• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

16. novembra 2016 
mojim farebnym plienkam nic nerobi :dizzy_face:
25. aug 2009 o 19:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak ok potom vyskusame.a este raz vdaka. :wink:
25. aug 2009 o 19:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
snikol: ja mam iba kikko a nie som spokojna - strasne sa zazili a z krasnej plienky mam uz iba odblznik :unamused: dost ma sklamali, lebo pokial viem, povolene zrazenie je niekde medzi 5 az 10% a kikko? idem to naschval odmerat....70x44 co je podla mna brutal odveci a keby som si ja jelito odlozila blok, tak idem reklamovat.
25. aug 2009 o 20:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
yo, poppo mam iba vv a s nimi som maximalne spokojna, vobec sa mi nezrazili a ani po x opraniach nie su hrube
25. aug 2009 o 20:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
inak, kdesi v ekomaminkách som sa dočítala, že niečo ako miofresh majú v DMke ako soľ na škvrny a vraj super.
ja mám teda dobrú skúsenosť s perkarbonátom sodným, ale ten sa rozpúšťa na sódu a kyslík až pri 60 C. to bolo fajn do práčky. na namáčanie a ručné prepratie si asi zaobstarám to z DMky, ale najprv zistím, či neobsahuje enzýmy (miofresh obsahuje, to ma odrádza :frowning2:)
25. aug 2009 o 21:17  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dahlia, minule sme rozoberali niekolko krat . mio fresh je dezinfekcny prostriedok, sol na skvrny-odstrani spiny-
to je velky rozdiel.
Mam obe.
25. aug 2009 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dudri: hej, ja viem,ale vraj to zloženie je detto. to teda ja neviem, lebo to nemám vyskúšané, len som sa to dočítala. :slight_smile:
mne sa ten miofresh podľa vašich rečí páči, ale nepáči sa mi to, že nie je eko. :frowning2:
my máme doma komplet všetko eko, lebo ja som atopička a bez rukavíc som nemohla vôbec nič. :frowning2:
25. aug 2009 o 22:03  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak nemusis pridavat mio fresh, staci prat 60stupnov, :wink:
mam plienku MMT-len prat 40stupnov, tak pridam mio fresh. :slight_smile:
ale sol na skvrny niekto babatko vyhadzuje zadocek :frowning2:
25. aug 2009 o 22:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mio fresh
neobsahuje enzymy, bez pridavku chloridu a bielacich prostriedkov.
antibakterialny, dezinfekcny prostriedok na plieny.
25. aug 2009 o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
weronique vdaka :slight_smile:.mne sa to mio paci zato ze dezinfikuje a maminky ho brali so sebou aj na dovolenky. :wink:.
26. aug 2009 o 07:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
weronique
VLNENÉ NOHAVIČKY
Pre vlnené vrchné nohavičky platí, že čím menej sa perú, tým lepšie. Keď sú po použití vlhké stačí ich nechať preschnúť a môžete ich použiť znova.

• Pokiaľ nie sú znečistené, stačí ich oprať asi raz za dva týždnena mesiac ručne v prostriedku určenom na vlnu. Pri každom druhom praní, alebo keď začnú prepúšťať vlhkosť, ich treba naimpregnovať lanolínom
(môžete použiť komerčnú lanolínovú kúru, alebo si kúru pripravíte sami doma – návod

DOMÁCA LANOVÍNOVÁ KÚRA (na impregnáciu vlnených vrchných nohavičiek):
V lekárni si zakúpite lanolín (cera lanae – žltá mazľavá masť). Nie v každej budú ochotní Vám ho predať, ale nejaká sa určite nájde, cena je okolo 2 Eur za 50g. V nádobe si v 1 l vrelej vody rozpustíte asi polovicu lyžičky lanolínu a pridáte kvapku šampónu, najlepšie detského. Šampón pomôže rozpustiť lanolín vo vode. Zamiešate, pridáte studenú vodu tak, aby bola teplota max. 30oC.

Do pripravenej kúry ponorte nohavičky – odporúčame najskôr vnútornou stranou, aby sa na ňu nachytalo čo najviac lanolínu.

• Vlnené nohavičky nikdy nedávajte sušiť na priame slnko, radiátor, alebo do sušičky.
26. aug 2009 o 08:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dudri, ďakujem, takže viem, že sa do toho môžem pustiť. :slight_smile:
lebo my často cestujeme. pri malej som to riešila tak, že sme vtedy používali jednorázovky, ale to bolo odpaduuuu. :frowning2:
tak teraz už budem vedieť, že sa nemusím bať do toho strčiť ruky.
ešte raz vďaka! :slight_smile:
26. aug 2009 o 11:16  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
fiha, vy davate vlniaky na noc, ja som sa na tento krok este neodvazila. ale ste ma vyhecovali, takze dnes budu mat premieru.
26. aug 2009 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
labutka, ja som tomu tiež nejak neverila, ale je to to najlepšie riešenie. škoda, že som ich fakt nemala skôr. :pensive:
26. aug 2009 o 12:19  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
cafte baby ja len na skok od temy ze uz je v predaji dnes rebecca .. tak sme tam mam ho uz doma sa smejeme s MM lom jak deti fotky pekne aj clanok :grinning:
26. aug 2009 o 15:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj vladka, dobre, ze si dala vediet, posielam mm kupit :dizzy_face:
26. aug 2009 o 16:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
oki standu prave popijame sampus s MM lom hihi :grinning: ako sa vam latkuje? dnes nas doki pochvalila ze je sikovna bez plienok ..
26. aug 2009 o 16:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,

ja som aj zabudla ze bude v rebecce propagation, pojem zajtra kupit :wink:

andrea ja mam Ultrafit od popoliny ale mam ten novy material tencel a som spokojna co sa tyka savosti. akurat ze som ich kupila vela tak teraz cast predavam kuk na http://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?vEntryID=345744&vReferer=%2Fbazar%2Fmyentries.php
chcem dokupit nejake AIO aby sme mali k lekarke a tak ale mm povedal ze az ked toto predam :angry: :slight_smile:

a s tymi vlniakmi ma riadne drazdite, ale radsej pockam lebo tie prazenicky z toho prat ee :wink:
26. aug 2009 o 17:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
hej a ten mio fresh to mozem dat ajked periem na 60? ci to potom nema zmysel ze ta vysoka teplota to dezinfikuje?
26. aug 2009 o 17:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ano bude ale napisali tam hypoalergenne latkove plienky :stuck_out_tongue_closed_eyes: som jej pisala mali ze hypoalergenne nech nepise nech tam da moderne latkove plienky a ajstak to tam nechali no co uz ..ale mohla tam napisat viacej o plienkach nielen ze nas to vyslo lacnejsie :grinning: hmm keby som latkovala cele obdobie tak ano .. ale 2 M :sweat_smile: ani nie 1M :grinning: nevadi .. su spomentute mozno to niekoho zaujme .. a pohlada infosky o plienkach :sunglasses:
26. aug 2009 o 17:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ma tam byt clanok o plienkach? tak to si kupim, som zvedava, co pisu
majkas ak peries na 60, miofresh podla mna netreba
vladka kazdy den an teba myslim ohladom toho lanolinu a ked som vonku, tak vzdy zabudnem zavolat. u mna je teraz zabudlivost normalne diagnoza
26. aug 2009 o 18:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nieje tam clanok o plienkach len je tam clanok o nas :grinning: a spomenula som tam aj plienky len to tam nieje nejako vysvetlene .. hmm tak ako by som ja chcela a ako som ja prezentovala :frowning2: nevadi
Silvika aj ja na teba myslim veru aj vcera som myslela ... no nevadi ved ked budes mat cas daj vediet mala ma zapal stredneho ucha a ja som v noci 3X grcala :frowning2:
26. aug 2009 o 18:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
„Snažila som sa napríklad ušetriť aj na plienkach, všetci dobre vieme, že sú extrémne drahé. Zvolila som preto lacnejšiu a ekologickejšiu alternatívu – šikovné a hypoalergénne látkové plienky. Ušetrili sme tak dosť peňazí,“ dodáva.
toto tam napisala ale ja som neni s tym stotoznena .. hmm .. lebo v celku som to prezentovala inak ale nic strasne sa nedeje...skor tam mohla napisat pojem ako na vyliecili cikulu .. no .. ale zas clanok nebol o tom ale o financiach :slight_smile:
26. aug 2009 o 18:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
este som nestihla ten clanok citat, idem sa okupat a sadnem k tomu...jaj ale kocky ste :sunglasses:
no ale ak tam napisali len toto a takto....no dik moc :sweat_smile:
26. aug 2009 o 19:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no ano :grinning: diki moc ze, nevadi .. ved je to o inom plienky som spomenula som im tam basnila a som rada ze tam aspon nieco dali aj ked je to reklama a neplatena ..istym smerom to niekoho moze posunut ...aspon nieco
26. aug 2009 o 19:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
standu dakujem ani taka silna som tam neni :grinning:
26. aug 2009 o 19:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vladka tak sa vyliecte a potom dobehnem, nech vas neotravujem, oki?
26. aug 2009 o 20:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Sisik v poho neotravujes ma mne to v podstate nezavadza mam to v ladnicke a ked budes potrebovat dobehnes neni problem :slight_smile: :wink:
inak jake plienky teraz letia? my druhe stale v nedohladne .. ale tesim sa na nakup aio a roznych plienok .. skor ked uz som mudrejsia nakupi AIO SIO a tak :slight_smile:
26. aug 2009 o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dudri: diky, moc pomohlo, zajtra obehnem lekárne :slight_smile:
26. aug 2009 o 21:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Caute baby, tak som to spiskala ... na FB som zalozila skupinu Moderne latkove plienky, takze, ktore sa chce pridat, ste vitane :slight_smile: Skupina je otvorena pre vsetkych, mozte tam davat svoje fotky, nazory, skusenosti ... mozno aj takto sa nam podari zvysit povedomie o plienockach :slight_smile: tesim sa na Vas ...
27. aug 2009 o 08:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok