Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

indy
23. okt 2008

ja som ich kupila za 650 + 49 postovne ale na druhy den co som ich objednla uz bola cena zmenena na 770 😕

bambusko
23. okt 2008

do 10.10. boli uvadzacie ceny

bihan
23. okt 2008

o akom obchode hovoríte? 😅 ja som ich našla len na plienky.sk

bambusko
23. okt 2008

bihan 😀 tebe nieco uslo 😕 ja som myslela toto:

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=6831

a tu su este ine plienky, dokonca pozeraaam pletene vlniaciky

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=59127

quika
23. okt 2008

bihan, Kikko maju len na plienky.sk, ale ja hovorim este o vlnakoch sckoon po ktorych nenasytne pozeram 😵
indy, si to dobre vymakla 😉

taanak
23. okt 2008

A co tak Imse Wool. Vyzeraju presne ako Sckoon a su lacnejsie 😎

quika
23. okt 2008

tani, aj take su? 😕 som nevedela, kde ich maju?

lenki33
23. okt 2008

IV a sckoon su uplne rovnake, obidvoje sa daju kupit na nosime.sk
bambusky kiko oprane na 60st bez ujmy 🙂

indy
23. okt 2008
indy
23. okt 2008

Tiez som rozmyslala aj nad tymi IV vlniakmi, ale odradil ma ten suchy zips co pouziva IV. Uz mi na organic vrchnakoch nelepi. Tak dufam, ze sckoon ma kvalitnejsi 😉

indy
23. okt 2008

lenki tiez sa chystam kupit nejake bambusove plienky ako vkladacky a zaujali ma aj tieto kiko co si si ty kupila. Tak teraz neviem ci kupit tie alebo BL tie mam uz odskusane.
Mohla by si prosim ta potom poreferovat ako si s nimi spokojna?
Pripadne porovnat s BL ak pouzivate aj tie.

lenki33
24. okt 2008

tak bambusky som este nepouzila, ale vyzeraju ok, uvidime kolko nasaju, trochu mi vadi ze su olemovane tym bavlnenym pasikom, dufam ze to nebude tlacit. BL nemam pretoze tam je polyester, kiko su len bavlna bambus. Ja som momentalne nadsena z Loveys, dobre ze som zobrala to Lko 🙂

bihan
24. okt 2008

haha.. a ja že o akých príšerne drahých bambusoch to hovoríte 😅

Ešte som sa chcela podeliť s jednou infoškou, kt. som našla u francúziek - zrazená vlna sa dá znovu natiahnúť v studenom kúpeli s bohatým množstvom balzamu na vlasy (toho opachovacieho, samozrejme 😀) - nakydať do vody, namočiť vlnu a pomaly naťahovať na pôvodnú veľkosť.

zuzanat
24. okt 2008

ahojte, my mame za sebou prvu noc s BL bamboo, ale rano o 3h som ho prebalovala, lebo plienka totalne mokra, a to som mu tam nechala dve tie vlozky. ale aspon ze nemal precikane pyzamko, vrchne nohavicky to zachytili. uvidim, ci sa po tych 5praniach zlepsi savost, ale myslim, ze to nebude o moc lepsie.
a to ho kojim vecer o 20h, potom okolo 3 a 6h, ale akosi moc zacal cikat 😖 myslite, ze by som mu tam mala pridat este nejaku plienku?

quika
24. okt 2008

bihan, to by ma nenapadlo, ale dobra rada. dufam ze nepouzijem ale dobre vediet 😀

zuzi, ked mas "ucuranka" tak ti bude asi treba savejsiu plienku. skus bum hugger alebo bamboo extra. a kludne viac vloziek, kolko sa zmesti. mozes ako vlozku pouzit napr. aj stvorcovku alebo uteracik, pripadne ak mas kooopu penazi tak tie super save vlozky - napr. bamboo hour.

tie IV vlnaky fakt vyzeraju uplne rovnako 😲 akurat ze ked chcem dvoje, tak ma aj tak tie z CR vyjdu menej vdaka postovnemu 😠 no asi nakoniec nebude nic, tuto noc som nemohla spat tak som ratala kolko som minula za latkovky 😅 no a uz je to skoro 10tisic 😖 uz sa fakt musim krotit 🙄

marcelka11
24. okt 2008

quika, ja uz radsej nerátam, lebo ked zacnem rozboli ma hlava. Ale prečo si neurobit radost, vsak? Ved zijeme len raz. Aj tak si myslim ako to uz spominala bihan, ze v konecnom dosledku je to lacnejsie.
Ja som skusila Bum Hugger, plienocka je krasna aj dobre sava, len mala ma stale tie flaky okolo noziciek. ☹ S jednorazovkami je uplne v pohode.

quika
24. okt 2008

marcelka ja som tiez doteraz radsej neratala 😀 a uz ani nebudem lebo uz viem ze by to dopadlo zle 😅 bola som v tom ze je to okolo 6-7 tisic 😕 no este mozem dalsich 10 minut a stale som v pluse oproti hnuskam 😎 no a tiez mam vyhovorku ze je to na 2-3 deti 🙂

no dalsiu babu som nahovorila na latku...mali by mi uz tusim platit provizie 😀 zatial mam skore 8ks manduca, 3 satky, 5 latkarok 😀 akurat s mooncupom som sa este nikomu nepochvalila 😀

sjuzocka
24. okt 2008

quika, to ja cakam na prvu mrchu s pripravenym ladycupom... ale osobne dufam ze ta prva mrcha si da nacas pri mojom kojeni...

nespravili sa vam niekedy potnicky z plienok? obcas mu dam tak vycpanu plienku ze mam pocit ze sa v tom musi uvarit, aj ked je to chvalabohu priedusne

co sa tyka financii, tak ja to zasadne nechcem ratat. asi by ma svaclo. ale utesujem sa ze to je aj pre druhe babo :D aj ked neviem ci sa toho doziju vsetky plienky.

Najhorsie je ze sa mi strasne pacia zrovna tie najdrahsie kusky :D

bihan, super info, asi to vyskusam na jednom pulovriku, co strikovala moja mama a omylom som ho svacla do pracky ked som prala detske veci este ako tehotna a no nechcite vediet ako teraz vyzera :D tvrdy jak kamen a rozmer ako pre babiku. myslela som ze ho uz nic nevzkriesi. ak to balzam na vlasy dokaze tak to teda smekam klobouk

mam trochu problem. zacinam trpiet paranoiou, teda hadam to je paranoia, ze maleho musia tie gatuse a plienky tlacit. samozrejme ze to nezapinam tak ze by mal stehna fialove z toho, ale ked nechcem aby nieco uniklo tak to musim zapnut tak ze tu gumicku proste pociti. a ked mu davam dolu plienku tak to tam ma trochu otlacene, nie velmi ale vidno to... asi to je normalne a mam sa cez to len preniest, ze?

bambusko
24. okt 2008

sjuzocka, nas drobec nema nic otlacene 😨 ja to davam navolno, ale aby netrcala plienka a nikdy nic nevytieklo.

zienky, co mate vlniaky sckoon, loviky ap. su viacvrstvove? lebo moje svetrove vlnikay trosku prepustaju vpredu, kedze maly stale lezie, tak zeby som dala na najexponovanejsie miesto este nejake vrstvy???

olinka6226
24. okt 2008

sjuzocka, samko tiez nema otlacene a nepreteka nic, kludne mu to trosku uvolni 🙂 joooj baby ja tiez radsej neratam kolko ma stoja plienky.... aby sa mi to vyrovnalo otvorila som si shop 😀 😀 😀 a teraz mam dovod brat nove plienky lebo "testujem" 😀

bihan super informcia. ja som omylom oprala kasmirovy sveter a trochu sa zrazil, tak skusim ci to bude fungovat aj na kasmir

joooj to ja o kalisku rozpravam kazdemu, milujem ho...

olinka6226
24. okt 2008

inak baby chcela by som sa spytat v decembri budem zadavat do shopu novu sutaz a chcela by som tipy na vyhry co by ste vy konkretne ocenili ako vyhru... tipy piste bud sem alebo do IP. Dakujem

quika
24. okt 2008

sjuzi, my mavame tiez trosku otlacene stehienka, ale napr. gumky z hnusiek sa mu tam tak zarezavaju ze je to neporovnatelne 😠 kym to nema nejako velmi zarezane tak neries. a mna mrcha postihla den pred skoncenim sestonedelia, odvtedy pravidelne kazdych 22 dni 😠 kojenie nepomohlo, ale to som ani necakala, u nas je na tom cela rodina tak. babka plne kojila dvojcata a 4 tyzdne po porode otehotnela 😀 ja mam tiez ladycup, neviem si ho vynachvalit, ale druhym sa hanbim priznat. ja som z takej rodiny, mama ked som dostala vzorku tamponov mi vynadala ze nie aby som to niekedy v zivote pouzila 🙄 tak ako by sa asi tvarila na toto 😎

olinka, v akej hodnote? najuniverzalnejsia je asi poukazka, ta by ma potesila lebo to su prachy co musim otrieskat na plienky 😀 ale zase dobre su aj take veci co si normalne nekupis ale ked uz to mas tak ocenis...mozno napr. mooncup, nejake eko vecicky na pranie, alebo bio oblecko... juuuj mna by tusim potesilo vsetko 😵

olinka6226
24. okt 2008

dik za tip, poukazky boli minule, tak to asi budem striedat, ze raz poukazky a raz vecne ceny... zatial som mala hodnoty 1500, 1000 a 500, teraz mam ceny v hodnote 2400, 990 a 550 v decembri uvidim mozno to pojde zas vyssie zalezi od obchodov, ked sa dari tak sa da viac venovat do sutazi...

co vies ako by sa tvarila mama... skus jej povedat o pozitivach 😀 prepac len rypem 😀 😀 ja som mala stastie, mrcha prisla az 2 mesiace po tom ako som prestala kojit, cize som si uzila 11 krasnych mesiacov bez nej. ale uz som sa aj bala ci zas nie som tehu ked to tak trva a ja uz nekojim 😀

indy
24. okt 2008

bambusko sckoon maju 2 vrstvy
a dnes sme ich poriadne otestovali boli sme vonku 2 hodiny a v pohode neboli ani navlhnute

olinka6226
24. okt 2008

inaj aj loviky maju 2 vrstvy 😉

bambusko
24. okt 2008

dik dievcata 🙂 vyskusam dovrstvit

verulka
24. okt 2008

zuzi, ja mam total precuranu BL bambus po max 3h 😉 ja prebalujem casto, na doma ficia HD a tie su super, na von Bl bambus alebo BI bamboo- tie napr nam na noc nevyhovuju 😨 comu nechapem, ale je to tak..ron si totiz pyta vymenit plienku, ked mu je mokro...pri BI je to fakt relativne skoro, pri bum hugger ovela neskor- ten sa aj ovela lepsie vypchava...takze vrelo odporucam a pri objednani priamo z Uk to vyjde aj cenovo v pohode 😉
co sa investicii tyka- je to vcelku dost, ale mne sa podarilo ela si zohnat z 2.ruky- som sa bala, ale su v super stave- nove mam huggery a 2x BI a BL 😉 vlniaky len loviky, ostatne su sekac 😉

olinka6226
24. okt 2008

mne samko v noci dal uz na zaciatku najavo ze si nezela aby som s nim nieco robila... ked bol maly tak som ho raz okolo 1h rano prebalila a potom spal do rana a teraz ho vecer zabalim a rano z neho davam dole niekedy takmer suchu plienku, niekedy nemam kde chytit ako je cela nacucana... dokonca raz sa mu podarilo celu noc sa nepocikat ale kedze sa to uz neopakovalo vyse 3 mesiacov tak to povazujem za nahodu. tiez som zo zaciatku skusala bezplienkovat aj v noci... ale nepreslo. tak sme bezplienkovali len cez den. teraz ma cele bezplienkovanie v pazi lebo hrat sa a robit neplechu je dolezitejsie ako mame hlasit potreby 😀 😀 teda chvalabohu kaka do nocnika... ale tych pocuranych plienok je ajajajaj 😀

zuzanat
26. okt 2008

takze vcera som mu dala jednu tu vlozku na polovicu a vydrzal v pohode do rana. a dnes som ho prebalovala okolo 6h, plienka uz bola mokra, ale on nastastie suchy. a nie je ani otlaceny a cerveny, lebo sa v poslednej dobe ma vajicka stale cervene. mozno este nieco dokupim, uvidim,lebo zatial som spokojna. az na to, ze ma neskutocne velky zadok.