Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wwcko
18. aug 2009

budem si musiet este pockat ako sa mala prejavy a ako silno bude cikat 🙂

majkas
18. aug 2009

ahojte,

no ja musim dneska pochvalit sepracku IV, prvy krt som teda zazila kakacku v nej ale obstala 😀

a tiez sa mi BG zdaju super plienka, ja v nej nechavam obidve tie origos vkladacky, a vacsinou su obe mokre az az.

majkas
18. aug 2009

krat malo byt nie krt 😀

este som sa chcela opytat, LL pul mi dneska navlhli vo sviku, mala ich mala na sebe asi 4 hodky. myslite ze je to chyba z vyroby alebo je to normal?
myslim ze ste tu pisali aj nejake finty na tie pretekajuce svy, pls napiste este raz lebo to nemam sancu najst v celej teme

brinzulka
18. aug 2009

majkas...to ako kakate? 😀 my do kazdej plienky...taku mame spotrebu separaciek, ze az
LL pulky uz nelubim...som sa na ne tesila...ale viac mi sluzia BL a popoliny pulky 😖
a suhlasim - bum genius...super plienka

majkas
18. aug 2009

brin tak raz za dva dni, ale teraz vynimocne kazdy den

tie prve tyzdne sme mali aj my v kazdej plienke ael to sme este pampersovali tak mi to bolo jedno

a mne sa tiez popoliny pulky po dnesnej skusenosti zdaju asi naj z tych co mam (LL, BL a popoliny)

brinzulka
18. aug 2009

sa mi pacia popoliny chrobacikove 😵 😵

brinzulka
18. aug 2009

inak doteraz sa vzdy vsetko vypralo...naposledy ostalo par flakov..teraz perie na 60+sol na skvrny..tak uvidime..ked pojdem vesat, co to da..

majkas
18. aug 2009

ja mam biele, nechcela som aby presvitali cez dupky tie obrazky aj ked je to zlate 😉 a aj tak presvita znacka popoliny, najme cez biele veci 😀

wwcko
18. aug 2009

Majkas. Ja mam zatial presne 10 plienok a 10 vkladaciek. A nebola ta plienka moc velka ked si dala do jednej plienky dve kladacky?

dahlia23
18. aug 2009

majka, ja som natrela tie švy s cera lanae (to dostať v lekárni, je to také žlté mazľavé, používajú to asi do mastí alebo čo). a potom vyfénovať. aj gumky, ktoré už pretekali som s tým zreparovala a boli ako nové. 😉

snikol
18. aug 2009

ahoj maminky.ake sepaeacne vlozky su najlepsie??vdaka.

dahlia23
18. aug 2009

snikol, pridávam sa k otázke. 🙂 my sme mali iba tie obyčajné zo zdravotníckych potrieb, ale tie tuším nie sú odbúrateľné. ☹ tak by som tiež chcela vedieť, ktoré sa oplatia. 🙂

miracle
18. aug 2009

DAhli..cera lanae je lanolin

dahlia23
18. aug 2009

áno, miracle, lanolín, len takto si to treba v lekárni pýtať, lebo majú ešte aj čosi iné.
ja som v tom impregnovala aj vlniaky a supeeer 🙂

dudri
18. aug 2009

cera lanae- 100g
voda-30g
vznika lanolin

dahlia23
18. aug 2009

ahaaaa
no, ja som to rozmiešala v horúcej vode a trošičke šampónu, aby sa to ľahšie rozpustilo. ale na tie švy a gumky to treba neriedené, iba natrieť a vyfénovať.

snikol
18. aug 2009

dahlia ja mam zatial tiez zo zdravotnickych potrieb radka a mam aj canpol babies. citala som na nich ze treba vyhadzovat do smetneho kosa a nie do wc-ka.tak neviem,lebo maminky tu spominaju aj flisove tie som si nastrihala z takeho tenkeho flisu,len ich este nemam odskusane.

emmka3
19. aug 2009

tak ja mam IV baby a Popoliny v rolke:
IV - tensie, priesvitne, ani makke ani tvrde (po oprani makke) a kupovala som ich na prazenicku, no co ja viem, moc ju veru nezachytili, lebo moja predstava bola - kaka na separacke a plienka cista 😅 - no ale prazenicku prepustili, teraz uz ked kakame normalne tak su uplne fajne, fliacik sice ostatane ale kaka je cela zachytena ...
Popoliny - su hrubsie, pevnejsie a na omak makksie, a mozno by zachytili aj prazenicku, ale ked som ich dostala, tak uz sme nemali taku stolicu ... teraz ich este nepouzivam, chcem dopouzivat IV

emmka3
19. aug 2009

Ak chcete dobre na prazenicku, tak baby odporucali Disany separacky v rolke

snikol
19. aug 2009

emmka vdaka 🙂 😉

dahlia23
19. aug 2009

díky, emmka 🙂

utaninka
19. aug 2009

Ahojte látkarky, o pár týždňov mám termín pôrodu, látkoplienkovú výbavičku už nakúpenú a opratú. Zatiaľ som vás len čítala a naberala skúsensoti - teoreticky som vyzbrojená, praktické skúsenosti - prvé dietko(teraz 6rokov), som pol na pol odplienkovala v štvrorcoch a Sandrách + jednorázovky. Našťastie sa za tých 6 rokov veľa zmenilo. Mám otázku - plietla ste si niektorá vlastné vlniačiky? Viem, že na novoša sú nanič, ale na neskôr. Ak, tak odkiaľ ste mali vlnu? Na slovenských weboch som našla len jedinú ponuku.

brinzulka
19. aug 2009

dnes sme sli na poradnu jak fesaci...zelena bum gena...a teta doktorka si popytala kontakty...kde sa to da kupit... 😵 😵

ludmilabb
19. aug 2009

fiha tak mali aj latkovky uspech 😉 len nech doktorky propaguju dalej 😀

snikol
19. aug 2009

utaninka ty si na tom asi tak ako ja. ja si tiez citavam denne viackrát ak niektora maminka napise sem do temy latkove plienky.mne sa velmi pacia a dufam,ze sa aj osvedcia.my si budeme dietatko osvojovat nakolko ja nemozem mat deticky.uz sa jej nevieme dockat dufam,ze to uz bude coskoro.

labutka
19. aug 2009

ja som sice vlniaky kupovala hotove, ale vlna sa da kupit na ddjd.cz

utaninka
19. aug 2009

snikol: Držím palce, aby to vyšlo čo najskôr. 🙂

labutka: Dik, pozriem sa tam, ale ostatné české weby ma odradili kvôli poštovnému. Skôr som sa pýtala na slovenský internetový obchodík. Inak, dávala si tie vlniačky aj na novoška? myslím na noc. Ja si pamätám, že moja slečna v noci veľmi nekadila - za to cez deň....v každej peľuche 😅

labutka
19. aug 2009

my poouzivame vlniaky len asi mesiac, krpec uz kaka do serbla.
na novsoska baby neodporucali vlniaky.

snikol
19. aug 2009

utaninka vdaka!! 🙂

dahlia23
19. aug 2009

utaninka, ddjd.cz posielajú normálne aj na Sk, aj na prevody majú účet na SK. tuším v turzovke alebo kde majú pobočku.
všeobecná otázka: prečo nie vlniaky na novoska?