Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
6. okt 2008

katka, a nevytahala sa ti prilis?

baby, nemate niekto skusenost, chcela by som par drobnosti z nosime.sk, myslite ze by mi to Andrejka poslala aj v obalke, aby bolo lacnejsie postovne? teraz je zrovna prec tak sa jej neda spytat.
okrem toho maju napisane na stranke ze tento tyzden davaju ku kazdej objednavke design socks ja jedny straaaasne chcem lenze podla muza je to hovadina a nedovoli mi to kupit 😀 uz som mala dlhsie rozmyslene co si objednam a toto ma celkom laka 😕

venonna
6. okt 2008

quika, podla mna sa s nou bude dat dohodnut.
a navleky - ja robim bkm, takze ich fakt ocenujem 😵 ale tiez som v rodine jediny zastanca navlekov 😒

bambusko
6. okt 2008

katka, paradny napad 🙂 vdaka za navod, vyskusam. len jedna vyryvacna otazka: k doktorke by si v tom asi nesla, vsak? 😀 aby sme neboli za socky...

kkaattkkaa
7. okt 2008

No, k doktorke to asi nie je, ale to tricko z ktoreho som to strihal bolo fakt hrozne. Mame aj lepsie - modre, zlte, s autickami... zalezi ake tricko chcete vyradit z obehu... tu u nas je fakt jedno, ake to bude, lebo vidim to ja, babo a niekedy manzel. Hlavne, ze su ciste a funkcne.
A pozn. u doktorky sme za socky uz len tym, ze mame latkove plienky. Ale pani doktorka je inak fajn. Mozno niekedy pofotim aj tie "doktorske kusky"

bambusko
7. okt 2008

katka, tak to nasej doktorke sa plienky velmi pacili, aj to obzerala a pytala sa co a ako, lebo este take nevidela 🙂 a ortoped tiez suhlasne prikyvoval, ked sme boli na sono s klbikmi

verulka
7. okt 2008

moja pediatricka sa ma hned vypytovala, ze nech vie poradit mamickam, ktore budu mat problem s dermatitidou 😉 prezerala, zapisovala 😀 ona je otvorena vsetkym veciam 😉

sjuzocka
8. okt 2008

verulka, a ake ktore vlnaciky loviky mate? crepe, jersey ci interlock?

ja uz som na nervy z toho ze mi stale neprisiel ten sijaci stroj. mal dojst do tyzdna od objednania a uz je to mesiac... :(

quika mne sa zda ze ked platis prevodom tak neplatis za postovne nic, teda ja som z nosime.sk mala uz 4 objednavky a nikde som neplatila postovne. neviem ci je to nad nejaku sumu, je pravda ze tie moje objednavky boli take drahsie 🙂 raz babysatka, potom plienky a zase plienky a hadajte co sa chystam ze si asi zase objednam? :D zeby plienky? :D sa chystam na to bamboo extra a zvazujem ci ist aj do bum huggera lebo chcem dake nocne plienky, maly prespi celu noc a ja s nim :D inak mne sa viac pacia patentky ako suchace, ale premyslam ci suchace neumoznuju väcsiu variabilitu pri uprave velkosti na babo... co myslite?

ozaj, nechystate sa niekto z BA objednavat z www.plienka.sk ? chcela by som daco od babylucy ale postovne sa mi neoplati lebo toho nechcem vela.... tak keby sme si to postovne podelili tak by som do toho sla 🙂

verulka
8. okt 2008

sjuzi ,mam jersey..no a skoda, ja som z BL obejdnavala vcera ☹
ja mam 4ks bum huggera a je to bozska plienka na noc 😵 ja ju musim total vypchat a aj tak v noci prebalujem, ale vydrzi v nej uplne najdlhsie..ale ja mam megaucurane ditko 😅 mne bamboo extra ako nocna plienka nepripadaju 😅 tu ma tak 3hodky a konec..ale on je furt na cecku, tak neviem co sa cudujem 😀
z nosime sa neplati postovne, ak platis vopred na ucet a objednavka je nad 1500.- 😉
jo a ja mam 90%plienok na patentky, kedze zvuk suchacov posobi ako budicek..okrem toho, v suchacoch mam furt vlasy a nitky a pod 😀

quika
8. okt 2008

ja chcem odtial len balik separaciek, jednu snapku (manzel roztrhol 😲 ), a este liecivu vlnu na vyskusanie. a tusim este cosi, ani neviem, proste drobnosti, 1500 to nebude, a plna balikova krabica tiez nie 😀

verulka, bamboo extra saje menej ako hamburger? 😲 ja sa stale rozhodujem co z toho kupit, hambac je lacnejsi a BE krajsi 😀 a realne nepotrebujem teraz ani jedno 😅 ale ved casom ocenim urcite. teraz mi za noc vycura 25-30ml 😀
sjuzi, keby si chcela hamburgra, tak tu sa ti oplati viac, neviem ci to tu uz bolo http://www.ehnappies.co.uk/bum-hugger.php
ja tie patentky praveze nikdy nenastavim tak aby som bola spokojna. jedna je moc volna, o jednu dalej moc uzke. takze ja radsej suchace.

venonna
8. okt 2008

sjuzi, a co keby si sa s verulkou dohodla a tefonicky by ste len rozsirili jej objednavku o Tvoje veci? Podla mna sa s nim bude dat dohodnut, nie...? 😕 za pokus to stoji... 😅

quika
8. okt 2008

a este nieco pre sjuzocku - si sa pytala minule na ten bambusovy flaus, tak som nasla obchod v UK kde maju aj bambusovy aj konopny flaus, frote, biobavlnu... a mne zase sliny tecu 😕
http://www.babeco.co.uk/BuyFabrics.html

taanak
8. okt 2008

Baby, do tych nocnych plienok je super vkladacka Bamboo Hour a este lepsia je Bamboo Prefold (to je vlastne mala stvorcovka) - dieta ich urcite tak skoro neprecika a ani nie su moc hrube. Ja pouzivam BH aj BE a spokojna som s oboma. Niektorym moze na BH vadit ten flis z vnutra. A pozor na BE - je rozdiel medzi patentkovymi a na SZ - patentkove maju o 1 vrstvu bambusu menej a namiesto nej maju flis. Na noc je teda lepsia BE na SZ. 😎

verulka
8. okt 2008

tani, ja mam aj SZc aj patentky...mne osobne sa no noc osvedcil hugger...tie bamboo hour a perfold este nemam 😀
ja huggery tiez z tej stranky- aj 2x konopku a 7x vkladacku 😉 vyslo to uzasne, postovne sa neplati 😀
sjuzi, pisni mi ip s mailom a konkretnymi vecami, ja mu skusim zavolat 😉

lilly
8. okt 2008

ahojte, ja len k tej objednavke z nosime.sk
Ja som bola u Andrejky doma asi tak pred dvoma tyzdnami, ked sme vyberali babysatku, tak nam vseto poukazovala a taaak.. no ale, kedze to robia vsetko v byte, tak tam mala pripravene viacere balicky len v obalkach, takze male objednavky urcite neposiela vo velkom baliku v krabici a cena postovneho na poste sa aj tak odvija hlavne od vahy balika, no neviem, ci to Andrejka tak rozlisuje...

sjuzocka
8. okt 2008

quika, obslintala som si monitor 😀 preco aj na slovensku take nemame? alebo mame ale sa dagde schovava taky obchod 🙂

a ako ste objednavali z tej stranky http://www.ehnappies.co.uk/bum-hugger.php ? ja som este zo zahranicia nic neobjednala 😔 sa vzdy bojim postovneho a ked vidim paypal tiez ma to zabrzdi ze nemam kreditku, musela by som niekoho poprosit zo znamych...

verulka
8. okt 2008

sjuzi, ja som poprosila kamosku, tiez nemam kreditku, ale fakt sa mi to oplatilo 😉

quika
8. okt 2008

sjuzi, tak t osa velmi dobre schovava 😠
na paypal staci vraj aj debitka, ale neviem, ja som si tam spravila konto ale este som to nepouzila 🙄 postovne je na EH uplne zadara a kamoska co mi to odporucala hovorila ze jej zasielka prisla o 10 dni.
ale mozno niekedy o mesiac uz neodolam a nieco si tam objednam, ak si dovtedy neobjednas tak ti mozem dat vediet a poriesime to spolu 😉

indy
8. okt 2008

Tak ja som to akurat tiez kukala tu stranku ehn.. a to postovne sa nad 20 lib neplati ale Slovensko tam nie je uvedene Tebe to Verul prislo v pohode na SK?

verulka
9. okt 2008

indy, ja som zadala ak okrajinu EU a prislo mi to...platila som resne to com zakupila, ziadne postovne..tam azdas v casti add delivery EU a delivery je 0,00 😉 dokonca to ani dlho netrvalo 😉

indy
9. okt 2008

diky moc Verulka este si to premyslim, ale lakave to veru je 🙂

bezaz
10. okt 2008

hojte latkarky, nasla som celkom zaujimavu stranku aj s postupmi na rozne latkovky, neviem, ci ju uz samozrejme nepoznate http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_... tak pre inspiraciu...
a este jedna http://strihplinky.xf.cz/navody.html 😉

sjuzocka
10. okt 2008

baby, neviete, ake su tie nohavicky polar bummi fleece? pisu ze to ma v sebe aj laminat tak by ma zaujimalo ci neprevlhaju, ked ho maju 🙂

crysmile
10. okt 2008

ahojte, poradili by ste mi ktore vlnacky mam kupit? a neviem ci natahovacie alebo na suchac.. a je to velky problem, ked moja mala kaka tak 5x za den? mam si kupit najprv iba jedny?

sjuzocka
10. okt 2008

ahoj crysmile, pokial sa ti neprekaka na vlnaciky tak je to v pohode 🙂) lebo okakane vlnaciky treba oprat, impregnovat, dlhsie to schne... ja mam natahovacie vlnaciky a su super, natahovanie mi vyhovuje lebo mam pocit ze ho nikde nic netlaci a vsetko sa pod to krasne schova, je to take kompaktne... so zapinacimi niekedy musim dobre kontrolovat ci je cela plienka schovana pod nimi, obcas niekde nieco pretrca, minule som to podcenila a kakos skoncil az na ponozkach. urcite by som vzala natahovacie popo alebo disany. mam aj vlnaky na patentky a od loveybums a pacia sa mi, myslim, ze sa daju dost dobre ponastavovat na dieta. ale pri natahovacich mam aj tak väcsiu istotu.

crysmile
10. okt 2008

dik sjuzi.. este neprikrmujeme, ale uz zacneme buduci tyzden, takze doteraz sme mali prazenicu.. no a nasa kakala ako novorodenec do kazdej plienky, teraz je to uz "len" 5x denne.. tie popo natahovacie na tej fotke mi pripadaju take komicke.. 😅 ale viac sa mi veru pacia natahovacie, lebo sa bojim ze na tych na suchac by odstavali "usi".. tak urcite si zozeniem natahovacie.. len teraz neviem ci popo alebo disany.. je v nich nejaky viditelny rozdiel? inak uz som si zohnala lanolin, tak uz sa tesim na impregnovanie..

verulka
10. okt 2008

crys, ja mam natahovacie na noc, na den mam lovey a te su paradne...ked treba, tak prestriedam s pullkami, ale uz cakam kym dojdu dalsie vlniaky, lebo tie mi vyhovuju viac.. tento krat scoon na suchac 😅 ale ja som vyssie pisala, ze prave suchac moc nemusim...
na paptentky maju tu vyhodu, ze nerobia velku prdelku 😉 ale tie mi raz okakal, lebo som nestihla ich dat nabok, ale neimpregnovala som ich ...a nevlhnu..takze podla mna su natahovacky naj na noc 😀

cernica
10. okt 2008

Ahoj quika,

neviem ci si z Ba, ja sa chystam objednavat z nosime.sk.
Mam uz sice dost na to, aby siom neplatila postovne, ale kludne doobjednam aj pre Teba.

napis mi IP.

cernica
10. okt 2008

aha, teraz mi napadlo, ze to by sme dostali len jedni design socks...
skus sa ozvat do zajtra, ja uz chcem ist v nedelu rodit 😎

cernica
10. okt 2008

Este jedna oprava
ta akcia s design socks konci dnes..., tak do nejakej pol desiatej nebudem mat nic v IP, objednam bez Teba, sorry
😉

sjuzocka
10. okt 2008

crysmile, popo a disana natahovacie ja nevidim nejaky velky rozdiel, iba ten, ze disany maju take dlhsie tie "nozicky" 🙂 no nase babatenko este nema ani mesiac a prazenicky su v kazdej plienke pomaly, ale vlniaky ficia jedna radost 🙂 az na ten jeden prusvih ked sa nam stala s kakom nehoda sa nikdy na ne nic nedostalo, plienocky utesnujem, vtedy som to odflakla, ale uz davam pozor :D Tie natahovacie su super aj pod oblecenim a teda mne sa paci hlavne ze ho to netlaci... a tesnia fakt super, obcas ich mam take mieeerne navlhnute zvnutra ked je plienka total nadurch, ale to len prevesim a za chvilu su opät pouzitelne v pohode.. majju samocistiace vlastnosti tak super...