Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monikajan
19. nov 2009

Ahojte,
predavam cast plienkovej vybavy za dobre ceny - bambusky BE 4, 6,5 a 7 E, nove pul Thirsties 10 E, AIO kapsove Swaddlebees 9 E:

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

wwcko
20. nov 2009

Baby mozte mi odporucit nejake plienky co sa davaju pod pulky? mam doma pulky a chystam sa dokupit iba sacie jadra a neviem do coho sa mam pustit. AIO a take paradne uz mame a chcem ist teraz do toho aj trosku ekonomicky. Neviem ci mam kupit vv pliekny, alebo dokupit haipa daipa. Budem potrebovat cca 10ks aby som mala vybavu kompletnu a mohla uplne vylucit jednorazovky. Dik 🙂

sissik
20. nov 2009

dnes muzovi v tescu ponukali nove pampersky. videli zuzku v kociku, tak citili sancu. ale nedal sa 😎

neurologia
20. nov 2009

sissik my sme boli teraz u ortopeda tak som malej dala jednorazovku cca po hodine sme boli v ordinacii a rozbalila som ju skoro som odpadla nozicky mala totalne otlacene-cervena (plienka jej nebola mala) a ked som ju rozbalila potom doma uz mala aj zadocek a cikulu uplne cervenu v latkovkach sa nam to nestava....ked to mm videl tak uz bol o latkovkach presvedceny a tiez mu uz nikto hnusku nenanuti.... 😀

wwcko neviem aku mas predstavu ja pouzivam Pul-ky a pod ne davam kikko bambusove stvorce ...som spokojna dobre saju

reva
20. nov 2009

dakujem za vyjadrenie k CT ..... ste teda nahrali MM ....uz sa mi nechce robit vylet do brna 😀 .... len skoda ...lebo dizajn maju fajnovy

mam otazku ... cim mozem vypchat BG onesice ?? a IB ???

snikol
20. nov 2009

ake mate skusenosti s plienkami Tots Bots Easyfit?? 😉

marcelka11
20. nov 2009

CT nevyhovovala savostou ani mne, preto som ju prerobila na kapsovku - v inzeratoch;) Ma vo vnutri len dve tenulinke vrstvy latky , ktore vydrzali jedno ciknutie a oblecko bolo hned mokre. Po prerabke som ju vypchala ako som len chcela, potom uz bola super;) aj na celu noc
BG Onesize maju original vkladacku, ale pouzit naviac sa da napr. mala bambusova plienka BL 30x30, podla potreby
Easyfit tu ktosi spominal, ze su dobre
IB SIO mozno pouzivat aj ako vrchne gatky spolu s malou viacvrstvovou plienkou, klasickym stvorcom, bambusovym stvorcom alebo kupit originalny set vkladaciek

miruss
20. nov 2009

Ja som s Tots Easyfit spokojná. Príjemný materiál, dobre sedí, savosť dobrá. 🙂
Reva ja mám BG onesize a nedovypchávam ju a nepretiekla mui ani po 4 hod´. ceste autom a to moja Zuzka dosť čúra. Je to moja naj plienka. 🙂

izabelkak
20. nov 2009

Ahojte mamičky, rada by som začala dávať svojej dcérke látkové plienky, len mám trochu obavu či jej nebudú prekážať, predsa sú objemnejšie ako "hnusky":(((( stretli ste sa už s tým, myslím na tomto fóre? uvažuje že by som si radšej objednala len 2 - 3 kúsky a podla reakcie dokúpila zvyšok výbavy. Fórum mám ako tak naštudované mám predstavu kt. značky a typy najviac chválite, len mám obavu z tej reakcie dcéry ... vopred ďakujem za odpoveď Veronika

emmka3
20. nov 2009

izabelka, nasmu malemu plienocky nezavadzali - ju, normalne sa vyvija motoricky 😉 ale kazde dieta je ine, ale tiez si myslim, ze ide o zvyk ... my sme tiez zacali latkovat v cca takom veku ako vy 🙂

izabelkak
20. nov 2009

jaj to si ma upokojila, no my sme totiž ani nepoštolkovali, no a ked som jej chcela dat poštolky na noc po tom čo ich nemala napr. 2 dni na sebe zdala sa mi v nich dost nervózna a hned šli aj dole:/// látkové plienky som v podstate na vlastné oči nevidela, ale isto sa to s poštolkami nedá ani zdaleka porovnávat :(((( to len taká moja úvaha...tak asi kúpim zatial asi tie BL a potom dokúpim IB a SWB, čo sa týka platby na tú UK stránku platili ste niekto aj kreditkou alebo len paypal-om? Vám poviem čo mi dalo námahy dopátrat sa čo tie skratky znamenajú:((( ale už som ako tak v obraze...

miruss
20. nov 2009

Izabelka ja som tiež začala látkovať keď mala Zuzka necelé 3 mes. a nemala s tým problém, ani pri pretáčaní, ani pri lození, ani teraz pri chodení. 🙂

izabelkak
20. nov 2009

dievčatá dakujem za podporu na druhej strane radšej chvílku mrzuté bábo ako červená ritka... tak snád cez víkend zbúcham všetky tie objednávky, zatial asi len zo SR, UK nechám napotom:(((

miruss
20. nov 2009

Izabelka IP.

emmka3
22. nov 2009

baby, hodte radu ... lanolinovala som domacou kurou vlnaky a su priserne lepkave 😅 co teraz?

sissik
22. nov 2009

izabelka latkove plienky nespomaluju vyvoj. zuzka ma 10 mesiaciv a uz chodi za 1 ruku. kazde dieta je ine a ked je pripravene, zacne chodit. teda ak sa pouzivaju hnusky a dieta nie je pripravene na chodenie, tak moze chodit kludne az po roku😉

emmka ak ti to lepkave vadi, mozes to skusit ete raz vyprat.

emmka3
22. nov 2009

sisik, ved toho sa obavam 😅 sak uz 2 mesiace ich poiadne nepouzivam, lebo najprv som mala ten vadny lanolin a teraz toto 😅 ach jaj 😔

katka.carska
22. nov 2009

Emmka, ja som pouzivala aj take lepkave, casom sa to strati, ak to teda nie je moc zle...

jaandy
22. nov 2009

moje su skor mastne ako lepkave...ked su lepkave tak preplakaj znova...

olinka6226
22. nov 2009

emka, preplakaj v octovej vode poriadne. dala si do kury vela lanolinu 😉

emmka3
22. nov 2009

dakujem za rady, budem to musiet preplakat, lebo akurat je to z vnutornej strany a neviem si predstavit davat tolko lanolinu priamo na telicko 😅

oli, ja som sa uz nastvala, lebo po troch nevydarenych lanolinovaniach uz som to chcela mat poriadne a takto to dopadlo 😀

jaandy
22. nov 2009

lanolin pokozke nevadi, v lekarni v lanoline rozrabaju masticky...

plakaj to tak aby tam nieco zostalo 🙂

snikol
23. nov 2009

plienocku pop in mate niekto vyskusanu??bola by som zvedava ako saje,ci je vhodna na noc a ci je tam ta vrstva co robi pocit sucheho zadocka?? 😉

emmka3
23. nov 2009

jo baby, tak som vzdala plakanie ... malemu som dala dnes na noc aj take lepkave a uvidime, co to spravi, lebo zas kym by som sa dokopala k tomu 😅 a kym by to v tomto pocasi uschlo ... no uvidim rano, co to spravi, asi bude naimpregnovana aj plienka 😀

busni
24. nov 2009

Ahojte,
kupila som si kikko stvorce bambusove 70x70 a je na nich napisane, ze zehlenie nie je nutne po sestonedeli pripadne od 3 mesiacov - tie co s tym mate skusenosti - naozaj ste ich zehlili a cele 3 mesiace?
a aj ostatne stvorcove plienky - tak ako volakedajsie klasicke? ale tieto ste prali len na 60, ze?
dakujem za pomoc 😉

wwcko
24. nov 2009

busni ja zehlim stale, ale ja nepouzivam ako vkladacku, ale na odgrcnutie a tak. A hlavne sa mi rovne pacia, by som ich nevedela dat do komody pokrcene 😅 😵

busni
24. nov 2009

vdaka wwcko 🙂
to mi nenapadlo, ze to budem ukladat pokrcene, to je fakt, ze uz len preto budem zehlit... 🙂

wwcko
24. nov 2009

busni nemas za co 🙂 ale viem ze niektore nezehlia. Ono je to v podstate asi len na tebe ci budes zehlit alebo nie. No a ja mam od mamky este tak zafixovane ze treba spalit bakterie, tak ja zehim vsetko 🙂

sissik
25. nov 2009

busni ja zehlim, ale iba z jednej strany. nepaci sa mi, ked su pokrcene. prve 3 mesiace som zehlila z oboch stran.

dahlia23
25. nov 2009

ja som štvorce žehlila iba do zavinovačky a tak, my sme ich začali používať ako plienky až keď mala Lenka okolo roka. A to som si našla systém, ako ich sušiť tak, aby boli rovné, keď ich zložím. Takže potom som ich nežehlila. 😀
Ja vlastne okrem manželových košieľ a ešte zopár vecí, ktoré ožehliť treba, už nežehlím nič. Ale pre malého mám plienky vyžehlené, aj veci budem žehliť. 😉