• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

26. septembra 2016 
aaluska, pravá ovčia vlna zachováva prirodzenú teplotu - v lete chladí, v zime hreje.
11. sep 2009 o 21:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
To som si tiež myslela, ale máme paplóny z ovčej vlny a v lete je pod nimi hic...
11. sep 2009 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja odstredujem na 900, raz som na 1200 a to mi lepilo, ci ich nepototo, ked odporucaju na max. 1000. a schnu mi celkom rychlo.
so slzami v ociach vyradim IB velkost M :frowning2: ale zase zacnem pouzivat L a nove wonderosky. odkladaju sa pre dalsie babetko :pensive:
11. sep 2009 o 21:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja nemyslim ze by malej bolo v lovikoch teplo. odstredujem na 1000 to mam max.

jaaj tak ja som truba, pochopila som tu sadu tak ze nohavickova plienka a vrchniaky........sorry :slight_smile:

sissik...aj my musime vyradit Mka bitti... :frowning2: :cry: malej uz rita von lezie, take su kratke. ja sa len neviem rozhodnut ci mi staci jedna, ci dve...a ake farby.... :confused: :confused: :confused: :confused: asi tyrkys a kremova....hm...to je najvacsia dilema :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. sep 2009 o 21:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
standu- lime-zelene
pekne-cream
11. sep 2009 o 22:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vcera som lanolinovala kurou IV-vidim je velky rozdiel Ulrich. IV.dotyk mastny film (2litre 30ml lanolin (samozrejme som nakoniec namocila studenou vodou s 1PL octom-10min-ako podla navodu)
Som zvedava, ze je ucinne
Ulrich nic
Disana musim pockat pride novy tovar, este nie su v sklade...hm
11. sep 2009 o 22:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dudri ked ja zelenu nemusim......take kriklave vyzeraju :confounded:
11. sep 2009 o 22:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aha

moja oblubena farba-zelena :slight_smile:
11. sep 2009 o 22:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no vidis... :wink: :wink:

Mkove mame fialovu lilac a oranzovu, tak chcem uz ine :dizzy_face:
11. sep 2009 o 22:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
katka nosi L. Mame lilac a ruzove.
11. sep 2009 o 22:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
standu tak L mam z limitovanej edicie jahodu a tyrkys a este limetku.
uz som tolko minula na tie plienky, ze musime mat asi 3 deti, aby sme fakt usetrili :grinning:
dudri mne sa velmi paci ta kura IV, ani neplacham v octe a vlniaky drzia paradne. teraz miesam kuru IV s lanolinom z lekarne. a ostavaju torsicku flky od lanolinu, ale to vraj z domacej kury moze byt. ale lanolinujem hlavne vnutornu stranu, tak mi to je sum-a-fuk

no idem dostrikovat vlniaky, iba zacinam a najneskor v utorok musim zacat prat a lanolinovat, aby som mohla zobrat na dovcu oba kusy.
11. sep 2009 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja neviem, pouzivam zatial len ulricha kuru a nemam problem.....vlastne pouzivane vlniaky asi raz za den a obcas na noc, tak nevieeeeem....
12. sep 2009 o 07:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som kedysi citala na ceskom fore, ze sa ulrich pokazil a nejaku varku robil kuru, ktora nic neudrzala. ja mam IV, ale aj tak pouzivam hlavne domaci lanolin. este keby mi mal kto dostrikovat tie posledne vlniaky :sweat_smile:

IB mam pepermint, yellow, rockmelon, fuchsia a jahodovu limitku. a na ceste mam este baby pink a lime :grinning: no su nas favorit :grinning: :grinning: :grinning: ja som teda velmi spohodlnela a obycajne stvorce uz vobec nepouzivame. moje dieta sa mi na bkm vykaslalo, tak len skusam medzi prebalovanim davat ciknut. a kedze neobsedi ani sekundu, prebalovanie je vecny zapas, tak som rada, ked mozem tu proceduru absolvovat pri aio plienkach len parkrat za den :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. sep 2009 o 11:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa ja tiez stvorec tak raz denne...leniva som no co...
13. sep 2009 o 09:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, tak vás zdravím po vyskúšaní bugGenius 3.0. Bola to moja prvá skúsenosť s látkovou plienkou a normálne som nechápala, že vkladačka bola mokrá, ale vnútro plienky (čo sa dotýka zadku) bolo na pocit suché. Ako je to možné? Môj synček má skoro 9,5kg a je mu treba dať tú najväčšiu veľkosť, tzn. nezmenšovať. Tak neviem, či mu bude ešte o rok dobrá, hoci výrobca uvádza 15kg. Už teraz mu je tak na 3 mesiace možno... čo myslíte?

Sissik, aj máš nejakú štatistiku, koľko si minula na látkové plienky? Lebo ja mám 3 mes. syna a viem presne, koľko kusov plienok som minula a čo ma to stálo. Dá sa povedať, že by som si za to kúpila už teraz slušnú výbavu látkoviek a to by som nebrala tie najlacnejšie.

Na webe som sa dočítala, že použité plienky mám skladovať v nepremokavom vreci/sáčku, ideálne je prať ich každý druhý deň. Zrejme po vyschnutí sa to horšie vypiera. Ďalej radia predpierku v studenej vode a prať v teplej, použiť prostriedok na pranie, ktorý neobsahuje vône, žiadna aviváž.

TIP na domácu kúru proti smradu použitých plienok: zmešiať citrónovú šťavu s vodou do rozprašovača a tým ich postriekať. Neskúšala som, ale vraj je to antibakteriálne :wink:

Čo ešte, aha, dnes chcem vyskúšať itti bitii SIO, kúpila som veľkosť L. Tie snapky/vkladačky veľmi neviem ako tam mám dať dnu, či ich iba zacvaknúť ku korešpondujúcim farbám alebo tú spodnú zloženú aj nejako "rozprestrieť". Poradí niekto?
13. sep 2009 o 11:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no som napisala prispevok a lahla wifina, potesi :grinning:

aluska uz radsej nepocitam, kolko som na plienky minula. mam odlozene faktury, ale nechci odo mna, aby som to isla spocitat. nech ma neporazi :grinning:

BG je zuzke na vysku LTT, na sirku je ok, ma cez 10kg.
IB - ten stvorec s modrymi patentami prehni tak, ako je predsity a pripni patenty. potom pripni ten tvarovany diel so zltymi patentmi a hotovo. treba poskladat tak, ako bola uplne naz zaciatku, ked ti prisla.

sisa nepisala si niekedy ze uz plienky nebudes kupovat? ja som tusim vtedy tiez pisala, ze uz nebudem :grinning: :grinning:
13. sep 2009 o 14:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aaluska, ano korespondujuce farby :wink:

no ja neviem, moja ma rok a pol, 8kil a BG uplnev pohode aj na vysku, aj na obvod :dizzy_face:
13. sep 2009 o 18:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
k tomu sacku, ja skladujem vo vaku nasucho, periem zvacsa kazdy den, vecer a vak obden, alebo ked mala zaspini malo oblecka cez den tak kazdy druhy den. vak je super. nic nesmrdi, ked som skladovala v kybli tak smrdel cely byt...take nieco napr:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_id=1&produkt_detail=21004&kategoria=10
13. sep 2009 o 18:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak potom neviem, prečo na BG uvádzajú, že je to do 15kg. To ťažko, nie?

IB som dnes vyskúšala, poskladala správne, ale chudiatko v tom bol taký nejaký naprataný. Mal to dve hodiny a hoci sa neprečúral, tak tie jadrá boli mokré a celé to nejako smrdelo.

Standu, ten vak som už pozerala, zadovážim si asi.

Sissik, tak keď nevieš, čo ťa to stálo... jednorázovky by možno stáli to isté.
13. sep 2009 o 20:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aaluska....ani ja nepocitam, co ma to uz stalo, ale budu aj pre druhe babo...a v zaujme zdravej pokozky mojho dietata ma vobec ne..... ze by ma to teoreticky aj stalo viac ako lepidlove hnusky :dizzy_face:
13. sep 2009 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
standu...IB su krasne aj cyklamen a baby rosa - my mame tie :wink: a tiez mame uz Mka s tazkym srdcom v skrinke odlozene :wink: mam 6ks IB Lka a inak pouzivam stvorce ... a dari sa nam BKM hlavne na kako, cikanica vazi v mojej lenivosti/zabudlivosti, ale Lala vzdy cikne ked ju na serbel posadim - tak dufam, ze jej to vydrzi :slight_smile:

sisa..ty kde furt nakupujes? v tom ingliš obchode?
13. sep 2009 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aaluska no radsej nebudem pisat, kolko ma to stalo, keby to nahodou cital muz:wink:
cenovo ma to vychadza cca tak, ako hnusky pre jedno dieta.
ale kedze planujeme druhe, tak to bude uplne v pohode. aj so zapocitanim prania.
ide mi ale hlavne o to, aby nebola pobalena v igelite s papierom a lepom a aby uz ako mrnus nezanechala haldy odpadu, ktory sa rozklada 500 rokov :wink:
13. sep 2009 o 22:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
prsky, ked ja stale ratam s moznostou chalana potom, tak nedam mu ruzovu plienku....a uz aj tri dievcenske mame, CT, UD 2x..takze chcem neutral :grinning: och boze mam to ja ale problemy vybrat farbu.... :pensive: :pensive: :pensive:

vezmem bezovu a hnedu a hotovo :grinning:
ja som sa nikdy o bkm nepokusala ale moja cika uz dlho na povel ked ju rozbalim, a ked aj necika aspon sa snazi :slight_smile:
13. sep 2009 o 22:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
prsky, jasne, ze v tom inglis obchode :grinning: no ked su za taku super cenu, nekup to. doma si patentky opravim a mam novu plienku za super cenu :sunglasses: navyse ja som popredavala IB Mka a tie 3, co stale cakam z nappyparadise :angry: :angry: :angry: , som si objednala namiesto nich. tie dalsie 3 z bazaru bol taky ulet, kedze mi tie prve tri za dva mesiace este nedorazili a dost mi chybaju :unamused:

prsky, super, ze sa vam tak dari bkm :slight_smile: ja uz som sa na to vykaslala, nocnikujeme len pri prebalovani, alebo ked tlaci - co je v poslednej dobe sprevadzane hlasnym vzdychanim, dokonca dnes aj s placom :frowning2:

standu, aj hneda je pekna, taky plysovy macko :slight_smile: ale neutral by som brala skor jade, no ta sa ti tusim nepacila :sweat_smile:
13. sep 2009 o 22:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aaluska, ja som si robila akurat minuly tyzden statistiku ... vodeme sa s plenuchami do 350€ ... 13 gatkovych a 4-5 AIO, 12 vv a 10 stvorcov a paradne vystacime ....

jeeezin, uz 2t sa nemozem dokopat k lanolinovaniu gati a v sobotu mi dosli SWB velurky na noc, tak uz sa budem musiet nakopnut ...
14. sep 2009 o 07:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa videla si jade live??? lebo na obr je kraaasna, ale real je tmavojedlovozelena..k nicomu sa nam nehodila... :confounded:
mam to ja fakt problemy....prepacte... :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
14. sep 2009 o 10:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som prave nalanolinovala loviky..bola som leniva, tak som ich v tom nechala cez noc. mala ich zaspinila slivkami :unamused: tak som ich musela oprat.
sisa tebe swb pulky nesmrdia??? nase smrdia tak po kazdom nocnom pouziti ze ich mozem rovno prat. loviky nesmrdia, krasne sa prevetraju a ok ale toto...ani totsky nesmrdia...divny matros to je taky upletovy..hm :unamused:
14. sep 2009 o 10:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte akurat mi dorazili viacvrstvove Popolini ako ich skladate? na nete pisu ze pruhmi k sebe a ziadne pruhy tam nie su...skladate na obdlzniky a potom navrch nohavicky, sa mi zadaju take tvrde :unamused: ze ked sa moja vykaka to ani nestihne vsiat a pojde to po okrajoch, ma dost riedku stolicu... :confused:
14. sep 2009 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
som citala ze sa maju skladat na trojuholnik...no musim ich oprat potom hadam zmaknu som z nich daka mimo :sweat_smile:
14. sep 2009 o 11:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, látkárky, chcem sa opýtať, či vám nestvrdli tie vkladačky do IB, lebo mne teda dosť, neviete, čo s tým?
14. sep 2009 o 12:18  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš