Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vladkaz1
10. júl 2009

😀 no nejako ano pockaj spocitam vlsatne kolko mame uz plienok .. ani neviem ale na 2 dni staci teda poviem ti .. ale ajstak periem kazdy den .. mam hlavne vela stvorcov ale sa mi paci na tych bamboo ze su take tenucke tie s tecsa su hrubsie aj v plienke spravia vacsiu ritku ale super saju .. no tesim sa na tie LB tie bubu 2 plus merino gatky a vlastne pulky uz netreba ja som na ne zabudla ze to su pulky a 1 dny LB som objednavala este pre kamosku tusim zelene

vladkaz1
10. júl 2009

4X bamboo plus vkladka samozrejme,
1X wondwroos kapsa,
1X swb velur kapsa,
bamboostvorec 30x30 5X
10x tesco stvorce,
30x bavlnene klasika kom.,
pridu mi na bud. tyzden 2X LB one,
Merino 1X
mam SWB pul ,
LL pul ,
BL pul..
2X hamburger elas hause

no chyba tam nejaky unikat ze?

snikol
10. júl 2009

IB budete objednavat z nappyparadise?? kolko tam stoja?? 😉

vladkaz1
10. júl 2009

okolo 10L tusim chcem ich aspon 2je alebo 3je uvidim 😀

vladkaz1
10. júl 2009

jak je to tam s tym postovnym Sisa tusim si pisala ze by nam vyhovela pri objednavke mozeme sa dohodnut?

snikol
10. júl 2009

no prepocitala som to a vychadza na 11,61.-eur na kus to je super cena.

vladkaz1
10. júl 2009

no super 😀 pojderm kuknut na tu ich stranku len aby mali ..

snikol
10. júl 2009

mne sa nechce otvorit ta stranka. ☹

vladkaz1
10. júl 2009

jaky je tam link? som zabudla

snikol
10. júl 2009

www.napyparadise.co.uk ja som to uz prezerala su krasne 🙂 ☹ 🙂 ☹

snikol
10. júl 2009

www.nappyparadise.co.uk toto je dobre prepac 😉

vladkaz1
10. júl 2009

baby majkas mi tu chybala nie? aj ona mala objednavku sa mi neozvala tusim ..

misulda
10. júl 2009

Ahojte, pred tyzdnom sa mi narodil syncek a od vcerajska latkujeme... 🙂 som zvedava, ako nam to pojde. Prvu plienku aj vrchne nohavicky precikal, tie dalsie uz nie. Vsetky tie S-kove alebo jednovelkostne plienky sa mi zdaju prilis velke, ale aspon je z toho balenie nasiroko (lekarka doporucila). Mozno sa na vas niekedy obratim o rady 🙂

vladkaz1
10. júl 2009

Misulda gratulujeme k syncekovi 😵 😵 ved uvidi sama prides na to ako ja co a ako je dobre co sedi a co nie 😉 ake davas plienocky?ja nemam skusenosti kedze sme zacali pred 2 mi mes. tak malicke neviem dat radu

snikol
10. júl 2009

babenky moje milovane neskusali ste niektora toto:W5-multi-purprose stain remover oxy-action maju to v lidli a teraz som citala na baleni,ze je to sol na skvrny a je vhodna na biele a aj farebne textilie??co vy na to??

vladkaz1
10. júl 2009

ja pouzivam W5 skoro vsetky pripravky ale toto nepoznam

snikol
10. júl 2009

ja som prala manž. biele tričko bolo samy flak a super je krasne biele.a citala som na to ze sa to da pouzit aj ako pasta.je to v 750gr baleni taka modra krabica s cervenym vrchnakom. pozrela si uz tie IB plienocky?

verus
10. júl 2009

Ahojte, babule.

Potrebujem poradit. Chcem kupit plienky na nocny spanok pre syna (3 r., 15 kg), a nieco dokupit pre dcerku (18m, 11,5 kg). Nasa „story“:
Pred narodenim dcerky som si toho dost pocitala, zvazila vsetky argumenty latkarok a rozhodla som sa prejst na latkovky pri syncekovi s tym, ze ak to bude ok, neskor dokupime aj pre babo. Chcela som ist na istotu a nakupila som vtedy Popolini, ktore som mala moznost pozriet si v obchode, najma tie s integrovanymi nohavickami Easy Fix a po jednej-dvoch z roznych druhov (fanelky, bambusky, nejake speci extra suche..., plus gumene a vlnene nohavicky). Po dvoch mesiacoch som ale latkovanie nechala tak, bola som sklamana. Syncek s pamperskami problemy nikdy nemal a tieto Popolini Easy Fix nemal rad. Boli objemne, prekazali mu pri chodeni natolko, ze sa mu zmenila chodza, nechcel ich. A boli mu velkostou len tak-tak, hoci mal mat este niekolko kg rezervu. A tak sme sa napriek tomu, ze som bola stale presvedcena o tom, ze latkovky su lepsia volba, vratili k pamperskam, dufajuc, ze aj tak s plienkami coskoro skoncime. Vyzeralo to vtedy tak, ale odlozili sme ich len nedavno s tym, ze na spanie stale plienku ma. Tak ma napadlo, ze by som mu mohla zacat davat radsej nieco latkove, pri spani by mu to nemalo prekazat.

Dcerka: Zacala mavat dermatitidy, tak sme vytiahli Popolini a pomohli. davame je tie Easy Fix, chodi v tom, nevadi jej to, vyzera spokojna, tak zvazujem, ze pri latkovkach zostaneme. Chcem dokupit nohavicky k tom "beznohavickovym", co mame, ale tie gumene Popolini sa mi nepacia. A s vlnacikmi som nebola spokojna vobec, boli objemne, nik ma nepresvedci, ze v letnych horkach sa v tom babo nevari, navyse sa mi to nezdalo hygienicke, kedze sa to neda poriadne oprat (ano, mam nacitane vsetko o samocistiacich schopnostiach vlny, jej priedusnosti atd). Mate dobre tipy? Chcem pripadne dokupit nejake nove plienocky – najradsej taky typ, ako tie Popolini Easy Fix – teda vsetko v jednom, ale aby to bolo menej objemne.
Nemam cas pustat sa znovu do studia plienkovych stranok, tak prosim o osvedcene tipy. Navyse nie som na SK a nemam moznost si to vopred pozriet nazivo. Dakujem!

brinzulka
10. júl 2009

vladkaz..majkas je z BA a porodila...nakolko je prvy krat mama...asi toho moc nestiha...ani na julovkach ju nie je "pocut"

brinzulka
10. júl 2009

vladi...potrebujes na nu kontakt? ci mas?

vladkaz1
10. júl 2009

Zlatko ja som jej to poslala len som chcela vediet ci dorazilo v poriadku v pohode ved sa mi ozve .. 😵
Majkas gratulujeme s celeho srdiecka 😵 😵

labutka
10. júl 2009

niekto sa pytal na sliz zo zlcoveho mydla, ja som ho robila, dala som tam to tekute z DMky a trosku tvrdeho som nastruhala, a sliz som mala konecne slizovaty, dovtedy som ho mala taky tekuty. a perie mi dobre. takze bez zlcoveho uz asi robit nebudem, aj ked teraz jak to pisem rozmyslam ze ho tam ani pridavat nemusim, kedze adam uz kaka do cinskeho nocnika.

ked pojdete objednavat z nappyparadise tak aj ja sa chcem pridat! potrebujem vkladacky a boostre do IB.

a dnes mi kamoska donese poslednu (uvidime dokedy 😀 ) varku plienok, aj s vlniakmi, uz sa tesiiiiiiiiiiiiim. moja vybava bude zatial kompletna.

verus, ked ti nevadi cena, ja by som kupila aj nejake viacvelkostne plienky, uz niekolky krat pisem, ze adama stale balim do S-ka a jednovelkostne od BL uz skoro nepouzivam, vlastne jednovelkostne pouzivam uz len kapsy - BG, MMT a Blueberry. Mne vyhovuju Swaddlebees kapsy a itti bitti. su take uzke medzi nohami a ovela krajsie nez pampersky. 🙂

vladkaz1
10. júl 2009

baby ten siz musi byt zavrety v tom kybli alebo to mozem spravit aj do vanicky dochadza mi persil tak skusim mam este jeden lacny prach na vlnu .. ale nemam to do coho zarobit mozem do vanicky a nezakrit apotom si to nalejem do flias od persilu ked pojde

labutka
10. júl 2009

inak myslim ze popolina (ja mam ultrafit extra) je najsirsia plienka medzi nohami, aspon s tych ktore mam doma.
verus a citam este raz tvoj pribeh, az teraz mi to zaplo, ze dcera je uz "vecsia", a asi je jedno ci mas jednovelkostnu nezmensenu plienku alebo L-ko... ale to si len myslim, nemam ako zistit, kedze najvecsie plienky mam doma M-ka... snad poradia baby z vecsimi babatkami.

labutka
10. júl 2009

vladi ked spravis naozaj poriadny sliz, tak si ho do flase "nenalejes". lebo bude taky gelovy, ze si z neho budes moct odkrajovat ako zo zelatiny.
ja ho mam v kybli z vrchnakom, alebo ked ho potrebujem preniest niekde mimo domu, tak nesiem v 7 decovych poharoch na zavaranie. akurat viecka sa uz nedaju pouzit, lebo su napachnute.

sissik
10. júl 2009

ja idem o chvilu robit sliz. som zvedava, ako sa to podari. idem podla navodu na latkoveplienky.sk
co znamena zarobit ho dobre? ked pojdem podla navodu, mal by byt dobry. aebo su na to nejake grify?

labutka
10. júl 2009

sisik treba dat poriadne toho mydla, aby bol taky zelatinovy, a nie taky tekuty. si aspon ja myslim. ja som totiz robila do 2 litroveho kybla (vacsi nemam, ani nemam kam dat) a len tak od oka, a az teraz posledny krat som mala naozaj sliz a nie len taky "tekuty prasok".
a snad bambusko poradi, ci to ma nejaky efekt na praciu schopnost...

hasisihanulka
10. júl 2009

Verus, na noc nemam dobru skusenost s plienkami vsetko v jednom (AIO), Simon sa v nich zaparil. Pouzivam nohavickove a vrchne gatky (vlnene). Som velmi spokojna s jednovelkostnou Swaddlebees Organic Velour a aj Little Lamb bamboo Size 2. Obe vypchavam este Baby Lucy bambusovym stvorcom. Podla mna ta Little Lamb bude na tvojho syna mala.

Velmi chvalia na noc BumHugger od Ella's House a mozno aj Cushie Tushies; ja s nimi zatial skusenost nemam.

hasisihanulka
10. júl 2009

Jo a na dcerku by mohli byt dobre Itti Bitti SIO, vobec nie su objemne a su vsetko v jednom. Ja som s nimi velmi spokojna. Bum Genius 3.0 su trochu vacsie, ale posobia dost umelo, ale nam zase nikdy nepretiekli. Menej umelo posobia tie Bum Genius Organic, tie ale dlhsie schnu (nic nie je dokonale asi hehe).

Cakam na Fuzzi Buns, jednovelkostne a aj Cushie Tushies, snad nesklamu.

wendy62
10. júl 2009

Verus, pre dceru by som odporucila itti bitti snap in one, su krasne, stihle, a je to vsetko v jednom a pritom rozoberacie, takze lepsie schnu. Alebo kapsy swaddlebees ci Ptit toudou, ale to len ak nepatri k velkym detom 🙂 pre syna je to uz tazsie, naozaj netusim ktora AIO alebo kapsa by bola dost velka pre takeho velkaca, mozno upsy daisy ale s tymi su tu take vselijake skusenosti, tak neviem, aby si nebola sklamana...snad este niekto bude mat nejaky napad. Tak ma napada ze AIO maju vacsinou aj suchu vrstvu, a mozno takemu velkacovi by ti bolo aj vhodnejsie aby ju nemal, nech si lepsie uvedomi kedy sa vycikal. Jedna kamoska takto s 3rocnou presla na latkovky v noci (tiez uz cez den nemali) a do tyzdna ju mala bez nocnej plienky, slecne nebolo pohodlne mat mokry zadok 🙂 Ked netrvas na tom aby bola AIO alebo nieco podobne, tak mas hned vacsi vyber. Popolini su fakt mega a navyse tie easyfix su aj dost malo save, necudujem sa ze si bola sklamana, mna tato znacka tiez neocarila. Vrchne gatky Popo su tiez dost divne, ak chces lepsie, mne sa osvedcili Bummis a Thirsties. Alebo najvacsie Babylucy, sice vyzeraju nevabne ale neminies majetok a funguju skvele, aj velkost je dostatocna.