Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
18. jan 2010

tak potom asi nemá plienku nadapenú na pipine 😖 😝 asi málo zmenšujem alebo čo...

každopádne teraz má alany, ked vidím zase ten jej zadok rezignovala som ☹ musíme to preliečiť a potom sa uvidí 😔

sulky
18. jan 2010

ahojte, neviete mi poradit ci existuje na Slovensku obchod s latkovymi plienkami? Lepsie sa kupuju ked ich mam v rukach 🙂

izabelkak
18. jan 2010

sulky čo ja viem len v BA ekoobchod živica, majú tam len baby lucy a popoliny .... ceny vyššie ako na e-shopoch....

miruss
18. jan 2010

Sulky ja tiež neviem o inom.

andrea12737
18. jan 2010

Sulky-neskusala si sa ozvat na www.nosime.sk? robia tam mile panie.sidlia v presove. Viem ze robia prezentacie. no myslim si ze po dohode by ti vedeli odprezentovat a dat omakat plienocky,s ktorymi obchoduju..vyskusaj,uvidis 😉

dahlia23
18. jan 2010

sulky, záleží odkiaľ si. kamenný obchod s plienkami na SK neexistuje, fakt iba v Živici v BA majú Popoliny a Baby Lucy, ale nejaké terno to nie je. ale podobne, ako pani z nosime.sk, aj z iných e-shopov robievajú také stretnutia, kde plienočky ochotne predvedú. My sme si také stretko spravili v materskom centre v rámci eko klubu. 😉

emjee
18. jan 2010

dnes mi dosli tb flexitots a easypeasy - vyzeraju fajne 🙂

stanusa
19. jan 2010

ahojte baby,
mate skusenost s antibakterialnym praskom na plienky?, pridava sa k beznemu prasku.
alebo staci len ocot na dezinfekciu?
dakujem

emmka3
19. jan 2010

staci preprat raz za cas na 60 a nemusis pridavat nic 😉 jednou dobou tu to dost frcalo, ale baby v tom nevideli ziadny resp. nezmeneny efekt 😅 ta dezinfekcia je fajn v lete, ked ides niekde mimo a beries latkovky a nemas kde oprat, dava sa to na noc do kybla a rano vyvesias ... ja som davala ocot, ten sa nedava na dezinfekciu ale na neutralizaciu prasku a pripadneho smradku ... a aj to som prestala, lebo ked peries na 60 tak to ma rovnaky efekt 🙂

tynushqa
19. jan 2010

Ahojte, dakujem za odpovede, vidim ze su dost odlisne, no jedine co mi zostava je vlniaciky vyskusat. Mne ide hlavne o to ze z Puliek sa vzdy precikame cez boky, a tie vlnene nohavicky maju take patenty na nozickach tak by to mozno bolo lepsie. Nechce niektora predat M -kove vlniaky? 😀

emmka3
19. jan 2010

tynusqua, ja som presedlala uplne na vlnaky ... PUL robili malemu okolo noziek zle, take nieco ako zapareninka ale vlnaky, to uz nemame problem ... ked kupis Mkove Loviky jersey, tak oni akokeby rastu s babom, takze sa oplati investovat aj do novych 😉 natahovacie sa tak nerostiahnu, aspon tie nase Disany ...

sissik
19. jan 2010

stanusa ja ju pouzivam, mam taky lepsi pocit. ale davam len polovicnu davku a periem stale na 60
ocot uz nepouzivam. asi domohol starej pracke k odchodu. ale netvrdim to na 100%

miruss
19. jan 2010

Ja periem tiež stále na 60 dávam ocot, nie vždy.

emmka3
19. jan 2010

sisik, myslis, ze ocot ti odpravil pracku? ako dlho ste ju mali? a znacka? pochybujem ... ocot skor odvapnuje, takze by ju mal skor ozdravovat 😉

stanusa
19. jan 2010

diky, tak prat na 60tke a mozno skusim na zaciatok aj ten prasok - mam ho pod nosom ani nemusim objednavat cez net
na odvapnenie pracky davam calgonit, ocot som naliala do kanvice a trochu "vyzral" aj dno tak odvtedy odvapnujem s inymi prostriedkami 😅

sulky
19. jan 2010

baby,dakujem za odpovede.
emjee, TB su moje oblubene 🙂

emjee
19. jan 2010

mozu sa aj flisove separacky prat na 60?

jaandy
19. jan 2010

vsetko okrem vlniakov periem na 60...aj pulky aj flis, a zatial je vsetko ok

labutka
19. jan 2010

ja davam miofresh obcas ked periem adamove veci (na 40°), hlavne ked je nieco ocurane... a ked ideme na dovolenku z latkovkami, vtedy ho pouzivam. ked periem plienky, netreba.
inak niektora sluzobne starsia latkarka tu raz davnejsie pisala, ze raz za cas odvapnuje pracku - naleje 5-6 litrov octu a pusti ju naprazdno...

zajaciq
19. jan 2010

jeeeeeej baby prisli mi dnes dve zasielky - 10x 70x70 eco lux kikko stvorce, 80x80 10x stovrce, 1 snappy sponka, 2 tetry, 8 bambusovych 30x30 kikko, 4 IB SIO a podlozka na prebalovanie a nahradne boostere. 😵 😎 😀

uz som do zltej IB obula aj mojho plysaka ovcu, asi si to cele pofotim od stastia. 😅

tynushqa
19. jan 2010

A inak baby k tomu octu, on ma dezinfekcne ucinky. Volakedy sa pouzival bezne v domacnosti ako cistiaci prostriedok, nase mamy by o tom vedeli rozpravat ako vsetko umyvali v octovej vode a dokonca ho pocas prvej a druhej sv. vojny pouzivali ako dezinfekcny prostriedok. Ja len tolko ked uz sa to tu rozoberalo. Ja ocot davam skoro do kazdeho prania plienok a niekedy aj detskych veci 😎 a umyvam s nim aj kupelnu a davam ho do vyluhu z orechov 😉
A este na vodny kamen je super kyselina citronova, len bacha nenechat to dlho lebo mne to raz vyzralo sterilizator 😠

sissik
19. jan 2010

emmka mala 10r, bola to zanussi, ked som ju kupvala, satala 30 litrov. vytekalo z nej nieco divne hnede. vraj ocot nici pracku, vraveli viaceri. sice tomu velmi neverim, ale pochybnost je. tak radsej teraz do novej uz nedavam 😉

stanusa
19. jan 2010

zajaciq uz som kukla tvoju vybavu, tie SIO su ine ako AIO - asi ste o tom pisali, ale som leniva to hladat...tak ak by ti nevadilo mi to napisat, dakujem a odkial si kikko objednavala?

zajaciq
19. jan 2010

stanusa z plienky.sk tie kikko 🙂
a SIO cize snap in one - zapojene do jedneho. mozes odpojit vnutornu vypchavaciu cast tvorenu 1 poskladanou stvorcovou vlozkou a nato jednou pozdlznou vlozkou. pri prani odpojis a aj susis separovane. pri AIO to mas vsetko spolu (pri IB)

stanusa
19. jan 2010

pozerala som jedny AIO co mam a tam sa daju casti oddelit, zhanam este klasicke stvorcove plienky tak idem popozerat, diky

diocka
19. jan 2010

ahojte, chcela by som si ustrikovat, resp. dat si urobit (este uvidim ako mi to pojde) par aj doma robenych vlniacikov. nasla som tuto stranku, celkom sa mi pozdava, maju aj 100% ovciu vlnu aj 100% merino vlnu - podla mna velmi dobry vyber.
www.klblkovlny.sk
100% vlna za 0,9 euro

ak by sa nasli nejake blavacky ktore by sa chceli podielat na postovnom (3 eura), dajte mi vediet do konca tyzdna.

inak, je tam toho na mraaaaky, neviem ako si vyberiem 🙂 🙂 🙂

dahlia23
19. jan 2010

baby, k tomu octu, mne tiež povedali, že to ničí pračku. že lepšie je použiť tú kyselinu citrónovú. vraj ocot je nejaký agresívny, či čo. neviem. každopádne, pri orechoch ho nepotrebujem. a tiež si nemyslím, že dezinfikuje, ale netvrdím, že to tak ozaj je. 😅
zajaciq, ja som zvedavá na tú tvoju ovcu 😉

emjee
19. jan 2010

diocka mas v tom linku jedno l navyse 😉

ja som minule pustila pracku naprazdno s 2l octu, ako mi tu radili, aby nesmrdeli plienky, odvtedy nesmrdia (inak ocot do pracky nepouzivam)
moja babka si octovou vodou oplachovala vlasy po umyti - namiesto kondicionera 🙂
my bezne cistime octom varnu kanvicu

miruss
20. jan 2010

Ja čistím octovou vodou chladničku, tak mi radil predajca, že ocot dezinfikuje.

jaandy
20. jan 2010

diocka
asi mam sedy zakal ale nevidim tam 100% vlnu 😅 , napis nazov nech to najdem 😀

izabelkak
ja si myslim ze tie plienky su tvojej malej asi velke este...na tvojom mieste by som sa nateraz vykaslala na separacky a davala normalne stvorce, alebo aspon vypchavala 30x30 stvorcom, tiez by som tie stvorce prala na 90 a zehlila, mohla by si skusit aj derivacne kupele 😉 , uz ju prikrmujes? kojis?

inak mojej scervenie pipina ked cez den malo vypije caju...mozno ked jej to zriedi moc tak nie je taky agresivny...to som si vymyslela ja 😀