslu na ucet .. nemal problem a tak sme sa bali ze balik bude posielat mesiac nie?

topzuzana
6. júl 2009

inak ja som mu pisala, ze ak by som chcela len jednu plienku ci by sa nedalo nieco urobit s postovnym, tak mi obratom odpisal, ze v takom pripade by bolo postovne len 1,70 - lebo to bude na dobierku.
tak neviem ci objednat alebo nie... uvidim ako dopadnem s CT na brane

vladkaz1
6. júl 2009

to by sa ti oplatilo podla mna lebo keby som ti to ja posielala tak by ta to stalo tak isto 😉

sisa.b
6. júl 2009

no holky, ked budete mat 3 deti a ziadny balkon, tak sa budete tiez snazim minimalizovat veci na pranie 😅 ja mam stale kdesi porozkladane susiaky s pradlom a kos skoro stale plny a lezie mi to na nervy. no moj je zas taky, ze teplaky v pohode nosi doma aj dlhsie ako den. ja si tiez neperiem rifle po jednom pouziti - vonku na 2-3 hodiny 😕 tricka, samozrejme ano. malu prezliekam denne minimalne 3x a latkujeme na 100%, no aj tak neperiem 2 pracky denne 😝 no ved kazda to mame nejak zariadene. zaclony nemame 😀 na kupko nechodime...

vladkaz1
6. júl 2009

😉 Sisa tak tak kazda mame nejako ja uz ani plienky nedrzim viacej jak den vadi mi to jednoducho 😀 oki prisiel nam preplatok za vodu som len cumela ako to je mozne 😀 tak neper potom 😉

sisa.b
6. júl 2009

bl aio ma nijak neuchvatili, tak nepotrebujem, ale tu ct maskacovu urcite ano 😀

vladkaz1
6. júl 2009

No a ja rifle periem ked ze mam od porodu zdr. prob. a mozem mat aj slipku mne to vadi momentalne aked sa v nich spotim tak duplom nedam si ich ked mam mokro na zadku 😅

sisa.b
6. júl 2009

vladka, my zas mame nedoplatok, ale to je vdaka riadom a mojmu drahemu. riady vyriesi umyvacka (uz sa tesim 😀 ) a draheho nevyriesi uz asi nikto 😝 on je jak kacica, ked sa umyva. aj pri sprostom umyti zubov mu musi tiect voda na plne obratky 😠 nehovorim o holeni, cesani vlasov, ... on skratka minie viac vody ako ja, co sa sprchujem denne aj viackrat 😠

sisa.b
6. júl 2009

vladka, ja teda nemam tak velky satnik, aby som mohla rifle prat po kazdom pouziti a potom na ne dalsie 2-3 dni cakat 😅

vladkaz1
6. júl 2009

hmm .. no ja mam rifli dost aj gati aj triciek este ked schudnem nemam problema s vecmi , ale na zimu mam malo veci musim dokupit,co som bola pred tehu.. moj zas veci moc nema ale co ma ma riadne drahe , on si hocico neda a kedze je teplakovy tak ma dost teplakov suprav triciek rifle 2 je 😝 ale zas je zatazeny na tenisky tych ma asi 7 parov a na bundy to nemam kam vesat no kazdy je zatazeny na nieco ine ako sa povie.. koselu ma 1 nu aj to ked ide na nejaku oslavu

sisa.b
6. júl 2009

vladka 😀 no ja som este do starych rifli neschudla a ine si kupovat nebudem. do jednych vojdem ltt, aj to mam v nich pretekarske brucho 😝 ale teda ja som nepravala rifle ani pred tym nejak casto. ked boli spinave alebo upotene 🙂

dala som foto do albumu, co sa podarilo tatinkovi 😀 prvykrat daval malej nohavickovu plienku + PULky. tie jej dal naruby - pul vrstvou navrch 😀 este okomentoval, ze su nejake divne 😀 😀 😀

zuzz
6. júl 2009

ahojte, mam len taku mensiu pripomienku - preco si myslite, ze ak niekto na dieta minie za den 3 plienky, ze ho neprebaluje? mne sa velakrat stane, ze ju rozbalim, je sucha, tak ju zabalim do tej istej. alebo rozbalim, vycika sa do nocnika, zabalim do tej istej, co bola sucha. ved to neznamena, ze ak ma niekto mensiu spotrebu plienok, ze je dieta v spine. mozno je len sikovnejsie a cika inde.

musela som to napisat, neukamenujte ma...

vladkaz1
6. júl 2009

zuzz nieco na tom bude neukamenujem ta neboj 😉
Sisa no ja sa nenarvem do vela veci kedze mam na sebe este 8 sem kilo a 12 nas som uz momentalne schudla .. 😝 😀

standu
6. júl 2009

sikovnik 😀 😀 😀
no plienocky na modelke su uzasne, tie rakety su krasne 😉 ale uz necem s ciernym vnutrom. mne tie biele chlpy na nej vadia, tak ju periem s ciernym pradlom 🙂
aj my mame take fodrickove ponozky 😀

no baby ja som zvedava ako to bude s tymi CT...zistujem, ze este mam 3 tyzdne cas na ne cakat za predpokladu, ze ostatne maju vsetko skladom a poslu mi to hned 😉
mam silny pocit, ze tam radsej zavolam a dohodnem sa s nimi na rozum. neznasam toto cakanie a odpisovanie/neodpisovanie na maily 😒

takze este raz:
tamka, sisa : CT ruzovy maskac
topzuzana : hnedy puntik + modry maskac resp. modry puntik, vlnky
hanka : modry puntik resp tvaricky

zuzz
6. júl 2009

standu, skade si to objednavala? vsetky letite na CT? su lepsie ako IB? lebo tie mame, som spokojna, ale stale tu nieco nove najdete a lakate ma.