Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sissik
14. okt 2009

aaluska neviem, ci znizuje, hlavna zlozka je perkarbonat sodny, co je aj v pueri. este je tam par veci ako v pracich praskoch. ak plienkam nevadi praci prasok, nevadi im ani ta sol. ja ju pouzivam uz 4 mesiace a zeby boli plienky znicene sa mi nezda. davam tam aj AIO, ked su veeelmi spinave. ale vacsinou to z flisu vyjde zlcovym mydlom

miruss
14. okt 2009

Inak som si všimla, že vnútri celkom dobre schnú AIO od Imse Vimse a BG Onesize v 3.0. A som spokojná aj s ich savoťou.
A ja keď nestíham zapierať, tak namočím do studenej vody a neskôr zaperiem žlčovým mydlom. Periem na 60°C a škvrny neostávajú. 🙂

linnetka
15. okt 2009

ahojte, chcem sa spytat, ako mam 1.krat oprat plienky a v com? V obycajnom prasku bez avivaze na 60°C?
a pozeram, ze lepsie je susit vonku. Ja som myslela, ze vo vnutri pri radiatory je to rychlejsie 😒

aaluska
15. okt 2009

Linnetka,v obycajnom prasku bez avivaze na 40°C staci.Sus na balkone alebo dnu(ale nie na radiatore pokiaľ nemusíš)

aaluska
15. okt 2009

v obycajnom prasku nebieliacom(na farebne)

linnetka
15. okt 2009

dakujem, lebo uz sa mi to zbiera, tak sa chcem prichystat a staci teda na 40°C, hej?
vonku nemam problem, byvame na dome, takze pod pristreskom v pohode a v zime tiez vonku, aj ked mrzne?

ajabaja
15. okt 2009

Ahojte,

na predpranie pokakanych plienok som par dni pouzivala obyc. zlcove mydlo a malicka ma zadok ako semafor 😖 Asi z toho /na nic ine som neprisla/ neviete mi poradit aku znacku mydla na predpranie pouzivat?
perieme v Ecoveri na 60stupnov. tiez, aku mate skusenost so solou z DM na skvrny?

a do tretice 🙂 - co pouzivate na utieranie zadocku? my sme skusali prevarenu vodu a olivovym a levandulovym olejom, ale zda sa mi to silne.

dakujem za rady, pekny zasnezeny den 🙂

aaluska
15. okt 2009

Linnetka,suším na balkone,aby to bolo "teplé",tak to ešte prevesím vnútri.Mráz by nemal byť problém.

sissik
15. okt 2009

ajabaja zlcove mydo my nemalo vadit. skus vymenit znacku, ripadne olivove, palnmove alebo kokosove mydlo. ale s tymi skusenost nemam.
sol z dm v papierovej skatulke - OK, som spokojna.
ked je kaknuta, zadok umyvam, ked je ciknuta, obcas nic, ale vacsinou vlhcene babylove obrusky biele.
ze zasnezeney den, aj ja chcem sneh

mraz by nemal vadit, pradlo uschne aj ked mokre zamrzne.

ajabaja
15. okt 2009

Ahoj Sisik,

ja pouzivam mydlo aj sol z DM + ekoprasok. vzdy bolo vsetko ok. a ked som na par dni predprala obycajnym zlcovym, tak zacali zapareniny. mozno to nebolo z toho....ale na nic ine som neprisla 😒
im to moze byt?
inak, doma po kakani minisprcha, po cikani nic - to je novinka od svagrinej - lekarky. moc je sterilny a udajne babatku neskodi. vonku biele BL ako vy 😉
a tie mysla skusim ine...ale ak ked prejdu bolacky.

a snehu mame na rozdavanie - asi 40cm 😀

sissik
15. okt 2009

mohlo to byt aj zmenou mydla. zuzke ma cervenu ritku, ked si nevsimneme, ze kakla a dlhsie v tom ostane.

aaluska
15. okt 2009

Sissik,to je nejaká špeciálne soľ alebo podľa čoho ju nájdem?

sissik
15. okt 2009

aaluska neviem, ci je to specialna sol, je v papierovej krabicke s napisom universal fleckensaltz. zbezne som precitala v obchode zlozenie a nema v sebe tolko sajrajtu, ako tie ostatne zazracne cistidla.
inak vanish mi neopral ani flak od kapusty, zlcove mydlo v pohode flaky od mrkvy, broskyne, aj jahodovo-malinovo-ribezloveho lekvaru.

tamka84
15. okt 2009

sušiť plienky v zime vonku si moc neviem predstaviť...hlavne ked mrzne.. 😀

sissik
16. okt 2009

no lad sublimuje, takze pradlo vyschne aj tak😉 len to trva dlhsie ako na slniecku ked este aj prefukuje vetrik

utaninka
16. okt 2009

Kočky, poraďte! Mám trojtýždňovú dcérku, od prevého dňa doma je balím do BL flaneliek, alebo organik + organic vložka, na to pulky FIX. Má teraz okolo 3500g. Všetko je fajn, údržba, aj sať zatiaľ stíhajú, len problém je v tom, že hlavičku má "dolu kopcom" Zvykne si po jedle aj grcnúť, tak ju kadejako podkladám vankúšikmi a tak. Mali ste ten problém aj vy? Alebo to nemám riešiť?

A ešte: stačí to na široké balenie? Moja staršia mala problémy s kĺbikmi do 5 mesiacov mala displáziu ľavej nožky, je to dedičné, tak to nechcem zanedbať...

snikol
16. okt 2009

ahoj maminky.mate niektora IB AIO??ak je ciknuta tak je komplet pocikana??

jaandy
16. okt 2009

utaninka

skus je vypodlozit madrac v postielke, ja som dala kusok preglejky a pod to nejake knihy (zhodou okolnosti leninove spisy to boli 🙂 aby sa jej tak nevracalo mliecko

osobne som proti sirokemu baleniu ked dieta nie je v perinke nema byt preco balene na siroko-samo si da nohy od seba

sissik
16. okt 2009

utaninka - ked som obcas zabalila nasiroko, tak mala zadok vyssie ako nohy, potom som kupila taky klinovy vankus pre babetka a odvtedy negrckala a je to v pohode.
ja som mala problem s klbom, mala som aj dlahu, ale zuzka to mala OK. v 4. mesiaci mala striesky take, ako ja v 5 rokoch. ak je naozaj problem, tak daju dlahu alebo remence, siroke balenie je pre istotu

quika
16. okt 2009

utaninka, v prvom rade ak mate dedicny problem s klbmi tak mala byt vysetrena este v porodnici alebo ak sa neda tak co najskor po prichode z nemocky, a nie ze 3 tyzdne po porode este nevies ako na tom ste 😖 dozaduj sa co najskorsieho vysetrenia ak mozes. siroke balenie v pripade skutocneho problemu nepomoze, teda niekolko vyskumov ukazalo ze to neucinkuje vobec, ale to je zase otazka komu chces verit... BL su dost siroke.

vladkaz1
18. okt 2009

http://www.najmama.sk/clanok/223689/latkove-pli... baby nasla som taky mini clanok .. je dobre ze uz pisu o tom 🙂

emmka3
18. okt 2009

dobry clanok, len tie ilustracne fotky troska zavadzaju ... na prvej klasicke plienky - co v diskusii hned zavadza na staru klasiku a na tej druhej babo v hnuske 😎

miruss
18. okt 2009

Článok dobrý, ale Emmka má pravdu fotky dosť od veci. 😎

ludmilabb
18. okt 2009

diskusia k článku je tiež zaujímavá

jaandy
19. okt 2009

joj joj joj ta diskusia teda je! kolko agresivnych mudrych mamickiek 🙂 najviac sa mi paci to motanie s vlozkami 😀 asi este nevedia ze tu par rokov existuje monocup a ekologicke pracie prostriedky

esteze tam nie som registrovana, lebo by som sa nezdrzala

raz za dva dni venujem 5 min. casu latkovym plienkam, pouzivala som aj jednorazove a nebol problem, len ma desili tie vrecia odpadu kazdy den...vyniest to vrece do bedne ma stalo tolko isto casu 😀 ako naplnit a vybrat pracku

vladkaz1
19. okt 2009

no tu diskusiu som pred tym necitala ,teraz som si to spatne precitala a nemam slov 😝
A aj ja som si vsimla aj v diskusii ,ze kazdy si predstavi za latkove plienky stvorce 😒

sissik
19. okt 2009

kaslite na nich, niektorym ludom proste nevysvelite. tak sa zmierte s tym, ze sme socky 😀

vladkaz1
19. okt 2009

😀 ja im dám ze socky 😠 .. tak to ma vie nasrat 😝

miruss
19. okt 2009

Neznášam ľudí čo kritizujú niečo o čom ani nemajú poňatia. 🙄

jaandy
19. okt 2009

to su asi trosku primitivnejsie maminy, necha decko 6 h v pamperske lebo nema cas ho prebalit 😀 to akoze co robi na MD ked nema cas prebalit dieta?

6h dieta v srackach nechat nie je nehygienicke ale latka na zadku to je teda fakt hrozne nehigienicke 🙂

inak aj moja mamka mi vravela ze som sa vratila do stredoveku, ze ake fasa pohodlie hodit plienku do kosa 🙂 ze naco kukat na ekologiu ked je ajtak vsetko znecistene 🙂 takze tak, niekto proste rad brat a nic nedavat, su vselijaki ludia