Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tamka84
7. nov 2009

Baby, periem na 60, ked pridám nejaké oblečko tak na 40, periem stále s miom, pridávam ocot pri každom praní, a periem každý deň lebo inak s nimi nevystačím a ešte stále smrdia... ☹
Sissik s orechami si spokojná? aj ja rozmýšlam či neprejdem.

viliatko
7. nov 2009

Ahojte maminy, celkom som sa nadchla pre tie plienocky, rozhodla som sa, ze si nieco usijem. nechystate sa nahodou niekto objednavat bambusove frote/flaus? Ja som stravila hodiny na nete a nasla som par obchodov, ale vsetky za morom a to postovne je strasne :( , (napr z USA bambus/bavlna 70/30, 310g/m2 stoji 12 USD/m, ale postovne nato 13:( ). Alebo neviete poradit nieco dobre miestne? Dakujem.

ludmilabb
8. nov 2009

wwcko ja na Disanu ked ju dobre vypcham nedavam nic, to uz by mala vobec nepohla 😝 a zatial nikdy nepretiekla

sissik
8. nov 2009

tamka a dobre ti preschnu? ine ma nenapada.
s orechmi som spokojna, ale treba k nim preidat sol na skvrny alebo puer, aby neboli zltkave

katka.carska
8. nov 2009

idem i ku vam opat po radu:
ake mate skusenosti s vlniacikmi v satke, nosici ci autoedacke ? (Prevlhnu pod tlakom? ) Je tu nejaka mamina, co pouziva vylucne vlnene nohavicky ? Alebo je vhodne ich kombinovat s tymi Pul ?

jaandy
8. nov 2009

vlniaciky mam len take samo-domo pletene

tym ako sa mi mala plazi po bruchu trochu splstnateli, akoby sa viac zbili do seba a vytvorili suvislu vrstvu...neprevlhnu teda ani ked je plienka durch precikana, nosim veselo v satke aj vsade 🙂

ked plienku viac vycpes tak by som sa uz vobec nebala, moja ma plienku ze sa da zmykat a gatuse su vlhke iba zvnutra...

utaninka
8. nov 2009

viliatko: skús toto: www.sijemdetem.cz - len neviem, či posielajú aj do SR

verulka
8. nov 2009

kati, ja som dlho pouzivala len vlaniky, pullky som mala len pre pripad nudze(ked prekadil vlniaky) krpec bol a je velmi ucurany...az do 9-10mes to bolo fajn, potom sme presli na pullky, teraz uz vklniaky nemam vobec 😉
viliatko, ono je fajn skusit sa spojit viacere maminkya potom pri vacsich mnozstvach je to postovne casto az uplne odpustene 😉

meliska
9. nov 2009

ahojte maminky,
chcela by som poprosit nejaku maminku, ktora by mala trosku casu, snazim sa vytvorit nejaku plienkovu vybavu, mohol by sa mi niekto pozriet na moj zoznam plienok a pripadne okomentovat, ci su tie plienky dobre, alebo poradit radsej ine.... dakujem... zoznam poslem do IP, alebo aj sem, ale nechcem vam to tu velmi zaplnit 😉 dakujeeem

miruss
9. nov 2009

Meliska IP.

viliatko
9. nov 2009

utalinka, meliska, dakujem za odpovede, nechcete sa teda niekto pridat? 🙂
ja som nasla nejake firmy z australie, USA a nemecka, ceny su porovnatelne, ono ozaj az to postovne to vrhne do astro vysok🙂

tynushqa
10. nov 2009

Ahojte,
nenasla by sa nejaka dobra dusa ktora by mi vedela poradit ohladom plienok? uz dlho som chcela pouzivat latkovky ale nikdy nebolo dost peniazkov aby som do toho jednorazovo vedela zainvestovat, teraz uz konecne mam 😉 lenze ja som z tych plienok somar. Zatial co viem je ze je vela roznych znaciek a ze su separacne vlozky, vrchne nohavicky a sacie vlozky... no proste neviem ako to ma fungovat. Ci zakazdym musim dat latkovku do toho separacnu vlozku a aj saciu a na to vrchne nohavicky??? 😅 a nevedel by mi niekto poradit aj ohladom toho kolko a coho najlepsie by som mohla pouzivat pre moju rocnu dcerku?
Dakujem veeeelmi pekne

miruss
10. nov 2009

Tynushqa IP. 🙂

karaa
10. nov 2009

Ahojte 🙂

Miruss, Meliska, mohli by ste bud sem alebo IP dat zoznam, ktory na zaklade vasich skusenosti ci uz praktickych alebo teoretickych odporucate pre buduce mamicky, ktore si chystaju vybavicku pre 1. dietatko a chcu pouzivat latkove plienky? Na nete je tolko info, ze studujem a studujem a nejako sa z toho neviem vymotat.

Dakujem velmi pekne.

miruss
10. nov 2009

Karaa IP.

derexie
10. nov 2009

Jen jsem chtela k tomu sijemdetem.cz. Na Slovensko posilame, obchudek je tu prave proto, abychom my plenkovi silenci nemuseli objednavat z USA a podobnych dalav... Postovne z Cech na Slovensko vyjde lepe a jestli se obcas vyskytujete v Praze, da se i vyzveadnout osobne.

Terka

skybaby
11. nov 2009

ahojte tak aj my sa pridavame k latkarkam 🙂 mne sa za ten kratky cas osvedcili bitty d´lish AIO a trosku nechapem z baby lucy lebo mi schnu uz asi treti den a stale su vlhke
chcem sa ale skusenejsich opytat na pranie, periem ich v lovele a na pripadne pokakance davam pred pranim zlcove mydlo a rozmyslam este nad octom ... pridavate ocot normalne do toho davkovaca ako praci prasok a koko asi?
dakujem 😉

wwcko
11. nov 2009

skybaby ja tiez periem v lovele, lebo periem aj s oblecenim, ale chystam sa prejst na ecover alebo sonnet, ale to az ked budem mat dostatok plienok a budem ich prat samostatne. A ocot davam do avivaze, no teda uz nedavam, lebo nam nepomahal ...

skybaby
11. nov 2009

wwcko ja som na tom tak isto doteraz som ten ocot nepridavala, lebo som prala spolu s oblecenim ... no uvidim ako to poriesim ...

meliska
11. nov 2009

sky: aku mate spotrebu plienok na den?

skybaby
11. nov 2009

nejakych 6-7, zavisi aj od toho ci sa vykaka ked jec cerstvo prebalena, co s oblubou robi 😀 a od polnoci do takej osmej rana mame dve pampersky

mamutka
11. nov 2009

ja davam ocot miesto avivaze, do toho davkovaca. ale nie vzdy, len tak obcas na zmakcenie. kludne aj tolko ako je vyznacene pre avivaz.
no a BL ale aj ine v tomto pocasi dosusam na radiatore. nie priamo, najskor dam nejake tricko alebo tak a na to plienocky

meliska
11. nov 2009

sky: dik... ja len aby som mala prehlad kolko toho nakupit 😵 lebo ja som sa k tomu stale nedopracovala... ale dnes objednam... a za 2 dni vraj dojdu kurierom 🙂

skybaby
11. nov 2009

meliska s cim som neratala je ze strasne dlho schnu, ale vtedy davam obcas nejaku pampersku a aj klasicke stvorce ... a ja fakt vidim rozdiel - ked ma pampersku ritka je hned zaparena a cervena a pri latkovych je to uplne v pohode 😉

miruss
11. nov 2009

Aj ja pridávm ocot. Do nádonky na aviváž a BabyLucy aj mne dlho schnú. 😝

matja
11. nov 2009

baby a viete dôvod, prečo sa nesmú plienky sušiť na radiatore?

mamutka
11. nov 2009

matja, ked susim priamo na radiatore, tak su veci tvrdsie, ale asi to skodi hlavne PUL vrstve u AIO

matja
11. nov 2009

ale to, že sa nesmú sušiť na radiatore, bolo tuším uvedené aj na BL. Ale prečo?

miruss
11. nov 2009

Ja si myslím, že kvôli tým gomičkám v páse a okolo nožičiek, aby sa nezničili a nezačala plienka pretekať. 😝

wwcko
11. nov 2009

Baby je bavlnene frote chodne treba na pastelku?