Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
14. jan 2010

no dievčatá, na noc som dala zbabelo pampersku 😔 a zajtra fičíme ku kožnej, zadoček a pipka už v pohode, max. ráno ritka trošku červenšia po 10 min. vetrania pohodička, lenže urobili sa nám suché miesta tam kde sú gumičky na nohách, teraz je to už aj červené resp. s červen.bodkami + na zadočku, presnejšie tam kde býva plienka najmokrejšia pod gumičkou na chrbte (proste nie pri ritke) píšem ako hotentot má tri fliačiky sú červené a suché, fakt neviem čo to može byt tak radšej idem k doktorke nech dáme správnu liečbu, uvažovala som že na noc skúsim tie vkladacie plienky so stay dry vrstvou, tie by sa nemuseli tlakom premočiť ako flees, resp. tie separačné stay dray od imse vimse... nemáte s nimi skúsenosť či ostanú skutočne suché? v noci prebalujem po 5 - 6 hod., ruší ju to ale prebalit musím, cez den prebalujem prakticky po jednom čúrnutí ...

dievčatá ďakujem že na nás myslíte, fakt ma to hrozne mrzí a tak lahko sa nevzdám, len musíme poriešiť toto možno nám začína ekzém alebo čo, aj drahý ho mal ako mimi, už sme mali niečo podobné v 2 mes. ale nie v plienkovej oblasti a zažehnalo sa to....

dahlia práve včera mi kamoška priniesla krabicu plnú vecičiek z nobilisu čo som naobjednávala, tak ked budem vedieť čo nám je a preliečime, chcem s tou kozmetikou začať a odstrániť tú neprírodnú... napr. kojenecký krém z weledy je fakt super na zadoček ...

však práve že neviem čo to je, dahlia to musela byt zaujimavá téma... veď uvidím čo povie kožná, ale už som u nej bola a veľmi ma neoslovila tak si asi vela slubujem...

som zvedavá ako dopadne postielka či moja postiel po noci v tých pamperskách, moc im neverím ked sa trochu zošuchnú že vydržia viac ako 3 hod.

tynushqa
14. jan 2010

Ahojte,
mna zase moja mama prehovarala este ked som bola tehotna nech sa dam na latkovky /vtedy som este nevedela ake to je jednoduche/ no nepocuvala som ju, a az od roka sme zacali s latkovkami. Ale ma to nieco do seba. Mala zacala krasne chodit na nocnik. Pred 2 mesiacmi sme skusali a nic, nechcela na nom sediet. Teraz sa pyta. Je to 3-ti den co som ju dala na nocnik a uz sa pyta sama. 1 den som ju skusila dat po zobudeni, vycikala sa pekne sedela, potom po obede, tiez sa vycikala. Dalsi den sme cikali do nocnika 3x a 2x kakali a dnes sama prisla k nocniku a urobila nieco obdobne tlaceniu tak som ju tam dala a zase sme cikali a potom poobede kakali som nadsena 😵 Len sa bojim ze zacne nieco take ako opisuju viacere mamicky, ze po nejakom case zase zacne odmietat nocnik. Este som zabudla, ze ked nocnikujeme tak aj ja vacsinou sedim na wecku, tak mozno ze aj to zabera 🙂

tynushqa
14. jan 2010

Ozaj baby, dohodla som sa s maminou ze mi usije nejake plienky typu pastelka. Je potrebne bio frote? myslite ze sa da bezne zohnat v galanterke?
Este otazocka, nechce niektora predat nejake PULky M-ka????

tynushqa
14. jan 2010

Izabelka,
my sme tiez mali zo zaciatku problemy s cervenou pipinou a ritkou, a sem tam jej este zcervenie ritka. Zacala som este pred pranim plachat plienky, lebo mi aj dost po oprati smrdeli mocom. Cim peries? Inak dobre jednorazovky su aj ekoplienky ALANA z Dm-ky, ja ich davam ked ideme niekam na dlhsie alebo ked mame velmi zaparenu dupku tak aby som mohla nahrubo nakremovat.

izabelkak
14. jan 2010

periem v orechoch alebo slíze, predpranie som dala len raz to je fakt, ale vždy dám 2 x plákanie na konci, a trošku octu, ale to predpranie vyskúšam, či mám pred praním dať radšej program plákania? srmdieť mi inak nesmrdeli... po vysušení som začala plienky poriadne trieť medzi rukami aj v oblasti gumičiek čo som predtým nerobila...
ja myslím že si tá jej koža musí prosto zvyknúť, najprv bol problém v rozkroku ten je teraz skoro ukážkový a prešli sme tam tiež asi 3 štádiami, ale teda tieto suché červené miesta už sama riešiť nechcem, neviem totiž či premasťovať alebo sučiť ked je to raz červené, inokedy nie, príde mi to ako nejaká dotyková dermitída na tých nohách....

Alany sú fajn ale také vačšie alebo čo, Iz počas spánku pohybuje nožkami a pritom sa jej plienky zošuchnú tak tipujem, že tá pamperska vydrží len jedno čúranie a zvyšok vytečie von, alany som jej dala minule nadránom a po 2,5 hod. už vela nechýbalo aby to ušlo cez chrbátik...

izabelkak
14. jan 2010

tynushqua to s tým nočníkom je super len tak ďalej... ale potom sa zase rýchlejšie rozlúčiš s plienočkami 😀

miruss
14. jan 2010

Tynushqa ja predávam M BL:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7385804
Ale mojej sú už malé a máme deti skoro rovnako staré, tak sa rozhodni.

cicimon
14. jan 2010

mate niektora skusenost s plienkami Bobas?

etuska
14. jan 2010

kaktusik-no netreba podlahnut tlaku komerneho okolia 😅
Ja som uz objednala plienocky BL zo SVK a mamina len ocami krutila,ze ake drahe plienky...(a to patria BL medzi najlacnejsie) 😀 ale ked si to clovek zrata-kolko ho vyjdu jednorazovky,tak to ani nevravim....

Kocky-ake vrchne nohavicky by ste odporucali pre novorodeniatko??????-Su Tots Bots PUL,alebo "fleece wrap" vhodne???

izabelkak
15. jan 2010

etuska oni si práve nevedia zrátať kolko jednorázovky vídu a ako rýchlo sa tie 500 korunové báliky míňajú... preto sa im to zdá drahé, lebo je to jednorázová investícia dopredu...

fleesové gaťky sú podla mna na novoška fajn dýchajú, rýchlo schnú ak sa prekaká a neprepustia, aspon ja mám takú skúsenosť vždy sú suché aj ked plienka mokrá ... z PUL mám skúsenosť z IV organic a TB flexiwraps a obe sú fajn, tie TB vel. 1 sú však dosť velké tie by podla mna asi novoškovy nesedeli, IV by mohli byt o.k. aj S závisí od velkosti mimi, ale lepšie nech napíšu kočky čo látkovali/látkujú od narodenia....

neurologia
15. jan 2010

etuska moja mala mala pri narodeni 52 cm a 3400g latkujeme od jej 2tyzdnov a PUL-ky Imse vimse (tie najmensie)jej boli trolilinku velke v pase ale zapinala som ich tak nakriz jedno usko trosku vyssie a druhe nizsie a dalo sa... v podstate do toho pasu nedorastla doteraz a teraz sme presli na vacsie a opat zapiname tak kedze aj tu su nam v pase velke ale ona je taka spagetka... 😉

jaandy
15. jan 2010

tynuska
nemyslim ze je potrebne biofrote, mne sa osvedcilo frote von a vnutorna vrstva flis, inak v textile je dostat aj velur ale je drahy a na plienku treba fakt vela latky

etuska
flisove vrchne gate su super, (do autosedacky nie 😉 ale inak v pohode, mne pretiekli len raz a to v autosedacke, inak mala mi neposedi 2s takze pouzivam aj teraz 😀 )a aj tots wrap su super mam oboje

dugyna
15. jan 2010

ahojte kocky..citam co ste vcera pisali..
katusik..ja som draheho zavalila info o plienkach latkovych..3dni chudacik nic ine neocuvall.najprv tiez nevdel..ale ked som mu ich ukazala na obrazku..a vysvetlila..a vyratala ze cca 10tis nas budu stat plienky aj s energiou atd na 2roky,max 12tis. a na bampersky by sme len za rok dali 18tis. /ratala som tak ze 6plienok denne..a ze plienocky pouzijeme aj pri druhom babetku..tak bol nadseny..a mam nakupnych par balikov roznych velkosti jednorazovych tie z Dm babylove..ale to som este nepoznala tieto latkovky..
moja mama ked ich videla na nete bola nadsena a babka videla niekedy minuly rok nejaku prednasku..v tej relacii na stv s mulerovou o latkovkach a tiez sa jej pacili..takze u nas je to v poho..

a este mozes dodat to s tou neplodnostou..a nasa znama pouziva jednorazovky a maly ma 1,5roka a serblik im nehrozi..a mal problemy s ekzemami ..a
dahlia to je hrozne prebalit 3krat za den..chudak babetko

stanusa
15. jan 2010

ahojte,
potrebovala by som poradit - idem objednat vv popoliny pre novorodenca a neviem sa rozhodnut pre velkost, ci nie su vyhodnejsie tie vacsie 40x45 - mozno sa po praniach aj zrazia...
dakujem

dugyna
15. jan 2010

izabelka..drzim vam dnes palce..ale ak mal tvoj mm ekzemy ako maly..tak by si sa tomu asi nevyhla aj keby si pouzivala jednorazovky..a inak take cosi co popisujes mam problem ta znam ..co pouziva jednorazovky..viem ze kupili v lekary vyrobok od biodermy myslim na ekzemy..

dugyna
15. jan 2010

izabelka..nechcem tu robit reklamu..ani nic podobne..ale v casopise oriflame som citala prispevok od jednej mamicky..ma 4deti vsetky mali ekzemy po celom telicku nevedli sa toho zbavit a vyskusali vsetko..ale zacala ich umyvat a kremovat tou intimate kozmetikou z oriflame co obsahuje viac kyseliny mliecnej a aj kremik intime..a detickam to preslo..

neurologia
15. jan 2010

dugy heh to vazne a ja som si myslela ze len moj maznzel je taky exot ze sa umyva mojim intimnym mydlom (nemam oriflame ale lactacyd)mal problem vo vlasoch a nahodou si zobral moje mydlo (typicky chlap zoberie co ma poruke a neprecita co to je...)a umyl si hlavu a preslo mu to....a odvtedy si raz za cas umyje vlasy tymto mydlom.... 😉 tak skus za pokus nic nedas...

izabelkak
15. jan 2010

heh no ani moj nikdy nič nečíta ale potom radšej nepoužije🙂)) ale ten intimgel na vlasy to je veru dobré 😀

dugyna od biodermi používam telové mlieko atoderm odvtedy čo sme mali v 2 mes. problém s kožičkou, ale kožiarka si vtedy stála za svojim že je sú to potničky, nevylučovala však že to prejde do ekzému, ale vtedy pomohlo to mlieko a kúpanie v kúpeli oilatum (je to na suchá a ekzematickú pokožku, zabranuje vysušovaniu) ale ked si teraz prečítam čo to obsahuju, radšej by som sa toho zbavila...

však napíšem ako som dopadla, o chvílu ideme, stavím sa aj v živici po tie vložky stay dry od popoliny na skúšku, možno to na noc bude lepšie/suchšie ako flees, najma v mieste kde je plienka najviac pocikaná a zároven tlak tela čím ten flees prevlhne....

izabelkak
15. jan 2010

jaj a ešte som chcela, nestretli ste sa náhodou už s tým že by mimi neznašalo dobre vlnu? dnes ráno som dala na chvílu vlniačiky LV crepe, po hodke som ich vyzliekla a na brušku kde sa isto dotýkali mala malá červenú bodku akoby ju poštípal pidi komár?) tak skúsim vyradit na týžden vlniaky, a uvidíme, každopádne ak áno pojde zase o dotykovku, lebo infadolan jej robí dobre a ten tiež obsahuje lanolín....
priatel tiež ako mimi nemohol nosiť štrikované čapice, svetre a pod. tak by to mohlo byt na tých nožkách ešte aj tým... aj ked tie Disany na noc sú také jemnučké - no neviem...

dugyna
15. jan 2010

neurologia xixi mas pravdu to aj moj drahy nechtiac zacal pouzivat moje intimne mydlo a ja ze co tak ubuda 🙂 a nevie si ho vynachvelit

dugyna
15. jan 2010

izabelka ked mas pocit ze je to len z niektorych tipov a zvlny tak to vyrad na 5dni a uvidis..ak to prejde..a ked das naspet a bude zas tak to bolo urcite z toho..ale ekzem mava vela novorodeniatok..niekedy prechadza do 3rokov..

miruss
15. jan 2010

etuska
flísové nohvičky sú dobré. Tots, Imse organic sú dobré nohavičky. Dobré sú aj Bummis super brite, lebo majú aj tie krídelká prosti pretekaniu a sú vhodné na všetky typy plienok.

Neurologia to s tým intímnym mydlom. 😀
Stanusa podľa mňa pre mimi stačia vv popolini tie menšie.

dahlia23
15. jan 2010

izabel, ja som ako malá tiež nemohla vôbec vlnu. teraz mám jeden sveter s obsahom vlny, ale okolo krku (na holej koži) ma to hryzie. ale napríklad šál, čo je tiež vlnený, len spracovaný normálne, na látku, tak to mi nevadí. tak neviem... 😒

wwcko
15. jan 2010

Caute 🙂 Ako sa mate a ako sa vam latkuje? dlho so tu nebola a nemam precitane co teraz rozoberate, tak sa ospravedlnujem ale nebudem reagovat...

Baby predavam Haipa daipa pastelku bielenu. Mame tvrdu vodu a nedari sa mi ju zmakcit, tak ju predavam ☹ Inak je sranda ze mam aj nebielenu a ta je v pohode, tu si nechavam. Inak aj plienky MaM nebielene su prijemnejsie ako ine blielene 😕 Neviem cim to je. Tak ak mate niektora zaujem tak piste do IP. Bola minimalne pouzivana je v 100% stave 🙂

A este com sa chcela spytat na tieto plienky http://www.pinstripesandpolkadots.com/products/... pamatam si ze sa tu uz o nich hovorilo, ale netusim co 😅 a hladat to tu je nad ludske moznosti 🙂 dakujem

etuska
15. jan 2010

izabelka,neurologia,jaandy,miruss-dakujem za rady 😉 ze zlate.Od kamosky mam 3ks vrchnych nohaviciek BL-tusim UNI,alebo Fix,no chcela som aspon jedny krajsie 😅

neurologia-heh,ze intimnym mydlom 😀 😀 😀 som sa pobavila.
Periete niektora v Lovele?-ako ste spokojne?-ja som pri 1.dcerke pouzivala na pradlo orechy a nejaky detsky prasok,ale iny ako Lovela(vtedy sme nelatkovali).-alebo radsej odporucate sliz????vdaka-mrknem vecer 😵

dahlia23
15. jan 2010

baby, nemáte niektorá náhodou číslo na jaandy???
práve mi volali z Brány, majú pre nás balíček (trikrát hurá 🙂), len sa potrebujem s Andy spojiť. Ďakujem. 😉

wwcko
15. jan 2010

dali ja nemam 😒 Ale 11.3 idem do Brna a do brany 🙂 viem je to daleko, ale ked budete do vtedy nieco chciet tak piste 🙂
Co ste si objednali? Nech mam co závidieť 🙂

dahlia23
15. jan 2010

wwcko, ak ma niečo dovtedy napadne, určite sa ozvem. lebo ja by som ta vedela objednávať... len neviem, kto by to zaplatil 😀

a objednávali sme tak z každého rožka. čo sa veľmi teším, tak som našla alternatívu za vlhčené utierky.
http://www.branakdetem.cz/medvidek-myci-olej-na...
k tomu fľašku s rozprašovačom
http://www.branakdetem.cz/redici-lahvicka-se-sp...
a také suché utierky
http://www.branakdetem.cz/suche-ubrousky-perlic...
mám objednané aj látkové, ale toto také kakanicové jednorázovky budú dobré. 🙂
a inak som si objednávala hlavne pre seba, látkové vložky, ktorých je u nás ešte stále nedostatok 😅

wwcko
15. jan 2010

Dahlia ja mam doma zarobeny tento roztok na domace vlhcene obrusky http://www.latkovepleny.cz/node/60 a namacam dotoho separacky a priem 🙂

Sak aj toho sa bojim, ze ked tam vojdem budem zrazu potrebocat vsetko a aj dva kart 😀 ale nastastie idem aj priatej so mnou tak jemu re vstupom zadam funkciu krotitela, aby ma drzal na uzde 🙂

A naco ti su teraz latkove vlozky? ved to este nejaky cas nedostanes 🙂 ja so momentalne rok beztoho 🙂

dahlia23
15. jan 2010

no, veď hej, len teraz je problém, že keď si kýchnem, aby som sa nepočúrala 😀 a možno v šestonedelí to využijem, lebo pri Lenke som moc nekrvácala, tak to by som mala zvládnuť. pamätám si to pekné obdobie od narodenia do jej 10tich mesiacov 😀 a potom som prešla na kalich a bola pohoda 🙂