Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

verulka
24. sep 2008

Babulky, len sa chcem pochvalit, z amame 1.noc v latkovke- mun hagger( ci ako sa to pise) a vypchala som ho bambus. vkladackou na pipika, a este BL organic vkladacka 😝 + ta konopna vlozka co je v plienka a rano sa zobusil, po 5.mes nemal celu ritku cervenu, ale plienka durch mokra, fakt durch- kazdy kusocek latky lasiakol 😀 no vdaka tej flisovej vrstve mal ritulku v suchu 😉 a vyzeral fakt smiesne s tym balikom 😀

bambusko
24. sep 2008

verulka, tesim sa s tebou 🙂 sfot ho, nech sa aj my zasmejeme

venonna
24. sep 2008

verul super, vitaj medzi latkarkami 😵

fifla
24. sep 2008

quika..tie alana z dm su fajne, aspon mne vyhovuju,ked cestujeme a neberieme latkove plienocky

quika
24. sep 2008

verulka, super 🙂 nam tiez v noci obcas saju uz aj suche zipsy 😀 ale hlavne ze nepretiekla. inac ked mas dietatko ktoremu sa lahko podrazdi zadocek tak s flisom moze byt problem, ale myslim ze ked sa z toho nevyhadzal prvy krat tak by to malo byt ok.

verulka
24. sep 2008

dakujem, quika, toho som sa aj ja bala, ale nevadi mu. mam aj tie vkladacky co maju na vrchu flis a vsetko ok, snad sa to nezmeni..
ja mam skoro vsetko na patentky,lebo pro otvarani such. zipsu sa mi vzdy zobudi 😅
vecer pofotim jeho batoh 😀

michaelka
24. sep 2008

Ahoj dievcata, ja este len cakam babo, ale uz mam nakupene nejake Baby Lucy aj Haipa daipa 😀
Zaujimalo by ma vsak, kedze sa nesmu zehlit ( nemali by sa ) ci ich mozem pouzivat uz pocas sestonedelia, ci to nie je menej hygienicke - snad viete ci tym myslim 😅
Necitala som celych 37 stran, tak sa ospravedlnujem ak sa to tu uz spominalo.
Vopred Vam dakujem za odpoved.

quika
24. sep 2008

michaelka, zehlenie vobec nie je potrebne. ja som tiez pouzivala plienky od prichodu z porodnice a nezehlila som nikdy a prala len na 60. ale keby si z toho mala mat blby pocit, mozes davat pocas sestonedelia prat na 90.

bambusko
24. sep 2008

ani ja som nezehlila, pouzivame latkovky od 8. dna a vsetko je ok 🙂

verulka
24. sep 2008

kocky, prihodila som nas nocny model 😀

bambusko
24. sep 2008

verulka, pohodaaa, ron je taky velky, ze sa to na nom strati 🙂 to len si zvyknuta z jednorazoviek na ine proporcie. mne pre zmenu marek pripadal v jednorazovkach ako holy, nebolo ho za co chytit 😀

crysmile
24. sep 2008

verul, maly je v tych plienockach nadherny 😉

venonna
24. sep 2008

verul, ron je v latkovkach veeelky fesak 😉
baby blizi sa sobota "S" - nova bambuska od BL oprata, ususena, caka, kym s nou zafrajerime pred rodinou 😀

quika
25. sep 2008

baby pomooooc maly uz 2 dni ma total cerveny vyhadzany zadok ☹ pouzivam iba vlnaky, prebalujem kazdu hodinu a to je aj 20 minut holy a este ho nechavam aj vyse hodiny holeho tak 2-3x za den. vzdy ho poriadne poumyvam cistou vodou, dokladne ususim. ked mu natriem taku fakt hrubu vrstvu sudokremu tak mu to nescervenie ale inac ano ☹ som minula za 2 dni pol pixle sudokremu, ktory sme predtym potrebovali iba sem-tam pri hnuskach. aj som skusala separacky pomenit, nedat, dat dve... stale nic. s hnuskou este horsie 😠 akurat ked ma priamo na zadku bambus tak je to trosku lepsie. netusim z coho to je, nic neobvykle som nejedla, nezmenila prasok (teda pouzivam mydlove vlocky a namiesto avivaze ocot, 2 plachania). akurat je velmi nervozny a uplakany co je unho dost nezvyk, a teraz ma napadlo ci mu zuby nerastu 😕 ale nic nevidno tak asi haluzim (bude mat 5 mesiacov tak asi je skoro). poradte co robit ☹ ja by som ho kludne nechala cely den holeho ale sa mi zda byt moc zima na to 😒

venonna, mne tiez prave schnu nove bambusky 😀 aj jedna home-made ale ta bude schnut asi do zajtra vecera, lebo som ju spravila 3vrstvovu 😀

venonna
25. sep 2008

quika, uz som to tu tusim pisala - zozen si v lekarni sypany caj z alchemilky, urob odvar a daj malemu do kupela (nepridavaj nic, ani mydlo), osus len jemne. Najprv skus to, je to jemnejsia forma. A keby nic, zozen si krem Excipial U Lipolotio (neviem, ci len na recept, alebo aj na volno), ten mam osvedceny tiez 😉
Drz sa a nech vam to cim skor prejde.

bambusko
25. sep 2008

quika, podrazdeny zadocek byva ozaj pri prerezavani zubov a niektore deti su zubate uz aj 3-mesacne 😉

olinka6226
25. sep 2008

quika, samkovi zacali ist zubky v 4 mesiacoch, cize ziadny stres ze skoro... 😉 a skusila si mu potierat ritku aloe vera? normalne odtrhnes list rastlinky a tou duzinou z lista potries ritku. u nas to zaberalo, hoci my sme nejake vacsie vysypy na zadocku nemali. drzim palce aby to rychlo preslo.

quika
26. sep 2008

tak diky za rady, nakoiec ho videla moja sestra a hovori ze to vyzera presne ako atopicky ekzem jej manzela 😖 a do rana to mal rozlezene po celom tele, tak som sla radsej lekarke ktora to potvrdila 😠 a vraj mozme byt radi lebo to ma este len velmi mierne. a ze sa s tym budeme trapit roky, je sanca ze to zmizne okolo 5-6 roku, alebo do 18., alebo to bude mat az do smrti 😒 a odporucila nam pouzivat latkove plienky 😉

bezaz
26. sep 2008

quika no super 😲 vidis, ako ta materska intuicia naviedla na latkovky.. chuda maly, keby si pouzivala hnusky, mozno by to mal 3x take zle 😒

quika
26. sep 2008

bez, presne to mi aj povedali 😒 teraz to ma kopa deti, a tie co su na hnuskach su na tom casto dost zle. ale vraj niektorym latkarkam zase hnusky pomahaju v tejto akutnej faze.

venonna
26. sep 2008

quika, no drzim palce, nech sa toho strasiete co najskor...

olinka6226
27. sep 2008

quika, tak drzim palce nech to ma co najmiernejsie a co najrychlejsie potvora ekzem zmizne

verulka
28. sep 2008

quika, nech sa to plepsi...
iank my sa musime nakoniec 1x v noci prebudit, lebo inak od 4 je strasne nekludny...ale asi prave vdaka patentkam sa nezobudi 😀 len sa trosku preberie, ale potom dostane prnik a je klud 😀
no ale 2 total vypchate plienky v naj pohode nacura uplne na totalku...dnes precural swaddleebees s bambus. vkladackou 😀 no mam od babyidea bambooextra, len este som ich pouzila len 3x, tak pockam kym zvysia savost 😉 ale ritulka je stale cista, bez plienkovej dermatitidy a to je hlavne 😎

cernica
29. sep 2008

Caute baby,

tak ja som nakoniec kupila nadoby na sliz a na plienky v ikey. Isla som tam kvoli niecomu inemu, ale tieto ma oslovili

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6669...

- ja som kupila 14 litrove.

Ich vyhoda je, ze maju lahko odklopitelne vrchnaky a daju sa dat na seba. A okrem toho sa nam akurat vojdu medzi pracku a stenu 😀 . Tak uz len narobit sliz a mozeme zacat latkovat po navrate z porodnice!!

Stale sa neviem rozhodnut, ci a do kedy zehlit - ale asi aspon kym sa zahoji pupok, asi budem. Fakt ste niektore vobec nezehlili?

Quika, drzim palce s ekzemom, nech sa casto neukazuje.

bezaz
29. sep 2008

cernica, no na niektorych plienkach mas napisane, ze nezehlit, tak asi ich zehlit nebudem 😀 zo zaciatku aj tak planujem pouzivat len stvorce, maximalne nejaku vkladacku na zvysenie savosti, uvidime po nejakych 2-3 tyzdnoch, aky bude mat mimi rezim 😉

bambusko
29. sep 2008

cernica fakt vobec, ja zehlenie neznasam a tak som rada, ze odkedy mame susucku, vecsinu veci staci poskladat a netreba to zehlit. ved plienky su ciste vyprate a staci ak pupok prekryjes gazovym stvorcom, predavaju v lekarni 100ks balenie, sterilux es, velkost 7,5x7,5cm, u babtek asompouzivala aj na umyvanie ociek 🙂
tehosky, uz sa tesim ako budete referovat, ked sa tak poctivo pripravujete. drzte sa 😉

bezaz
29. sep 2008

bambusko, tak to som aj ja zvedava 😀 hlavne ma tesi, ze aj dula, s ktorou planujem rodit ma v tom podporuje, takze ked budem zufala, mozem sa na nu obratit.. tento tyzden mi maju dorazit aj BL, jupi, bude uz polovica vybavy prichystana.. 😀

quika
29. sep 2008

baby dik za povzbudenia, nastastie uz sa to lepsi.

k tomu zehleniu - teraz som sa o tom bavila s lekarkou, ze ci by som nemala plienky zehlit ked ma ten ekzem, a ona ze vobec netreba, ze to je zbytocne, nicomu to nepomoze. hovorila ze po vyprati na 60 uz su na plienke len tie mikroorganizmy, ktore sa tam dostali zo vzduchu, a tie tam "nasadaju" chvilu po ozehleni tak ci tak. keby ste to chceli mat sterilne, tak by ste museli zehlit plienku tesne pred pouzitim. a navyse prave prilisna sterilita zhorsuje kozne reakcie. jednorazovky tiez zdaleka nie su sterilne, len vyzeraju tak uhladne a cisto, ze si to vsetci myslia.

betka1
29. sep 2008

vcera som bola u doktorky, lebo mala ma zaparenu ritku a ziadny krem nezabera. Spytala som sa jej, ci by sa taketo problemy nevyskytovali, ak by sme zacali namiesto jednorazovych plienok pouzivat latkove. Na moje velke prekvapenie mi povedala, ze ona je praveze skor zastancom jednorazovych, lebo u latkovych uz videla horsie zapareniny nez u jednorazovych. Tiez dodala, ze to sice nie je velmi ekologicky nazor, ale tak si to mysli.
Prekvapilo ma to, tak som to chcela prihodit len ako dalsi nazor do plena. Je to anglicka lekarka.

venonna
29. sep 2008

betka, ja si myslim, ze zpareniny su najma vtedy, ak sa dieta dlho necha neprebalene.