Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mouse
16. sep 2008

Uz som objednala, zatial 4ks organic + vlozky a z nosime.sk 4 balenia separacnycg vloziek Disana. Na vyskusanie,

dahlia23
16. sep 2008

lilly, len tie bambusky treba aspoň 5 krát vaprať, kým začnú poriadne sať. mňa z toho išlo rozhodiť.... inak, už mám vlniačiky, sú naimpregnované a sušia sa. Už hodnú chvíľu veru - od rána. Keď ich navlečieme, hodím foto. 😀

lilly
16. sep 2008

no to som citala, ze sa musia tak viackrat vyprat.. asi ich zacnem prepierat kazdy tyzden raz a do porodu budu uz akurat 😀

petusaaa
16. sep 2008

tak vidim, ze uz ti baby odpisali 🙂 ja budem pouzivat tie stvore 30x30 namiesto bambus. vlozky. je to lacnejsie a v podstate to iste.. a skus pozriet aj na stranku www.plienka.sk 😉

dahlia23
16. sep 2008

petus, v podstate máš pravdu, ale tie babusové vložky sú menšie a pre deti, ktoré už chodia lepšie.

petusaaa
16. sep 2008

ja planujem tie stvorce pouzivat najma v noci, aby som maleho cez noc nebudila. ved uvidim, ako nam to bude vyhovovat. mozno nakupim aj vlozky 😉

bezaz
16. sep 2008

hojte, aj ja som akurat objednavala plienky, z BL bambusky a bambusove vkladacky.. okrem toho mam z druhej ruky kupene organic 3v1, tak som zvedava 😉

indy
16. sep 2008

Ahojte mne tiez akurat dnes prisli bambusove BL a jedna organic 3v1 a som milo prekvapena. Zatial moju vybavu tvoria hlavne IV stvorce a vv Popoliny zavazovacie Disany a na cesty je super AIO MMT
No a na noc a dlhsi pobyt vonku budu tie bambusove som na ne zvedava 😉

petusaaa
17. sep 2008

baby, nie ze mi vsetky BL vykupite 😀

venonna
17. sep 2008

tak sa pridavam k BL manii 😀 Dnes mi prisla bambuska, flanelova a dvoje vrchne gatule...

quika
17. sep 2008

baby konecne mi je jasne preco im v BL tentokrat trvalo tak dlho kym mi vybavili zasielku 😀 sme sa tusim na nich vrhli viacere naraz 🙂 ja cakam na bambusky speci so suchym zipsom 😉

venonna
17. sep 2008

qiuka, a to si si speci objednala? A v poho vysli v ustrety? 😲

bihan
17. sep 2008

hihi.. tak balík práve čakám aj ja 😀

quika
17. sep 2008

venonna, ja som im napisala ze ci nemaju aj so suchym zipsom, ja tie patentky nemam rada. napisali ze maju a noramlne na sklade, neviem preco to nemaju v obchode. este aj stoja o 10sk menej ako patentkove 🙂 oni su velmi ochotni, ja som od nich vypytala rovno aj kus toho bambusoveho frote na sitie a v pohode povedali ze poslu (345sk/m). tak uz sa tesim na balicek 😎

venonna
17. sep 2008

quika, vidis, to by ma ani nenapadlo... 😕 no, asi bude "nutna" dalsia objednavka 😉 😀

verulka
17. sep 2008

babulky, ja prave zhanam nejaku plienku vhodnu na noc, aby som nemusela prebalovat..bambusku BL mi precura ebhom 3hodn total 😖 teraz cakam na bum hagger( ci ako s ato pise) este bamboo extra...ako spravit ultra savu plienku pre fakt strasne moc cikajuce babo?...papierovu mal rano ako bombu plnu( aj sa rozpadla par krat) no a nerobi mu to fakt vobec dobre 😖 ale zase prebalovat v noci nemozem, lebo to by sme mali hend zuuurku 😉

quika
17. sep 2008

verulka, kukni tieto fora, ak nepoznas:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
este neviem ci tam spominali, alebo som to niekde inde citala - BL bambusovy stvorec 75cm na desatiny do vacsej savej plienky - ak zmestis tak do hamburgera, alebo ak mas popo ultrafit frote/biofrote/bambus, do tych sa to asi zmesti. alebo ako vkladacku pouzit hemp hour/bamboo hour, aj dve naraz.

quika
17. sep 2008

ale mi sibe....nie hemp hour ale bamboo prefold 😉

bihan
18. sep 2008

Verulka, Sára nie je nijako extra učúrané dieťa, tak normálne a na noc jej dávam jednoveľkostnú Swaddlebeesku...má to dokopy 9 vrstiev konope-org. bavlna, alebo mám tvarovanú z org. bavlny a dovypchám to bambus štvorcom od BL.

verulka
18. sep 2008

dakuejm za tipy, snad nieco postaci 😀 alebosa casom znizi pocet nocnych kojeni 😀 diky, idem mrknut tie linky

kili
18. sep 2008

verulka, no keď ti tak strašne moc čúra, možno pomôže len nalepiť petfalšu na pindíka 😀 😀 😀

verulka
18. sep 2008

kili, ale jedine 2litrovku 😀

quika
18. sep 2008

verulka, a nie rovno bandasku? 😀

neviete ako dlho vydrzi doma vyrobena lanolinova kura? vyrobila som ju pred 10 dnami, potom bola 2x po sebe pouzita, a teraz robim dalsie vlnaky, mozem ju este pouzit?

kili
18. sep 2008

verulka, však to je výhoda, že môžeš vybrať veľkosť 😀

cernica
18. sep 2008

Caute baby, uz dlhsi cas Vas citam.

Tiez chcem latkovat. Uz sa velmi tesim.
Kupila som si zatial jednu sadu bambino mio, objednam nejake baby lucy na noc, mam aj podedene klasicke stvorcove, chcem ist na to pomaly, podla potreby.
Chcem sa Vas spytat, kde ste kupili vedro s vrchnakom na spinave plienky. Ja ho nikde neviem najst - v klasickych hypermarketoch.

Vdaka 🙂

petusaaa
18. sep 2008

ja ho mam z tecsa, ale to som tam uz potom nevidela vobec... pozerala som aj take klasicke vedro, sice nie na plienky sa da kupit aj v kaufe alebo ikee. v kaufe kupis zvlast vrchnak a zvlast vedro. no a v ikee to mas pod uloznymi priestormi. nieco taketo http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4010... a maju na to aj vrchnak.

petusaaa
18. sep 2008

ja som to hladala, ked som nevedela, do coho budem robit sliz... 😉

cernica
18. sep 2008

Vdaka za tip petusaaa, za chvilu nam tu maju otvorit Kaufland. Tak skusim tam, bola som v tescu, hypernove, v kike.

A ked nic tak kupim to z ikey, ale klasicke vedro je mi sympatickejsie. 😉

bihan
18. sep 2008

Ja mám obyčajný kvázi smetný kôš s tým vrchnákom, čo sa zatvorí akoby sám.. nedolieha to úplne, takže vzduch môže cirkulovať a prekvapivo to vôbec nesmrdí 😀

petusaaa
18. sep 2008

bihan: no ja som take praveze nechcela, lebo som sa tiez bala, ze to bude smrdiet. ale potom mi svokra zohnala ten z tesca a ten dolieha fest...
cernica, nie je zac 😉