Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
21. okt 2008

zuzi, ak tipujes naklad, tak daj separacku 😉 bud flisovu alebo inu, staci jedna

bambusko
21. okt 2008

venonna, ty peries vsetko v slize? ja by som sa bala, ze mi v slize babetkovske veci zosednu, radsej som neskusala

venonna
21. okt 2008

bambu, ja som sa o slize dozvedela az neskor, tiez som vymyslala z lovelou a kadecim, ale na druhe mimi vsetko v slize. Nepotrpim si na bielu, davam prednost eko-variante, sa mi to zda zdravsie...

zuzanat
21. okt 2008

bambu prosim ta a ak v noci len cika,tak staci len ta vlozka co tam je?

quika
22. okt 2008

zuzi, separacku staci jednu, ci flisovu alebo inu to si vyber aka ti je sympatickejsia. ked nebude kakat, tak ju nemusis dat ale je to dobre aj na pocit sucha, ja na celu noc vzdy davam aby nebol v mokrom. a flis si odskusaj, ci malej nevadi na zadocku. ale nemusis dat vobec separacku, staci ta vlozka co bola k plienke. no ked cika vela mozno vam to nebude stacit, ved uvidis.

baby, nasa pracka ma 3 roky a mame strasne tvrdu vodu, vravite ze mam zacat setrit na dalsiu? 😠 ja vacsinou periem v arieli, pouzivala som instantny aj normalny sliz ale malemu to mydlo vadilo, lebo sa nevyplacha dobre ani pri trojitom plachani 😒 ariel s octom je v pohode. a po octe pradlo fakt krasne vonia 🙂

bihan
22. okt 2008

Zuzana, ak máš učúrané mimčo (čo asi máš 😅), tak by som skúsila okrem tej vložky, čo tam je, ešte niečo pridať na dovypchanie (riťulu bude mať ako mravec, ale na testovanie je lepšie o jednu plienku viac, než by sa ti mal prečúrať a prípadnú tú doplnkovú potom nabudúce nedáš).

Add pranie - detské vecičky zásadne na 40, bez žehlenia 😅 (občas som ich prešla sušičkou), plienky 40-60, bez predpierky s ekologickým práškom, pridávam soľ na škvrny a ocot (aj keď nemám pocit, že by boli plienky mäkšie ako bez neho). Kým sme nemali látkovky, prala som v Lovele a ostala nám doteraz 😅

Bambu, ty dávaš 500-600ml slizu? 😲
Ozaj, používate niektorá orechy? Mám pocit, že som za ne zbytočne vyhodila prachy.

quika
22. okt 2008

bihan, orechy su dobre podla mna na dospelacke pradlo, ktore sa neuspini ale prepoti. lebo spinu to nevyperie, ale spravi to prijemnu vonu. mna varovala kamoska ze na detske spinave veci nie su vhodne, aj mi dala 3-4 orechy na skusku, tak som ani nekupovala.

bambusko
22. okt 2008

bihan, ked som davala menej, tak plienky aj uteraky, co v tom periem pachli ako stare handry 😒 tak som zvysila davkovanie slizu a je to ok

eriqe
22. okt 2008

ja som orechy prestala pouzivat, lebo my nevyprali pradlo, ale pouzivam ich na umyvanie riadu. So slizom to treba vyskusat, ja davam len okolo 150 ml ale niekedy davam aj viac, len si ho este v horucej vode rozpustam, lebo mi na tmavom nechaval smuhy

marcelka11
22. okt 2008

Dievcata, ja som aj chcela robit sliz, len mi celkom nie je jasne aku sodu mam pouzit. Videla som v tesco krystalicku kalcinovanu / ci tak nejako/, su tam na obrazku monterky a este cosi. Nie je to prilis agresivne ked ta soda vyperie aj taku velku spinu? Davali ste niekto aj sodu bikarbonu?

bihan
22. okt 2008

mne len príde pol litra na pranie celkom dosť, ale nikdy som so slizom neprala, tak neviem 😅
Erika, orechy na riad? To zase počujem prvýkrát.

kili
22. okt 2008

pol litra 😲
ja som si kúpila jeden tekutý prášok, ktorý mal ako jediný odmerku 200ml a používam ju

venonna
22. okt 2008

marcelka, ja davam sodu bikarbonu a staci mi, ale planujem podla bambu prustruhat do dalsej varky pol zlcoveho mydla...

bambusko
22. okt 2008

mam odmerku z prasku 250ml , davam 2-2,5 odmerky

eriqe
22. okt 2008

jabru robila sliz s zlcovym mydlom a nemlo to ziadny efekt, lebo zlcove mydlo musi dlhsie posobit na skvrne

marcelka11
22. okt 2008

skusim si najst cas na vyrobu slizu aspon par litrov, snad ma nesklame

quika
22. okt 2008

marcelka, nasla si tu spravnu sodu. toho obrazku sa neboj to je taka reklamna ilustracna fotka 😀 ze by to vypralo monterky nehrozi (skusala som) 😅
a kolko slizu - to predsa dost zalezi aky husty spravite, nie? nasla som na nete x navodov a hustotou sa dost lisili. ja som ho nakoniec nezarabala, len som sypala do pracky postupne mydlove vlocky a sodu, a efekt uplne rovnaky ako so slizom.

venonna
22. okt 2008

eriqe, dik, usetrim si robotu a mydlo 😉

marcelka11
22. okt 2008

Prosim vas este o radu k bambus. plienkam baby Idea. Osetrujete nejako gumicky okolo noziciek? Dcere zacali dost drazdit pokozku, chuda male má take cervene flaky. dakujem

bihan
22. okt 2008

Ozaj, Marcelka, zase neporadím 😅 ale s tými gumičkami si mi pripomenula, že som niekde čítala, že práve ocot poškodzuje gumičky.. neviete o tom niečo?

bambusko
22. okt 2008

eriqe, za 1-2 hodiny v pracke ma to zlcove mydlo efekt, ale je pravda, ze kazdu vecsiu skvrnu potieram hned zlcovym mydlom a az tak hodim k ostatnym plienkam

verulka
22. okt 2008

zuzanat, ak mas ucurane ditko, tak BL bambuska na noc nestaci 😅 ja mam"oštinohu" a na noc mu davam bum hugger vypchany- tou konopkou, co tam je prisita( zzlozena napoly, aby bolo co najviac na pipiklu,) 1 zlozenou BL bambuskou vkladackou a este jednu bud bambus alebo organic po celej dlzke..a take plienky si chystam 2 , jednu mu dam a prebalim okolo 2-3-...ale to je tym, ze ja kojim cca 15x denne, takze cura faaakt vela 😝
mne plienky nesmrdia 😕 snad ani nebudu 😀 sckoon su moje milovane. Uz mam konecne dost vlniakov a nemusim riesit pull 😉 jo a uz sme vyskusali longies a su bozkse 😵 len som ich lanolinovala len 1x a musela skusat a tie treba na zaciatku viac krat...tak uz som ich namocila opat. Ja pouzivam len ten lanolin z lekarne a lepkavost zmiozne po 1.obleceni..a davam ho uplne od oka...mna to naucila bihan 😵 😉
marcelka, my ich mame, ale gumky su zatim ok 😉

quika
22. okt 2008

verulka, prosim ta tie sckoony su z akeho materialu? taky podobny ako loviky? alebo nieco ine? a zodpovedaju priblizne tie velkosti? ked je pisane ze M je od 8kg a maly ma 7kg, tak ci ich prilis rychlo nevyrastie, to by ma u tak drahych gatusi nepotesilo 😠

marcelka11
22. okt 2008

tie gumky vyzeraju ok, ale zda sa, ze pokozke zacali skodit. Fakt neviem, co mam robit. Stalo sa to 1.x asi pred 1,5 mesiacom a to som skusla nove vlniaky Stacinator, tak som si myslela ze od nich. Potom som na noc davala jednorazovku, no a posledne dva dni zase ti e bambusky a som si ista ze to je nimi. Neviem co mam robit. Tie bambusky mam 3ks. ☹

indy
22. okt 2008

ahojte
k tej sode, ja som predtym pouzivala krystalicku a teraz som v tescu nasla aj praskovu mensie balenie a je to ta ista znacka ako krystalicka (tusim ta s tymi monterkami 😉 ). Som bola rada, ze som ju zohnala lebo vsade maju len krystalicku a ta mi moc nie je "sympaticka"Dala som na sliz cele balenie lebo tiez som mala po poslednom slize plechove plienky a to som si myslela, ze tvrdu vodu nemame. No a o dost su tie plienky makksie ako predtym, ale nie je to az take ako ked som jednu plienku spolu s detskymi vecami vyprala v Ecoveri ta bola makkucka ako po zehleni. Holt to by bolo ale drahe pranie kazdy druhy den
Este ste spominali vlnaky sckon. Tie akurat testujeme od pondelka. Som s nimi veelmi spokojna. Nas Mojmir ma asi tiez okolo 6-7 kg a mam velkost M a ma ich zapnute na doraz cize este ani nezapinam na tie patentky tak myslim, ze vydrzia dost dlho. Skvele sadnu a aj skvele drzia stvorcove plienky. Akurat mala zmena je v tom, ze som zacala skladat zase na novosklad co sa bojim, aby ich neokadil, ked zase kadosi 4x denne. Aj ked sa nam dari chytat to do cinaka, istota je istota 😀

indy
22. okt 2008

ja mam este zalusk na vlnaky swaddlebees. Baby na ceskom fore ich veelmi odporucaju.
A este jednu novinku ideme testovat a to je vlneny obdlznik. Dnes nam ho babicka dostrikovala tak som ho hodila do lanolinu. Potom ho skusim dat do disana zavazovaciek s jednou vv alebo stvorcovou

verulka
23. okt 2008

quika, no ja osobne berem uz vsetko vo velkosti L, kedze ron ma necelych 8,5kg a okrem toho je fakt tucko 😅 sckoon su ine ako loviky- nie su take "natahovacie" ale velmi prijemne 😉
SWD uz nejdem zatim riesit- staci to co mam...kebyze mam 1. babo, tak je to o inom 😀

lenki33
23. okt 2008

baby mate niekto od KIKA tie bambusove plienky?? mne prave dosli tie 3Ox30 a su olemovane takym bavlnenym pasikom, na krabici je napisane prat na 60 a na plienke prat na 40. Myslite ze ked to dam na 60 ze sa s tym neico stane?? Vacsinou periem na 40, ale prvykrat to chcem oprat na 60. Je to 70% bambus, 30%bavlna. BI vkladacky periem na 60 normalne aj na 90 sa mi uz podarilo

bihan
23. okt 2008

Kiko robí bambusky? 😲 podľa mňa to 60 zvládne v pohodie, na BL píšu až 90.

Verul, ja mám síce prvé, ale kto vie, kedy sa k tomu ďalšiemu dopracujeme 😀

quika
23. okt 2008

bihan, Kikko uz robi aj viacvrstvaky a bambusky - tusim 30x30 a 60x60. podla mna to 60C musi prezit.
indy, verulka, diky. asi pojdem do tych M. ale este som sa nerozhodla ze ich kupim, hlavne cakam co mi napisu z eplenka.cz, ze kolko by stalo postovne. tam vyjdu sckoon vlnaky na cca 540sk tak ked chcem aj tak dvoje mam to asi aj s postou lacnejsie ako tu 😠