• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

26. septembra 2016 
emjee nemusis vypchavat, podla toho kolko cika, ked byva plienka uz velmi plna tak vypchavam...
19. dec 2009 o 13:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jaandy ja dovypchávam BH vkladcou plienkou konopnou od Ella´s House. Ale super na dovypchávanie sú aj od Popolini soft froté, sú úzke a pekne držia tvar a perfektne sadnú do SWB kapsových a AIO SWB.
Emjee ja dovypchávam len SWB AIO a BH, lebo tú používam na noc.
19. dec 2009 o 14:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
emjee vasinou som BH dovypchavala stvorcom BL. je to univerzalny vypchavac - pouzivala som ho aj do novoskovskeho skladu na zaciatku a teraz s nim dovypchavam vsetko, co treba. a idem ho pouzivat aj do home made plienok. btw, vcera som sa utrhla a vystrihla som ich 15ks. som necakala, ze usijem az tolko. ale vsak zidu sa.
19. dec 2009 o 14:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
miruss
myslis tu popoliny biofrote? a ktora nasaje viac popoliny alebo ta konopna vkladacka?

sissik
tie BL stvorce ti do toho sadnu? nekrcia sa ti v strede kde je plienka zuzena? a ako tie stvorce vyzeraju? su hrube ako uteracik? asi smiesna otazka ale som este nevidela :grinning:

a co uprednostnujete? BH patentky alebo suchac?
19. dec 2009 o 15:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aha nasla som soft frote :grinning:
19. dec 2009 o 16:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaandy tie BL štvorce sú jemnejšie a poddajnejšie ako uteráčiky ...
19. dec 2009 o 16:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaandy je to bambusove frote, ako uterak, ale maksie a tensie, su rozmerov 30x30 alebo 40x40cm.
trochu sa skrci kazda jedna plienka a akakolvek vkladacka. este som nenasla taku, co sa neskrcila
19. dec 2009 o 17:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no tie popoliny vkladacky co mam su take hrube ze sa nekrcia...
19. dec 2009 o 18:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
diky diky :slight_smile:

este otazka: kupujete vsetko co sa tyka prebalovania cez net, alebo mate aj svoj kamenny obchod? niekde v BA? :wink: okrem Ikei (sit neviem a strikovat som zabudla :grinning: hackovanie tiez 0 bodov)
19. dec 2009 o 22:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pekny neskory vecer...

ja vypchavam kikko stvorcom 30krat 30..bavlna+bambus-dufam...tutaj foto...
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3226069&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
19. dec 2009 o 23:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj dievčatá, prosím poradte mi už som dost zdemotivovaná a bezradná, neviem čo mám Izabelke dávat na tie červené bodky čo sa jej urobili na pipinke, ani neviem z čoho to má, zadoček červený nemá, len tie bodky... Ďakujem Veronika
20. dec 2009 o 09:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
skus derivacne kupele, info na nete :wink:
20. dec 2009 o 09:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vlniaciky trochu inak :grinning:
http://mylittlegreenmen.blogspot.com/2009/05/instructions-for-wool-shorties.html

odkaz som nasla nanosenideti.cz je to z vlnenho svetra :wink:
20. dec 2009 o 09:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to je dobre :grinning: nieco pre dve lave ruky ako su tie moje :grinning:
idem hladat stare svetre :grinning: :grinning: :grinning:
20. dec 2009 o 12:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jaandy savosť porovnateľná a tie popolini lepšie držia tvar, nekrčia sa, štvorce sa krčia.
20. dec 2009 o 13:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaandy, ja som robila podla podobneho navodu vlnaky - take kratasy, ale nesedia dobre lebo ten strih je zly. ten cip na zadnej casti by bolo treba riadne predlzit (pozrite si vlastne gate, tiez nemaju predny a zadny diel rovnaky, a na objemnej plienke to vadi este viac).
20. dec 2009 o 13:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja by som na tie gate strihla rukavy svetra a zasila by som to podla detskych teplackov napriklad (s vybezkom na zadok samozrejma) :wink: a isto by som sa nebabrala s lemovanim okolo bruska, urobila by som tunel na gumku :wink:

vazne rozmyslam ci neponicim nejaky sveter...alebo zajdem do sekaca :grinning: len ja zo sekaca stale uteciem, najak sa tam necitim dobre :grinning:

no a tie pletene su raz dva a stoja tak 40 sk :grinning:

miruss
dakujem za porovnanie :wink:
20. dec 2009 o 18:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som strihala predny a zadny diel rovnaky, zosila, predny potom podla potreby skratila, cca o 5 cm, pleteninu som na pase len zahybala a presila na stroji cik-cakom, aby tam bol tunel. No pokial som robila kamasky z rukavov, vsivala som este medzi nozky kosostvorec, inak boli na plienky uzke.
20. dec 2009 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby..idem na 2dni k rodicom a pol tasky su len latkovky :grinning: :grinning: konecne im mozem ukazat, ze na com to fungirujeme :wink:
21. dec 2009 o 08:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Brinzulka ja keď idem k našim tak mám jednu cestovku len látkovky. :slight_smile:
21. dec 2009 o 09:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, ale tie svetre nemozu byt z hocijakej vlny, ako zistim, ci je to ovcia vlna?
21. dec 2009 o 10:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
matja
pozries sa na cedulku :grinning:

alebo vyperies na 90 a ked sa ti to zrazi tak to bola ovcia vlna :grinning:
21. dec 2009 o 10:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lanolinujete aj merino tricka? ja mam merino kuklu a topanocky, neviem ci ich treba nalanolinovat (hlavne tie topanocky - manymonths - maju aj vrstvu mikrovlakna, tak to nechcem pokazit)
21. dec 2009 o 11:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojky, drahý mi práve priniesol lanolín, ale mám obavu že je na figu, je takej bielo-krémovej farby, nie takej farby ako med či akoby som to napísala, to asi nie je ono však?
21. dec 2009 o 15:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to nevadi ze je belsi, oni ho riedia 50 na 50 s vodou ale pricuchni si ked to vonia ako ovecka tak je to lanolin-rozpust kavovu lyzicku alebo aj dve vo vriacej vode, dopln teplou vodou aby si mala vlazny kupel a ponor tam gate na noc, rano preplachnes a susis

merinopradlo nemusis lanolinovat ale raz za cas im mierny lanolinovy kupel neuskodi, ja merino plepúlakam v lanoline ked periem, mam to tak radsej
21. dec 2009 o 15:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaandy, dík, našla som na nete že ten ako maslo je vodový, vraj sa dá použit len účinok slabší, tak som ho dala viac a hotovo lepkavé je to dost si myslím... inak kým som ho nemala používali sme lovíky nenalanolínované a celkom pohoda ak tak len mierne zvnútra navlhli ... o.k. tak nechám v kúpeli celú noc ... kolko sa tak ca. sušia lovíky? zajtra by mi mali príst ešte disany tak to počítam že bude trvat dlhšie...
21. dec 2009 o 16:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jaandy a ráno mám prepláchnut čistou vlažnou vodou?
21. dec 2009 o 16:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby som asi debo, ale čo urobit s vkladačkami ked zmenším SWB ogranic velur one size? ohnem dopredu či ako, na S si to už vobec neviem predstavit čo urobit s tou vačšou?
21. dec 2009 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
rano to preplakas, ma to byt mastne, to je jedno ci je vodovy ci bezvodovy, ajtak ho netreba vela
21. dec 2009 o 20:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja nohavičky po lanolínovaní už nepreplachujem.
21. dec 2009 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš