Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bezaz
15. sep 2008

lilly ked si predstavis tu robotu a plus este lanolinovanie, tak vlniaciky na mmb za 300,- sa celkom oplatia 😕

petusaaa
15. sep 2008

bez: ale niekto ma aj radost zo svojej vlastnej prace, vies... to mi take nepozname 😉 😀

lilly
15. sep 2008

no ale mozno sa budem na materskej nudit... 😀
pripadne zamestnam babku, nech sa cini.. 😉 😀
ale nejaky vlneny obdlznik by som zvladla aj sama, alebo nejaky salik na zimu pre drobca.. na tom linku z predchadzajucej strany je 100% merino vlna za nejakych 70 sk, to je super cena, asi objednam. Nasla som tam dokonca aj vlnu zo 100% bambusu... no tusim ma chyta pletacia uchylka 😀

petusaaa
15. sep 2008

lilly: to aj ja som taka, ze ked ma nieco chyti, tak pozeram, objednavam a potom to vacsinou necham tak. ja som taka blba povaha, ze maloco dokoncim 😅 segre som pat roka vysivala obrazok 😀

lilly
15. sep 2008

nooo, to som podobna.. mam tu obrus, co vysivam uz asi 3 roky, puzzle skladam uz asi rok, no som si dala zavazok, ze do porodu ho poskladam aj zavesim...
no s tou vlnou, ak aj by to mna preslo, tak moja mama by sa urcite pletenia pre vnucku s radostou chytila, takze ju urcite objednam 🙂

petusaaa
15. sep 2008

lilly: potom nezabudni pofotit 😉 a ked ta to zacne bavit a budes sa sa nudit, tak mozes prijimat objednavky. sa hlasim ako prva 🙂

bezaz
15. sep 2008

jezis baby vy ste ale akcne, ja budem rada, ked stihnem oprat a ozehlit vybavu pre mimi a objednat cely latkovu vybavu.. 😲 este to ucenie na statnicu do toho 😝
lilly aj ja sa hlasim, mozes aj mne ustrikovat 😀 ja som sa v strikovani dostala na hladko, obratko a tym som skoncila... vysivanie mi ide lepsie 🙂

lilly
15. sep 2008

noooo, este si budem aj privyrabat popri materskej 😀
ja som vcera prala detske vecicky, dnes sa ich chystam zehlit... 😖
bez, pri vlniacikoch by si s hladko-obratko vystacila, ani ja neviem viac, ale mama je v tom macher, ma nauci 😎
jedny origos vlniaciky z disany som objednala, tak vacsie velkosti planujem uz upliest

bihan
15. sep 2008

Pekné plány, dievčatá 😉 Som zvedavá na reakcie o pol roka 😀

bezaz
15. sep 2008

bihan ved aj ja 😀 😀 😀

lilly
15. sep 2008

no na zaciatok som objednala 6ks 100g klbiek 100% merino vlny, 4 klbka takej bielej, ci maslovej a 2 klbka takej miesanej maslovo hnedej..
no som zvedava aj ja.. 😉

venonna
15. sep 2008

no, take pekne plany som mala aj ja, ale nakoniec strikovala tiez babka 😀

quika
15. sep 2008

baby ak zvladate sit, mozete si vlnacky aj usit. ja som pred par dnami dokoncila site vlnacky zo 100% vlneneho flausu, co maju v skoro kazdom latkovom obchode. tenke, rychlo schnu, a drzia perfektne, stacilo 2x nalanolinovat. spravila som ich dvojvrstvove a maju suchy zips, co mam radsej ako natahovacie. pletenie nezvladam, a toto je aj tak podstatne rychlejsie a vlnaciky nerobia az taky velky zadocek ako pletene. a hlavne, mavam ekzemy z vlny a takato uprava mi vobec nevadi 🙂

bihan
15. sep 2008

Quika, hoď foto 😉

bezaz
15. sep 2008

quika dobry napad, daj foto 🙂
zehlim stvorcovky, uz ma bolia nohy 😝

dahlia23
15. sep 2008

quika - jeeej, to ma nenapadlo. ale dobrá rada. zajtra idem zháňať flauš - vlnený.
Ale to pletenie je fakt celkom zábava. 😀
No šitie je rýchlejšie a ide mi málinko lepšie.

bezaz
15. sep 2008

tak mam ozehlenych 70stvorcoviek, neznaaasam zehlenieee 🙄
quika ozi, aj taketo vlnacky si potom lanolinovala?

quika
15. sep 2008

hodila by som foto, ale fotak je uz 2 tyzdne v oprave 😒 takze az ked sa vrati, aj tak neviem ako sa to robi 😕
bez, ty zehlis? moje stvorce zatial netusia co je to zehlicka 😀 a uz to asi ani nikdy nezistia 😀
tie vlnaky som lanolinovala domacou kurou 2x, potom som ich vyskusala a najvacsie nadielky zatial v pohode zvladli. uvidim ako dlho im to vydrzi.

bezaz
15. sep 2008

quika ale chcela som zafrajerit, ze aspon pred prvym pouzitim ich ozehlim.. 😝

lilly
15. sep 2008

bezaz, ty mas 70 stvorcoviek? 😕 to sa chystas na dvojcata? 🙂
ja budem mat stvorcoviek 35 a 12 viacvrstvovych plienok. Ak by bolo malo, neskor dokupim

bezaz
15. sep 2008

lilly tak som vsetky zdedila, preco ich nevyuzit, ze jo 🙂
teraz v sobotu som bola s kamoskami na jednej akcii, kde sa prezentovali neziskovky a kupila som si tam brozuru o latkovkach, je to vydane za europske prachy {clovek by neveril na co vsetko idu prachy zo strukturalnych fondov}, dokonca je tam aj navod na strikovanie vlniakov 😀

lilly
15. sep 2008

tak to si peknu vybavu zdedila, ja som zdedila len 12 ks latkoviek 😀
no vidis.. uz mas aj navod na strikovanie, mozes sa cinit pocas dlhych zimnych vecerov..
inak navod na strikovanie, sitie plienok, strihy a kadeco take na latkovky a vlniaciky som nasla aj ja na nete

lilly
15. sep 2008

neviem, ci to tu uz bolo, hodim vam sem link
http://www.strihplinky.xf.cz/navody.html

quika
16. sep 2008

bez, takto frajeris? 😀 ale ja som vlastne uz zehlila. ja to totiz robim tak, ze ked sme vonku, u lekarky a pod., proste na verejnom mieste ked ho treba ulozit niekde, tak dam pod neho stvorcovku. na takychto miestach sa velmi radi vyskytuju rotavirusy, tak tu plienku co som pod neho polozila potom po pouziti vyzehlim aby som nemusela prat na 95 😀 takze asi 10 mojich plienok uz zehlicku stretlo. urcite z toho maju traumu 😀
ja som si kupila 50 stvorcov, lebo som myslela ze poficime iba na nich, vtedy som toho o plienkach totiz moc nevedela 😕 potom som este od mamy dostala asi 20 takych super hrubych po nas, len niektore uz boli derave, niektore flakate, a niektore boli v pohode ale po prvom oprati derave 😠 tak tie pouzivam hlavne na sitie ako vypln. a tie tenke co som nakupila, tie sa uzivia na vselico ine, vlastne kazde 3 dni periem a vzdy ich tam mam aspon 20 😲 ale na pouzitie ako plienka vobec nestacili uz od narodenia 😠

bezaz
16. sep 2008

quika no neviem, ci frajerim, lebo som bola potom taka odrovnana, ze som si musela ist lahnut a bolelo ma brusko.. ditko ma skoro rozkopalo 😒

mouse
16. sep 2008

Ahojte, mate niektora skusenosti s plienkami babyLucy? Ktore z nich by ste mi odporucili na zaciatok? Najviac sa mi pozdavaju organic 3in1, alebo organic xs-s. Klasickych stvorcovych mam asi 40 a este 3O skubenych.
Lilly, nudut sa asi nebudes mat kedy 😵 , ale keby som bola zrucnejsia, tiez by som spekulovala nad sitim a strikovanim...

petusaaa
16. sep 2008

mouse: ja sice este nemam skusenost, ale idem tiez na BL organic 3v1 a nejake bambusky a bambusove stvorce 😉

mouse
16. sep 2008

V com su tie bambusky lepsie od bavlnenych? Lepsie saju, schnu?

quika
16. sep 2008

mouse, ja mam BL vsetky 3 druhy. flanelky su velmi malo save, teraz uz bez vlozky vydrzia len chvilku, ale vyuzijem ich - napr. ked viem ze bude kakat, sedia mu perfektne takze to nepretecie von. aj v casoch ked menej cika, ale vtedy by som ich kludne nahradila viacvrstvovymi. ale neviem ci sa ich oplati kupovat, mozno par kuskov (mame teraz 4 a je to tak akurat). organic a bambus su lepsie. bambus menej hrubnu a viac saju, dlhsie schnu.
co sa tyka velkosti, ja mam priemerneho (mozno trosku mensieho) chalana (4mes./6kg/63cm, narodil sa 3kg), velkost XS-S nam uz je natesno, vlozku mu tam uz proste nedam, za chvilu ich budem musiet vyradit. 3v1 uz dost dlho (asi od 2,5mes.) pouzivam zmensene iba na velkost M. bambusku mam iba M-L, tu uz tiez dlhsie pouzivame a sedi. takze tie mensie velkosti sa moc nevynosia. lenze 3v1 na malom babatku su trochu privelke, mne to nebolo moc sympaticke. sedia a tesnia dobre, ale mne sa nepaci ked ma babo vacsi zadok ako hlavu 😀 takze ja som rada ze som kupila aj tie mensie, aj ked sa az tak nevyuzili (zase my planujeme este aspon 2 deti a teraz pojdu na par mesiacov ku sestre co caka dalsie babo takze to nie su vyhodene peniaze).
ak chces setrit tak na zaciatok je najlepsie asi par organic 3v1, mozno na ukazku si zober jednu vacsiu bambusku, uvidis ako sa osvedci a pripadne dokupis. este sa ti mozno ku stvorcom zidu dalsie vkladacky - podla mna dobre su bambusove stvorce 30 alebo 40cm.

lilly
16. sep 2008

mne prave dnes prisiel balik s plienkami Baby Lucy, mam tam, dve bambusky, jednu Organic a jednu Color /takzltu/. Na pohmat sa mi najviac pacia tie bambusky, su uzasne makkucke a jemne 😵 Ale aj tie druhe dve su sympaticke, take makke, ako jemne frote.
mouse, tie bambusky su vraj najlepsie na noc, lebo vela nasaju, no zase dost dlho schnu. U mna to sice susicka poriesi za hodinu, tak toto nemusim riesit.
Okrem toho som objednala take male bambusove stvorce a zopar vkladacich vloziek bambusovych a organic.