Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
16. jan 2010

ja som zvedavá, ako bude tá gro baby vyzerať na prckovi. neviem si to celkom dobre predstaviť v porovnaní s tými nohavičkovými plienkami + vrchné gate.

inak, na diskusii o našej pôrodnici som nadhodila, že si chcem do pôrodnice zobrať látkovky, tak si myslia, ž emám veľa času, keď som na látke. 😀

dugyna
16. jan 2010

dahlia inak aj ja nad tym rozmyslam ze si vezmem tie latove do porodnice..len ja neviem kolo dni tam budeme..a ci budem mat potom dost plienociek..

labutka
16. jan 2010

stanusa, sice trochu neskoro ale vyjadrujem sa k tvojej zostave.
snapi sponky si zober dve, nahodou niekde jednu zapatrosis.....
chyba mi tam nieco na noc - skor ci neskor zacnes davat latkovky aj v noci (nam to trvalo cca 1,5 mesiaca, kym si manzel zvykol, ze latkovat sa da aj vnoci), tak prihod nejaku bambusku alebo konopnu...
nohavickove plienky od BL su vsetky - ktore konkretne chces?

juju, neviem si predstavit 3-4 rocne dieta v BL bambuske XS-S. Adam ma teraz 10,5 mesiaca, asi 9 kg a je mu uz LTT.

emjee, robim v banke, a ak mas obycajnu Visu electron, ktora je medzinarodna, nakupis s nou v pohode z babykindu aj teeheebaby.

emjee
16. jan 2010

labutka dik

nam trval prechod na latky v noci - 1-2 dni 😀 ale zase je pravda, ze my sme zacali len tot nedavno 😀

dugyna kopirujem z latkovychplienok:
"milá budúca mamina, myslím, že pre novorodenca sú vhodnejšie plienky Gro Baby. Itti Bitti sú medzi nožičkami štíhlejšie a lepšie sadnú väčším deťom. Cenovo sú prijateľnejšie Gro Baby, pretože sú jednoveľkostné a využijete ich až do odplienkovania. Na skúšku Vám určite postačia 2 kusy + 1-2 bal. vkladačiek, extra boostre zatiaľ potrebovať nebudete. Určite však odporúčam vyskúšať aj iné typy plienok."

emjee
16. jan 2010

btw. mne sa stale na nete nepodarilo najst tie blueberry minky lacnejsie ako za 22,50 libry 😀 s postovnym a kurzom 1,12 to vyjde mozno este drahsie ako z brany 😝
ale objednavam teraz od wild.horses 🙂

dugyna
16. jan 2010

emjee diky..a preco ste nelatkovali v noci hned? ja som myslela ze budeme od zaciatku latkovat cely den aj noc..

dahlia23
16. jan 2010

labutka, ty si už videla 3-4 ročné dieťa v plienke???? 😲 tak to by som asi ťažko predýchavala. 😅

dugyna
16. jan 2010

dahlia to som aj aj kukala ze 3-4 rocne len som myslela ze som nieco predtym neprecitala

dahlia23
16. jan 2010

inak, my sme od začiatku látkovali deň-noc. 😉

dugyna
16. jan 2010

diky..tak budeme aj my

labutka
16. jan 2010

zfidorka - na novoska davaj zo zaciatku vzdy aj separacku, oni kadia skoro stale, a separacka ti ulahci pranie. ak separacku neokadi, ale len ocura, tak ju hodis normalne do pracky a operes.
kapsy po pouziti musis oprat, ale vyhoda je ze je krpec hned zabaleny. dobre su ked ides k doktorovi, alebo ked ti prebaluje niekto iny z rodiny (aj ked u nas sa to nikdy nestalo - vzdy prebalujem ja alebo manzel).
nocnych plienok podla mna treba 6-8, treba pocitat aj s tym, ze bambus schne dlhsie nez ostatny material, ale ked mas balkon alebo vies plienky ususit niekde vonku, da sa to skratit. a zalezi aj na tom, ako casto chces vnoci prebalovat (u nas boli aj noci, kedy som proste prebalit nevladala, aj ked sa za to hambim...).

emjee, ja mam blueberry na suchace, vadi mi ale to, ze maju kratke tie vnutorne suche zipsy, ktore sa k sebe prilepuju, ked plienku peries (dufam ze som to dobre opisala a vies ktore myslim.) inak drzia dobre.

emjee
16. jan 2010

dugyna lebo som nevedela, ze to je take jednoduche 😀 resp. som sa bala, aby sa neprecikal (v jednorazovkach sa mi precikal len raz v noci, doteraz neviem preco) - on vacsinou spi celu noc bez prebalovania od uplneho malicka
stacilo vybrat spravnu nocnu latkovku a nebojim sa precikania ani teraz 🙂

emjee
16. jan 2010

labutka ano viem co myslis 🙂 napr. na babyidea extra bamboo tie bocne suchace nie su vobec 😝

labutka
16. jan 2010

emje jak si dosiahla ze celu noc spite bez zobudenia??? 😕 okamzite mi to tajomstvo prezrad!!!!!!! 😉 🙂

zfidorka
16. jan 2010

labutka, emjee - ake plienky pouzivate na noc? resp. ake sa daju pouzivat na noc uz od zaciatku?

emjee
16. jan 2010

labutka netusim 😀 on chcel spat celu noc uz v porodnici, ale tam nam nedovolili, tyzden po porode sme boli v nemocnici na koznom a tam ho chudaka tiez budili kazde 3 hodiny 😝 a ked sme prisli domov do kludu, zistila som si u pediatra, ci ho mam budit alebo nie (to uz mal skoro mesiac) a ten povedal, ze ked spi ho nemam budit - tak spi - zato cez den pospi tak 2 hodky (to uz je vykon 😀) vacsinou zaveseny v satke
teraz odkedy ma 1 zub uz to nie je celkom bez zobudenia, okolo 3-4 sa nastahuje k nam do postele, pocucka a chrni dalej (neprebalujem, lebo kym by som ho prebalila sa mi zobudi uplne a reve o dusu, ked mu dam hned cucnut, trochu si pocucka a spi dalej - a aj ked som obcas prebalovala aj v noci, malokedy bola plienka ocikana, on cika asi az nad ranom resp. po zobudeni, ale vtedy riadne 😀)

zfidroka ja mam bum hugger a babyidea extra bamboo - zatial len tieto dve, cakam na dalsiu BI extra, ked nestihaju vyschnut davam TB bamboozle

labutka
16. jan 2010

zfidorka, mam BL bambusky, tb bamboozle, swaddlebees organic cotton velour a bum hugger. vecer davam plienku na patentky, ked prebalujeme vnoci (ja kojim, manzel vtedy prebali - zapchate usta krpateho = ziadny plac) tak do plienok na suchy zips.

zfidorka
16. jan 2010

labutka, dobra strategia s tym prebalovanim 😉

tynushqa
16. jan 2010

Baby, chcem obohatit nasu plienkovu vybavu. Poradte mi prosim nejaku dobru AIO plienku. Rozmyslam aj nad vlnenymi nohavickami. Nebude v nich v lete horuco? a nepretecu ? lebo my patrime k silno cikajucim babatkam. A este otazocka, neviete ku ktorym plienkam prirovnat popolini onesize???

tynushqa
16. jan 2010

Heh inak ja viem niekedy tak nakombinovat tie plienky ze az 🙂 minule som musela urobit takuto kombinaciu na noc /to co bolo suche 😀 / BL bamboo do toho viacvrsvtova popolinka a vrhchne gate thirsties 😅 ale nepretieklo vydrzalo 😝 sice Bianka mala medzi nohami riadny balik, ale pohoda 😎

izabelkak
17. jan 2010

kočky na noc možem doporučiť bambusovú baby beehinds http://www.branakdetem.cz/bambusova-plena-baby-...
velká kapacita, na dotyk skoro akoby suchá naproti bambus.froté a navyše schne relatívne rýchlo ca. za den ju máte suchú, vnútri je jedna krátka vkladka na snapky a jedna dlhá ktorá sa prehne podla toho kde máte najvačší nápor na plienku, ja asi ešte jednu dokúpim, mám len dve, od februára by mali mať na bráne všetky produkty od tejto firmy...

ja som zvedavá nakoniec ktorú kapsu kúpim či SWB alebo BB, alebo žeby oboje 😖 😀

izabelkak
17. jan 2010

emjee s tou kartou ako píše labutka, aj bankomatová (debetná) karta sa dá použiť na platenie cez net, len bacha radšej nie na priamo, známim sa stálo práve pri platení v UK, že im ju potom zneužili, zriaď paypal ak by to náhodou nešlo oni by si nevedeli zúčtovať poplatok a informovali by Ťa následne by si to poriešila v banke, aspoň tak mi to kamoška vysvetlovala k debetkám, na druhej strane karty máš isto v pásiku trojčíslie to zadávaš pri platení cez net... aj na webe paypalu píšu že ku kartám kreditným či debetným, tak Ti to isto pojde, si myslím že asi hned ak náhodou nie banka zmení nastavenie karty...

izabelkak
17. jan 2010

tynushqua nepretečú ak sú dobre nalanolinované, a či v nich bude v lete teplo neviem, ale myslím že o nič viac ako PUL resp. malo by byt skor menej...
ja som už dala aj vlnené gaťky ale lovíky na patentky a nožičky v pohode, tak uvidím čo naťahovacie disany, velmi verím že to bude o.k., tie sú na noc najlepšie,

som inak kukala a na bráne teda momentálne žiadny extra výber tých kapsoviek... UK to asi istí🙂 ale najprv si to chcem obzrieť live, ale SWB AIO kapsu na bráne nemajú, škoda tak tú si asi neobzriem...

severankasr
17. jan 2010

Zdravim vas, chcem zacat s latkovanim a kupila som za dobru cenu IMSE VIMSE sadu, biofrote aj flanelku+vrchne nohavicky.Dcerka mala 4 mesiace a chcem jej to davat na noc. Akym sposobom to prat? Neviete poradit Vase skusenosti. Ake su to plienky, ste s nimi spokojne? vdaka za info, posluzia. pekny den vam

taanak
17. jan 2010

emjee, aj babyidea extra bamboo ma tie bocne suchace, len su dobre schovane pod bambusovou castou. Tiez mi chvilu trvalo, kym som zistila, ze tam su 😅

izabelkak
17. jan 2010

severankasr a prečo práve na noc? či aj cez deň dávaš látkovky ale iné? síce spomínané IV nemám, ale materiály flanel a bavlnené froté sú pre 4 mesačné mimi vhodnejšie na deň koli savosti... teda aspoň moja malá toho v noci naciká až až... na noc je vhodnejší bambus alebo konope tie nasajú viac ...

severankasr
17. jan 2010

ahoj, takze odporucas skor na den. mam aj jednu konopnu ellas house a tu teda skor na noc. akym sposobom to prat?doteraz sme ficali na pamperskach,ale zacali sme mat vyrazky v oblasti stehienok, tak chcem zacat s latkovanim,myslela som ze zacat na noc je jednoduchsie, cez den sa mi velmi vrti a otaca sa. kojim ale dokrmujem s UM, stolica je stale riedka len cez den, v noci iba cika.

wwcko
17. jan 2010

jasne co budete chciet to vam z brany prinesiem 🙂

jaandy objednavat budem ale este neviem odkial. Mne sa prave pacia tie blackberry co na brane nemaju...

wwcko
17. jan 2010

Nie blackberry ale blueberry 😀