Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

luciabah
16. dec 2009

katkaalex, aj nasa gretulka mava take vyrazky a to najma vtedy, ked ma dlhsie mokru plienocku. a tiez v kombinacii so sudocremom. takze sme kupili puder klorane a super pomaha. skus kupit separecky ci nepomozu, ked nebude plienka v priamom kontakte s pokozkou

tamka84
16. dec 2009

labutka asi mysleli tak nové práčky..že napr. moja mama má ešte staršiu práčku a tam sa dá nastaviť že bud perieš s plným bubnom vody alebo na polovici. Ja som teraz kupovala asi pred rokom a tam sa to už nastaviť nedá, proste si odváži koľko tam je vecí a podľa toho si napustí vodu, teda tam nie je nejak nadbytok vody. Ale tiež neviem prečo by to malo nejak ničiť práčky...

tamka84
16. dec 2009

labutka, str.431, napísala jaandy 17:58

emjee
16. dec 2009

ad pupaciky na ritke: nam sa krpec vyhadzal po kremiku alverde so sedmokraskami z DM - teraz uz pouzivam len niveu SOS krem

ad pracky: asi preto, ze ked pracka pusti polovicne mnozstvo vody, tak toto mnozstvo nesplachne (nerozriedi) tak dokladne sliz z utrob pracky ako keby tam tej vody bolo viac, nie? myslim si

cil
17. dec 2009

katkaalex, ja mam tiez pocit, ze malej latkovky az tak dobre na pokozku nerobia a to prebalujem naozaj casto. ja ich preto kombinujem s jednorazovkami - tie davam na noc, cez den na spanie a aj na vonku.

miruss
17. dec 2009

Ak má bábo červenú ritku tak dávam separačku a natrem rybilkou a ráno je všetko ok, ale malá má červenú ritku, len keď ju preháňa zo zúbkov.

dahlia23
17. dec 2009

ono v tom slize je problém asi to mydlo. neviem. mám pocit, že to sa usádzalo v pračke. ja normálne prášky (tie bežné z drogérie) nepoužívam, takže to neviem porovnať. Ale keby som mala novunkú prčku, asi ten sliz zvážim, je predsa dosť rovnako výhodných alternatív. 😉

baby, čo sú deti vyhádzané, nemôže to byť aj práškom v ktorom sa perú?

miruss
17. dec 2009

Ja by som to so slizom v novej práčke tiež neriskovala.
A niektoré detičky múžu byť háklivé na flís alebo polyester, ale na BL organic, to asi skôr ten prášok.

katkaaalex
17. dec 2009

luciabah, pouzivam stale separacky aj som ich prala ci to nebude z nich ale este skusim vlozit klasicku latkovu bavlnenu plienku, rozstrihnem ju na polovicu a uvidim, mozno to pomoze

tamka84
17. dec 2009

baby tak poraďte s čím mám prať plienky ak nie slizom? nechcem si pokaziť práčku

miruss
17. dec 2009

Tamka orechy s puerom si skúšala?

labutka
17. dec 2009

ano poradte, kde uvidim ze je tam to mydlo usadene? v bubne nemam nic oslizene... 😕

dahlia23
17. dec 2009

labutka, to v bubne vidieť nebude. ja som to videla na špirále, keď ju opravár vytiahol. ale nehovorím, že je to len z mydla, u nás je veľmi tvrdá voda....

tamka, tie orechy sú fakt super a teraz majú aj pohodlnejšiu formu - gel:
http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc...

ja mám tento, aj orechy používam od rovnakého výrobcu a robia aj ten puer prášok.

izabelkak
17. dec 2009

ahojte, my tiež látkujeme ca. 2 - 3 týždne a máme trochu červenšie okolo ritky, lenže mali sme aj ked sme boli len na jednorázovkách,preto som sa vlastne dokopala k tomu kúpit látkovky, a ako píše Mirka uvažujem že to može byt z prášku, periem slizom a do druhého plákania pridávam trošku octu, tak skúsim prat v orech, ale je nutné dávat ten ocot, resp. ten puer používate koli dezinfekcii???
druhá vec je tá že som krém cápala v jednorázovkách stále tak je možné že má aj Izabela z toho precitilivenú pokožku, od včera som sa zase odvážila dávat separačky (raz sa mi zdalo že bola z toho červená, ale zrejme mala skor otlačenú prdelku ako som ju predtým držala na rukách) tak uvidíme či pomože, druhá vec je že to možno aj prehánam ako všetko🙂)) mama ked dnes vydela malej prdelku povedala že o.k., tak neviem ...

tak držím palce aby zapareniny zmizli čo najskor...

dnes sme boli na USG klbikov v IB, a sestrička že body rozopnút, hovorím má rozopnuté... a ona že jááj to sú také plienky, a ked nakukla dovnútra pýta sama s vytreštenými očami a to čo s tým robíte periete?)

dahlia prečo je gel pohlodlnejší? s orechmi je babračka? pýtam sa lebo nemám tucha ako to vyzerá a ako sa s tým zaobchádza, teda videla som akurát na nete foto a čítala o nich....

jaandy
17. dec 2009

k orechom je take mini platene vrecusko, nacpes tam zopar orechov a supnes do bubna, potom to len vyhodis a nechas preschnut tak ako to je a pouzijes zas 🙂 ked uz su vyprate niekolkokrat tak nazries a uvidis ze sa uz celkom vymydlili, uz z nich nezostane len taka tenka supka a po potreti vodou nemydlia, tak to hodis do kosa alebo na kompost a das do toho vrecka nove orechy...mozes z nich urobit aj vyvar, povaris vo vode a potom s tou vodou mozes zmyvat a prat a pod. ale ma to taky zvlastny zapach ten vyvar, ja som tomu na chut neprisla (ale skusila som si s tym umyt aj vlasy 😀 , vlasy boli umyte, len je to cudne ze to nepeni a je to riedke 😀 a bez kondicioneru teda tuzia vyborne 😀 )

inak odporucam to vrecko presusit, mne zopar orechov splesnivelo ked som k nim prihodila mokre orechy, ale zbytok vedierka som poriadne premyla, presusila na radiatore a pouzivam dalej 😀

izabelkak
17. dec 2009

jaandy dík za návod, a dávaš aj ocot alebo puer? ja som asi nerobila dobre s tým octom, pustila som normoš pranie na bavlnu a ked sa dopralo pridala som trochu octu a pustila ešte jedno plákanie a žmýkanie... tak som teraz radšej dala ocot už rovno do priehradky na aviváž do hlavného pránia a zapla intenzívne plákanie čo je v našej pračke 2 x,

no a TB fleesky sú na ceste🙂)

miruss
17. dec 2009

Izabelkak puer a dáva preto, že orechy neobsahujú zovetľovače ako prášok, tak aby pradlo nezožltlo a puer je aj dobrý na škvrny.
Výhoda orechov oproti praciemu gélu je, že orechy sa dajú použiť opakovane.
A s orechmi nie je babračka ako píše Jaandy je k nim plátenný sáčok.

emjee
17. dec 2009

ja mam tiez oriesky, zatial som v nich prala len raz, lebo mm to nevoni 😅

jaandy
17. dec 2009

ocot do priehradky na avivaz, vela, potom to nesmrdi-teda smrdi za octom ale to hned vyvetra 😉

perakarbonat do priehradky na prasok, kludne aj na farebnu bielizen, zatial mi nic nevybledlo

dahlia23
17. dec 2009

no, vlastne na 60tku ani s orechmi nie je babračka, tp len na oblečenie som radšej robila odvar. a to sa mi nechcelooooo. 😅
a ja k orechom dávam na konci do plákania levanduľovú silicu. potom oblečenie aj pekne vonia a nedráždi to.
inak, ten gel by mal byť už aj s levanduľovou vôňou a mám pocit, že operie lepšie ako iba samotné orechy. to mi hovorila aj tá pani, čo predáva tieto veci. 🙂

dahlia23
17. dec 2009

baby, nejdete náhodou ešte niektroá objednávať z branakdetem? ja by som pár drobností chcela, ale kvôli tomu sa mi objednávať neoplatí.

diapozitiv01
18. dec 2009

Ahojte,
prisla som nakuknut co je nove vo svete latkoviek, dufam ze ich aj ja /tie odlozene, ktore si Maximko ani nemohol vyskusat/ raz pouzijem.

jaandy
18. dec 2009

dahlia23
teraz sa robila objednavka z brany, veci su uz tu, ale pockaj nejaky mesiac a isto sa zas niekto nazbiera na begaobjednavku 😉

matja
18. dec 2009

diapozitiv, pamätám si na tvoj smutný príbeh, držím palce, nech využijete látkovky čo najskôr 😉

ludmilabb
18. dec 2009

a mozno by som sa aj ja pridala k objednavke 😝

jedna otazocka na fleesovu separacku davate este viskoznu alebo uz nic?

emjee
18. dec 2009

ak chcem flisove separacky budem ich potrebovat zhruba tolko co plienok, ze?

som nahnevana, objednala som si z bazaru nejake plienocky, zaplatila a zatial nic, ani odpoved, ci dotycnej prachy nabehli a pritom sem chodi 😅 este pockam, a ked do pondelka nic, tak zverejnim nick v teme o podvode

dahlia23
18. dec 2009

no, ja možno niekoho zlomím, aby sme po novom roku išli do Brna, potom by som dala vedieť. 😉

emjee
18. dec 2009

brana je najlacnejsia? alebo najvacsi vyber? alebo obidve? mozno sa pridam 🙂

dahlia23
18. dec 2009

najväčší výber určite. 🙂 a majú tam veci, aké u nás nezoženieš. ja som tam bola pred rokom a pol a doteraz z toho fungujem, to bol jednoducho zážitok. 🙂

emjee
18. dec 2009

tak balicek predsa len dosiel 🙂 juhu, idem skusat 🙂