Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
11. sep 2009

aaluska, pravá ovčia vlna zachováva prirodzenú teplotu - v lete chladí, v zime hreje.

aaluska
11. sep 2009

To som si tiež myslela, ale máme paplóny z ovčej vlny a v lete je pod nimi hic...

sissik
11. sep 2009

ja odstredujem na 900, raz som na 1200 a to mi lepilo, ci ich nepototo, ked odporucaju na max. 1000. a schnu mi celkom rychlo.
so slzami v ociach vyradim IB velkost M ☹ ale zase zacnem pouzivat L a nove wonderosky. odkladaju sa pre dalsie babetko 😔

standu
11. sep 2009

ja nemyslim ze by malej bolo v lovikoch teplo. odstredujem na 1000 to mam max.

jaaj tak ja som truba, pochopila som tu sadu tak ze nohavickova plienka a vrchniaky........sorry 🙂

sissik...aj my musime vyradit Mka bitti... ☹ 😢 malej uz rita von lezie, take su kratke. ja sa len neviem rozhodnut ci mi staci jedna, ci dve...a ake farby.... 😕 😕 😕 😕 asi tyrkys a kremova....hm...to je najvacsia dilema 😀 😀 😀 😀

dudri
11. sep 2009

standu- lime-zelene
pekne-cream

dudri
11. sep 2009

vcera som lanolinovala kurou IV-vidim je velky rozdiel Ulrich. IV.dotyk mastny film (2litre 30ml lanolin (samozrejme som nakoniec namocila studenou vodou s 1PL octom-10min-ako podla navodu)
Som zvedava, ze je ucinne
Ulrich nic
Disana musim pockat pride novy tovar, este nie su v sklade...hm

standu
11. sep 2009

dudri ked ja zelenu nemusim......take kriklave vyzeraju 😖

dudri
11. sep 2009

aha

moja oblubena farba-zelena 🙂

standu
11. sep 2009

no vidis... 😉 😉

Mkove mame fialovu lilac a oranzovu, tak chcem uz ine 😵

dudri
11. sep 2009

katka nosi L. Mame lilac a ruzove.

sissik
11. sep 2009

standu tak L mam z limitovanej edicie jahodu a tyrkys a este limetku.
uz som tolko minula na tie plienky, ze musime mat asi 3 deti, aby sme fakt usetrili 😀
dudri mne sa velmi paci ta kura IV, ani neplacham v octe a vlniaky drzia paradne. teraz miesam kuru IV s lanolinom z lekarne. a ostavaju torsicku flky od lanolinu, ale to vraj z domacej kury moze byt. ale lanolinujem hlavne vnutornu stranu, tak mi to je sum-a-fuk

no idem dostrikovat vlniaky, iba zacinam a najneskor v utorok musim zacat prat a lanolinovat, aby som mohla zobrat na dovcu oba kusy.

standu
12. sep 2009

ja neviem, pouzivam zatial len ulricha kuru a nemam problem.....vlastne pouzivane vlniaky asi raz za den a obcas na noc, tak nevieeeeem....

sisa.b
12. sep 2009

ja som kedysi citala na ceskom fore, ze sa ulrich pokazil a nejaku varku robil kuru, ktora nic neudrzala. ja mam IV, ale aj tak pouzivam hlavne domaci lanolin. este keby mi mal kto dostrikovat tie posledne vlniaky 😅

IB mam pepermint, yellow, rockmelon, fuchsia a jahodovu limitku. a na ceste mam este baby pink a lime 😀 no su nas favorit 😀 😀 😀 ja som teda velmi spohodlnela a obycajne stvorce uz vobec nepouzivame. moje dieta sa mi na bkm vykaslalo, tak len skusam medzi prebalovanim davat ciknut. a kedze neobsedi ani sekundu, prebalovanie je vecny zapas, tak som rada, ked mozem tu proceduru absolvovat pri aio plienkach len parkrat za den 😅 😝

standu
13. sep 2009

sisa ja tiez stvorec tak raz denne...leniva som no co...

aaluska
13. sep 2009

Ahojte, tak vás zdravím po vyskúšaní bugGenius 3.0. Bola to moja prvá skúsenosť s látkovou plienkou a normálne som nechápala, že vkladačka bola mokrá, ale vnútro plienky (čo sa dotýka zadku) bolo na pocit suché. Ako je to možné? Môj synček má skoro 9,5kg a je mu treba dať tú najväčšiu veľkosť, tzn. nezmenšovať. Tak neviem, či mu bude ešte o rok dobrá, hoci výrobca uvádza 15kg. Už teraz mu je tak na 3 mesiace možno... čo myslíte?

Sissik, aj máš nejakú štatistiku, koľko si minula na látkové plienky? Lebo ja mám 3 mes. syna a viem presne, koľko kusov plienok som minula a čo ma to stálo. Dá sa povedať, že by som si za to kúpila už teraz slušnú výbavu látkoviek a to by som nebrala tie najlacnejšie.

Na webe som sa dočítala, že použité plienky mám skladovať v nepremokavom vreci/sáčku, ideálne je prať ich každý druhý deň. Zrejme po vyschnutí sa to horšie vypiera. Ďalej radia predpierku v studenej vode a prať v teplej, použiť prostriedok na pranie, ktorý neobsahuje vône, žiadna aviváž.

TIP na domácu kúru proti smradu použitých plienok: zmešiať citrónovú šťavu s vodou do rozprašovača a tým ich postriekať. Neskúšala som, ale vraj je to antibakteriálne 😉

Čo ešte, aha, dnes chcem vyskúšať itti bitii SIO, kúpila som veľkosť L. Tie snapky/vkladačky veľmi neviem ako tam mám dať dnu, či ich iba zacvaknúť ku korešpondujúcim farbám alebo tú spodnú zloženú aj nejako "rozprestrieť". Poradí niekto?

sissik
13. sep 2009

no som napisala prispevok a lahla wifina, potesi 😀

aluska uz radsej nepocitam, kolko som na plienky minula. mam odlozene faktury, ale nechci odo mna, aby som to isla spocitat. nech ma neporazi 😀

BG je zuzke na vysku LTT, na sirku je ok, ma cez 10kg.
IB - ten stvorec s modrymi patentami prehni tak, ako je predsity a pripni patenty. potom pripni ten tvarovany diel so zltymi patentmi a hotovo. treba poskladat tak, ako bola uplne naz zaciatku, ked ti prisla.

sisa nepisala si niekedy ze uz plienky nebudes kupovat? ja som tusim vtedy tiez pisala, ze uz nebudem 😀 😀

standu
13. sep 2009

aaluska, ano korespondujuce farby 😉

no ja neviem, moja ma rok a pol, 8kil a BG uplnev pohode aj na vysku, aj na obvod 😵

standu
13. sep 2009

k tomu sacku, ja skladujem vo vaku nasucho, periem zvacsa kazdy den, vecer a vak obden, alebo ked mala zaspini malo oblecka cez den tak kazdy druhy den. vak je super. nic nesmrdi, ked som skladovala v kybli tak smrdel cely byt...take nieco napr:
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

aaluska
13. sep 2009

Tak potom neviem, prečo na BG uvádzajú, že je to do 15kg. To ťažko, nie?

IB som dnes vyskúšala, poskladala správne, ale chudiatko v tom bol taký nejaký naprataný. Mal to dve hodiny a hoci sa neprečúral, tak tie jadrá boli mokré a celé to nejako smrdelo.

Standu, ten vak som už pozerala, zadovážim si asi.

Sissik, tak keď nevieš, čo ťa to stálo... jednorázovky by možno stáli to isté.

standu
13. sep 2009

aaluska....ani ja nepocitam, co ma to uz stalo, ale budu aj pre druhe babo...a v zaujme zdravej pokozky mojho dietata ma vobec ne..... ze by ma to teoreticky aj stalo viac ako lepidlove hnusky 😵

prsky
13. sep 2009

standu...IB su krasne aj cyklamen a baby rosa - my mame tie 😉 a tiez mame uz Mka s tazkym srdcom v skrinke odlozene 😉 mam 6ks IB Lka a inak pouzivam stvorce ... a dari sa nam BKM hlavne na kako, cikanica vazi v mojej lenivosti/zabudlivosti, ale Lala vzdy cikne ked ju na serbel posadim - tak dufam, ze jej to vydrzi 🙂

sisa..ty kde furt nakupujes? v tom ingliš obchode?

sissik
13. sep 2009

aaluska no radsej nebudem pisat, kolko ma to stalo, keby to nahodou cital muz😉
cenovo ma to vychadza cca tak, ako hnusky pre jedno dieta.
ale kedze planujeme druhe, tak to bude uplne v pohode. aj so zapocitanim prania.
ide mi ale hlavne o to, aby nebola pobalena v igelite s papierom a lepom a aby uz ako mrnus nezanechala haldy odpadu, ktory sa rozklada 500 rokov 😉

standu
13. sep 2009

prsky, ked ja stale ratam s moznostou chalana potom, tak nedam mu ruzovu plienku....a uz aj tri dievcenske mame, CT, UD 2x..takze chcem neutral 😀 och boze mam to ja ale problemy vybrat farbu.... 😔 😔 😔

vezmem bezovu a hnedu a hotovo 😀
ja som sa nikdy o bkm nepokusala ale moja cika uz dlho na povel ked ju rozbalim, a ked aj necika aspon sa snazi 🙂

sisa.b
13. sep 2009

prsky, jasne, ze v tom inglis obchode 😀 no ked su za taku super cenu, nekup to. doma si patentky opravim a mam novu plienku za super cenu 😎 navyse ja som popredavala IB Mka a tie 3, co stale cakam z nappyparadise 😠 😠 😠 , som si objednala namiesto nich. tie dalsie 3 z bazaru bol taky ulet, kedze mi tie prve tri za dva mesiace este nedorazili a dost mi chybaju 😒

prsky, super, ze sa vam tak dari bkm 🙂 ja uz som sa na to vykaslala, nocnikujeme len pri prebalovani, alebo ked tlaci - co je v poslednej dobe sprevadzane hlasnym vzdychanim, dokonca dnes aj s placom ☹

standu, aj hneda je pekna, taky plysovy macko 🙂 ale neutral by som brala skor jade, no ta sa ti tusim nepacila 😅

emmka3
14. sep 2009

aaluska, ja som si robila akurat minuly tyzden statistiku ... vodeme sa s plenuchami do 350€ ... 13 gatkovych a 4-5 AIO, 12 vv a 10 stvorcov a paradne vystacime ....

jeeezin, uz 2t sa nemozem dokopat k lanolinovaniu gati a v sobotu mi dosli SWB velurky na noc, tak uz sa budem musiet nakopnut ...

standu
14. sep 2009

sisa videla si jade live??? lebo na obr je kraaasna, ale real je tmavojedlovozelena..k nicomu sa nam nehodila... 😖
mam to ja fakt problemy....prepacte... 😔 😔 😔 😔

standu
14. sep 2009

ja som prave nalanolinovala loviky..bola som leniva, tak som ich v tom nechala cez noc. mala ich zaspinila slivkami 😒 tak som ich musela oprat.
sisa tebe swb pulky nesmrdia??? nase smrdia tak po kazdom nocnom pouziti ze ich mozem rovno prat. loviky nesmrdia, krasne sa prevetraju a ok ale toto...ani totsky nesmrdia...divny matros to je taky upletovy..hm 😒

ludmilabb
14. sep 2009

ahojte akurat mi dorazili viacvrstvove Popolini ako ich skladate? na nete pisu ze pruhmi k sebe a ziadne pruhy tam nie su...skladate na obdlzniky a potom navrch nohavicky, sa mi zadaju take tvrde 😒 ze ked sa moja vykaka to ani nestihne vsiat a pojde to po okrajoch, ma dost riedku stolicu... 😕

ludmilabb
14. sep 2009

som citala ze sa maju skladat na trojuholnik...no musim ich oprat potom hadam zmaknu som z nich daka mimo 😅

ilijanka
14. sep 2009

Ahojte, látkárky, chcem sa opýtať, či vám nestvrdli tie vkladačky do IB, lebo mne teda dosť, neviete, čo s tým?