Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

jaandy
6. dec 2009

com viac sody v slize tym vacsi smrad 😉 a ona ta soda sa pri vyssej teplote lepsie rozpusta

emjee
6. dec 2009

ahojte
uvazujem, ze by sme zacali latkovat - kedze uz ma M. skoro 10 mesiacov a 9 kil - aku vybavu by ste odporucili? najradsej by som AIO, aj ked tie su asi (urcite) najdrahsie 😅
alebo nieco, co sa tvari ako jednorazovka (co najmenej skladania) a nebude ma stat majland
pre zaciatok asi len na den, ked sa osvedci, dokupim nocne
diky diky

miruss
7. dec 2009

Emjee IP. 🙂

reva
7. dec 2009

ahojte ,
idem objednavat anavy...nemate niekto zaujem ???

ja mam otazku .... ako sa peru fleesove nohavicky ???

a este jednu...... kolko vas vysla plienkova vybava ,???? cca???

Dakujem 😉 🙂

izabelkak
7. dec 2009

Ahojky, Reva a odkial ich ideš objednávat? ja som chcela z brány ale chcem aj BBH tie na českom ospevujú ako nočnú plienku, nemáte niekto skúsenost?

sissik
7. dec 2009

emjee ahoj😉 co nemoze spat?
asi budes chciet nieco stihlejsie medzi nozky - skus itti bitti snap in one, tots bots bambozzle alebo fluffle. dobre su aj bum genius, ale nam su na dlzku LTT.
mozes dokupovat postupne, ale v tom pripade ta bude postovne stat trochu viac. treba vyskusat, co sadne hlavne okolo noziciek najlepsie.

miruss
7. dec 2009

Reva flísové sa perú na 40°C, nežehliť, nebieliť, chemicky nečistiť, sušiť v sušičke na nízkom stupni.
A plienková výbava ma stála tak 7-8000 Sk.

maryanna
7. dec 2009

ahojte, asi dva tyzdne sa venujem problematike latkovania pretoze planujem pouzivat prave latkove plienky hned od narodenia t.j uz v januari. Zacala som si skladat plienkovu vybavu precitala som hadam vsetky fora a odporucania na ninternete a nakoniec po niekolkych pokusoch o rozne vybavy som sa rozhodla zostavit taku skromnejsiu na zaciatok hlavne s vyuzitim stvorcovych plienok ...Mam priebeznu zostavu ale stale nevem ci toho je dost resp ci nemam zahrnut do vybavy aj nejake ine plienky (napr nejake bambusove alebo all in one a pod.) ak by ste mali niektora z vas cas odpisat resp poradit ci mi nieco nebude treba este alebo ci mam dobru kombinaciu vrchnych nohaviciek a plienok a podobne.
tu je moja vybava na zaciatok (kedze uz s apomaly stavam maniackou verim ze ich budem stale dokupovat a aj ine druhy atypy)

-obycajne stvorce bavlnene Kikko 70x70 - 20 ks (ale planujem este dokupit, asi aj velkost 80x80)
- pastelka od haipa daipa - 3 ks (velmi sa mipaci ale kupim len 3 na zaciatok a ked sa osvedcia tak aj dalsie)
- Separacky od Popoliny v roli
- viacvrstvove od popoliny vel S - 12 ks
- nohavicky pul od haipa daipa S, M (pocula som na ne dobre referencie a velmi sa mipacia ale neviem ci idu aj na klasicke stvorce a NS nappriklad)
- snappi sponka
a este mam aj nejake ortopedicke nohavicky ....

na zaciatok by som to rada riesila hlavne stvorcami a do nich vkladala viacvrstvove, aebo separacky a pod...len neviem ci to staci takto uvazovat a akoje to v noci....ci nemam predsa kupit nejake bamboozle alebo co...

za kazdu radu budem vdacna...lebo uz je nacase ist objednat ale zase nechcem zbytocne nakupit kedze je to drahe a potom mi to nebude sediet.....
dakujeem

zuzi26
7. dec 2009

emjee ja mam podobne uvahy, ale cisto teoreticke zatial, ci by sme nezacali s latkovkami - uz mame takmer 10 mesiacov a celkom ma to taha...nasla som teraz toto http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... ma laka ze to vsetko v jednom, jedna univerzalna velkost a nemusim nic dokupovat..plus by mi ostali pre dalsie baby...co vy na to? Je dobre zacinat s takymito plienkami? Mne sa totiz nechce surfovat vo forach a nakupovat milion prsilusenstva k tomu..Ma ich niekto odskusane?

miruss
7. dec 2009

Maryanna, Zuzi 26 IP. 🙂

wwcko
7. dec 2009

zuzi26 ja tie plienky nepoznam ale tiez ma zaujima nejake hodnotenie, tak ked sa ti dakto ozve s recenziou tak mi please napis 🙂

emjee
7. dec 2009

dakujem za vsetky ip 🙂 (odkedy nie som adminom som tolko ip za den nemala 😀 )

macocha
8. dec 2009

Reva, mňa výbava vyšla na 85 eur. 😀 Ale látkovala som až od 15 mesiacov, niečo ušila moja mama a na noc ostali jednorazovky, lebo ani hambáč Dianke nestačil.

A mimochodom, do inzerátov som hodila velurku od BL, už nepotrebujeme 🙂

wild.horses
8. dec 2009

ahojte,

musim sa podelit o moju raaadost!!!
Prisla prva objednavka plienociek a bibs a su naaadherne.
Konecne mozem nieco pridat do ponuky nasho eshopu!!!!!
Farebne, makkucke, este krajsie nez z obrazka. Fuzzi Bunz, Blueberry, Imse Vimse, Wonderoos, Mommys Touch, Swaddlebees.
A ten Imse Vimse Wool wrap, no...paradicka. Ten otestujem na mini D
Kto pouziva cloth nappies tak vie o com hovorim.
Nadhera!!! 😀 😀 😀

wwcko
8. dec 2009

Baby ktora mate swaddlebees pul-ky ake su velke? ked mame teraz 5,3kg tak mam kupit Ska alebo uz Mka? Diky moc 🙂

miruss
8. dec 2009

wwcko ja SWB nemám, skús malú pomerať, ale myslím, že už kľudne M.

emjee
8. dec 2009

normalne som sa zapotila 😀 som vcera do noci studovala vsetky tie plienky co ste odporucili, zacinam tomu rozumiet 😀 este hladam sponzora 😀 😀 😀

co je prosim hambac?

marcelka11
8. dec 2009

emjee, hambac je Bum Hugger😉
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

wwcko SWB PUL by som brala este S, moja dcera mala 12 kg, ked este vo velkosti M mala znacnu rezervu;) pouzivali sme spolu s viacvrstvovymi plienkami.

tamka84
8. dec 2009

ahojte babenky, teraz som objavila na latkoveplienky.sk tie nové Gro Baby plienky, strašne mi pripomínajú BG organic.máte s nimi niektorá už skúsenosti? možno sú už dávnejšie na trhu ale ja som si len teraz všimla. neviem či ste ich tu už preberali ale nechce sa mi čítať dopredu x strán...

matja , tak vravíš že na smrad pomáha vyprať na 90°C ??? a to všetky si vyprala aj AIO, alebo BL?

wwcko
9. dec 2009

marcel ja ich chcem tiez na vv plienky. zoberiem s-ka, lebo ked nam budu teraz velke tak my budu na nic 🙂

Tamka, Gro su novinka. Uz sme ich tu len tak letom preberali a este ziadna ich nema (smad sa nemylim, lebo stale cakam na recenziu a nikto nic 🙂 nepise) Inak mne sa zdaju oproti BG troku umelejsie, alebo take tuhsie... 😒

Inak stale rozmyslam ci to Ninke nevadi (zdravotne) ked jej dam napr HD alebo LL a ma ich mokre aj na chrbatiku a okolo bruska. Proste cele nasiaknu cikanickou. Myslite ze je to oka? stale rozmslam, ze mne by to prijemne nebolo. Ako studit ju to asi nestudi lebo ked jej dam plienku dolu tak je tepla, ale aj tak. stale ma mokro na organoch...... 😒 Chcem kupit este nejake nocne, ale toto ma odradza, lebo vsetky su toho isteho typu. Poradte nieco mudre, nech nad tym uz tolko nepremyslam 😉

wwcko
9. dec 2009

jaj a este som chcela k tomu praniu na 90°... prestudovala som vsetky plienky a ani jedna nema ten stitok na kolko sa mozu prat. Vy periete vsetky raz za cas? alebo si mam dat na niektoru pozor? a davate na 90° aj PUL-ky?

miruss
9. dec 2009

wwcko ja periem max. na 60°C a zatiaľ som mrad po opraní necítila. Ja používm n noc hambáče a malá ju nepreciká a keď ju rozbalím je teplučká, tak to neriešim.

krakulka
9. dec 2009

Ahojte, mozem sa pridat k vam? 😕 Potrebovala by som poradit. Termin porodu mame vo februari , budeme mat chlapceka a chcel aby som pouzivat latkove plienky. Mozete mi poradit, ako kupit zakladnu vybavu, co vsetko budem potrebovat a hlavne, ktore znacky sa vam osvedcili pre novorodencov? Informacii na nete je strasne vela a akosi v tom "plavam". 😨 😨 😨
Dakujem za pomoc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzulik
9. dec 2009

babenky, ak planujem pouzivat zo zaciatku prevazne klasicke stvorcove plienocky a vv, mozem na to pouzivat aj vlniaciky??? co je lepsie pre novorodenca ?? vlniaciky alebo pul-ky?? a ak pulky, tak IV soft alebo organic??? u vlniacikov uvazujem o popolinach...
poradte prosim, ste uz skusene 🙂
dakujem 😉

emmka3
9. dec 2009

zuzka, vlniacky na novoska skor nie, kedze vela a riedko kaka, tak by si ich musela mat vela aby si ich stihla tocit, totiz dlho schnu a prat po takmer kazdom pouziti ... eee ... radsej PULky ... IV softky aj organiky su OK, aj ked softky asi lepsie udrziavatelne, kedze z vnutornej strany su hladke, umyvatelne, Organiky maju tam taku tkaninu jemnu ... vlnaky mam natahovacky Disany, POpoliny by mali byt to iste, takze spokojnost 🙂

zuzulik
9. dec 2009

emka, velmi pekne dakujem za radu a vysvetlenie, vedela som, ze nejaka skusena maminka mi pomoze...este raz dakujem 😵

jaandy
9. dec 2009

ked si upleties vlastne vlniaky tak ta jedny vydu tak na 1,5€ takze kludne si naplet niekolko vlniacikov je to isto prijemnejsie ako gumene gate

wwcko
preco neskusis bumbuggerku to ma zvnutra flis a tym padom nie je mokra...aj velurka nie je taka mokra

izabelkak
9. dec 2009

wwcko tak to uvažujeme rovnako, tiež som z toho taká všelijaká, cez den je to o.k. prebalujem často, skúšam a ak je mokrá prebalím hoc aj po pol hodke, ale v noci? to mi je také blbé, ale mám pocit že malá skor ciká ked sa zobudí, aj to nie vždy včera večer po 3 hod. plienka suchá po dalších troch už mokrá, tak sme prebalovali... ale ja nočné plienky nemám teraz som čosi objednala tak uvidím... a AIO mám zatial vpodstate zbytočne v šuflíku resp. šupnem doma, na von jej dávam jednorázovku na 4 hod. sa neodvážim,aj ked je fakt že často príde skoro s prázdnou nakojí sa a potom všetko pustí, na látkových je super že človek rýchlo zistí tieto návyky, odsleduje a potom to už asi vníma inak🙂))

andrea100
9. dec 2009

wwecko a používaš flisové separačky? Náš Kubko tiež skoro vždy prečurá celú plienku aj keby som ju ako vypchala ale keď tam je tá flísová separačka tak mám pocit že je v suchu. A pulky nemôžeš prať na 90 lebo by sa ti mohla zničiť tá nepremokavá vrstva.