Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
18. nov 2009

Ja áno. 😝

brinzulka
18. nov 2009

ahojte
CT plienka ma sklamala na celej ciare...tak som ju vzadu rozparala a pouzivam ju ako kapsu...dam dnu nieco riadne nasiakave...a opicu-susim ju ako jedinu na radiatore...uz mi je jedno...ako dopadne, kedze som ju "prerobila"
Jezisko nam prinesie IB SIO, AIO...a uz nekupujeme...len predavame a rozdavame...

plienky od kaka preperieme rucne so zlc.mydlom z DM-v poslednej dobe dokonca mm 😉 a aby sme latkovku troska usetrili...mame pod separackou este stvorec z deky irmaIkea-tak nieco lapne a nie je s tym tolko prace..a´ak nam v novoskovom obdobi ostali flaky...pri druhom prani sa pekne vyprali..

brinzulka
18. nov 2009

IB som prisla na chut az teraz...ked sa maly zacina vrtiet...

mam otazku: maly je buco, 7kg...bude mat 4mesiace...panda popoliny-ja mam pocit, ze je ltt-a to je plienka na cele obdobie...nam asi ani do pol roka nevydrzi...Ako u Vas? Kto ju mate?

ludmilabb
18. nov 2009

brinzulka to snad nie...ja som CT este neskusala naplno lebo nam bola velka, za tie prachy to bude fakt velkeee sklamanie ☹

sissik
18. nov 2009

brindzulka ja mam popolinu flausku, nei pandu. zo zaciatku sa mi tiez zdala, ze bude LTT, ale teraz sedi nejak lepsie. neviem, cim to je.
no a CT trochu sklamali aj mna, hlavne tym zvlnenym flisom. za tu cenu sa to urobit nemalo.
u mna vedu IB SIO, TB bamboozle, MMT a wonderos su na tom rovnako. na noc BL bamboo.

jaandy
19. nov 2009

ktore su tie CT? 😀 uz si pripadam ako v tej pesnicke od Ivana Mladka 😀

emmka3
19. nov 2009

sisik, ja stale neviem prist na chut tym BL bambuskam 😅 vy uz mate M-L? lebo my stale S-M a tie mi precika za chvilku 😅

emmka3
19. nov 2009

XS-S som myslela, tu velkost 😎

ludmilabb
19. nov 2009

mne prisla akurat BL bambuska, tak som zvedava
http://www.branakdetem.cz/baby-lucy-bambusova-p... na patentky

katka.carska
19. nov 2009

Tie bambusove BL su pre mna zahadou, co sa velkosti tyka-mali sme modru, ale syncek z nej vyrastol nieco po roku v 10 kg. Pre babatko som preto rovno kupila jednu zltu velkosti M-L, no ta je o 5 cm dlhsia aj sirsia-jednoducho obor, este i Matuskovi teraz je obrovska...Inak som s tou jednou bola spokojna.

snikol
19. nov 2009

Ahoj mamicky.Chcela by som sa opytat ci plienka pop in je nieco take ako bum genius??

brinzulka
19. nov 2009

my sme bambusky poslali ta het...nevydrzala som ich schnutie...jedine, co mame bambusove su kikko stvorce...
u nas vedu baby lucy velur...a bum geny

CT...stale mi precikaval okolo bruska...2krat vonku bol na komlept mokry...tak som to vzdala...a ako tu uz niekto pisal...spravila z nej kapsu...normal okolo cvokov bolo vsetko mokre...tak teraz nieco, co dobre saje a je to dobra plienka...skoda, ze tolke vyhodene prasule...

brinzulka
19. nov 2009

jej..nevedela som najst plenuchu od IB do plienky-naposledy vyvesal mm 😉 ..tak som zobrala z CT a zacvakla na zlte a sadlo to tam...

sissik
19. nov 2009

BL bambusky asi zmenili struh. ked porovnam jednu, asi nojnovsi strih s inymi farbami - ktore maju vsetky rovnaky strih, tak ta nova je vacsia. nam to vyhovuje.
emmka od 4 mesiaca pouzivame BL bamboo M/L, mensiu som ani nekupovala.
stary strih BL organic a BL color su uz male
vyzera to tak, ze mam malo plienok.

a CT davam len vtedy ,ked inu nemam. nejak ma to nadsenie z nich preslo. dizajn fajnovy, ale kvalita za tu cenu

ajabaja
19. nov 2009

Ahojte,
mozno sa to sem uplne nehodi, ale uz neviem kam napisat ☹
mame takmer 6mesacnu slecnu a latkujeme od narodenia. . vsetko bolo ok, no uz to trva mesiac(!!!), co ma mala zapareny zadok.
stalo sa to asi zmenou mydla, tak som ho prestala pouzivat uplne.
periem v ekoprasku + sol z dm.
na zadocek skusali sme asi vsetko, konkretne sudocream, sebamed, rybilku, imazol krem, imazol krempasta, indulonu, mater.mliecko, exciplial, weledu.
boli sme aj u kozneho lekara, ten, vo vsetkej pocestnosti - je to stary pan, poradil mi prasok batole a dal nam sialene silnu hormonalnu mast. tu malej davat nechcem, verim, ze existuje nieco normalnejsie, len ja to neviem 😔
zaklad je, ze nechcem prestat latkovat, ale neviem co dalej. prebalujem kazde max 2 hodiny. mala to ma chvilkami krajsie, ale potom sa to opat zhorsi. ked jej dam plienocku dole, ma tam z flakov akoby dalsiu...neviem co robit. viete mi niektora poradit?

velmi, velmi pekne dakujem za pomoc.

olinka6226
19. nov 2009

ajabaja... a nemoze to byt nejakou zmenou v strave? este jedna vec... listy z kaktusu aloe vera ked rozlomis, tak maju taku geloidnu duzinu. ja som samka natierala nou ked mal zapareniny este z hnusiek kym sme objavili latkovky. uzasne pomaha. predava sa aloe aj v spreji, je fajn, ale 100% priroda je o niecom inom 😉 ak si z ba, mozem ti par listov dat...v chladnicke vydrzia dlhsie aj odtrhnute. ine mi nenapada

olinka6226
19. nov 2009

snikol plienka pop in je plienka vsetko v jednom. bum genius je kapsova plienka na ktoru idu este horne nohavicky...

sisa... no plienok nie je nikdy dost... 😀 mne sa druhe este nenarodilo a uz rozmyslam co vyskusam...

bambibam
19. nov 2009

ajabaja náhodou som klikla aj do tejto témičky a spomenula som si čo mna trápilo pred 11 rokmi. No moja dcéra mala 3 mesiace v lete a tiež celú ritku flakatú a červenú.Mysleli tiež ,že je vyparená. Dávala som tiež len látkové plienky. Ale nakoniec ked mala 6 mesiacov sa zistlo že to je detský exém ktorý vraj niektoré detičky majú. V tedy nám dali na kožnom tiež nejakú hormonálnu mastičku,ale doc.ma upozornil že jej to mám dávať len 3-4 dni kým nezbadám zmenu k lepšiemu. A rybacú masť. 2 krát denne brala kvapky tuším Fenistil alebo niečo od alergie.
Nakolko je každé dieťatko individuálne ,fakt neostáva nič iné ako skúšať ktorý zázrak pomôže. imazol krem,indulona ani nám nepomáhala.

dudri
19. nov 2009

ajabaja vyskusaj striedavo gel fenistil a mast beptehon. casto vyvetraj a kazdu hodinu prebaluj... 😝 😀
naco davas sol na skvrny...
staci prat Eko tekuty praci prostriedok a este preplakaj vodou

sissik
19. nov 2009

ajabaja skus vyhodit z prania tu sol z dm.
ked mala zuzka vystipany zadocek, tak som jej davala do kupela harmancek a obcas som jej nim zadocek aj potrela a po 2 dnoch bolo po cervenom flaku.
a kupila som krem na zapareniny hipp a ten tusim stahoval lepsie, ako sudocrem. mozno aj preto, ze sudocrem som pouzivala dlho a pokozka si na to zvykla.

ajabaja
19. nov 2009

Juuj, velmi pekne vam vsetkym dakujem za rady, velmi 😅

co sa tyka soli na skvrny z dm, tu davam od zaciatku, na flaky, ale tiez ma napadlo, ci jej to teraz nezhorsuje...je asi cas ju vynechat..
pouzivala som separacky disana, no potom mi dosli a skusila som imse vimse a prisli mi hrozne umele, tak som prestala davat uplne - no a aj preto ta sol na skvrny - plienocky su dost flakate (ani zlcove mydlo, ani separacky sa na nich podpisali - neriesim to ani tak kvoli esteticnu, ale aby malej tie flaky nerobili este horsie)
olinka, zmenu jedla myslis u malej? lebo ta zacne s prikrmami az teraz. ak myslis moje jedlo, tak to je stale rovnake. a aloe mam taky spray znacky LR skusali sme, nepomohol, ale listy nemam a niesom ani v BA, zijeme na vychode :(
bambibam - doktorka to diagnostikovala ako plienkovu dermatitidu a spolu s koznym lek. nam doporucili papierove plienky.... ale tie kvapky, resp mast fenistil skusim
dudri - myslis bephanten krem? a plakam este 2. x po vyprati plienok na 60stupnov
sissik - tu sol skusim vypustit....do kupela skusam repik. myslis, ze to staci, ci zmenit na harmancek? a hipp je aky? nevysusuje nahodou? lebo to ma miestami suche, preto nechcem ani sudokrem.

dakujeeem. doma mame len fenistil, tak asi zacneme tym ..

sissik
19. nov 2009

ci hipp vysusuje, neviem. zuzka supinky nemala, iba cervene. tak vyskusaj do kupela harmancek s repikom. uskodit by to nemalo, aj ked to nepomoze.
no a hnusky mozu plienkovu dermatitidu akurat zhorsit, hlavne ak su parfemovane.
skus ju co najviac nechavat bez plienky. aj pol hodinu 5x denne. vzduch je najlepsi pri hojeni. este ti asi nelozi, tak ked ju das na nepremokavu podlozku, nic ti neocika 😉

nanika
19. nov 2009

ja by som vyskusala repik, krasne hoji rany, na zadocku urcite neuskodi a nie je alergen ako harmancek. V kazdom pripade, na to ziadna mast nepomoze, ked to uz ma tak dlho, fakt len vetrat, vetrat, vetrat

snikol
19. nov 2009

olinka dakujem,ale ja som myslela bum genius one size 3.0.

ajabaja u nas zabrala obycajna modra indulona na zapareny zadocek.

ela13
19. nov 2009

Ahojte ! Ak by ste mali niektora zaujem, predavam IB plienocky Kuk inzerat:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

miruss
19. nov 2009

Snikol na všetky Bum genius nepotrebuješ vrchné nohavičky, oni sú síce kapsové, ale aj AIO. 🙂 To je výhoda Bum Genius, že sú kapsy a AIO v jednom. 🙂
Ajabaja na tie zapareniny ten harmančekový kúpeľ a hôavne ako baby radili veľa vetrať.

emmka3
19. nov 2009

nam pomohlo o.i. aj zmena vrchnych nohaviciek, z PUL na vlnaky ... a kozna nam dala taku mast, som to nestudovala ale je robena a pride mi ako na lanolinovom zaklade, to potierat 2x denne, po kazdom prebaleni a umyti vodou potret takym robenym olejcekom, skoda, ze tu nemam kartu ☹ a to nam pomohlo, spolu s vetranim a prebalovanim kazdu hodinu a odvtedy uz niiiiiic 😵 imazol ani ine komercne masti nam nepomahali

taanak
19. nov 2009

Snikol, pop in prakticky zatial nemam vyskusanu (zatial 😎 ), ale princip ma podobny ako Itti Bitti SIO, cize save jadro sa pripina na nohavicky a je z frote (zmes bambus, bavlna).
Oli, na bumgeniusku kapsovku uz vrchne nohavicky netreba.

jaandy
19. nov 2009

a nepomohla by taninova pasta? teda nam pomohla ale nie na zadocekale na teke tie alergicke vyhadzane miesta...