Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
7. sep 2009

standu, čo ti vadilo na vrchných gatiach od BL? 😕

lilly
7. sep 2009

ja tiez skladujem na sucho, ked si predstavim, zlievat tu smradlavu vodu 2x alebo aj 1x denne a menit ju za cistu a zmykat aspon z casti tie spinave plienky, no diky pekne 😝 🤐 radsej ich periem kazde 2 dni, aj to mi tie spodne uz dost smrdia, v zime to az take nebolo, vydrzali aj 3 dni, no v lete som ich prala maximalne kazde 2..
dahlia, vrchne gate od BL sice dobre drzia, no su dost tvrde a take prilis umelinove.. ja mam akurat len vrecko na plienky od BL, no predpokladam, ze vrchne gate sa robia z toho materialu, tak ten mi pride strasne igelitovy a nepriedusny... 😖

standu
7. sep 2009

ja ich nemam 😀 ale na pohlad sa mi nepacia a co kocky pisali su asi najumelinovejsie....mne sa nepacia ani SWB 😅

sissik
7. sep 2009

tak po oprani na 60 v orechoch a octe nesmrdia ani po ciknuti. asi to bolo fakt tym praskom.
a tiez sa mi zda, ze ked nebolo tak teplo, tak nesmrdeli a stacilo prat za 3 dni, teraz som presla na 2 dnove pranie

goga03
7. sep 2009

ahojte,

dakujem za rady, manzel ma s latkovkami zrusil, nepomohol ani financny prepocet ani ekologicky aspekt :( no nic budem skusat dalej a hadam pri druhom ho prehovorim.
teraz sme sa dohodli na kompromise, ze objednam treningove nohavicky.
ja viem, ze na uplne oducanie od plienok je este maly, ale chcela by som, ze ked budeme doma, tak aby sa pytal na nocnik.
no uvidime ako to pojde. este raz dakujem za rady 🙂

miruss
7. sep 2009

Mne a BL nohavičky tiež nepáčia, mne vyhovujú Bummis a Imse organic. 🙂
V lete aj ja periem každé dva dni, v zime mám trocha problém so sušením, najmä BL organic dlho schnú. 😝

majkas
7. sep 2009

sissik a tie wonderous su medzi nozickami sirsie ako BG?

aleela ja mam vaic nohavickovych plienok ako stvorce, z tych mam 20 klasickych 80x80 (nejaky cesky vyrobca, da sa kupit v tescu), potom mam 10 ks kiko lux eko, tie su 70x70 a potom mam vv popoliny, mix velkosti 10 ks.
Od tych kikko eco lux som cakala viac, niektore sa mi paraju a na 2 plienkach mam take cierne male skvrny co nejdu vyprat... 😒
neviem jake su tie stvorce s polska, ale podla mna ako grc plienky mozu stacit, ved babo grca menej ako cika 😉

netik ako pise standu, popozeraj, chce to troch casu sa zorientovat a ked uz budes zorientovana tak aj tak bude stale nieco nove 🙂
a z tych baby lucy, u nas je favoritom organic velur (mam biele snow flake), v porovnani s bamboo myslim ze saje rovnako, ma stay dry vlozku takze babo neciti mokro a rychlesie schne

majkas
7. sep 2009

chodi mi do mejlu newsletter z brany maju zopar noviniek 😉

http://www.branakdetem.cz/cuddlebamboo.htm - tieto ma lakaju jak nocna plienka
http://www.branakdetem.cz/cuddle-all-in-one.htm - tieto su take lakave na paradu

a este novy bumgenius http://www.branakdetem.cz/bum-genius-bambusova-...

standu
7. sep 2009

majka mna ako nocne skor lakaju tie p´tit a bumgeniuska bambusova....nooooo 🙂
ale ja uz som slubila ze nic nekupujem 😀 a ked som zahlasila ze som objednala SWB velurku na noc tak....no muz nic. ze dobre 😨 ja som skoro odpadla. a este nam treba Lkovu bittku aspon jednu 😀 ani na to nepovedal nic, ale uz fakt nam nic netreba.
ja nejak nemam vztah k nohavickovym plienkam.....na noc ano, ale cez den sa im vyhybam..neviem preco. najradsej mam asi pre stihlost flexitotku.

majkas
7. sep 2009

standu myslis tuto? http://www.branakdetem.cz/plenka-flexi-tot.htm
tie mam dve, stihla je super, bude dobra do rifli, ale zase az tak vela nam nenasaje, aspon teda pri nasej frekvencii cikania 😀

standu
7. sep 2009

ano tuto..nam cez den staci na von davam aj tak AIO 😉 tu vkladacku skladam na trikrat vpredu

brinzulka
7. sep 2009

majkas...tak nam nestaci ziadna plienka na viac ako 2hodky...furt vsetko precurane...zatial sa bojim trosku stihlych...nakolko kakame do kazdej plienky...tak aj separacky stale do kosa...nemam sancu nejake preprat

brinzulka
7. sep 2009

nejak neviem prist na chut bamboo plienkam...ale organic sa mi pacia 😉

brinzulka
7. sep 2009

organic velur mame vsetky, okrem zltej...a momentalne najoblubenejsia plienka z nohavickovych..malemu zapinam v pohode M/L...

brinzulka
7. sep 2009

to tu tapetujem 😀
z frote uteraka som si usila vkladacky...nepouzivam ich ...su ako skrabka..Kupili sme 10kusov 30 krat 30cm stvorcov kikko bambus...a som s nimi spokojna....davam ich ako vkladacku do kapsloviek a bl klasik plienok

a v klude pouzivame aj tots bots plienku velkost ...zmensenu snapi sponkou...

brinzulka
7. sep 2009

velkost 2....maly ma 5300g a 6tyzdnov

miruss
7. sep 2009

Tá flexi tot sa aj mne páči. 🙂
Mne na noc vyhovujú bum hugger. 🙂
A cez deň mám najradšej itti bitti alebo bum genius. 🙂

standu
7. sep 2009

miruss aj mne vyhovovali najviac na noc hambace......dokym nezacali priserne smrdiet. cela spalna nam po ranu "vyvanala"....NO OTRAS
takze teraz striedam BG plus vkladacka a CT no ale dnes rano sme mali aj plachtu mokru, dnes jej cika vytiekla bokom uz teraz po 1apol h spanku pritom vkladacky boli mokre asi na 5 cm stvorcovych musela som ju komplet prezliect aj postielku 😠

takze vypisujem konkurz na nocnu plienku. cakam SWB velur z brany...a uvidime. este dake tipy???

brin, dobre vam to ide 😉 krasne maly pribera. zachvilu sa kaka upravi a bude ok 😵 takze bamboo zatial kurz nemaju? no ano, organic su maksie....

zacian mi vrtat bambusova BG.....kto o nej nieco vie, nech da 😵 je aj na noc??????????????

dudri
7. sep 2009

standu, nekup dalsie plienky, zachvilu bude odplienkovat 😉

dahlia23
7. sep 2009

standu, nám proti tomu smradu pomohli vlniaky. tiež to u nás smrdelo jak neviem čo... fuj. 😖 Ale potom som jej začala dávať na noc konopnú/bambusovú plienku s bambusovou vkladačkou a na to ručne robené vlniaky a bolo po smrade.
a ozik, na tých BL PULkách sme fičali od narodenia do odplienkovania, samozrejme, striedali sme s flísakmi a s vlniakmi na noc, ale ja som zas bola veľmi spokojná. všetko je to veľmi individuálne, aj od dieťatka závisí... 🙂

miruss
7. sep 2009

Standu tak BG je dobrá aj na noc? 😕 Musím vyskúšať. 🙂
Mne zatiaľ hambace vyhovujú, ani mesmrdia. 😀

standu
8. sep 2009

miruss bol dobra aj s bambus vkladackou navyse kym vcera nepretielkla...ale asi som ju zle zapla, nechcela som, aby ju tlacila na brusku. po prevleceni postele a prezleceni dietata som jej vopchala do swb AIO bambus vkladacku a v pohode do rana 😉
takze nam su dobre asi vsetky AIO v vkladackou navyse na noc 🙂 ale jednu nocnu fakt chcem.

dudri no ja neviem.....u nas to s odplienkovanim nevyzera nijak lebo reve na nocniku ako keby ju vrazdili 😔

sissik
8. sep 2009

niekto sa pytal na sirku BG v porovnani s wonderos - BG sa mi zda sirsi.
hambace nenormalne smrdeli a po 2 oprati v orechoch a octe su rano uplne v pohode.
tak som sa poucila a nebudem vymyslat, odteraz preiem v orechoch a max. v ecoveri. sliz a prasky uz neskusam

lilly
8. sep 2009

ahojte, som naserinkana.. 🙄 mam negativnu skusenost s www.nappyparadise.co.uk
co som si objednala tu kravickovu IB, tak najprv ju dlho nemala, potom som teda tej ceskej kocke, co ma ten obchod pisala, nech mi miesto kravickovej posle 3 inserty do IB, ona ze jasne v pohode, to bolo 23.jula a vcera som jej pisala zase mail, ze teda stale nic nedoslo, ze co sa deje.. no mail je nedorucitelny, nefunkcny, nefunguje uz ani stranka, tetka neviem, ci krachla, ci co, no zjavne som prisla o nejakych 20 euracov... 😠 😠 😠

lilly
8. sep 2009

hmm, no stranka mi uz funguje, no neviem, preco sa mi vratil ten mail ako nedorucitelny.. 😨

miruss
8. sep 2009

Sissik mne sa práveže zdá wonderoos širšia ako BG. A wond. mi dosť preteká, proste Zuzke nesedí. 😝
Lily to naštve takto dlho čakať na tovar. 😠

wendy62
8. sep 2009

baby pls poradte ak viete...mame vlnaky doma site zo svetra, je to 100% vlna, doteraz pekne fungovali, mame ich na noc, vzdy som vyvetrala a pouzila znovu. lenze uz par tyzdnov mi priserne smrdia, hned po prvom pouziti a nejde to vyvetrat, ani slnko tomu nepomohlo. a navyse prevlhaju. vzdy ich operiem, 2x nalanolinujem, 1-2x pouzijem a mozem to zase zopakovat 😠 mam ich trojo a su na tom vsetky rovnako, aj ked su z roznych svetrov 😕 myslite ze je to tym teplom? alebo je vlna uz prilis znicena a prestala fungovat? neviem si predstavit cim to je 😖 nemate tu s tym niekto skusenost?

miruss
8. sep 2009

Wendy s tým ti neporadím. 😖

hasisihanulka
8. sep 2009

Wendy, fakt netusim, mame doma iba vlniaky a funguju stopercentne. V com ich peries?

hasisihanulka
8. sep 2009

Jo Standu, Ecobubs. Na pohlad aj dotyk krasna (pokusim sa nafotit), zvonku ako svetrik (vlnena), vnutri klasika mikrovlakno. Insert je taky dlhokansky, treba ho prehnut, aby sa zmestil. Na noc urcite treba dovypchat, alebo kupit original extra vkladacku. Nam v noci nepretiekla, trosku navlhli gumicky okolo stehien - to sa podla mna casom upravi. Velkost M som navliekla aj nasmu 12-kilovemu mackovi, zapinanie na bok je vyborne.

Celkovo mi to pride ako nadherna kapsa, ale nepochopila som, preco ma byt prave na noc super. Zeby bola priedusnejsia ako ine kapsy?