Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

minka21
23. okt 2009

takze baby mam si kupit nejakych 60-80 stvorcov?na to snapi sponky,plus vrchne PUL gatuse.tych na zaciatok asi tak kolko? 3-4? a tie separacky sa davaju vlastne na stvorec tak?dobre chapem? a ked sa bali nasiroko tak natiahnem na to tie PUL gatky?su nejake take siroke?ci len tie Disany

jaandy
23. okt 2009

😀 60-80 stvorcov? 😲 ja by som povedala ze 20 ti staci a 3 vrchne gate

minka21
23. okt 2009

😀 😀 😀 😀 tak to je moc?🙂 a kolko krat treba to mimco hned od narodenia za den prebalit,tak priblizne?🙂

sissik
23. okt 2009

minka 60-80 je vela
mne kakala zuzka zo zaciatku do kazdej plienky a bolo to tak 10-12x denne. hned ako kakla, prebalovala som. ale to som pouzivala hnusky. az neskor som presla na latkovky. asi by bolo dobre mat tych 30 stvorcov, 2-3 PUL a separaciek tolko, kolko mas plienok. ale flisove si vyskusaj, ci nebudu vadit. az potom nakup viac
stvorce schnu velmi rychlo, to budes stacit otacat. pripadne keby si chcela zehlit a nestihala by si, tak si kup este o 10 stvorcov viac

minka21
23. okt 2009

sissik dakujem,🙂 radsej tych 40nakupim, a ktore su najlepsie?

mate niekto aj skusenost so susickou?ci tie stvorce sa v tom nenicia?

dahlia23
23. okt 2009

minka, škoda, že si nebola včera u nás v MC, mali sme tam horlivú diskusiu o plienkach, že ktorých a koľko treba. 🙂
Ja by som si na Tvojom mieste kúpila aj zopár tých tvarovaných plienočiek, my sme pri Lenke mali Baby Lucy a nosila ich 2 roky. A samozrejme, aj štvorce sme využili. A teraz čakáme druhé, tak ani nejdem už nič viac kupovať, hádam si vystačíme. 🙂

quika
23. okt 2009

minka ja odporucam zobrat par nohavickovych, ostatne mozu byt kludne stvorce alebo viacvrstvove. totiz tie stvorce vyhovuju niekomu velmi, niekomu vobec...a ked budes mat iba stvorce a nebudu ti vyhovovat tak to rychlo vzdas, poznam z vlastnej skusenosti, mali sme ich vzdy prekakane, ziadne skladanie nepomahalo, bolo to o nervy... a saju malo, aj tie kvalitnejsie, to fakt musis prebalovat kazdu hodinu a na noc nestacia (ani pri prebalovani pri kazdom krmeni v noci). mozes zobrat napr. nejake lepsie save jednovelkostne nohavickove, co budes mat na noc a zaroven otestujes co ti viac vyhovuje.
dobre stvorce su drahe, najlacnejsie vyjdu asi popolini stvorce, ale stale to mas cez 2eura za kus. neoplatia sa IV 67g, tie su tenke, saju rovnako ako tie najlacnejsie. podla mna sa viac oplatia najmensie viacvrstvove, tie vyjdu 1,50 (v CR este menej ak mas tu moznost) a saju rovnako ako hrube stvorce.

dudri
23. okt 2009

minka, vlani dievcata pisali, ze su dobre stvorc.plienky Kikko lux eko
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

vysoky gramaz aspon od 145g/m2

atemi
23. okt 2009

Ahojte. Dakujem za rady. Napiste prosim este ktore vlniaky su fakt spolahlive. A viete mi prosim poradit na ktorom shope sa daju kupit Little Beetle?

Minka tieto su uplne najsuprovejsie stvorce (aj ked po vyprani sa zmenia na obldznik 🙂 ale neva):
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

emmka3
24. okt 2009

antemi, my sme spokojni na noc s vlniakami Disana, natahovackami a na den mame Lovelybums - loviky Jersey ... tie su najtensie zo vsetkych vlnakov a myslim, ze vel. M vydri dost dlho, kedze sa troska poddaju

sissik
24. okt 2009

minka na zaciatok su dobre tvarovana haipa-daipa, ale ja s nimi skusenost nemam.

vlniaky mam home made a nepretiekli ani raz

jankasz
24. okt 2009

Ahojte neviete mi poradit v com moze byt problem...mam vrchne gate imse vimse so zvieratkami a bambinex a zacali mi pretekat z predu,maly sa pocika a hned ma vsetko mokre...na tych bambinex mi dopukala vrstva PUL,periem len na 60-tke a bez avivaze,pouzivam ich 2 mesiace,potrebujem si uz dokupit väcsiu velkost a neviem co mam spravit ak mi to urobia aj dalsie vrchnaky...imse vimse fox tie pruhovane su OK len tie so zvieratkami a bambinex mi prevlhaju....dakujem za radu.

martina46
24. okt 2009

poradte prosim, cim naipregnujem presakujuce PUL haipa daipa? nie okolo lemov - sice aj tam, ale to ide riesit - ale normalne tochu cez tu pul vrstvu... nejaky sprej...?

katka.carska
24. okt 2009

s imprenovanim Pul neporadim, nam sice zacali jedny prevlhavat asi po roku a pol, ale boli pouzivane intenzivne, nesetrila som ich a uz od pohladu bolo vidno, ze "dosluzili"

Ja som mala pri novorodeniatku 40 stvorcovych a bolo to malo, po tyzdni som dokupovala este 10. No do pol roka sme mali len stvorcove plienky a potom z 90 % tiez. Prala som raz za dva dni, prebalovala cca 10-12 krat-ako papal. Musim ale dodat, ze po roku sa mi vsetky plienky doslova rozpadli a musela som kupit nove... oplati sa preto asi nieco kvalitnejsie. Ja som vtedy kupila v detskom obchode najlepsie co mali, a nebola to veru dobra kupa.
Este bol casom problem, ze velkost 70x70 bola synovi na skladanie mala.

Pri babatku by som opat chcela pouzivat len stvorce, male nohavickove ani nemam, no mne stvorce vyhovuju, nesadnu asi kazdemu. Problem skor vidim najst tie spravne siroke vrchne nohavicky. Myslim, ze 3 stacia a po par tyzdnoch sa da priemernemu babatku obliect i velkost M.

nsoci
25. okt 2009

Atemi mne drzia Disany. Povodne mi nepretiekli ani jedny vlniaky, ale posledne impregnacie sa mi nejak nezdarili. Alebo maly zacal viac curat?

ludmilabb
25. okt 2009

baby ake velkosti vv plienok pouzivate a tiez BL bamboo stvorcov, mensie velksoti 30x30 alebo aj 80x80???

dakujem za odpovede

wwcko
25. okt 2009

minka u nas jednoznacne vyhrali tieto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... mame aj popoliny a eko lux a neda sa to porovnat.

ludmilabb
25. okt 2009

wwcko tie stvorce vyzeraju super len su fest drahe, ak by som ich chcela zo 20 tak ma vyjdu 1400 Sk, kolko ich mas ty doma?

wwcko
25. okt 2009

ludnila ja ich mam 15 potom 10 kikko lux a jedno balenie popoliny.

wwcko
25. okt 2009

baby kedy ste prestali davat stvorce a zacali pouzivat latkovky?

katka.carska
25. okt 2009

konecne som napisala porovnanie stvorcovych plienok, zatial len gramaz, ale skusim "odmerat" i savot (fotka k tomu nepati, ale nejaka tam byt musela...):
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

WWcko, stvorce som neprestala pouzivat doteraz, prvykrat som nohavickovu plienku pouzila asi po pol roku, na noc a na von. Na doma len stvorce. No a ked syncek vyrastol z nohavickovych a v noci este stale plienku potrebuje, vratila som sa opat k stvorcom.

utaninka
25. okt 2009

katka.carska: Prosím, daj tip- ako si skladala tie štvorce keď synček kakal praženičku? Mňa veľmi láka používať ich - najmä kvôli schnutiu, ale novorodenecký sklad, ani drak mi nesedí. skladala si na rovno? Ja keď dám malej na rovno, tak kakuľa tečie bokom na všetko - pulky, aj dupačky. ☹ Aj na noc si dávala štvorce? Prebaľovala si pri každom nočnom kojení?

quika
25. okt 2009

este su dobre stvorce IKEA barnslig - 170g/m2 a vydrzia dlho http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0012... a pri cene 1euro za kus asi najvyhodnejsie 😉

impregnacia PUL - da sa pouzit impregnacia na trekovu vystroj, ale treba to obnovit po kazdom prani takze to vyjde dost draho. pri odidenej PUL vrstve bohuzial nepomoze nic ine, len kupit nove a davat na ne vacsi pozor 😒

emmka3
26. okt 2009

Katka, pekne porovnanie 🙂 My mame tiez tie Mam stvorce a fakt som s nimi asi najviac spokojna

quika, ty mas tie muselinove stvorce z Ikey take farebne? vies ich porovnat s niektorymi znamimi stvorcami?

emmka3
26. okt 2009

utaninka, na prazenicku je asi fakt naj sklad na novoska alebo drak (ja mam radsej novoska 😉 ) ... mozno ak by si dala na obdlznik ale zabalila este do zavazovacich Disan, tak by to nevytekalo ...

wwcko
26. okt 2009

Baby myslite ze je skoro ked puzivam BG na 2 mesacne babo?

utaninka
26. okt 2009

EMMKA3, dík, dvoje Disany na skúšku už sú na ceste ku mne. Ak mi budú vyhovovať, dokúpim ďalšie. 🙂

V Ikei dostať aj plienky?

Inak, mne sa pri praní "zlepili" dve plienky (štvorce), ja som si to nevšimla, vyvesila na sušiak takto spolu a keď som ich zbierala, čudovala som sa, odkiaľ mám takú kvalitnú hrubú plienku. Jednu od druhej som musela normálne "odlepiť". Tak mi napadlo, že tie moje nekvalitné štvorce môžem pospájať do dvojíc, spolu prať a vešať a vznikne mi pár celkom kvalitných švorcov.

wwcko: Prečo myslíš, že je to skoro?

dahlia23
26. okt 2009

ja som lenke dávala látkovky od 4teho dňa (hneď ako sme sa vrátili z pôrodnice), štvorce sme začali používať až neskôr. boli totiž menej objemné. 🙂
a teraz by som si rada látkovky zobrala do pôrodnice, tak uvidím... iank, veľmi sa mi páčia plienky od Sckoon, aké s nimi máte skúsenosti? chcela by som tieto: http://www.drobcekovia.sk/?str=detail&id=1213&s...
videla som ich naživo,sú fajnovučké a vraj vôbec nestvrdnú. poradíte? 😉

quika
26. okt 2009

wwcko, neexistuje ziadne skoro ani neskoro, pouzivaj to co ti vyhovuje 😵

ikeove stvorce - oficialne to predavaju ako uteraciky, predavaju sa po 3ks za 3eura, z toho jedna je cisto biela, jedna paskovana a jedna so zvieratkami, na vyber su modro-zelene a cerveno-oranzove farebne kombinacie. je to ten isty material ako klasicke stvorcovky, len maju aj obrazky. rozmer 70x70cm, nepouzivam ich uplne intenzivne, ale celkom dost a maju uz vyse roka. zrazili sa minimalne - asi o 5cm v oboch smeroch, stale su stvorcoveho tvaru, neparaju sa, len na par plienkach som nasla 2-3cm chybny lemovaci sev (vacsinou uz z vyroby) ale dalej sa to nekazilo, ziadne ocka sa nerobia (neviem ci su to oficialne ocka - ako to nazvat - ked sa uprostred latky uvolni nitka, na Kikko stvorcoch mam takych plno, casom to rozrastie do diery), celkovo sa mi kvalita zda dobra. zozaciatku boli tvrdsie a menej sali, potrebovali takych cca 10 oprani a potom zmakli a aj o dost lepsie saju. gramaz dost vysoka, 170g/m2. Saju cca rovnako ako stare socikove stvorce alebo Mam happy squares, este mam Kikko lux a tie saju asi o tretinu menej, a Kikko obycajne nasaju mozno polku z toho co ikeove. Tvrdli mi (po zaprani) rovnako ako ostatne, teraz uz neviem posudit kedze mame susicku.

jaandy
26. okt 2009

niekto tu chcel robit objednavku z brany k detem, este je to aktualne?